Jak Graś Jankowskiego, a Romaszewska Palade z funkcji wydłubywali

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Kiedy komercyjnie niepokorny (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Cezary Gmyz ujawnił (jadąc innym klasykiem) oczywistą oczywistość, że obsadę stanowiska rednacza Faktu kapciowy Graś ustalał z  OMC sługą Bożym Kulczykiem, zrobił się taki rejwach, że przedwojenne Nalewki to przy nim martwa cisza.

Sprawą zajął się Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, za aprobatą samej Pani Premier Szydło i bardzo dobrze (dla mnie przynajmniej, bo  grandy  nie cierpię).

A ponieważ nie cierpię, to teraz czekam na kolejną konferencję prasową Pani Premier i Pana Prokuratora Generalnego (wspartą pełnymi oburzenia głosami komercyjnie niepokornych dziennikarzy), a poświęconą sprawie wydłubywania przez Agnieszkę Romaszewską z wiceprezesury Polskiego Radia Marcina Palade.

Skąd wiem, że przez Romaszewską?

No jak to skąd:

bezpośrednio od dyrektor wspierającej  białoruskich nacjonalistów Telewizji Biełsat (tej samej telewizji, której dziennikarka obsobaczyła Polskę w  Al Jazeera*)  Romaszewskiej Agnieszki.

O – z tego, styczniowego  wpisu na Fb:

Ledwie Palade został wiceprezesem Polskiego Radia, a już zaczęła kombinować,  jak go stamtąd – cytuję – wydłubać, a przynajmniej uniemożliwić mu wykonywanie obowiązków.

Ładne, prawda?

Dlaczego się tak na tego Palade uwzięła?

Ooo… kilka wariantów odpowiedzi można tu wziąć pod uwagę.

1. Na przykład, bo go nie lubi.

Kolejny post o tym świadczy:

Fakt – Palade zadbał o obecność w radiowej Jedynce tematyki kresowej, a neobanderowców nie popiera, a to w 3RP grzech. Nie napiszę, że śmiertelny, bo jeszcze wykraczę.

2. Inna możliwość to taka,  bo jej (jak Grasiowi) wolno.

A dlaczego im wolno?

Bo tak, jak Graś należy do platformiarskiej  Rodziny (proszę zwrócić uwagę na fakt, że nie napisałem „ferajny”), tak Romaszewska należy do Rodziny pisowskiej.

A jak ktoś jest z Rodziny, to mu wszystko wolno!

Spokojnie spokojnie – oczywiście nie chodzi mi o Rodzinę z Ojca chrzestnego, ale wspomniana „ferajna” nie przechodzi mi przez klawiaturę.

A ta PiS-Rodzina – znamienita!

No proszę tylko spojrzeć na ten wpis – co za nazwiska! Z rzecznikiem MSZ włącznie! Jak się wezmą wespół w zespół,  to każdego z mediów wy… dłubią!

To i Palade po raptem 3 miesiącach poleciał.

Spoko spoko, no ja wiem, że głównym kadrowym w spółkach Skarbu Państwa jest ten kumpel Adama Hofmana od słynnego wyjazdu do Madrytu, min. Dawid Jackiewicz**, ale wszystkiego przecież sam nie obskoczy, to mu w mediach Romaszewska i Facebook’owa s-ka pomagają.

Społecznie.

Ale dlaczego tak na bezczela, bez obsłonek żadnych, Facebookiem, ktoś  - użyjmy bliskiej mi terminologii lotniczej – nieoblatany w realiach Dobrej Zmiany  zapyta?

No jak to dlaczego:

obiecywał PiS transparentność – to macie transparentność! 

Na koniec coś, jak to u mnie w zwyczaju, optymistycznego:

niewykluczone, że zaglądają tu osoby zainteresowane pracą w mediach za przeproszeniem publicznych, a za chwilę – narodowych.

Pardon – Narodowych.

No to teraz już drogę znacie – najpierw do Romaszewskiej, a jak ona klepnie, to już z górki – etat jest!

Inna sprawa, że być klepanym przez Grasia czy Romaszewską…

——————–

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dziennikarka-bielsatu-autorka-paszkwilanckiego-reportazu-o-polsce-dla-telewizji-al-jazeera

** http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3634336,zona-europosla-jackiewicza-po-alkoholu-awanturowala-sie-w-samolocie-interweniowal-kapitan,id,t.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)