Kim jest Bogdan Borusewicz?

Obrazek użytkownika Gawrion
Historia

Kilka dni temu czytałem ]]>artykuł redaktora Jachowicza dotyczący skandalicznych działań Borusewicza]]>, chroniącego Grodzkiego przed odpowiedzialnością karną. Jako że redaktor Jachowicz wspominał swoją znajomość z marszałkiem Borusewiczem, to umieściłem pod artykułem ciekawy link do dokumentalnego filmu na YT o Borusewiczu, z którego wynika, w mojej ocenie, że był to kret w Solidarności. 
Ze słów Jachowicza zrozumiałem, że nie rozumie on postawy Borusewicza:

Jest jeszcze jedna kwestia, muszę przyznać dla mnie niezrozumiała, ale przede wszystkim bolesna, ze względu na bliskie ideowe i koleżeńskie więzy, jakie połączyły mnie z Bogdanem Borusewiczem grubo przed ponad 30 laty– mówiąc górnolotnie - w dobie walki o przełom polityczny w Polsce. Więzy, które trwały następnie przez kolejne dekady, mimo rozchodzenia się naszych ścieżek politycznych

Wniosek jest taki, że nawet wśród ludzi, którzy go znali, nie ma wiedzy na temat prawdziwej roli tego człowieka w Solidarności i "powrotu do korzeni", po latach.

Dziś dostałem informację od Facebooka (bo TVP korzysta z usług tej platformy jeśli chodzi o komentarze - w sumie nie wiem dlaczego), że mój komentarz z linkiem do filmu narusza standardy. Wcale mnie to nie zaskoczyło :D

Zatem, skoro na fejsbuku panuje zamordyzm, to zapoznam z filmem większą ilość ludzi tutaj. Bo tutaj na Niepoprawnych może mi fejsbuk skoczyć :D

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

co do "legendarnego Borsuka". Jego życiorys jest równie pokręcony jak Sikorskiego. Był on "pełnoetatowym konspiratorem" (nigdzie nie pracował, ale początkowo udawał stoczniowca), a utrzymywała go matka przebywająca za granicą. Robi wrażenie przygłupa, ale swoje osiągnął.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#1634088

Ja jestem wręcz prawie pewien, że to był kret. Opublikowałem artykuł z filmem, bo mam wrażenie, że ta wiedza jeszcze nie jest powszechna, także na prawicy. Świadczą o tym słowa Jachowicza.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1634089

i jeszcze kilkoro innych 

smutne pozdrowienia od jednej z tych, co do dzisiaj płoną ze wstydu, gdy sobie przypomną jak zbierały podpisy na "bolka"

smutne pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1634090

Dobrze, że ten temat jest poruszony, bo on ciągle ciąży na Polsce / Borusewicz /. Wydaje się że to jedna z najbardziej mrocznych i szkodliwych dla Polski postaci od 80 r. do teraz. A cały czas silne wpływy, ciemne siły za nim stoją. Na dziś pozostaje zastosowanie metody "po czynach ich poznacie". A to jeden z głównych hamulcowych zmian, od 80r. Gdy wtedy, jako młody człowiek objąłem swoją skromną funkcję z wyboru w S, i zdawałem relację ojcu,  on  starszy i lepiej znający życie rzucił nie podnosząc głowy znad papierów : " Będziecie tam mieć dużo agentów". Zniecierpliwiony, jak to młody, rzuciłem:  "A niby po czym ty ich poznasz". Odp: " Po tym, że oni będą wysoko". Wiek i przeżycia, znał ich jak zły szeląg, młodość jest naiwna. To się ciągnie do teraz. Na tym tle dopiero można ocenić wielkie zasługi braci Kaczyńskich dla Polski. Że pomimo tej agentury wszędzie, podjęli walkę i tyle, jak na skrajnie trudne warunki zrobili. Choć jeden, z wieloma innymi patriotami, poległ w Smoleńsku. "Borsuk, Frasyniuk, Bolek..........". Pozdrawiam. 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

janksero

#1634184

Worek jeszcze się rozsypie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634091

Oby jak najszybciej z tym workiem, bo ten człowiek nadal jest przy władzy, jakby nie było. "Trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy".

