Jak PiS przez 2,5 roku import śmieci akceptował

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Nie wiem, czy zauważyliście Państwo, ale płonące wysypiska śmieci usiłują zniknąć z telewizji za przeproszeniem publicznej.

W sumie słusznie, bo „po co Babcię denerwować – niech się Babcia cieszy!” (to Młynarski, z czasów, gdy doskonałym tekściarzem był), tym bardziej, że stosowna byłaby liczba mnoga, bo nie o jedną Babcię tu chodzi, a każda z nich ma dowód osobisty i tym razem może nie pozwolić go sobie zabrać.

U komercyjnie niepokornych (podoba mi się to określenie mojego autorstwa) Karnowskich, w emitowanym za pieniądze podatników programie za przeproszeniem publicystycznym, przez 40 minut omawiane były kwestie ważniejsze, niż jakieś masowe trucie milionów Polaków, którym Władza każe segregować śmieci, żeby się potem lepiej na wysypiskach paliły:

9:15 – zakończenie w sejmie protestu niepełnosprawnych
9:30 – romansik posła Pięty
9:35 – podpalony toi-toi posła Brejzy
9:45 – nowy rząd we Włoszech

A wszystko to okraszone festiwalem stękania w wykonaniu red. Semki.

Za to ani słowa o sensacji na skalę światową, że w dużym (i dumnym oraz wstającym z kolan) europejskim kraju, premier wykrył osobiście mafię -

śmieciową, ale zawsze coś.

***

Ale zostawmy premiera – bo, jak mawia klasyk (siebie mam na myśli) – „premierzy odchodzą, ale skutki ich działalności zostają”).

No więc, jak już ustaliliśmy, klasyk mówi tak jak mówi, ale dziwnym się (mnie przynajmniej) wydaje, że to premier informuje ABW o tym, że mamy w Polsce mafię (śmieciową, ale dobre i to), a nie na odwrót, że to ABW informuje o tym szczęśliwym fakcie premiera?

„Przystąpiliśmy do jednoznacznych działań. Nastąpiło zgłoszenie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zobowiązałem też dzisiaj rano prokuratora generalnego, żeby podjął zdecydowane działania w tym zakresie jeśli chodzi o prowadzenie postępowań – oświadczył Morawiecki.

Jak to ręczne sterowanie nie jest, to ja jestem pilot automatyczny, ale skoro ma być teraz innowacyjnie, to i jest!

Tacy różni (sam znam jednego, imię takie dziwne ma) wprawdzie twierdzą, że są tylko 2 możliwości, a mianowicie:

1. w tej ABW to albo same niemoty służą (w co nie wierzę, bo pisowcy swoimi laskami obsadzają tylko Spółki Skarbu Państwa i fundacje, a nie jakieś tam wywiady i kontrwywiady, a poza wszystkim od 2,5 roku Super-Hiper-Mario jest szefem szefów wszystkich bezpiek i wybrał do pilnowania nas towarzyszy najlepszych z najlepszych),

2. ABW miała przykazane trzymać się od śmieci z daleka, bo śmieci, jak to śmieci – śmierdzą.

I to jest prawdopodobne, bo to już się zrobiła taka polska specjalizacja: od pewnych spraw trzymać się z daleka.

Skąd wiem, że specjalność?
A z posiedzeń komisji śledczej ds Amber Gold!

Tam ABW też miała zakazane zbliżanie się do tej afery.

Czyli za chwilę okaże się, że owszem, mafię mamy, śmieciową nawet, ale będzie to mafia, jak w przypadku Amber Gold – jednoosobowa.
A jakiś kolejny Marcin P. okaże się tą (jednoosobową) mafią, co opisałem detalicznie ponad 4 lata temu, czyli zanim jeszcze komisja śledcza ds Amber Gold poczęta została.


