Czekiści walczą nadal: jak nie aborcja, to edukacja...

Obrazek użytkownika Jacek Trzaska
Kraj

 Jaka szkoda, że nasi ministrowie nie chodzili do mojego liceum, gdzie na matematyce, jak ktoś mówił, że wybiera mniejszą połowę, oczywiście podpuszczony przez nauczyciela, to wylatywał z klasy? A takich pułapek zastawiano znacznie więcej i znacząca część uczniów mogła, za brak precyzji w myśleniu, skończyć lekcje na korytarzu.
Pani minister od edukacji Anna Zalewska twierdzi, że nikt z nauczycieli nie jest zagrożony zwolnieniem z pracy na skutek likwidacji gimnazjów.
 

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/minister-edukacji-przedstawila-rewolucyjna-reforme-szkolnictwa/mce008]]>


Podobne jej wypowiedzi są nadawane w telewizji w różnych wywiadach na ten temat.

Tak się jednak składa, że odwrotną propagandę uprawia się w środowisku nauczycieli, wmawiając pedagogom, że pójdą na zieloną trawkę przez PiS, a ponieważ to nie od ministerstwa zależy rzeź nauczycieli, lecz od samorządów, a te są w wiadomych rękach, więc straszenie odnosi skutek. Wszystko dlatego, że pani minister uparcie twierdzi, że nie będzie żadnych zwolnień, a nie mówi, że samorządy są i będą w tej sprawie odpowiedzialne za ewentualne problemy kadrowe w szkolnictwie.
 

Kilka lat temu trwała akcja PO – PSL likwidacji, między innymi, szkół, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Ile osób wtedy straciło pracę? Tak naprawdę wałkowano każdą sprawę w samorządach, bo to one decydowały ostatecznie o tym, która szkoła pójdzie do likwidacji. Rodzice usiłowali protestować, bo nierzadko budowali te szkoły w tak zwanych czynach społecznych i temu podobne. Ile szkół udało się uratować? Teraz jest podobnie i samorządowcy o tym wiedzą, co ważne wiedzą również nauczyciele – no bo czy minister zakaże kogoś zwolnić, żeby tak rzec, z nazwiska? A że w przeważającej liczbie w samorządach zasiadają członkowie PO i PSL, więc już ruszyła szeroko zakrojona akcja propagandowa wśród nauczycieli, jakoby reforma groziła zwolnieniami. A zwolnienia będą, tyle że za sprawą samorządów, a dalej można przewidywać, że wiadome stacje medialne pokażą panią minister, jak zapewniała o tym, że "zwolnień nie będzie, no a przecież są", i zanim uda się wyjaśnić całą sprawę, to jak zwykle będzie po herbacie a społeczeństwo zbałamucone.
 

Właściwie szykuje się znakomita okazja, aby zrobić czystkę w środowisku i jednocześnie obarczyć rząd Beaty Szydło winą za tę czystkę. Czy to nie genialne? Od dawna mnie zadziwia, że lewacy potrafią niejednokrotnie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a prawica się przygląda, nie mogąc wyjść z „podziwu”, co się stało. Lewacy są kreatywni i trzeba się umieć temu przeciwstawić, ale kto ma to zrobić? Chodzi o to, że nie ma mniejszej ani większej połowy i zawsze trzeba o tym pamiętać.
 

Właśnie jest przygotowywany wielki protest środowiska nauczycielskiego i skoro numer z aborcją nie wypalił, to teraz będzie się działo.

Może by tak nie zapewniać o tym, że zwolnień nie będzie, tylko od kogo ta groźba zależy. W końcu zwolnić nauczyciela może każdy dyrektor, tylko że teraz będzie polityczne pytanie o powód.

Rząd przygotował dobry projekt, ale nie potrafi tego właściwie wyartykułować. Powinno się mówić o pieniądzach, które zabezpieczają etaty nauczycieli przed likwidacją i jednocześnie o odpowiedzialności i kompetencji samorządów w tej sprawie. Mają one istotny wpływ na to, co będzie się działo przy wprowadzaniu reformy; już argumentują o trudnościach związanych z finansami w wyniku zapowiadanych zmian.

