Mateusz Kijowski komoruski

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
 
    Tę małą literę w ostatnim wyrazie tytułu wpisałem świadomie - w końcu takie nazwisko nie istnieje lub nic o tym nie wiem, ale przynajmniej zaspokoiłem swoje emocje. Jak wiadomo niejaki Tomasz Lis założył portal "natemat.pl" w którym każdy może sobie przeczytać czym można obrzucać swoich przeciwników tak aby się zbyt często nie powtarzać. Moją uwagę natomiast zwrócił tekst - wywiad, dostępny tu: 
http://natemat.pl/194931,to-on-wymyslil-kod-po-roku-dzialalnosci-juz-wie-ze-tej-wladzy-zasad-demokracji-nie-da-sie-nauczyc
Mniejsza o to, że - jak zrozumiałem z tekstu - żeby wprowadzić demokrację, należy tęże demokrację obalić. Mam doświadczenie intelektualne dotyczące marksizmu-leninizmu: dość długo trwało zanim doszedłem, że jest to taka bzdura, oszustwo i plagiat w jednym że nie da się z nim dyskutować. Więc po problemie. 
    Moją uwagę zwróciły natomiast słowa Kijowskiego których kontekst oceniłem jako groźny - i tym dzielę się w mojej wypowiedzi. Chyba nie należy ich traktować jak słów idioty lub "nieudacznika" jak kiedyś określił Kijowskiego wuj - reżyser w wywiadzie dla "Newsweeka".
Pamiętam gdy usłyszałem w 2009 roku wypowiedź Komorowskiego w "Kontrwywiadzie RMF FM" o tym jak to "pan prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni". I rzeczywiście "wszystko się zmieniło". Od tego czasu mija siedem lat i oto czytam wypowiedź pana Kijowskiego opublikowaną w portalu "naTemat":
    "Nie mam żadnych złudzeń co do zamiarów Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość to moim zdaniem nie jest żadna partia polityczna, coś jak tylko mafia. To jest moim zdaniem zorganizowana grupa przestępcza, której celem jest wprowadzenie dyktatury. To jest maszynka do głosowania, a jedyną osobą która o wszystkim decyduje jest Kaczyński. On dąży do dyktatury.
(...)
Kiedyś Kaczyński przegra, bo jednego nie bierze pod uwagę. W historii co jakiś czas mają miejsce takie wydarzenia, które zupełnie zmieniają sytuację. Takim wydarzeniem był zamach w Sarajewie, po którym wybuchła I Wojna Światowa., Takim wydarzeniem był zamach na World Trade Center, który przewrócił do góry nogami światową politykę. Nawet najgenialniejszy prezes Kaczyński takich wydarzeń nie jest w stanie przewidzieć. Jeden dzień, jedna godzina, która jeszcze ne nadeszła, może zmienić układ sił.
(...)
Będziemy robić swoje. Trzeba edukować, przez cały czas uświadamiać ludziom co się dzieje w Polsce. Czekamy."
    Czy można kogoś bezkarnie posądzać o to że szefuje zorganizowanej grupie przestępczej? To istotne zwłaszcza, jeśli zarzuty stawiane są osobie publicznej.
    No i na końcu najważniejsze, bo powyższy tekst wypowiedzi przypomina mi coś jeszcze. Czyżby Bronisław Komorowski i Mateusz Kijowski mieli tych samych mentorów stosujących najwyraźniej te same metody edukacji? 
Kto Kijowskiemu powiedział że ma czekać, bo znów być może coś się stanie?
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Za takie słowa za nierządów PO  juz by policja czy inne służby zrobiły by szybko z nimi porządek .Z chamami trzeba krotko za pysk.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1526785

Warto przypomnieć starą prawde : najlepszą obrona jest atak. Nawet najlepsza obrona nie prowadzi do wygranej. Trzeba miec dobra obronę , ale wygrywa sie atakiem. Nawet najlepsza obrona zawsze coś z czasem przepusci , a nie zawsze bedzie nam sprzyjalo szczęście i przypadek jaki sprawił , ze JK nie wsiadł razem z Bratem do Tutki i mimo perfekcyjnrgo planu "polsko"-ruskiego ocalal i dzieki temu mamy szanse i nadzieję na nasza Polskę , Polskę naszych marzeń , dumną , silną , bogatą, Polske ludzi szcześliwych i dumnych , ze są Polakami. JK musi być chroniony coraz szczelniej , ale to nie wystarczy. A moze by tak AntyKOD. Jak tylko KOD się zbierze , zbierze sie AntyKOD i skopie im tylki?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1526836

Na takie poczynania zdrajców żle skończy sie dla PiS-u nie można pod żadnym pozorem pozwolic temu barachłu na swobodne burzenie porządku publicznego i to obojętne czy robi to prezes,były minister czy alimenciarz państwo zezwalające na to okazuje swoją słabość i prowokuje do coraz śmielszych poczynań,czas tym zdrajcą pokazać że dla nich nie ma pobłażania,inaczej moża to przybrać nieoczekiwany obrut.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1526820