BARDZO się cieszę z decyzji Komisji Europejskiej!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
BlogBARDZO się cieszę z decyzji Komisji Europejskiej o "Wszczęciu procedury wobec Polski" - bo rząd PiS będzie miał okazję udowodnić, że ma cojones, co samo w sobie jest (bez)cenne, bo rozwieje istniejące w tej materii wątpliwości.

Możliwości są zatem tylko dwie:

- albo Prezes traktuje serio wszystko co mówi na wielotysięcznych manifestacjach i wtedy Komisja może Polsce zrobić to, czym trudnił się Adam Małysz, zanim przerzucił się na rajdy samochodowe, bo – jadąc Rzeplińskim – Prezes nie ustąpi na milimetr.

- albo to co Prezes mówi na manifestacjach, to coś w sam raz dla ludu nienajjaśniejszego, a w rzeczywistości wszystko ma zostać po staremu, co znaczy, że polskie koryto będzie cały czas zablokowane przez ten sam zestaw świń, których wymiana następuje tylko wtedy, gdy jakaś ze wspomnianych świń zdechnie.

Biorąc pod uwagę przykry fakt, że Prezes nie ma już nic do stracenia, a do zyskania miejsce w pierwszym rzędzie narodowych przywódców, opcja numer 2 wydaje się mniej prawdopodobną.

Tak czy inaczej, dzisiejsza decyzja tych pijusów i malwersantów (staram się być uprzejmym i precyzyjnie opisuję jedynie szefa Komisji Europejskiej Junckera) ma jeszcze jedną arcyważną zaletę:

otóż wykrycie (i już udokumentowanie) zorganizowania przez rząd PO-PSL nielegalnych podsłuchów w stosunku do dziennikarzy piszących o aferze podsłuchowej i ich rodzin, to niewyczerpane źródło smakowitych faktów:

przyciśnięci przez za chwilę odzyskaną przez Ziobrę prokuraturę „uchole” zaczną sypać (za dużo ich jest, więc któryś pierwszy pęknie, a jak pęknie pierwszy to i kolejni), a jak zaczną, to prokuratorzy wezmą za frak nie tylko eks oberpolicmajstra, ale i samego Bartka-piromana, a to już jest grubo, bo następny w kolejce do śpiewania stoi...

no kto?

Tak! Macie Państwo rację:

następny w kolejce jest Mój Rówieśnik i Kolega z NZSu (chwilowo w Brukseli, ale nie każda chwila trwa wiecznie).

I wtedy to dopiero będzie wesoło :-D

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (17 głosów)

Komentarze

Amen.

Vote up!
4
Vote down!
0

eni

#1504734

Owszem, ale Bogu trzeba pomóc - Prezes chyba to rozumie :-)

Vote up!
2
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1504737

Myślę, że raczej Bóg pomoże Prezesowi! 

Vote up!
2
Vote down!
0

viki

#1504782

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-237_pl.htm

Ponoć te procedury jakie mają być stosowane wobec Polski powstały w 2014 roku, pytanie brzmi - kto to uchwalił i zatwierdził?. Czy przypadkiem KE nie nadała sobie sama prawo ingerencji wobec suwerennych państw?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1504739

Uchwalili i zatwierdzili je ludzie podobni do tego luksemburskiego malwersanta i pijanicy Junckera

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1504740

ja się nie ciesze ze kacykowie Brukselscy wszczęli procedure przeciw Polsce , dla mnie jest to uderzenie w twarz każdego Polaka i Polki którzy sie zgadzaja z obecnym rządem i jego kierunkowi oraz temu co obecnie czyni.

Wiecie dobrze ze UE-ka  rzadza niemieccy politykierzy a Polska to nie jeden z Landów niemieckich , chyba  ze nie wiemy ze Polska jest juz jednym z Landów niemieckich .

Ci co znają trochę historie wiedza ze od tysiąca lat Niemcy wyciągali lapy po Polskie ziemie lecz zawsze dostawali lanie i naród Polski dawał sobie z nimi rade i da obecnie , tylko co zrobić z zdrajcami i kapusiami obecnymi Polski ???

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504753

Jak każdego kapusia i konfidenta w Polace czeka Tuska tylko pogarda, zamilczenie i ...ZK....

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1504756

Najbardziej wpływowi  zamordyści  gospodarek państw  POdbitych- może nie chcieli,  ale musieli dogadywać  antypolskie  dyplomatyczne  projekty totalitarnego zrujnowania gospodarki Polski  z  Tubylczymi administratorami „prawnego” mataczenia   z najwyższymi  kompetencjami – „prawno hakerskimi’ i układami mafijnymi ...