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1634092

"Trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy"

Tacy ludzie jak Tusk, Borusewicz, Grodzki, Sikorski, Komorowski i wielu innych, to są zasoby naszych wrogów we władzach IIIRP, nazywanych "sojusznikami" i póki , nic im nie możemy zrobić.

W Suwerennym państwie nie byliby tolerowani ci z "nadzwyczajnej kasty", stanowiący element gwarancji bezkarności dla tych zbrodniarzy i złodziei, ale "wrogowie/sojusznicy" nie dają ich tknąć, bo to przez nich mogą kontrolować Polskę..

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634152

   Witam! Według klasyka - "Po czynach ich poznacie..."

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1634129

...ale nie każdy potrafi dobrze oceniać. Do tego potrzebny jest dobry "wzór".

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634157

bolki, borsuki, frasyniuki,

oskary, i inne badziewie.

Długa lista wsiowo esbeckich gnid. 

Czy kiedykolwiek będzie ujawniona?

TEGO na dziś nie wie nikt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634093

Przyznam, że nie miałem i nie mam żadnych wątpliwości. Wszystko - łącznie z jego późniejszym zachowaniem - na to wskazuje.

YouTube i fejsBoog to ta sama paczka. Aż dziw, że ten film się jeszcze uchował.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634096

na dysku, bo też się boję o ten film

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1634178

- pisały je dzieci które jeszcze nic nie rozumieją i nie potrafią analizować zależności w otaczającym ich świecie.
Borusewicz to jest właśnie jeden z tych elementów które Polskę ciągnie w dół a mimo to nikt z tym nic nie robi i już wiem że nie zrobi.

Kaczyński i ta banda tych starych, nieruchawych dziadów coś przed Polakami ukrywają - (to że kasę ze SKOK ukradli z komunistami to wiem ale to ciągle za mało ważący argument - musi być coś jeszcze, może oni wszyscy to TW-u ?)

Ten brak lustracji i dekomunizacji właśnie spowodował że takich gnid jak Borusewicz są całe tabuny we władzach wszystkich szczebli (najgorzej jest w samorządach). Ich nawet rozumiem bo gnidy też są żyć ale ich ilość wręcz przeraża bo w zasadzie to stosunek sił jest 50,5% do 49,5% co pokazały wybory prezydenckie kiedy Żyd R.Trzaskowski o mały włos nie wygrał tych wyborów.

Zobaczcie jak niewiele nas dzieliło od rozbiorów Polski i to jest właśnie zachęta dla obcej agentury i ich polskich akolitów aby dalej atakować bo szanse są duże aby oni szale zwycięstwa przechylili na swoją stronę.

Wiem że dostanę za to oceny negatywne bo droga do prawdy jest zawsze trudna i ciężka ale Kaczyńskiego mam chęć opluć jak Bolka bo stał się jednoosobowym depozytariuszem tajemnej wiedzy i naszych losów a nas Polaków jest 38 milionów.

Cały czas próbuję wyrwać im tę tajemnicę i jednym z elementów jest chyba to że złodzieje ze SKOK (czyli Mossad, WSI, FSB i inna agentura w bankowości) - pozwalają rządzić Kaczyńskiemu pod warunkiem że nie będzie dochodził w sprawach zbrodni i afer bo jak widzicie wszystkie śledztwa i takie które można spokojnie wyjaśnić stanęły w miejscu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634113

Skoro pięćdziesiąty raz piszesz "to że kasę ze SKOK ukradli z komunistami to wiem" - to dlaczego do dzisiaj nie przedstawiłeś dowodów na to, "że wiesz"??? Kogo kryjesz rzucając oskarżenia bez przedstawienia dowodów? Ty mi koleś z daleka cuchniesz służbami, bo to one dla zmyłki oskarżają niewinnych ludzi...

O aferze FOZZ nie słyszałeś i o banku Czarneckiego? Tam wypłynęły miliardy...

Vote up!
0
Vote down!
0

M.Pyton

#1634122

- a to że jest kategoryczny zakaz mówienia o tej aferze we wszystkich mediach w Polsce i to że śledztwo zostało zablokowane za obecnej władzy to 100% dowód.
Złodziej nie będzie pomagał w śledztwie i pokazywał jak ukradł i gdzie schował łup - to chyba oczywiste.

