PiS poprze wybór Tuska na 2 kadencję szefa Rady Europejskiej.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Eurotruteń (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Czarnecki Ryszard , który z niejednej partyjnej kasy brał wypłatę (a nawet z niedrugiej i nietrzeciej) zadeklarował w Rzepie, że PiS poprze ewentualną kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.*

jedną z zasad Jarosława Kaczyńskiego jest popieranie Polaków na stanowiska międzynarodowe, "niezależnie od opcji politycznej, jaką reprezentują nasi rodacy"."

Natychmiast poparł go były zeteselowiec (teraz, po przepoczwarzeniu, też pisowski Eurotruteń) Kuźmiuk i też używając tej samej argumentacji.

Donald Tusk będzie miał poparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości w ubieganiu się o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy. – Zasada, że popieramy Polaków, jest żelazna konsekwencją, choć Platforma ją niedawno złamała.”**
 

Przed chwilą, w TVP INFO potwierdziła to rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek.

Mnie tam ganz pomada – ja nie jestem z PiSu i dla mnie PiS może popierać nawet Miska Kamińskiego (w końcu swój, no nie ma bata) albo – i tu już pojadę po bandzie – Julię Piterę.

Ale tak się zastanawiam, jak twardy, pisowski elektorat - bo Czarnecki i Kuźmiuk, którzy (jak wykazałem kilka linijek wyżej) ani pisowscy, ani tym bardziej twardzi - przełknie taką żabę:

PiS poprze człowieka, który nie tylko, że zajumał Polakom 150 miliardów złotych z OFE, to jeszcze  zniszczył polskie stocznie i parę innych przemysłów przy okazji?

Inna sprawa, że kogóż takie bzdety, jak gospodarka (no, może oprócz mnie) obchodzą, ale jest taki jeden, zupełnie nieistotny szczegół, szczególik nawet:

jak PiS może poprzeć człowieka, który jest podobno winien śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego?!

Przez którego knowania z Putinem, Lech Kaczyński pod Smoleńskiem poległ, a wraz z nim elita?

No jak to jest, że PiS poprze takiego człowieka?

Ja najmocniej przepraszam, ale jedyne wytłumaczenie możliwości, że PiS takiego człowieka poprze, to takie, że w kwestii katastrofy smoleńskiej PiS najzwyczajniej kłamał, a wszystkie te podłe, spiskowe podszepty, iż PO i PiS to tak naprawdę jedna sitwa, są prawdziwe.


PS. Już po opublikowaniu mojego tekstu, Jacek Sasin w  TVP INFO  potwierdzil tę pisowską decyzję.

–-------
* ]]>http://www.rp.pl/Publicystyka/305089960-Czarnecki-Poprzemy-Tuska.html#ap-1]]>

** ]]>http://telewizjarepublika.pl/kuzmiuk-o-frekwencji-na-marszu-opozycji-50-tys-to-i-tak-spore-osiagniecie,33196.html]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (18 głosów)

Komentarze

PiS popiera człowieka, który z Putinem po katastrofie i śmierci Lecha Kaczyńskiego robił żółwiki! Chyba ogania ich "pomroczność ciemna".

A rozliczenie i ukaranie winnych katastrofy można już dziś włożyć między bajki zgrozy!

Vote up!
10
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1512913

Ja im już kilka lat temu ufać przestałem.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1512916

Jestem za tym, żeby trzymać Tuska z daleka od Polski, mniej szkodzi w Brukseli.. Dzisiaj opozycja nie ma żadnego kandydata, który móglby pociągnąc tlumy, Tusk moglby . W Brukseli Tusk i tak się nie liczy, bo nie włada językiem angielskim.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1512917

z całym szacunkiem - słabe tłumaczenie: jeśli PiS Donka poprze =  przyzna, że cala narracja smolenńska, to lipa.
PO zawsze już będzie mogła powiedzieć: "przecież winnego śmierci LK by nie promowali!"

Vote up!
6
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512918

Mam oczy otwarte, i niektore działania czy ich brak ze strony rządu budzą moje obawy (np. dyplomaci). Czy jednak rząd już, natychmiast może zalatwić wszystkie nabrzmiałe sprawy, przy ciągłych atakach z zewnątrz i od wewnątrz? Nie wierzę, że Jaroslaw Kaczyński jest w stanie przejść obojętnie nad śmiercią swojego jedynego brata.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1512920

ja też nie - dlatego taki numer oznacza jedno: Tusk niewinny. Pasuje?