 

Swoją drogą, jak nie będzie reformy ustawy samorządowej, to się garba postkomunizmu nie pozbędziemy jeszcze przez wiele lat i będzie to bardzo niekorzystnie wpływało zarówno: na rozwój małych ojczyzn jak i całego kraju. Ludzi nietykalnych w samorządach, na różnych kluczowych stanowiskach, jest zbyt wielu, a rzutuje to na wszystkie wybory podejmowane przez obywateli tychże społeczności.
 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)

Komentarze

w ,,przebogatej'' Kanadzie obraca sie kazdego przedtem centa teraz juz zlikwidowanego po kilka razy nim sie go wyda ! Oto kilkadziesiat kilometrow od Montrealu 15 km od granicy z usastan Nowy York nad brzegiem ogromnej rzeki po ktorej majestatczne to w jedna to w druga strone przeplywaja od Halifaksu do portow w USA ogromne tankowce I kontenerowce zagniezdzily sie malenkie skupiska wlascicieli domow posadowionych nad samym brzegiem z wlasnymi miniportami do ktorych przycumowane sa ich najrozniesze lodzie motorowe I inne slizgacz I seadu miejscowosci przecietnie po 2000 do 3000 mieszkancow ! w czasie minionego sezonu przybywa tam 20 000 laknacych plazowania wody I wodnego szalenstwa montrealowiczow ale opowiem o edukacji w okolicy jest jedna szkola do ktorej uczaszcza okolo1000 dzieci mieszkancow okolicznych domostw w ktorych sa rowniez dzieci podlegajace szkolnemu obowiazkowi - Szkola jest zasilana przez nazwijmy to ,,polskiemu'' tutejsze samorzady I oto
kiedy wladze juz policzyly I wiedza ile dzici moga sie spodziewac dzisiaj jutro czy za rok I dalej juz teraz robia plan-przymiarke do takiego zorganizowania w przyszlych latach nauki zeby np.w jednej klasie znalazly sie dzieci np.3 I 4 klasa chodzi oczywiscie o nauczycieli nikt nie ,,pretestuje'' nie placze tylko spokojnie sie wszystko zaplanowywuje ! teraz wracamy do ,,waszych baranow '' wiadomo przeciez ,ze jest coraz mniej uczniow wiec przeciez nie mozna chyba pozwolic zeby przypadalo kilku nauczycieli na garstke uczniow itd itp ale od chwili kiedy wladze objeli CI CO ICH SIE NIELUBI kazdy najmniejszy drobiazg jest dobry zeby ,,pretestowac'' wiec szalenstwo do potegi -zachodze w glowe czemu tyle miesiecy minelo a wroga propaganda,nikczemnicy,ktorzy oszukiwali,oklamywali I okradali biede polska dalej bezkarnie podwazaja wybrany przez wiekszosc Rzad czy Prezydenta jak mozecie na to prezyzwalac jeszcze troche a doprowadza oglupionych ,,pretestrantor '' do nieszczesia na co czekacie poskrobac po paragrafacgh I bez strachu kierowac do nierozgranych sadow
a potem grzecznie z wyrokami kierowac do przc spolecznych np.trzebienie kornika w puszczach no nie czekajcie bo was zjedza !!!

Vote up!
7
Vote down!
0

yrazec

#1521765

trzeźwy osąd rzeczywistości. Ponadto zwolnienia wśród nauczycieli są od lat, wywoluje je niż demograficzny a czasem na wyrost oszczędności lokalnych samorządów. Przy całej akceptacji projektu reformy obecnej koalicji, podobnie jak pan, uważam, ze popełniono błędy. Pierwszy i najistotniejszy jest brak komunikacji między nauczycielami a kreatorami reformy. Nikt środowiska nauczycielskiego nie informuje o tym, co czeka szkoły i uczniów w przyszłości. Okrągłe zdania pani minister, nie satysfakcjonują! Chcemy mieć pewność, co do przyszłości edukacji taką, jak przekonanie , że w obecnym kształcie trwać ona nie może. Środowisko nauczycielskie  nie tyle boi się zmian, ile jest poirytowane enigmatycznością wypowiedzi rządowych decydentów oświatowych.Chcemy, by przestano bawić się z nami w kotka i myszkę i określono pewniki zmian dla szkół, uczniów , nauczycieli! Ceną za brak porozumienia na płaszczyźnie  nauczyciele - ministerstwo są zawłaszczane politycznie, zmanipulowane protesty nauczycieli( protest ZNP w dniu 10.10. 16. ).

Vote up!
6
Vote down!
0

mika54

#1521766

Plan dnia KODera
11.00 nie oddamy wam kultury!
13.00 ręce precz od mojej macicy!
15.00 odpierdolcie się od gimnazjów!
18.00 Beata drukuj !!!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1521916