Śledzę każdy strzęp informacji o tej aferze i nawet ostatnio kupiłem gazetę gdzie na pierwszej stronie był Michał Wiśniewski zespół "Ich troje" - z bandy czworga który był jednym z beneficjentów tej złodziejskiej pożyczki (3 mln. zł.) - jego żona a zarazem córka trenera skoczków Tajnera wzięła 1 milion. Tu akurat wszystko znałem.

Drugi temat jaki wypłynął to w programie Elżbiety Jaworowicz gdzie SB-ek się żalił że wziął 8 milionów zł kredytu i nie wie co się z tymi pieniędzmi stało bo ich na oczy nie widział ! - taki k*** dobrodziej !!!!

Gdzie jest Ziobro ? - ten cyrk trwa cały czas i jedynie kogo nękają to Prezesa NIK-u Mariana Banasia bo prowadzi kontrolę i w tej sprawie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634125

PS. - właściwie to ty cuchniesz służbami bo afera jest prawdziwa a ludzi którzy brali w tym udział drażni poruszanie takich spraw.

Oni potrzebują dwóch rzeczy - ciszy - aby się tym nikt nie interesował i czasu aby się przedawniło.

Ode mnie żadnych z tych dwóch rzeczy nie dostaną. Będę ich nękał jak Sławomir Cenckiewicz Bolka aż mu wyciągnął wszystkie teczki:)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634127

...które na dodatek wylały się z puszek, to zawsze zostawisz naokoło jakieś ślady farby. Mam wrażenie, że pokazujesz na te ślady i krzyczysz - o, patrzcie, oni też farbują. "Bez urazy, ale kiedy czasem czytam Twoje komentarze, mam to wygląda tak, jakby pisały je dzieci które jeszcze nic nie rozumieją i nie potrafią analizować zależności w otaczającym ich świecie". Posłużyłem się cytatem, bo warto cytować trafne spostrzeżenia. Świat nie jest - niestety - czarno biały, i kiedy nie wiesz, kto jest kto, zawsze możesz wdepnąć w jakąś farbę.

PS Oo, widzę, że hejter już tu był :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634143

- czy znacie jakąś inną platformę na którą można wstawić inny zablokowany kilka dni temu film na żydo-bolszewickim You Tube pt. "Ydzi kradną krakowskie kamienice" - rozmowa z m.in. Michalkiewiczem i mieszkańcami Krakowa gdzie mówią m.in. o tym jak na lotnisku celnicy złapali Rabina który wywoził do Izraela wypisanych in blanco 400 aktów notarialnych.
To dlatego potem spalili archiwum w Krakowie którego to aktu terrorystycznego dokonała PSP (Państwowa Straż Pożarna).

Wszystkie takie wartościowe filmy natychmiast kopiuje tak jak i ten ale on musi byś dostępny dla wszystkich. Takiej cenzury jak dziś już dawno nie było. Ktoś z bliskich (siostra ?) - premiera M.Morawieckiego pracuje w polskim zarządzie You Tube.

Czy na Albicla można wstawiać filmy ? (nie chodzi mi o wstawianie linków adresowych do filmów jak tu - tylko całe filmy)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634114

"Kaczyński i ta banda tych starych, nieruchawych dziadów coś przed Polakami ukrywają - (to że kasę ze SKOK ukradli z komunistami to wiem ale to ciągle za mało ważący argument - musi być coś jeszcze, może oni wszyscy to TW-u ?)"

Zapachniało Scierwoneonem ten sam standart ! Chamstwo i głupota kolejna " Szperaczka" ,?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634115

- tylko zapal sobie menorke (albo machorkę).

Swoją drogą w poprzednim wcieleniu a chyba raczej jeszcze w tym musiałeś być ORMO-wcem - czujny i zwarty z przekazanymi mu ochłapami władzy jako zbrojne ramię okupacyjnych sowieckich władz. Taki profil mi do ciebie pasuje.

PS - nie zapomnij postawić minusika ! :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634117

Nie pomyliłem się Scierwoneonowy chamie rodem z LGBT kolejne wcielenie szperaczki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634120

czytam: A jednak Scierwoneonowy cham Tezeusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634174

Ja i Scierwoneon hahahaha aleś ty głupi

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634205

Widzę, że tylko blog pozostał do zlikwidowania. Pozostałe udało się już wygumkować z profilu. Dobra robota.