Vote up!
4
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512925

Nie pasuje mi takie tłumaczenie. Nie wiem natomiast, na ile Tusk był wtajemniczony; czy wiedzial do końca, co się będzie dzialo.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1512928

no nie - ja bardzo proszę - szanujmy się!
Co rocznica (a i co miesięcznica) padają jednoznacze słowa nt Tuska.
A tu taki dil?! 

Winien smierci Prezydenta (wsio rawno co wiedział i ile - winien, bo klepnął rodzial wizyt) - a tu poparcie?!

Vote up!
5
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512935

Jeżeli PiS poprze Tuska to będzie początek końca Dobrej Zmiany...a Rycho Czarnecki to gnida bez względu na partie do której aktualnie należy...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1512919

moim zdaniem masz rację

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512926

Gdyby w tym wszystkim chodziło o Prawdę, to Twój wniosek byłby słuszny. Jednak ponad Prawdą jest "prawda etapu".
Primo- Tusk w Brukseli nie może być jednocześnie w Warszawie, a to oznacza, że nie podejmie się gmerania w PO. Jarosławowi Tusk w PO jest zupełnie zbyteczny.
Secundo- Na każde kluczowe stanowisko w UE desygnują człowieczka Niemcy. Ponoć Aniela chce zmiany na tym stanowisku, więc dla Jarosława promowanie Tuska jest podwójnie korzystne. Raz- gra na złość Niemcom, dwa- pokazuje, iż w Europie PiS nie uznaje podziałów i chce grać do jednej bramki z każdym. Nawet z PO i Tuskiem.
Jeśli będą chcieli posadzić rodzinę Tusków, to mają na to mnóstwo czasu. Donek jeszcze pożyje, a nie tylko za Smoleńsk można go wsadzić w kajdany. Ale najpierw trzeba dokończyć vendettę w sądach, a to jeszcze chwilę potrwa. Tak więc, jest to ze wszech miar korzystne.

Vote up!
8
Vote down!
-2

              

#1512921

OK, ale jest jeden (acz istotny) słaby punkt w Twoom  rozumowaniu:

konstrukcja, którą budujesz jest oparta na wielu niesprawdzalnych tu i teraz przesłankach - a poparcie Tuska przez PiS to tzw. twardy fakt. Straszny.
 

Vote up!
4
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512924

A jakie fakty w mojej konstrukcji są "niesprawdzalne"? To, że Tusk cieszy się wyjątkowymi względami Berlina, czy to, że Tusk może na krajowej scenie nadal liczyć na potężne środki finansowe i wsparcie medialne zorganizowane przez "ciocię Angelę"?
Nawet Szechter ogłasza, że antykaczyści potrzebują "nowego mesjasza". Nowy-stary też się nada. Pasuje jak ulał i może wskoczyć choćby do Belwederu. Najpierw odbije z PO parlament, zrobi jakiegoś Wałęsę premierem ( albo Kosiniaka-Kamysza- jak malowany) i ruszy do wyścigu o prezydenturę pod hasłem lepszej Polski w drugiej dekadzie. Wyborca wszystko kupi, byle ubrać w ładny celofan.
Niestety, ale taka jest polityka. Brudna, zakłamana, bezwzględna itp. Zawsze taka była, jest i będzie. Choć są politycy, którzy mówią prawdę, jednak właśnie przez to, że mówią prawdę nikt nie chce na nich głosować.

Vote up!
3
Vote down!
-1

              

#1512962

"A jakie fakty w mojej konstrukcji są "niesprawdzalne"?"
już odpowiadam:

"Primo- Tusk w Brukseli nie może być jednocześnie w Warszawie, a to oznacza, że nie podejmie się gmerania w PO. Jarosławowi Tusk w PO jest zupełnie zbyteczny."

