PiS – Partia Impotentna Strategicznie AD 2017

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

To prawda, państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, a jeśli ktoś mi tu zamierza wierzgać, to niech sobie sam odpowie na jedno pytanie:

Jakie jest największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski?

Atak terrorystyczny na to coś, co się polskim parlamentem nazywa?

A może inwazja rosyjska, do której, jak wiadomo Putin się od dawna przygotowywał, bo skoro w Syrii dał już w skórę jankesom, a na Ukrainie wziął co było do wzięcia i  teraz trwa tam zgniły pokój, to jedyne, co mu jeszcze do szczęścia potrzeba, to napaść na PRLbis w celu zabranie jej tego co dla Rosji najważniejsze i bez czego żyć nie może, czyli dodatku „bis”?

Wolne żarty proszę szanownych Państwa:

dla każdego kto ma oczy i telewizor, największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski jest kilkudziesięciu klaunów z Platformy, którzy olewając ciepłą uryną prawo, okupują sobie sejmową mównicę i fotel marszałka Marka Wiernoty-Kuchcińskiego.

Bardziej jaskrawy przykład lekceważenia zasad, za których złamanie milicja (nie popoprawiać – policja to była przed wojną) zwykłemu obywatelowi połamałaby gnaty trudno sobie wyobrazić.

Ale zbieranina impotentów administrująca (nie rządząca, bo rządzenie to coś więcej niż pardon –  słodkie pierdzenie o Bogu, Honorze i Ojczyźnie kilkadziesiąt metrów od grobowców oberzdrajców Bieruta i Świerczewskiego, którzy sobie jeszcze następnych sto lat w tym świętym miejscu nieniepokojeni przeleżą) nie potrafi sobie z tą grandą poradzić, cofając się krok za krokiem, jak w 2007 roku, gdy sromotnie oddała dobrowolnie władzę.

Przez 8 lat nie potrafili z tamtej kompromitacji wyciągnąć wniosków i drugi raz biorą po tyłku tą samą rózgą. 

Czy rząd, który nie potrafi sobie poradzić ze zbieraniną klaunów jest w stanie obronić nas przed terrorystami?

Albo przed tą tak wytęsknioną przez Groźnego Antka inwazją rosyjską?

Odpowiedz jest oczywista:

tak, jest w stanie, ale TEORETYCZNIE.

No to ja za taką władzę dziękuję.

Puenta? 

Puentą jest tytuł tego tekstu.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.1 (21 głosów)

Komentarze

postawiłam jedynkę.

Te  "dobre rady" bowiem "jak tu należy rządzić" - zarówno nic nie kosztują (zwłaszcza autora owych) jak też - tyle samo są warte.

Pomalutku, pomalutku - małpa się złapie (przysłowie murzyńskie). "Totalitarna" również "pomalutku się złapie". Mądrością jest osiągnięcie celu, a nie zrobienie spektakularnej "zadymy". Ale niektórzy (patrz przykład "totalitarnej") nadal o tym nie wiedzą. I włażą, po raz kolejny, do "tej samej butelki". No to - wszystkiego najlepszego.

Vote up!
7
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1530148

syntetycznie: "srutututu - majtki z drutu". Zachwalać je może tylko ten, kto ni razu ich załozyć nie próbował :-D

A w temacie "nic nie kosztują" - póki co, to mnie impotencja PiSu w 2007 (oddali DOBROWOLNIE (!) władzę bandzie mając a/prezydenta b/służby) kosztowała 8 lat zmarnowanego życia! Bo ja stąd na emigrację nie spieprzyłem!

A raz juz Pani tłumaczyłem, jak ja te Pani jedynkę... no wie Pani co.
 

Vote up!
8
Vote down!
-7

Ewaryst Fedorowicz

#1530150

autorytarnie: "tratatata - jak dla brata (i swata)".

Ten się śmieje najlepiej, kto się śmieje ostatni.

Dziwne, że nie "powiewało" Panu, gdy informowałam, iż któryś pański wpis oceniam wysoko. 

Aleć "wolno Tomku, w swoim domku" :).

Raz też już Panu tłumaczyłam, że uzasadniam moje negatywne opinie i niekoniecznie nawet dla autora wpisu, raczej dla pozostałych blogerów. Taką mam zasadę - nie jestem "cichodajką" w odróżnieniu od "co poniektórych".