– POżądanymi  - do najtańszego  „uprawomocniania i legalizowania”  - najbardziej prawo- patologicznych  ZŁOdziejstw kolejnych przedsiębiorstw Polski,  aby  na drodze „pokojowej” - w gabinetach grabarzy gospodarki  Polski – dogadać szczegóły, w których tkwić ma diabeł  UNIkania praworządności -  w nadzorczych działaniach  zUNIfikowanego  od 1 05.2004 roku  „polskiego wymiaru sprawiedliwości” …

PO ośmioletnim  platformianym dekonspirowaniu i kompromitowaniu „unijnych” układów  - z „polskim wymiarem sprawiedliwości”  - mafijnie zaprzęgniętym do ukrywania , tuszowania i fałszowania praworządnych dokonań śledczych  Policji Polski w 1998 roku – wobec metodycznych  zbrodni  medycznych „łowców skór”– przed zabójstwem gen. M.Papały.  od 1998 roku namnożyło się bardzo wiele dowodów „dyplomatycznego” UNIkania  praworządnych rozstrzygnięć merytorycznych prawników…

- Którzy zwłaszcza od 1.04.2004 roku  -> nie dostają zezwoleń WŁADZ (unijnych tajemnic?)  „prawnie” POukładanych  tak -  aby  wewnętrzne  BRONIENIE  Polski - przed zorganizowaną przestępczością antypolską  - było NIEDOPUSZCZALNE…

Niedopuszczalne  przez  zewnętrzne procedury prawa -  unii SIŁ … od 2004 roku  „monitorujących praworządność”  w Polsce -  a zwłaszcza  bezprawie i niesprawiedliwość w POlsce  - w latach 2008-2015 "praworządnie" ukrywane "praworządnymi  umorzeniami" ścigania zbrodni - jawnej antypolskości.

Praworządne  działania- demokracji patriotycznej, zmieniły w Polsce 2015 roku - rządy niepraworządne,  na rządy praworządne - dla rozpoczęcia rozwijania demokracji sprawiedliwych praw, również  dla mieszkańców Polski, aby i Polacy mogli ludzko realizować swoje powinności życiowe na ziemskim globie – chyba jeszcze nie zagrabionym przez  (G)LOBbystów  ludobójstwa – nieobcego zawodom – pracy śledczej na dowodach materialnych -  „prawnych” eliminacji  - praworządnych Nacji…

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1504765

Nazwijmy rzeczy po imieniu : PO + Nowoczesna + PSL na czele z Tuskiem i Bieńkowską to współczesna TARGOWICA.. Dla ratowania Polski przed ew. rozbiorami jakie miały miejsce w XVIII wieku. (m.in na skutek skarg zgłaszanych przez rodzimą magnaterię do krajów ościennych) uważam za konieczne : niezwłoczne podjęcie przez rząd Polski procedury dotyczącej celowości przynależenia Polski do skompromitowanej organizacji jaką staje się Unia Europejska, W pierwszej kolejności należy podać do publicznej wiadomości prawdziwy bilans strat i zysków (nie tylko od strony finansowej) płynących z tej przynależności, a następnie ogłosić odpowiednie referendum podobnie jak w Wielkiej Brytanii. UE stworzyła podziały na uprzywilejowane kraje i kraje gorszego sortu wręcz kolonialne pozbawiane suwerenności. Polskę zaliczono do tych ostatnich. UE to zbiurokratyzowana szajka biurokratów pod silnym wpływem Niemców i obłąkanej ideologii wielokulturowości przy eliminowaniu chrześcijaństwa, a faktycznie realizowaniu testamentu Hitlera. Dodatkowym argumentem są również liczne głupawe dyrektywy np zaliczenie ślimaka do ryb, marchewki do owoców i narzucanie poszczególnym krajom innych idiotyzmów.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1504772

https://pbs.twimg.com/tweet_video/CYlpvtkWkAAxAJM.mp4

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1504773

Witaj Jozefie! I nie bedzie wielkiego halo! Nic na sile! Albo UE zmieni swoja twarz wprowadzajac rownosc panstw zrzeszonych,albo sie rozleci! Co nie ktore panstwa w UE powoli maja dosc Niemieckiej hegemoni w UE! Nie przypadkiem w Polsce autostrady wybudowano ,z zachodu na wschod! Ciekawe ktoredy Niemieckie towary beda sie przemieszczac na wschod! Kij ma dwa konce! Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1504795

Szanowny Panie Ewaryście

Zawsze czytam Pana tekściki z ogromną przyjemnością. Cenię za trafność ocen, lekki styl, zawsze z odrobiną ironii, bez zadęcia. Za ten dzisziejszy dziękuję zwłaszcza. Wlał pan nim w moje skołatane serce odrobinę miodu i trochę optymizmu.