Może tak - może nie. Równie dobrze Tusk w Wawie staje sie klientem Ziobry i jego prokuratorów - wątpię, by zaryzykował powrót

"Secundo- Na każde kluczowe stanowisko w UE desygnują człowieczka Niemcy. Ponoć Aniela chce zmiany na tym stanowisku, więc dla Jarosława promowanie Tuska jest podwójnie korzystne. Raz- gra na złość Niemcom, dwa- pokazuje, iż w Europie PiS nie uznaje podziałów i chce grać do jednej bramki z każdym. Nawet z PO i Tuskiem."

sam piszesz, że "ponoć" - czyli reszta jest wrżeniem z fusów  

Vote up!
2
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1513005

sądząc po ocenach tekstu  - koledzy cytowanych tu Rycha i Zbycha się uruchomili :-D :-D:-D

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512927

To już nie kabaret ani ponury żart - to zapowiedz czegoś złowieszczego i złowrogiego - w stylu tajnego, magdalenkowego "okrągłego stołu"..

"Jak PiS może poprzeć człowieka, który jest podobno winien śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego?!"

 

"Jak PiS może poprzeć człowieka, który jest niemal oficjalnym przydupasem Merkel i to przydupasem UTRWALAJĄCYM na tym stanowisku hegemonię i ZARZĄDZANIE praktycznie całą Europą (vel UNIĄ Narodów - zwaną "UE", a zaciekle zwalczającą NACJONALIZM) przez jeden NARÓD i JEDNO państwo - zwące się NIEMCAMI?!"

"Jak PiS może poprzeć człowieka, który jest Polakiem tylko z miana, a w większości tej polskości i samej Polsce szkodził, i uważał ją za "nienormalność"!?

"Jak PiS może poprzeć człowieka, któremu druga kadencja będzie NAGRODĄ za wszelkie zło jakie Polsce i Polakom ten niemiecki przydupas uczynił w czasie swojej "bogatej" (łącznie np. z "Nocną Zmianą" i walką z kibicami..) politycznej działalności!?"

 

Nie są to błahe pytania i raczej napewno przyjdzie się PiSowi zmierzyć z konsekwencjami tej decyzji - myślę ze wymuszonej (lub uzgodnionej) w ramach gry, toczącej się na płaszczyznach nam - zwykłym szarakom - niejawnych i niedostępnych..

Vote up!
12
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1512929

mnie jest w sumie łatwiej - bo ja niczego dobrego się po PISie nie spodziewałem, to i spodziewać nie mam prawa.

Ale jest wielu bardzo porządnych ludzi, którzy w ten PiS jak w obrazek patrzą,  a ten obrazek ma gęby Czarneckich, Kużmiuków, Lipińskich, Sasinów,  i innych 

I "zasady" takie. jak PO.

Vote up!
4
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512932

Najpierw obowiązek:
- Musze cię przeprosić, i to z głębokim wstydem.
Nie mam pojęcia "jak" i "kiedy", ale nastąpiło "kliknięcie" i to JA dałem ocenę "2"..
Bardzo mi przykro, "mea culpa", cofnąć tego nie mogę, ale moralnie masz ode mnie pełną "piątkę" (5). -  Jeszcze raz przepraszam.

Teraz ad rem..
Nie jestem PiSowcem, ale na "czymś" (kimś) oprzeć się muszę w zaprzeczeniu i przeciwstawieniu się dewastacji i świadomemu "zwijaniu" Polski.

I tu, bez ogródek stwierdzam w "polemikach" czy potyczkach słownych z adwersarzami ideowymi czy politycznymi iż: - mając do wyboru "siedzenie po szyję w gównie" (rządy "PełO" i różnej maści lewactwa) lub "tkwienie po kostki w błocie" (PiS) - wybieram to drugie (PiS)!

Oczywistym też jest dla mnie, iż DECYDENCKIE warstwy PiSU, to  jest konglomerat polityków "różnej próby wartości i jakości kruszcu" - niekoniecznie tej najwyższej - czego najlepszym przykładem jest (tfu!) "Misiek" Kamiński, czy "insza" Kluzik-Rostkowska (etc.etc..).

 

Zaś o towarzyszu Kuźmiuku, wypowiadam się niezmiennie tak samo OD LAT, podobnie jak o jego koledze  (a znanych mi choćby z "Najwyższego Czasu", ale już "NCz" Sommera, nie J.Korwina-Mike) - najpierw tak jak Kuźmiuk - "doktorze", a obecnie (jak i Kuźmiuk) "profesorze", lewaku A.Wielomskim..

Sumując.. PiS dostał szansę, ale to tylko szansa. - Inaczej zostanie POGONIONY przez wyborców jak pogonione zostało szubrawcze "PełO"..