...i promowanie innych portali idzie całkiem nieźle. Będzie na wyjazdy na narty do Szwajcarii, czy jeszcze trzeba dorobić?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634213

Pozostaję tutaj  tylko dla Ciebie jestem twoim fanem czujesz to prawda ? Czekam na twoje wspaniałe materiały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634216

Nie znamy się i często nie zgadzam się z twoimi ocenami, ale w tym wypadku chciałem zauważyć, że ktoś, kto pisze do ciebie "Zapachniało Scierwo*****" musi znać ten zapach, czyli musi tam bywać, inaczej skąd by wiedział. To tylko taka uwaga na marginesie.

PS smutne jest to, że ten człowiek tak się stacza. Wystarczyłoby, żeby przeprosił za niesłuszne zarzuty i zachował dalej kulturę w komentarzach. Niestety nie potrafi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634269

mocniej bije

 

na widok Tezeusza

serce mocniej bije

na gazie się porusza

zomowska dusza

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1634133

Żeby napisać, że o Tezeuszu, że to "zomowska dusza". Jesteś naprawdę okrutny. Miej trochę miłosierdzia?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634232

Bezcenna praca niedawno zmarłego dr Targalskiego pt "Służby specjalne i pierestrojka" ujawnia, że w żargonie funkcjonariuszy było pojęcie "zawodowy dysydent" na przygotowywanych przez KGB ludzi ("zasobów kadrowych") przeznaczonych do rządzenia po "upadku komunizmu". Takimi są m. in. bardzo dobrze uwiarygodnieni Sikorski czy Borusewicz (Targalski "grzebał w życiorysach" antykomunistów (?) osadzonych w elitach władzy we wszystkich krajach "demokracji ludowej").
Na Niepoprawnych pisałem o tym w notce pt. "Uwiarygodnialnia.pl - Internat w Jaworzu". 

Przepraszam za długi cytat z mojego tekstu "Czy legendarni przywódcy byli zadaniowani?":