No nic, nieważne, że teraz premier dal mafii śmieciowej czas na dokończenie interesów (bo za 2 tygodnie ma jakąś ustawę zaproponować, potem się będzie te zmiany w prawie wprowadzać, i wprowadzać, i wprowadzać….a jak się wszystko wypali, to będzie jak u Pasikowskiego:

Stopczyk, co wy tam palicie?
Ja? Radomskie… ale jak pan major woli, to Franz ma Camele.
Co ty p…sz za uszami Stopczyk… na wysypisku, co palicie po nocach?
)

I ci starostowie niedobrzy, co te zezwolenia wydają i marszałkowie województw od razu lepsi się staną.

Jedno mnie tylko martwi:

otóż od 2,5 roku rządzą tym dużym (i dumnym oraz wstającym z kolan) krajem patrioci najszczersi z PiSu, i nie zauważyli, że

tylko w tym roku firmy dostały zgody na wwiezienie do kraju blisko 170 tysięcy ton odpadów. W zeszłym roku było ich ponad 730 tysięcy ton, w 2016 roku – ponad 700 tysięcy.

No co za straszne gapy!

***

Coś optymistycznego na koniec?

Ależ proszę!

Podobno prezes Kurski wydał redaktorowi Szpakowskiemu kategoryczny zakaz używania podczas trwania Mundialu słowa „spalony”.
I teraz biedak chodzi po tych telewizyjnych korytarzach i powtarza jak mantrę: ofsajd, ofsajd, ofsajd….

https://naszeblogi.pl/43476-polska-specjalnosc-jednoosobowa-mafia

----------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:33)

Komentarze

Zastanawiam się, jak można sobie ubzdurać, że można w liczącym 38 mln + parę mln imigrantów, wszystko kontrolować,  i dostrzec każdą szpilkę w stogu siana ? Rozumiem że internet... ale każdy ma rozum i nie może się tłumaczyć internetem.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9
#1565349

zastanawiający się komentator traktuję temat cynicznie, sarkastycznie czy też zwyczajna głupkawka? 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

chris

#1565355

Traktuję matematycznie, bo matematyka to królowa nauk. System składa się z tylu elementów, że jego kontrola w tak krótkim czasie jest niemozliwa.

A wiara w to, że jeżeli napiszemy coś w internecie, to to sterowanie przyśpieszy, jest objawem cyberchoroby.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7
#1565376

Czy możesz pisać do rzeczy? Tutaj tematem są śmiecie i PiS... nie qrwa matematyka , Internet,  schematy itd.

Całkiem Cię już pogięło ? Czy nie potrafisz skleić kilka rozsądnych zdań?  Wydaje Ci się że właśnie stoisz na Sorbonie?  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1565493

Problemów są tysiące, setki tysięcy. Smieci to tylko jeden z nich.

Stawianie tezy że minęły dwa lata i jeden z tysięcy problemów nie został rozwiązany ma swoją matematyczną twarz i pokazuje pogiętą logikę. Świadczy to o, delikatnie to ujmując, braku wyobraźni matematycznej i braku wyobraźni spolecznej. Jest to cecha dyskwalifikująca blogera. Proporcje w postrzeganym świecie  to też hasło wiążące się a matematyką. Pogięta metodologia ma swoje podłoże matematyczne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1565501

Więc albo jesteś " zadaniowy" albo trudny w codziennym kontakcie...

Temat śmieci jest jednym z tysięcy. Zgoda ! I właśnie dlatego to poruszamy...miedzy innymi zetjot...miedzy innymi... co chwila na Niepopkach ktoś porusza kolejne tematy i śmieci są jednym z nich ! Czy to do Ciebie dotarło ? I to Ty sam się dyswalifikujesz, tym co piszesz... kompletny odjazd... jesteś po SGPiS- ie ?

Znałem przed laty ( końcówka lat 70-tych ) jednego doktora- wykładowcę  ( podobno dobry- studenci go chwalili) z SGPiSu . Po " robocie"  chodził na Pole Mokotowskie,  w barze wypił kilka piw, wchodził na drzewo i stamtąd czy to wyzywał przechodniów,  czy też rzucał w nich jakimiś przedmiotami... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1565505

Tak się składa, że z wyksztalcenia jestem lingwistą i jeżeli ktoś zestawia słowa "dwa lata rządów" i "śmieci" to brzmi to dla mnie jednoznacznie nieproporcjonalnie. A nieproporcjonalność to wada poważna.  Polecam:

"Znaj proporcją, mocium Panie."