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1512937

No, to mamy dość zbliżoną ocenę sytuacji: PiS nie jest mój, ale PO/ZSL/UW/SLD to wróg.
Narodowcy - malutcy, choć mlodziez wspaniala, ideowa.
Kukiz - nie wiadomo co się wykluje.

Ale jesli PiS poprze Tuska (człowieka. ktory wg tego samego PiSu jest winien śmieci Prezydenta) - na wybory po prostu nie pójdę - niech sobie radzą bez mojego glosu.
Też pozdrawiam,

EF

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512943

że zdarzyć"....  Np. Tusk się rozbestwi i sam wpadnie w pułapkę swego cwaniactwa, a wtedy będzie po poparciu. 

...Wg mnie po pierwsze - niemieckie popracie dla Tuska jest tak samo patykiem na wodzie pisane jak to polskie. Po drugie J.Kaczyński cosik tu "kombinuje" - nagle tyle potwierdzeń wygląda na zmowę biorąc pod uwagę warszawskie i brukselskie "zasługi" Tuska  dla Polski, nawet bez Smoleńska? 

Mnie po prostu coś tu nie gra bo i audyt w środę, a na dodatek jest już 9 kandydatów na zrobienie myk z eurokołchozu....;);)

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1512956

Wybacz, contesso, ale samo położenie na stole takiej transakcji:
"popieramy Tuska = uznajemy go za niewinnego w sprawie Smolenska", to horror i tyle w temacie

Vote up!
2
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1513006

Tusk nie jest Polakiem, jest anty-Polakiem, wielkim szkodnikiem, zdrajcą (bo przysięgał Polakom), kłamcą, złodziejem i być może mordercą - nie muszą go popierać.

A jednak popierają. No, w pale się nie mieści.

Mój dziadek miał rację mówiąc: nie zadawaj się z polityką, bo to stara q..wa. (i nie zadaję się, tylko czasem komentuję, gdy mi adrenalina podskoczy po takich wieściach, jak ta własnie).

Vote up!
5
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1512963

" nie zadawaj się z polityką, bo to stara q..wa."
Racja, tyle ze jest kłopot: oytóz ta stara (...) wchrzania się w moje zycie bez pytania o zgodę (choćby w formie REFERENDUM)

Vote up!
4
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1513003

Niestety PiS nie jest i nigdy nie bedzie partia, ktora bedzie dbala o interes i potrzeby wiekszosci Polakow. O zostawieniu Tuska w Bruxeli to moze byc takie gadanie a moze i nie ale to nie zmienia istoty samej partii.

Jesli polscy patrioci nie zmobilizuja sie do dzialania i sami nie stworza powszechnego ruchu spolecznego, wlasnej partii i organizacji paramilitarnej to nikt za nich tego nie zrobi i nikt ich interesow nie bedzie wcielal w zycie.

PiS to tez Magdalenka, to tez ludzie chcacy stanowisk, wladzy i dostepu do koryta. Jedyna roznica to, ze sa nieco bardziej pronarodowi i mniej zainteresowani prywatyzacja czyli grabieza majatku bedacego wlasnoscia Polakiow, ktorzy go stworzyli. PiS nie prowadzi zadnego dialogu ze swymi wyborcami i nie bedzie prowadzil, nie wprowadzi systemu referendalnego czyli podstaw demokracji.

 

pozdrawiam,

Vote up!
6
Vote down!
0

Vik

#1512968

Krótko: pomysł poparcia Tuska = Tusk w sprawie Smoleńska jest NIEWINNY!
mam tłumaczyć, co to oznacza patrząc na ostatnich 6 lat?

A ustosunkowując się do Pani/Pana ocen:

1. PiS jest partią jednej, nadzwyczajnie wręcz wybitnej indywidualności - jest nią Prezes Kaczyński
2. ...i całej masy cwanych przeciętniaków, którzy normalną pracą się nie skalali (choćby  Sasin*)
*http://naszeblogi.pl/51183-przypadek-sasina-z-dziejow-sabotazu-wyborczego-w-polsce
3. tak - PiS jest WROGi idei referendum, bo by stracił MONOPOL na... mówienie ZA NAS

też pozdrawiam

EF

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1513002

Jeszcze PIS nie poparł na razie  Tuska ,- taki jest fakt.