W wojskowym ośrodku wypoczynkowym na terenie poligonu drawskiego, nad jeziorem Trzebuń, przetrzymywano przyszłą elitę III RP. Tutaj budowały swoje legendarne życiorysy autorytety moralne i intelektualne - m.in. Wł. Bartoszewski, A. Małachowski, T. Mazowiecki, B. Geremek, St. Niesiołowski, B. Komorowski, A. Celiński, A. Czuma, J. Jedlicki, J. Holzer, a także konfidenci „z górnej półki” literat A. Szczypiorski (TW „Mirek”), późniejszy prezes radiokomitetu A. Drawicz (TW „Kowalski”), dziennikarze „Wyborczej” H. Karkosza (TW „Monika”) i L. Maleszka (TW „Ketman”).
Komuniści wielokrotnie powtarzali, że ze "zdrową, robotniczą częścią Solidarności" dawno by się porozumieli, ale problemem są "ekstremiści" – Kuroń i Michnik. Okazało się jednak, że właśnie tych ekstremistów upodobał sobie Kiszczak zapraszając ich do rozmów "jak Polak z Polakiem" przy okrągłym stole (a wkrótce Polak Polakowi bezkrawo "oddał władzę").
Komorowski i Borusewicz byli przeciwni ugodzie z komunistami i nie brali udziału w obradach legendarnego okrągłego stołu. Ciekawe, że właśnie ci dwaj zostali głównymi beneficjantami układu i zrobili największe kariery polityczne w III RP!
Wśród legendarnych przywódców Borusewicz jest ekstremalnie legendarnym. Czasem wędrowny bard o nim opowie, czasem matka zaśpiewa przy kołysce. Bo On jest Tym, Który Zorganizował Strajk Sierpniowy, od którego wszystko się zaczęło...
Z wywiadu A. Walentynowicz dla dziennika Bałtyckiego 25. 08. 1997: "Bogdan Borusewicz osobiście z p. Kapczyńskim wydrukował ulotki, na których nie było daty ani wezwania do strajku, tylko informacja o zwolnieniu z pracy Anny Walentynowicz. W wielkiej tajemnicy przed WZZ (Wolne Związki Zawodowe) Borusewicz podjął decyzję o strajku. Przekazał ją 3 osobom ze stoczni i poszedł spać. Kiedy wyspał się, zadzwonił do Warszawy i dowiedział się, że w stoczni jest potężny strajk. Już po 1986 roku czytamy w pisemku związkowym " B. Borusewicz jest niekwestionowanym przywódcą Zarządu Regionu Gdańsk".
Opozycjonisty nie dowieziono motorówką do stoczni – strajk wybuchł bez przywódcy.
Borusewicz jest człowiekiem skromnym, unikającym rozgłosu. Wiemy o nim bardzo niewiele, choć to długoletni marszałek Senatu. Właściwie pozostał w dalszym ciągu „tajemniczym konspiratorem” (określenie A. Gwiazdy). NIE był członkiem związku zawodowego Solidarność, bo nigdy nie pracował etatowo. Pieniądze na życie przysyłała mu podobno matka z Ameryki. Mając czas zajmował się konspiracją "pełnoetatowo". W czasach "przedsolidarnościowych" tylko on miał swoje dojście do drukarni, mógł zorganizować samochód itp.
W przeciwieństwie do „Bolka”-„legendarny Borsuk” jest niczym żona Cezara – nie ma na niego kwitów w IPN-nie.
Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że zachowane tam akta dotyczą przeważnie drobnych szpiclów najniższego szczebla. Poza tym SB, choć najliczniejsza i najbardziej widoczna, nie była jedyną (ani najważniejszą) tajną służbą wymierzoną w Polaków.
Gdy w "wolnej Polsce" Borusewicz jako przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarności powiedział że "Solidarność nigdy nie oczyści się z tego, że doprowadziła kraj do ruiny",
Anna Walentynowicz nie wytrzymała i sformuowała kilka pytań do posła:
Kogo pan oskarża o spowodowanie nędzy w kraju, czy nie widzi pan tu swego udziału?
Dlaczego pan – opozycjonista spotykał się z majorem Stasi ?
Skąd pochodzą pieniądze (5 tys. miesięcznie), które oferował mi pan w 1986 za zaniechanie krytyki Wałęsy?
W 1983 r. usiłowałam wmurować tablicę upamiętniającą śmierć górników z Wujka. Tablicę zabrano, mnie uwięziono. Potem bezskutecznie domagałam się zwrotu mojej własności przez sąd, prokuraturę, UOP i Ministerstwo Sprawiedliwości. Pan tę tablicę wmurował w 1990 r. Na jakiej podstawie bezpieka wydała ją panu?
W stanie wojennym przekazał pan do Lęborka powielacz, w którym był nadajnik. Ludzi aresztowano. Jak pan wytłumaczy ten fakt?
Dlaczego fałszywie oskarżał pan ludzi o agenturalność powołując się na znajomości w komendzie?W 1981 roku wysłał mnie pan do Radomia. Komu pan podał mój adres, gdzie współpracownik SB przygotował zamach na mnie?

Pytania pozostały bez odpowiedzi (powtórnie zadał je publicznie w 2015 roku Piotr Walentynowicz).

Jako szef podziemnej Solidarności w Polsce i jej agend za granicą Borusewicz dysponował funduszami stale napływającymi do Polski z różnych źródeł. Nie były to sumy małe – w grę wchodziły miliony dolarów. Borusewicz konsekwentnie ignoruje wielokrotne wezwania do rozliczenia się z tych pieniędzy. Temat „podziemnych” finansów do bezpiecznych nie należy. Dziennikarz, który się tym interesował, popełnił samobójstwo...
Ale wciąż żyją świadkowie dziwnych działań Borusewicza. Swoim autorytetem podziemnych władz Solidarności B. Borusewicz i A. Hall autoryzowali wersję SB o samobójczej śmierci zamordowanego członka zarządu Regionu Jana Samsonowicza.
„Borsuk” zabezpieczył „żeby nie zginęła” taśmę, na której legendarny Bolek przyznał się w chwili słabości do współpracy z SB. Taśmy do dziś nie udało się odnaleźć. Podobnie jak 70 powielaczy z Norwegii, które schował w „bezpieczne miejsce” Borusewicz.
Formalnie kierując gdańskim podziemiem zlikwidował kompletnie prasę w regionie Gdańskim. Było to ewenementem na skalę Polską . We wszystkich innych regionach podziemna prasa w stanie wojennym była wydawana mniej, lub bardziej regularnie.
Niestety jego działalność nie stanowi tylko historii – jest on do dziś czynnym politykiem.
Tuż przed tragedią smoleńską przewodniczący rosyjskiej Dumy – Siergiej Mironow w wywiadzie prasowym wyznał, że znakomicie mu się współpracuje z polskim Senatem – lepiej nawet niż z wieloma partnerami Wspólnoty Niepodległych Państw.
Przynajmniej jeden balon został przekłuty - Wałęsa (...)
Jest wiele powodów, dla których historycy unikają tematu „legendarnych przywódców opozycji”.`
Pamiętają oni gehennę Sł. Cenckiewicza, wiedzą ile ciosów musiał "wziąć na klatę" za "ruszenie" tematu Wałęsy. W bogatej agenturalnej historii noblisty pozostał papierowy ślad jedynie z epizodu, gdy był on drobnym kapusiem donoszącym za drobne pieniądze. Znaczna część naszej historii umyka historykom, gdyż nie badają oni spraw nie mających dokumentacji.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#1634118