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1565562

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mapa-pozarow-wysypisk-smieci-w-polsce-infografika/z1p3v8y

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565377

Jeszcze byłoby pół biedy, gdyby autor tekstu przytoczył tylko gołe fakty. Gołych faktów jednak było mało, więc zamiast nich dostaliśmy solidną porcję odautorskich komentarzy i interpretacji pozamerytorycznych.  Ja też nie stronię od komentarzy, ale nie dotyczą one jednostkowych przypadków, a problemetyki uogólnień  typu makro, do której detali dostarczyły setki innych opisów szczegółowych. Nigdy bym nie zaryzykował poruszania tematu szczegółowego, co do którego brak mi jakichkolwiek informacji. To jest zadanie dla dziennikarzy śledczych, a nie dla tekiego blogera jak ja.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1565504

Fedorowicz Ewaryst - ty jesteś przechuj, jesteś lepszy w dyskredytowaniu opcji rządzącej niż totalnie POjebani UBywatelePRL.

Przez takich jak ty Polska ciągle tylko buksuje, zamiast cieszyć się ze samostanowienia o sobie.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-11
#1565353

Ty tak z nakazu ? Czy z jakiś obciążeń...z przeszłości? 

:-)))))))))

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-10

chris

#1565356

"Przez takich jak ty Polska ciągle tylko buksuje, zamiast cieszyć się ze samostanowienia o sobie."

 

i paru innych tutejszych pożytecznych idiotów

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1565373

ci pożyteczni idioci , to od śmieci,  czy też przeciwko temu procederowi ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1565506

Ty tak na poważnie, czy dla jaj ? .
Kolejne rządy same dyskredytują się skutecznie, bez "wspomagania".
Mimo wszystko rozumiem, że bez Ewarystów rządziło by się fajniej, spokojniej... ale nie ma lekko :).
Polska 'buksuje", bo nadal znacznie więcej mamy ortodoksyjnych, zaczadzonych, "zawiedzonych" wyznawców , niż rozsądnych, zatroskanych losem ojczyzny Ewarystów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1565399

zeby pozostalo po staremu.

PIS nie przeprowadzil obiecanych zadnych skutecznie reform,jakies komisje to kpina z prawa.sluzby dalej sa samopas,mafie dalej sobie grasuja bezkranie ,ANEKS poszdl glebiej do szuflady gdyz okazalo sie ze Polacy to stado baranow i nie moze miec wgladu do prawdy o zdrajcach.jakim prawem PIS zaprosil izraelski rzad zeby obradowal w Polsce - toc to czysta zdrada stanu.Wojsko polskie po przewrocie palacowym zostalo przejete przez zydowskiego pacholka zdrajce Dude i POkomorowska bande z BBNu , a mapet Blaszczak rznie durnia jak wiekszosc ministrow z PISu ze sie nic nie stalo.Wraz z wywaleniem na zbity pysk najlepszego polskiego ministra od 1939 roku  Macierewicza poszly won razem z nimjego projekty jak budowa przez Polakow smiglowcow dla naszego wojska czy strzelnic zeby Polacy mogli chociaz zaznajomic sie z zbronia i sobie postrzelac ,nie wspomne juz o dostepie do broni -co jest ewidentnym dowodem na to ze Polacy sa niewolnikami w skolonizowanym kraju.

Ale za to mamy TVP jak za czasow wczesny Gierek za nasze pieniadze Kurski zrobil swoj prywatny  PRLowski burdel tematy powazne sa przykrywane badziewiem.

Az strach pisac dalej.Polacy dalej uwazaja jak te barany ktore mysla ze sa golone dla ich dobra zeby bylo im chlodniej.