Pozdro ;),

Vote up!
10
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1530153

jeszcze raz: jak Pani wróci ze swojej wygodnej emigracji do Polski - to pogadamy.
A póki co, to proszę sobie nie pochlebiać: mnie Pani pałki czy nie pałki nie interesują: ja tu wyrażam swoje poglądy, a nie uprawiam pisowską agitację i byłbym Panią, gdybym się kierował takimi kryteriami, jak pałki , zera czy dwudziestki dziewiątki
:-D  

Vote up!
6
Vote down!
-6

Ewaryst Fedorowicz

#1530154

- jestem w Polsce!

Drugie po primo ;) - to po jaką cholerę korzysta Pan z prawa stawiania ocen?

A trzecie po primo - nie ciągnie się wozu w tył, gdy koń wjeżdża pod górę. I PiSizm, czy jak tam inaczej - nic nie ma do tego. To jest instynkt samozachowawczy. Niektórym zapewne trudne doświadczenia ośmiu lat z Platformą ów instynkt odebrały. "Współczuwam".

Nie mniej - pozdrawiam,

Vote up!
6
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1530155

1. W Polsce? Co za siurpryza! Milutko tak z inspekcją wpaść z cieplutkiej emigracjii?
2. Dziś ze stawiania ocen korzystam po raz ostatni (podobnie jak z odpowiedzi na komentarze "zadaniowanych" i trolli).
Od tej pory będę tu zamieszczał tylko teksty, a śmieci pod tekstami - nie moja sprawa

3. PiS nie ciągnie niczego pod górę - to, że PiS pozwala sobie robić na głowę, to PiSu sprawa, ale przez to pozwala pluć na mnie - a ja się na taką pisimpotencję nie zgadzam.

Mieli czas od 16 grudnia przygotować się na tak banalne zagrywki, jak "okupacja" - i nie przygotowali. A kto ustępuje żulikowi - ten frajer.

4. Pani będzie łaskawa się od mojego instyktu samozachowawczego odczepić - jedyne co Pani potrafi, to wiać z Polski, gdy trudno, a potem się z zagranicy wymądrzać

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

Ewaryst Fedorowicz

#1530177

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zastanawiałem się, czy to ta "bohaterska", styropianowa emigracja, czy zarobkowo-zmywakowa ?.
Po tekstach doszedłem do wniosku, że zdecydowanie ta druga, jeszcze bardziej "bohaterska"...

"Niepoprawnie prawicowa, ale - zagraniczna. Z daleka widać ostrzej TO, CO ZASADNICZE!"...
Tak tylko cytuję...

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1530192

Miałam zamiar zlekceważyć wpisy na mój temat, jako że sprawa główna - budżet – przeszedł bez „poprawek” totalnej, a cała totalna skompromitowała się definitywnie i nikt już nie wierzy w jej „walkę o wolność i demokrację”. Co najwyżej – dostrzega walkę „koryciarzy” oraz aktywną w niej ubecję.

A teraz – wprawdzie cokolwiek napiszę – zabrzmi złośliwie, nie mniej „Amicus Plato, sed magis amica veritas” (nie mylić z Veritą!).

Przede wszystkim – wyrazy współczucia dla tego, co to „nie mówił” - jeśli w swym życiu spotkał wyłącznie emigrantów „styropianowych” oraz „zmywakowych”. A że „na naukę nigdy za późno” - proponuję spytać np. Fedorowicza Ewarysta (nauczyciela, jak sam pisze) jakie jeszcze rodzaje emigracji, poza tymi dwoma, występowały/występują w Polsce. Nie myślę nikogo pouczać, zwłaszcza że „nauka kosztuje”.

Natomiast celem poinformowania Fedorowicza Ewarysta (szczególnie) mam pytanie - skąd czerpie swą wiedzę o „cieplutkiej emigracji” oraz jak należy określić osobę, która płaci wyłącznie polskie podatki (od 53 lat, ściśle – od 52 lat i 10-ciu m-cy), która posiada w Polsce polski (prawdziwy) dom, gdzie też mieszka – jeśli nie podróżuje po Świecie.

Ciekawe, czy uzyskam odpowiedź.

Pozdro,

 

Vote up!
1
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1530231

Wiadomość z ostatniej chwili !!!.
Premier Polski, przyjęła premiera Finlandii w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN !!!

Chciałem wykrzyczeć niecenzuralne słowo na K... ale sobie "kurwa" odpuściłem...

Czekam, kiedy Angela Merkel przyjmie prezydenta Francji, w mauzoleum żołnierzy radzieckich...

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1530294

....wydaje mi się, że jeszcze większym zagrożeniem dla państwa jest nieudolny rząd i prezydent, którzy nie potrafią w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób zareagować na wybryki kilkudziesięciu klaunów. Uniemożliwianie działania organom państwa, naruszanie nietykalności funkcjonariuszy państwowych....tu już dawno powinna zareagować straż marszałkowska i policja.Oni są bezradni jak dzieci, jak prokuratorzy w sprawie Amber Gold. To wszystko potwierdza istnienie państwa teoretycznego. Sienkiewicz miał rację. Czemu wszystkich to tak oburzyło. Raz przynajmniej powiedzieli prawdę.