Nie sądzę, opierając się na znajomośći środowiska ze swojej działalności w podziemnej konspirze, żeby Borusewicz był kretem bezpieki. Z pewnością był dziwakiem, ale nie kretem. A potem w sposób naturalny dryfował z prądem mainstreamowym i własnym interesem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634126

- nieznajoma ci ta sama osoba nadepnie ci na stopę to pamiętaj że to nie jest przypadek.
Druga sprawa to zgadnij po czyjej stronie dziś w demokratycznej Polsce stoi ten "człowiek" i czyich interesów broni ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634131

Naiwne tezy, które opierają się na pisaniu historii wstecz - wychodzimy od faktów obecnych i patrząc  wstecz ekstrapolujemy je na wydarzenia wcześniejsze w wykonaniu tej samej osoby. Ponadto ignoruje rolę przypadku. Taka metodologia jest naukowo nieakceptowalna.

Kim jest obecnie Borusewicz to jedna rzecz, a kim był kiedyś to zupełnie inna. Żyję dostatecznie długo by to rozumieć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634162

- niż wszystkie metodologie naukowe razem wzięte:

"kto się świnią urodził ten kanarkiem nie zdechnie"

patrz: bolek, frasyniuk, borusewicz i inni którzy stanęli tam gdzie stało ZOMO.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634173

Ileż to legendowanych życiorysów niby opozycji w PRL-u jeszcze przyjdzie nam poznać? Oj... chyba bardzo dużo. Nie przez przypadek Okrągły Stół bywa nazywany spotkaniem komuchów z ich agentami. Dokonany wtedy został podział łupów i to wcześniej, bo w Magdalence.  Sam OS był spektaklem dla ludu. Uczciwi opozycjoniści zostali wygnani z Polski w latach 1981-1983. Została jakaś tam tzw. "konstruktywna opozycja" i pojedyncze prawe jednostki, które jednak nie miały na nic wpływu. 

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1634132

I tak jeszcze uzupełniając: „I sekretarz KW PZPR w Gdańsku – Tadeusz Fiszbach policzył i dość odważnie stwierdził, że na 57 uczestników Okrągłego Stołu w Magdalence, aż 47 było Żydami". I to po każdej ze stron. 
Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1634134

Można powiedzieć, że pan Fiszbach na pewno na Żydach się zna i policzył dobrze.. :) 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634207

TĄ!!!

czerwoną mendą odpowiedzialną za Czarny Czwartek, w 1970 roku, za śmierć Stoczniowców w Gdyni, gdy Janek Wiśniewski padł.

Przepraszam Tadeusza Fiszbacha

https://www.youtube.com/watch?v=5g-84eZ8Wp8

https://www.youtube.com/watch?v=7YAz6pDg5-o

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634365

Prawie wszyscy dawni działacze KOR, czy "S", którzy w kilka lat po 89 roku nagle się wzbogacili i umościli politycznie, a dzisiaj bratają z komuchami i PO śmierdzą jak dupa kundla. Tylko obecni 30-40 latkowie, naiwni i niedouczeni wierzą w ten kit, starsi dobrze wiedzą za co dostaje się pieniądze i przywileje. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634164

Łajno!

Ale to słowo było było byt  miłe!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#1634642

Ale,,,

Nastawiałem swoje cztery litery za takich łachudrów!

Mając troje dzieci [5,3 i rok] organizowałem strajki w obronie takich łajdaków.

Teraz jest mi wstyd że jestem jednym z organizatorów :S: w opolskim!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#1634644