Ale PIS sie czynnie - no bo nic nie robienie jest tez czynieniem przyspaza sie do tego golenia mowiac durnym ze ustawa amerykanska o restytucji mienia nie moze zaszkodzic Polsce.Do tej pory nie ma ustawy reprywatyzacyjnej nie bez przypadku bo jak nie ma polskiego prawa to bedzie mozna nas golic be zmydla wedlug zewnetrznych praw.

Dodam ze o stanio dowiedzialem sie z ust zyda Gowina i szabesgoja ze Polska jest krajem obojga narodow Poalkow i zydow - czarno to widze, czy do Polakow ktorzy w koncu wyjda na ulice aby sie wyzwolic beda strzelac obce wojska bo ustawa na to pozwalajaca wciaz jest w mocy i PIS nawet nie wspomnial o niej zeby ja zlikwidowac.

Ciekawe komu z PISu narazil sie posel Pieta ze go skasowano za pomoca podstawionej przez sluzby dziwki?

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-5
#1565354

Facet, ty weź się do kupy i pooglądaj TV w dłużswzym okresie niż owe 7 sekund złotej rybki. Wtedy zorientujesz się co PIS zrobił, a czego nie zrobił, a co najważniejsze to poczytaj parę książek krytyków dobrej zmiany, o których tu pisałem, to wtedy zorientujesz się jak oni wyobrażają sobie sterowanie złożonymi  systemami opartymi na procesach długofalowych..

Większość z was, Panowie, to fikcjonerzy.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-10
#1565381

  Wszyscy to wiemy...A, może tak coś pozytywnego napiszesz o dokonaniach rządu Dobrej Zmiany, bo mi się tak mimochodem wydaje, że to postkomuna za tego rządu ma ostrą zagwozdkę i to postkomuna w coraz większej rozsypce. To nie postkomuna zlikwiduje CBA, ale to CBA ostatecznie zlikwiduje bandytów postkomuny. Umoczeni sędziowie, też powoli zostaną wyrelegowanii z zawodu. Nikt nie przewidział, że będzie taki opór, nikt nie zdawał sobie sprawy, że kraj w każdej przestrzeni padł łupem bandytów. Tu trzeba zadać pytanie, czy istnieje jakakolwiek przestrzeń w Polsce, która by nie została zawłaszczona przez kryminalistów uprzedniej ekipy. Nadrzędną wartością Polaków jest wolność, więc stanowczo wierzę, że w ciągu kilku lat naród przywróci Polsce godność depcząc po drodze robactwo przeszłości.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1565383

Rzeczywiście ... rządzą już ponad dwa lata i nie zauważyli,  że im ktoś RP " podprowadził "... wszyscy mówią o Polin, jedynie PiS jest w całkowitej dezorientacji i to na tyle, że Daniels biega po ich korytarzach niczym Doberman, który " potrzebuje" spaceru... ambasador Usraela " kobita" wyjątkowo wredna pluje w Polsce na Polaków a PrezyDent i  rząd z Namiestnikiem w letargu...amerykańskie żydostwo forsuje wiadomą ustawę,  a warszawski rząd i prezyDent są przeciwko inicjatywie amerykańskiej  Polonii i torpedują ich zamierzenia... i....i...i...

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-10

chris

#1565359

Aż DWA LATA.

Aż dwa lata rządzą. Kto to widział, żeby tyle rządzić. Czas na zmianę i Schetynę do spółki z Lubnauer.

No żeż ludzie, weźcie jakieś pastylki, aptek u nas mnogo.

Zadziwia mnie to, jak chciejstwo może wyeliminować racjonalne myślenie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1565416

Ha! ha! ha! dobre.....;) dodał bym myszkę agresorkę i koniecznie nowoczesny pet rumuński....;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

zimny drań
 

#1565435

koniecznie jeszcze Budka i Szczerba ...wiodące intelekty....;)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

zimny drań
 

#1565436

i jeszcze jakiegoś Niesioła.... na rzecznika...;)

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565437

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1565438

te minusy w koment, to chyba z niezrozumienia intencji albo niechlujnego czytania....;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565531

Czyżby Niepoprawni zamieniał się w Interię ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1565564

 Nie można się dziwić tolerowanie importu śmieci i innych odpadów  przemysłowych przez    bossów  PiS bowiem to ograniczone intelektualnie osobniki podobnie jak członkowie innych mafii w  parlamencie .