Vote up!
10
Vote down!
-8

Verita

#1530158

jeśli dziś tej łobuzerii nie przymuszą do przestrzegania prawa - to już przegrali, bo ten - pardon - bardak będzie trwał aż do następnych wyborów

Vote up!
5
Vote down!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1530178

...że to nie będzie takie proste.Z wielu względów.
Była taka fundację pro civili.
Teraz powstała inna, która ostrzega rząd przed odbieraniem esbeckich emerytur.
To tłumaczyłoby opieszałość rządu lub raczej „uzależnienie” i niezrozumiałe działania.

Prezesem zarządu fundacji pro.Int jest b. funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa Włodzimierz
Sokołowski (ps. literacki Vincent Viktor Severski)- od 1982 r. w Wydziale XI Departamentu I SB MSW. Wydział ten zajmował się tzw. dywersją ideologiczną, czyli rozpracowaniem i zwalczaniem „Solidarności” oraz walką z organizacjami wspierającymi solidarnościowe podziemnie. Funkcjonariuszami Wydziału XI byli też- Aleksander Makowski, S.Petelicki czy jeden z „ojców założycieli” PO, Gromosław Czempiński. Wśród członków rady fundacji znajdziemy m.in. W.Sokałę – „popularyzatora Wolnomularstwa”, „Wielkiego Mówcę Rady Federacji Polskiej Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego „Le Droit Humain” oraz Kamila Niemira, byłego dziennikarza Gazety Wyborczej. Ekspertami Pro.Int są zaś Piotr Niemczyk, autor „słynnej” instrukcji 0015/92 UOP, na mocy której inwigilowano środowisko polskiej prawicy, Witold Janczys, korespondent rosyjskiej sekcji „Deutsche Welle” czy Wojciech Martynowicz, funkcjonariusz Departamentu I SB MSW.
Tekst Martynowicza, zatytułowany „Manifest”( w podtytule –„Ale my wiemy”) powinien nie tylko zainteresować kontrwywiad III RP, ale wzbudzić szczególną uwagę obserwatorów życia publicznego.
Rzadko się zdarza, by w sposób tak bezceremonialny zaprezentowano logikę „byłych oficerów służb specjalnych” i sformułowano równie wyraziste sugestie i ostrzeżenia pod adresem obecnego rządu.
https://bezdekretu.blogspot.de/
http://fundacjapoint.pl/

Vote up!
6
Vote down!
-3

Verita

#1530199

Drogi Ewaryście

Jesteś nastawiony wojowniczo - a to nie ma sensu.

Grupa pajaców płci męskiej i żeńskiej okupuje sejm. Nie ma sensu traktować ich jak terorystów. Teroryzm wymaga odwagi a to są tchórze. Im tylko chodzi o to by ich grzecznie wyprowadzono z sali a dla całego świata staną się męczennikami, a rząd PIS-u rządem toralitarnym. Ale jest sposób na nich, którego rządzący PIS-em nie wykorzystują, dlatego zgadzam się z określeniem Partia Impotentna.

Pajace uniemożliwiają swobodną pracę większości posłów w sejmie. Utrzymanie posłów i utrzymanie sejmu sporo kosztuje. Płacimy za to my, obywatele, którzy ich wybrali do służby. Nikt z nas nie chce płacić za nędzny kabaret robiony przez żałosnych klaunów. Krótkie obwieszczenie, że koszty utrzymania sejmu i posłów za okres blokady zostaną pokryte z uposażeźeń posłów biorących udział w blokadzie spowodowałoby wielkie zamieszanie w szeregach klaunów, a dla zatwardziałych byłoby wielce bolesne.              Z poważaniem.

P.S. Niepokoi mnie tylko zaangażowanie w tę maskaradę wielkich środków zewnętrznych.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1530163

Ja W NAJMNIEJSZYM stopniu ne jestem nastawiony wojowniczo - ja po prostu wyciągam wnioski, a te wnioski są następujące:

1. żulia dlatego moze sobie bezkarnie robić to co robi, bo:

a/PiS z nieznanych nikomu przyczyn NIE UJAWNIŁ słynnego Aneksu do raportu o WSI, a i Prezydent i Macierewicz pytani o to rżną głupa.
Wniosek? PiS został skutecznie zaszantażowany

2. Trwa maskarada z rzekomym przygotowaniem do ujawnienia dopiero w marcu(!) (można się śmiać) zawartości Zbioru Zastrzeżonego IPN,