Nie ma wyjścia, nie odstąpią, a Prezes nie ugnie się. To nadzwyczaj mocny człowiek.

I za to, że mogłem napisać to ostatnie zdanie, Dziękuję.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504784

Wsiowynieuku!

Nie ma dla mnie wiekszej satysfakcji, niz uznanie Zwykłych Czytelników.
Owszem - przepadam też za hejtem ze strony zadętych i przemądrzałych, jak ich nazwałem -  "dziennikarzy komercyjne niepokornych", ale to jednak nie to samo. :-D

Optymizm, a nawet więcej - nadzieja nam się należy za te wszystkie lata doznanych upokorzeń, a ta nadzieja jest realna:
bo następnej okazji do wyprostowania pleców przez uczciwych Polaków za naszego zycie juz nie będzie,  więc wygramy teraz!

A o serce proszę dbać.
pozdrawiam,
EF

.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1504796

Szanowny Panie Ewaryście

Zawsze czytam Pana tekściki z ogromną przyjemnością. Cenię za trafność ocen, lekki styl, zawsze z odrobiną ironii, bez zadęcia. Za ten dzisziejszy dziękuję zwłaszcza. Wlał pan nim w moje skołatane serce odrobinę miodu i trochę optymizmu.

Nie ma wyjścia, nie odstąpią, a Prezes nie ugnie się. To nadzwyczaj mocny człowiek.

I za to, że mogłem napisać to ostatnie zdanie, Dziękuję.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1504785

Chcę im  zakomunikować, że uruchamiam wobec KE procedurę wyprostowania środkowego palca

Vote up!
2
Vote down!
0
#1504934

Procedura, którą wszczęła wobec Polski Komisja Europejska jest pozatraktatowa, co potwierdzają służby prawne Rady Unii Europejskiej
— podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl Kazimierz M. Ujazdowski, europoseł PiS i b. minister kultury i dziedzictwa narodowego.
wPolityce.pl: Panie pośle, w rozmowie z serwisem dziennik.pl mówił pan o tym, że wszczęta w środę przez KE procedura nadzoru nad Polską jest bezprawna. Jak to możliwe?
Kazimierz M. Ujazdowski: Procedura, o której mówimy od środy jest bowiem pozatraktatowa. Fakty są jednoznaczne - decyzja i prowadzenie postępowania jest w rękach Rady UE, gdzie reprezentowane są państwa. Komisja Europejska zaś to jedynie instytucja wnioskująca, ale nie jest mająca uprawnień do prowadzenia postępowania, nie może na gruncie traktatów wydawania zaleceń innym krajom, nawet niewiążących.
Moją intuicję, którą wyrażałem wcześniej potwierdza również dokument służb prawnych Rady UE, który w swoich konkluzjach powiada, że jedynym nowym mechanizmem kontroli praworządności mógłby być specjalny mechanizm, na który jednak dodatkowo musiałyby się zgodzić wszystkie państwa.
Słowem - żeby KE mogła uruchomić tę procedurę musiałby zostać zmieniony traktat.
Bądź musiałoby zostać przyjęte dodatkowe porozumienie państw. Komisja Europejska zaś poszukała dodatkowej formy, niemającej oparcia traktatowego i zaczęła ją stosować, ale wychodzi to poza upoważnienia traktatowe. A prawo publiczne i europejskie rządzi się przecież zasadą, ze tylko to jest dozwolone, co jest napisane.
Doprecyzujmy bowiem - procedura wszczęta przez KE została stworzona w 2014 roku specjalnie dla Węgier kierowanych przez Viktora Orbana.
Ale nigdy nie została zastosowana wobec nich. Warto przy tym pamiętać, że to procedura łagodniejsza od traktatowej, ale niemająca oparcia w traktatach. Traktaty są bowiem logiczne - skoro chodzi o rzecz nadzwyczajną i użycie „broni atomowej” w postaci zawieszenia praw, to gestię ma Rada UE, a nie KE. Komisja może tylko wnioskować, nie ma prawo prowadzić postępowania quasi prokuratorskiego.
http://wpolityce.pl/polityka/278310-procedura-ke-wobec-polski-jest-bezprawna-kazimierz-m-ujazdowski-komisja-nie-ma-uprawnien-quasi-prokuratorskich-potwierdzaja-to-ekspertyzy-prawne-rady-unii-europejskiej-nasz-wywiad

Vote up!
1
Vote down!
0
#1504952