Ogólnie rzecz ujmując w zasadzie sejm to zbiorowisko rozmaitych niejasnych interesów gangsterów którzy legalnie funkcjonują pod przykrywka prawa i chroni ich immunitet jak złodziei sędziów . Degeneracja sądownictwa , polityków ,  policji jest społeczeństwu znana takie państwo co prawda nadal  teoretyczne jak teoretyczny prezydent formalnie przestanie istnieć .

Komisje parlamentarne kosztowe nic nie wnoszą i można sobie zadać pytanie co więc prokuratury robią skoro osobniki odpowiedzialne za przekręty setek milinów a nawet miliardów cieszą się wolnością i znacznymi zasobami finansowymi .Tymczasem  biedni ludzie często niewinni pensjonują w więzieniach .Czy stać państwo na taka farsę  marnotrawstwo . Podniesie mandatów za wykroczenia drogowe i łatanie budżetu w ten sposób to pomysły godne miernoty i hołoty . Co tak naprawdę za PiS się ?  zmieniło . NIC  - nadal państwo policyjne , obywatel bez żadnych szans w starciu z instytucjami państwowymi . TVP -  tuba propagandowa PiS zero rzetelnej informacji .

Gdyby to od obywateli zależało kto ma administrować w Polsce  większość p/osłów  eurodeputowanych zostało by wysłane na Madagaskar .

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-8
#1565362

@RA  Tytuł i treść jak z ulotki UBoli KODu!  Zaś sama treść to aberacja, która rzeczywiście dotyczy POstkomuny  "Złodzieje sędziowie..." - wina PISu?. Przecież dziecko lepiej by zmanipulowało! Wybory samorządowe się zbliżają, więc coraz większy wysyp spadochroniarzy. RA, twoje zmanipulowane wizje nikt już nie kupi. Wlazłeś w za duże buty PISu propagandą POlszewi,  odwracając kota ogonem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

ronin

#1565394

A kto wetował ustawy o sądach, a dlaczego Kaczyński się na to zgodził, to ma być ta strategia by wygrać z żydo-komuną.

Przecież mieli ich na widelcu i czemu pozwolili by dalej byli bezkarni, a dzisiaj robią bunty w sądach.

To kto jest winien  za te weta???. Może wyborca, jak nie PiS czy Juda???

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1565420

  Witaj! Chyba J.K tak samo był zaskoczony, jak i my decyzją PADa. Oni byli już przekonani o swojej klęsce, bo wszystko rozegrałoby się inaczej. Zmarnowany czas, ale jednak mocno wierzę w owocną przyszłość kraju. Myślę, że odpowiedż tkwi w aneksie. To także chyba jest powiązane z pejsatymi, ale to już moja tylko opinia. Chyba przed jesienią zacznie się sprzątanie... Cześć!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1565423

Wszystko było ustalone, tak jak usunięcie Beaty i Antoniego

Antoniego wezwali do pałacu, niby sprawy konsultacyjne, a dostał zwolnienie, nawet Kaczor ukrywał to przed nim.

Tak się robi zaufanym, a potem się wygadali że Juda bardzo nalegał i zapowiedział że wszystko będzie wetował jak zostawią Antoniego, Morawiecki też nie chciał Antoniego.

Zobacz ilu w rządzie zostało z PiS, a ilu jest z UW i PO.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1565429

  Marek, bo pierwszym posunięcie rządu po wygranych wyborach powinna być dekomunizacja z uwzględnieniem resortowych dzieci. Nie byłoby tej swołoczy w parlamencie. Nie trzeba było się oglądać na UE, tylko uderzyć z grubej rury. A tak, będziemy się jeszcze szarpać z tym pozostawionym syfem. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1565432

 "Myślę, że odpowiedź tkwi w aneksie".................