Gdyby nie trwało w tym czasie selekcjonowanie tych , których nadal schowamy, to ZZ zostałby już dawno ujawniony
Wniosek? jw, czyli PiS zostal skutecznie zaszantażowany

A zaszantażowana skutecznie władza nie nadaje się do rządzenia. Nawet do wspomnianego, banalnie przeciez prostego ukarania łobuzów finansowo

Proste?
Proste.

pozdrawiam,

EF
 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1530166

W pełni się z tym zgadzam i mam podobne podejrzenia, o czym często tu piszę. Niestety, portal opanowany jest przez trolle o jedynie słusznych poglądach, a ich głównym argumentem jest totalne pałowanie wszystkiego, co nie jest po ich "linii" (czego i Pan doświadcza). Zadaniem trolli jest "zaciemnianie" sytuacji w Polsce, a najgorszym "sortem" w/w są, trolle, co to " z daleka widzą ostrzej...". Mają czelność pouczać i obrażać Polaków, którzy tu trwają i których bezpośrednio sprawy te dotyczą.
Żyję w Polsce , mam tu rodzinę i tu prowadzę od lat własną firmę. Jestem bezwzględnie przez lata okradany przez własne "państwo" w formie vatów, podatków dochodowych, akcyz, ceł...i innego "cholerstwa". Przez ostatni miesiąc, trzech urzędników, (polskiego?) Urzędu Skarbowego, zajmuje się tym , dlaczego moje firmowe auto pali 11 litrów paliwa, a nie jak w instrukcji samochodu 8 litrów!!!.
Miałem nadzieję, że po wyborach wszystko się zmieni, a zmieniło się, jak się zmieniło...
Pytanie...dlaczego rząd "drze japę"na temat 500+, a cicho sza o "akcji" 50+ ???.

Ps. Do Pani "zagranicznej".
Zapewniam, że z bliska widać jednak znacznie ostrzej... Zapewniam...

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1530293

przecież  to opozycji zależy na burdzie, mamy spełniać ich życzenia?

może jeszcze wyprowadzić kibiców na KOD?

rząd zyskuje na takich aferkach, przeciwnicy sami się pogrążają.

 

tęsknota za połamaniem gnatów przez milicjanta jest dość charakterystyczna, zresztą jaka to sztuka? i ma mieć związek z dewizą "Bóg, Honor, Ojczyzna"? promowanie zamordyzmu? Nic "strategicznego" w tym też nie ma.

Uniknięto za to sporych problemów, musiało być sporo pozakulisowych działań i przygotowań, tylko takich się nie daje do prasy.

 

A z tym PiS-em, tj. niewybredną krytyką, to najwyraźniej jakaś obsesja. I obserwuję, jak to coraz bliżej do ruskich... Co potem? Wrzuty antysemickie?

 

Nie kocham władzy ale widzę, że PiS robi dobrą robotę. Szkoda, że dopiero dziś, a nie w '89- za to wspaniale, że niespodziewanie przegoniono PO, na ostatni dzwonek dla Polski. Nie będzie tu kondominium ani landu UE towarzysze

Vote up!
8
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530170

 idż stąd trollu - kup sobie jakieś nazwisko na bazarze, bo ci się te pseudonimy w końcu pomylą :-D

Vote up!
5
Vote down!
-6

Ewaryst Fedorowicz

#1530179

przyzwyczaiłem się, że argumentów brak, więc pozostaje żenadny kabaret.

Z tak zabawnymi projekcjami, jak "zbieranina impotentów" czy "słodkie pierdzenie" :D

 

jak tam towarzysz Putin? wszędzie wygrywa, tylko Polski nie chce, bo ją tak umiłował- mamy tylko zmienić sojusze?

Vote up!
6
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530182

co, sklep z nazwiskami zamknięty? A może z tow. Iwanowem do czynienia tu mamy? :-D

Vote up!
5
Vote down!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1530184

a może raczej z wypiszczykami i powstaniem Fedorowicza?

wypisuje się Pan z DZ a wzryw chyba jest (Kijowski użył tego słowa)? "Powstańcie, których dręczy PiS" :D

Vote up!
6
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530186

Totalna banda zepsuła mi święta.

Ale jednak trzeba przyznać, że totalniacy chcieli zostać ofiarami, chcieli być szarpani, a to im sie nie udało. PiS ich przeczekal. Może to jakoaś mądrość nimi kierowała, bo w miedzyczasie Nowoczesna uwikląła się w skandal obyczajowy, Kijowskie w skandal finansowy. Ich wiarygodność i poparcie zmalały.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1530238