Wg mnie poparcie Tuska , nawet jeśli by mialo przyneść jakieś korzyści polityczne , nie wchodzi w rachubę.Wypowiedzi niektorych politykow PISu ( np. Czrnecki ) absolutnie skandaliczne - nie mozna przywolywać  zasady popierania Polaków  w stosunku do NIEPOLAKA i zbrodniarza Tuska,ktory dalej by szkodzil Polsce.

A z  Omilką sie nie zgadzam , ze trzeba Tuska trzymac z daleka od Polski, - on powinien jak najpredzej w Polsce sie pojawic i wtedy , po wyroku sądu ( nie Trybunalu Stanu) trzeba go  w Polsce przytrzymać  juz na zawsze ( dożywotnio) w odpowiednim , komfortowym , miejscu odosobnienia ( tak chyba delikatnie, po europejsku można nazwać więzienie) :-) .

Vote up!
3
Vote down!
0
#1512977

jedna korekta (która wystarczy za odpowoiedź):

jak rozumiem, zgadzamy się, że bez zgody Prezesa, żaden  Czarnecki, Kuzmiuk, Mazurek i Sasin  nawet by nie – pardon – pierdnęli, a co dopiero wyskoczyli z info, że PiS Tuska poprze.

A zatem mamy niestety do czynienia z czymś poważnym (choć zupelnie koszmarnym).

A pelna goda co do tego, gdzie Tusk powinien wylądować po powrocie do 3RP

Vote up!
4
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1512997

Wprawdzie po dobie, ale zajarzyłem. Wyżej cytowana propozycja oznacza, że jako cesarz Europy, Donald Tusk będzie musiał popierać inicjatywy Rządu polskiego przez najbliższy rok, to znaczy do końca kadencji czy tam do "wyborów". Tego "PiS-owskiego". Sprawa smoleńska nie jest jeszcze zamknieta, śledztwo nie zakończone więc na razie nie ma możliwości oskarżania kogokolwiek. A cesarz Donek tam w Brukseli bruździ. Ciesząc się np. jak Schetyna musi być uniżony wobec niego i (choćby milcząco) przyjmować skargi kolegów z PO na nasz rząd odpowiednio je kanalizując. Czy ktoś z nas tutaj wyobraża sobie stress cesarza kiedy np. będzie musiał zaprzestać wspierania swoich, a zacząć wspierać rząd PiS? On nie da rady tego zrobić, albo zaprzeczy własnym słowom. Gdybym widział wtedy jego wyraz twarzy, na pewno byłby dla mnie bezcenny...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1513007

A nie mówiłam, że Kaczyński "cuś kombinuje"?....

;);)

Twój komentarz stał się inspircją do nowego mema ale puszczę go jutro bo jest trochę obsceniczny, a dziś miesięcznica...

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1513029

Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wyjątkowo inteligentnym a ponadto wybitnie skutecznym politykiem. To nie jest pierwszy przykład rolowania politycznych przeciwników. Jemu i Antoniemu Macierewiczowi (choć także wielu innym, i nam samym) zawdzięczamy nadzieję na uczciwą Polskę.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1513032

Na salonie 24 zauważylam argument, że inny kandydat  Shulz bylby bardziej szkodliwy na tym stanowisku. Z tym trudno się nie zgodzić po ostatnich pogróżkach w stosunku do Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1513031

Zatem przyznaje Pani, że może byc dla Polski ktoś bardziej szkodliwy, niż człowiek oskarżany o to, że jest winen śmierci Prezydenta Kaczyńskiego?!
No to żarty jakieś są, ale, jak rozumiem, każdy kretynizm PiSu znajdzie tu swoich obronców.

Vote up!
1
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1513051

Polityk musi być skuteczny, a Kaczyńśki wreszcie nauczył się trochę makiawelizmu. Mówieniem, że pozostajemy w UE wytrącil argument opozycji. Jeśli się chce być realistą i  uczciwym, to malo kto chce dziś z UE wystąpić, a miliony młodych, jak napisał Jóżio już szykuje się do opuszczenia kraju. Każdy z nich na wieść o wystapieniu Polski z UE zaregauje wrogim stosunkeim do rządu.

Kaczyński w ksiązce wspomnial o przeszlości politycznej Merkel; przecież napisał prawdę. A zostalo to przedstawione przez Lisa w poprzedniej kampanii wyborczej tak, jakby Kaczyński popelnil zdradę stanu. Nikt go wówczas nie bronił.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1513055