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565532

 "Myślę, że odpowiedź tkwi w aneksie".................

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1565533

Współczuję...Na pewno "ortodoksyjni" za chwile Cię "spałaują", tu z prawdą trudno się przebić. Komuna pełną gębą...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1565400

Bredzisz, facet i weź sobie to stwierdze nie nie tyle do serca co do rozumu.

Skąd ten deficyt myślenia ?

Myślenie to nie są dowolne prądy błądzące po mózgu i szlakach neuronowych czy serie rozmaitych wraźeń indukowanych przez procesy cielesne, lecz specjalny dwutorowy proces łączenia przyczyn ze skutkami i łączenia rozmaitych współwystępujących elementów w system zależności.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1565417

... złodziejską prywatyzacją Balcerowicza i Lewandowskiego, w majestacie prawa okradali i sprzedawali Polskę.

I do tej pory nie mają żadnych zarzutów, bo PiS wcale się nie kwapi, by ich postawić przed sądem, choć dowodów jest ogrom.

To jest ta dobra zmiana, ale nie dla Polski.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1565421

Madagaskar był w debatach przed wojną,  teraz mają już swój Usrael,  a więc deportacja do swoich i tyle...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1565494

O !

Widzę pierwszy fiut już się pojawił,  zaraz dołączą kolejni  :-))))

Cześć cichodajki ....

:-)))))))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1565496

"Bokiem wjeżdżają do nas tony śmieci przez nikogo nie rejestrowane i spokojnie sobie płoną przez nikogo nie niepokojone, a ty szaraczku jak będziesz chciał sobie sprowadzić głupie auto, rower, wózek czy cokolwiek co zwiera opony, akumulator czy olej, to będziesz musiał wypełnić 37 stronicowy wniosek do BDO, aby wskazać jak zajmiesz się recyklingiem tych elementów... już od 24 lipca."

~eh_nooo

PS

Zysk za składowanie śmieci - 10 mln zł.
Najwyższa możliwa kara - 50 tys. zł.
Czysty zysk!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1565369

Winnych nie ma!!!  A kto obecnie rządzi???

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1565371

śmieci rządzą - śmieci płoną

Pierwsze prawo PiSa

:

MY we spółce są z mamoną !

Polska - TO nam zwisa.........

suplementy

:

https://youtu.be/Wbgf8uemytE

https://youtu.be/xG1LPmZpiT0

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1565385

Śmieci... dobra zmiana... widać dla kogo...Morawiecki przekazuje temat do ABW ... czy to nie powinno być odwrotnie ? :-))))) żałosna farsa...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1565495

Po temu wielkie dzięki Ewaryst nie wiem już po raz który, za Twoją celną krytykę! Bez niej bowiem jesteśmy martwi i zgubieni! Sprawa śmieci naprawdę śmierdzi! A że nasz Premier Mateusz Morawiecki ma dobrego nosa, to i doczekaliśmy się Jego zdecydowanej reakcji. Naturalnie sprawa ma charakter rozwojowy, choć właściwie wszyscy znamy jej odpowiedź, już dziś. Otóż od dawna przecież wszem i wobec wiadomo, iż Polak potrafi! I tak sobie myślę, że to się niestety nie skończy nigdy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1565370

Nasz premier Tomaszu ? Czyżbyś nie widział tego zdjęcia "naszego"premiera jak paraduje gdzieś tam w mycce na głowie??? Zdecydowana reakcja ? TO wczoraj się stało ? Nie wiedział wcześniej biedaczek ? Zareagował, bo już inaczej nie mozna bylo, bo już wszędzie smród z płonących śmieci, ogień i dymy z nich od Bałtyku do Tatr ! To wymuszona reakcja. Nie wypadało inaczej. Taki "wymus" to raczej in minus dla tego myckowatego premiera i wszystkich innych obecnych rządzicieli

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3
#1565386

Poeta widzi jaśniej.

