kabaret Pana Andrzejka.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

A nie Kabaret Pana Janka przypadkiem?

 

Nie, nie ta - jak dawniej mówiono - szarża:

kabaret Pana Andrzejka jest, jak każdy może  zobaczyć, z małej litery pisany, choć jest to podobno litera prawa.Phi! Ja tam swoje lata mam i wiem, że jest to litera lewa i to, że tak to ekstremistycznie określę – lewa skrajna.A dlaczegóż Andrzejka , a nie Andrzeja?A dlategóż, że Pan Andrzejek ma w zwyczaju zwracać się w ten sposób do innych ludzi.

Na przykład per Pan Zbyszek, a nie Pan Zbigniew.To i tak postęp, bo Pan Andrzejek przez 10 dłuuugich lat swojego tłustego życia miał zwyczaj mówić do innych „towarzyszu” - taki towarzyski był!Ja zacząłem studia w latach 70 i wtedy takich, co mówili „towarzyszu” zwykliśmy nazywać – a ... co ja będę Wam mówił, jak zwykliśmy. No tak zwykliśmy, że wystarczały nam 4 kropki:o takie (….)Owszem, Mietkowi wystarczały kropki 3 (…), ale on był po technikum i tam z polskiego poziom za wysoki nie był, ale i tak się doskonale z Mietkiem w temacie kropek rozumieliśmy.

 

No co, no co - się kropki SzanPaństwu nie podobają?To, znaczy, że się Wam alfabet Morse'a nie podoba, analfabeci jedni!Ten Morse, to swoją drogą bystry koleś był:żeby takiego tłuściocha jak Pan Andrzejek w czterech kropkach zmieścić – no kurde żesz... 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:6)

Komentarze

z małej litery

 

od tworu Jaruzelczyka

Andrzejek ma maniery

że mu prawo wychodzi

wyłącznie z małej litery

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1508722

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1508740

do kabaretu chodzimy, zeby sie pośmiać z występujacej w nim ekipy. A ekipa Pana Andrzejka godna jest darcia z niej łacha :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1508754