Poeta myśli prędzej.

Poeta tobie właśnie

Oddaje swoje serce.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1565389

... i .rządu  Ale niektórzy młodzi są tak zaślepieni swoją wielkością,że tego nie widzą albo udają ,że nie widzą.
Nawet niektórzy żydzi widzą naszą niefrasobliwość.

“Polacy, przemyślcie swoją sytuację” – Israel Shamir
Konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu od antypolskich publikacji w amerykańskich mediach. Żydzi zaczęli prowokować Polskę. Przypominali o polskich starciach z Żydami w latach 1930 i 1940, nie wyjątkowej historii Polski. Wiele narodów ścierało się z Żydami, ostatnio naród Gazy.
Ostatni bunt anty-żydowski, albo pogrom, w Europie wydarzył się w Anglii w 1947, nie w Polsce, i wywołała go nie jakaś patologiczna, nielogiczna, nieracjonalna nienawiść Anglii, a ohydny czyn Żydów: zamordowali dwóch angielskich żołnierzy, ich ciała powiesili na drzewie i zainstalowali w nich minę-pułapkę. Ale Żydzi nie chcą wspominać tych brytyjskich buntów, a zawsze mówią o problemach w Polsce.(...)

Powiedzieli, że nazistowskie obozy koncentracyjne zbudowano w Polsce, bo Polacy sympatyzowali z nazistowskimi planami unicestwienia Żydów. Coraz częściej nawiązywali do “polskich obozów koncentracyjnych” (zamiast nazistowskie obozy koncentracyjne w Polsce), mocno sugerując polski współudział w holokauście. (...)

Był tego powód praktyczny, a także dyskursywny. Naciskając na Polaków, żydowskie organizacje postępowały zgodnie z planem, który wykorzystały z wielkim sukcesem przeciwko Szwajcarom. Chociaż znane aktywa żydowskie w szwajcarskich bankach były dość małe, Szwajcarzy poddali się presji i wypłacili miliardy dolarów organizacjom żydowskim. Teraz podobny plan wyłudzenia zaplanowały przeciwko Polsce.

http://www.bibula.com/?p=101949

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1565401

Niestety to mało optymistyczny tekst pokazujący, że za parawanem Dobrej Zmiany dzieją się rzeczy (śmieci) mało zabawne...ta cisza na ekranie po rozpoczęciu afery śmieciowej nie tylko zastanawia ale i zmusza do zastanowienia dlaczego w ciągu dwóch ostatnich lat Polska przyjęła 1,5 mln ton obcych śmieci...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1565392

Okazuje się, że to portal niepoprawni zamienia się, nomen omen,  w śmietnisko, ciekawe kiedy wybuchnie pożar. Naprawę należy zaczynać od siebie i tu wyraźnie widać,że portal stał się przystanią dla fikcjonerów. Mam pocztę na Interii i tam często zaglądam do komentarzy pod artykułami i wtedy włoś mi się jeży na widok tego, co te trolle tam wypisują. Rzeczywistość jest jedna a rozbieżnośći w jej opisie świadczą jednozanacznie o uwiądzie intelektu. Ale drogą rzeczą jest motywacja, która stoi za wypisywaniem tych idiotyzmów. Więc strzeżcie się ludzie byście nie stali się drugą interią.

W opisie rzeczywistości społecznej trzeba  RYGORYSTYCZNIE przestrzegać odpowiedniej metodologii, a jak ktoś nie wie, to niech się douczy, ai nie tłumaczy dobrymi chęciami, bo piekło...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1565418

I znowu piszesz nie na temat !

Czy to jakaś forma natręctwa czy już stan chorobowy?

Tematem są śmiecie zetjot... I PiS , który problemu od lat nie widzi... 

Już Ci pisałem,  do lekarza zetjot i to do dobrego specjalisty...

Że co ? że odnoszę się osobiście i nie na temat artykułu?   Ty czynisz podobnie i to nie pierwszy raz dajesz " dobre rady"...  

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1565498

Tematem nie są śmieci - tematem nr 1 jest logika stojąca za metodą podawania informacji. Każdy wpis podlega kontroli merytorycznej pod względem metodologii, a dopiero potem berzemy pod uwagę treść wpisu. Po kolei. To że ktoś się nie nauczył logicznego myślenia i ważenia problematyki nikogo nie usprawiedliwia. W ten sposób portal zamienia się w śmietnik, bo blogerzy utracili zdrowy rozsądek i zamienili się w trolle.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1565502

O nie ! To Ty trollujesz i to bezustannie... obwijasz to w naukowy gorset, ale i tak pozostaje to zwykłym trollowaniem....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1565507

Konstatowanie,na portalu, za mediami, że w Polsce palą się śmieci jest wtórne. Od lat niemal 30 do Polski są wwożone śmieci  z powodu liberalnych przepisów. A robienie z tego dymu tylko z powodu takiego, że dym pożaru widać z daleka jest infantylizmem. Proszę się zająć rzeczami niewidocznymi a podstawowymi, takimi jak przyczyny niesprawności instytucji państwa, o których wiedział już Bartłomiej Sienkiewicz. I proszę założyć instytucje monitorujące zamiast trollować. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1565566

Ja jestem zwolennikiem radykalnej zmiany ustroju państwa, z poważnym ograniczeniem liczby posłów i likwidacją ustawodawstwa oraz wyłącznym stosowaniem konstytucji jako normalnego prawa, co z kolei zmieniłoby strukturalnie rolę  sądownictwa. O tym pisałem tu już sporo lat temu.

Ale jak patrzę na to co Państwo, drodzy forumowicze, wyprawiacie ze swoimi koncepcjami na tym forum, to moja perspektywa okazuje się zupełnie nierealistyczna, bo żeby zaspokoić Wasze pretensje trzeba by liczbę posłów, ministrów i urzędników pomnożyć przez dziesięć i nie wiem czy to by wystarczyło.

Systemy mają to do siebie, że powinny się samoregulować, więc liczba instytucji powinna być ograniczona i wystarczająca. Tymczasem żaden system nie mogłby zadziałać przy takim podejściu do rzeczywistości społecznej a  Wasze  wymagania są nie tylko błędnie ukierunkowane ale wręcz samobójcze..

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1565434

PALĄ SIĘ W POLSCE ŚMIECI.

Ktoś śmierdzący problem - musiał w końcu
pokazać! Może to znudzony bezczynnością
władzy, jakiś patriota podpalacz, strażak.

Wywąchał także śmieciowy interes - nasz
nieoceniony bloger - Fedorowicz Everyst.
Teraz wiadomo - po co segregować śmieci
władze samorządowe ludziom zarządziły,
ażeby się lepiej na wysypiskach paliły.

Olaboga ludzie śmieci się palą, zrobiła
się sensacja na światową skalę!. Aż dziw,
że nie informuje premiera ABW o tym jakże
wstydliwym fakcie, lecz wydarzył się cud
domniemany, a dzielny Premier Morawiecki
cuchnące dymy wytropił był przed służbami.

Nie obwiniajmy ABW oni i tak mają roboty
huk! Więc jak publikatory twierdzą łazić
na usypiska śmieci - funkcjonariusze nie
będą - bo tam roznosi się okropny smród.
Przyzwyczaili się udawać greków jedynie
w oku kamer. Po cóż mają jaka szkodę na
mundurze odnieść albo na prestiżu plamę.
Wolą trzymać się od tego fetoru z daleka.

Zdyscyplinowani funkcjonariusze - znają
swoje miejsce w szyku, ich zwierzchnicy
prowadzeni na krótkiej polityków smyczy
zabronili nosa w zakazane rewiry wtykać.

Co tu jest właściwie grane - k... mać?
Półtora miliona ton śmieci wwieziono do
biednej Polski -w ciągu ostatnich dwóch
lat. Najpierw rozgrabili wszystko potem
zrobili w miejscu kradzieży wysypisko.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1565464