Jak Jerzy Targalski 1,5 bańki przytulił

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Ludzie mają od Boga dane różne talenty.
Tak różne, że na opisanie ich tutaj nie wystarczyłoby klawiatury, dlatego poprzestanę na talencie swoim:

to dar jasnowidzenia i zaraz ten fakt udowodnię.

W napisanym ponad rok temu tekście* zdiagnozowałem, że w obszytym pięknymi słowami o Polsce, społeczeństwie, władzy itp ozdobnikach, wrogim przejęciu przez Pana Targalskiego, utworzonego przez reżyserkę Stankiewicz Ewę Ruchu Kontroli Wyborów chodzi o (nieopodatkowaną!) kasę:

„I w tym momencie zrozumiałem, że w informacji o tytułowym wrogim przejęciu, kluczowe słowa to osobowość prawna.

Bo jak zamiast jakiegoś, pożal się Boże, „ruchu społecznego” powstaje stowarzyszenie (znów te skojarzenia – a poszli mnie won!), to ma prawo „uruchomić działalność gospodarczą, która służy pozyskiwaniu funduszy na cele statutowe.”

Oprócz już wspomnianej działalności zarobkowej (odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej), może ono… przyjmować darowizny,ubiegać się o dotacje od administracji publicznej, organizować zbiórki publiczne, pozyskiwać nawiązki, spadki czy 1%.

Stowarzyszenie korzysta też ze zwolnienia z podatku dochodowego, jeśli jego cele mieszczą się w zwolnieniu opisanym w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Przekładając to na język ludzi zwykłych (czyli – tych wg klasykanieuświadomionych), jak jest dopływ kasy (dokładniej – kasiory, takiego określenia używa na publicznych spotkaniach Targalski) to naczalstwo ma na ośmiorniczki.

I wtedy, jak już ostatni cytowany w tym felietonie klasyk mawiał – można żyć i kochankie mieć!

Czego jako człek życzliwy i empatyczny, każdemu, nawet Targalskiemu, życzę!”*

Koniec cytatu.

————————————————-

I nagle, Rzeczpospolita piórem redaktora Andrzeja Stankiewicza informuje**, że Pan Jerzy Targalski przytulił, jak w swym (jasno)widzeniu ujrzałem – 1,5 bańki, to znaczy 1,5 miliona.

Spokojnie, spokojnie – nie przytulił osobiście.
W 3/4 RP przytulanie odbywa się jak zawieranie małżeństw w dawnych wiekach, czyli per procura (guglować młodzi, guglować):

na fundację czy na stowarzyszenie, bo na rympał, czyli na prywatyzację, to jest zarezerwowane dla szpicy.

O, taka Krystyna Janda, gdy jej wicepremier Gliński 1,5 bańki (to w tym towarzystwie chyba jakaś magiczna liczba jest) przytulić, jak to miała w zwyczaju, nie pozwolił, obwieściła urbi et orbi, że teatry „nie są jej”, tylko fundacji.***

No to jak Janda szlak przetarła, to  Pan Targalski nie od macochy i przytulił patentem na to stowarzyszenie, co ponad rok temu przewidziałem.

Ponieważ tekst red. Stankiewicza datowany jest na 7 lipca, wnioskuję, że przytulenie 1,5 bańki nastąpiło 24 czerwca.
Z czego wnioskuję,?
A z tego, że na ten dzień wypadDzień Przytulania, a kto nie wierzy, niech sprawdzi. :-D

Powstaje pytanie, za cóż Pan Targalski te 1,5 banki przytulił?

Najpierw pomyślałem, że Pan Targalski przytulił te 1,5 bańki za wysyłanie polskich żołnierzy do Donbasu, zgodnie z tym co (pod swoim pseudonimem artystycznymJózef Darski) napisał:

]]>]]>

Ale jednak nie.
Jak twierdzi Rzeczpospolita, Pan Targalski przytulił od wiernoty (konsekwentnie propaguję określenie swojego autorstwa) Waszczykowskiego te 1,5 miliona na… stworzenie w Szczecinie regionalnego ośrodka debaty międzynarodowej (RODM) i na współtworzenie takiego ośrodka w Katowicach, gdzie mają się odbywać dyskusje na temat polskiej polityki zagranicznej :-D

Aż mnie zatkało (a to rzadkość), bo przytulić na coś takiego 1,5 banki w kraju, którego  rozpolitykowani na maksa mieszkańcy przy każdej okazji i bez okazji dyskutują o polityce za darmo,  to jest numer na miarę sprzedania Murzynom z  pustynnej Sahary piasku albo Eskimosom z Alaski  lodu.

Cóż, najwyraźniej dziennikarze komercyjnie niepokorni (też moje) nie są już tak skuteczni w praniu mózgów Polakom, jak ich tatusiowie czy dziadziusiowie w epoce minionej, toteż i potrzebują nowych narzędzi, żeby Polacy zrozumieli, że mózg niewyprany jest gorszego sortu i hurtem te swoje łby dobrowolnie do lobotomii (jest takie słowo, naprawdę) nadstawiali.

Od razu zaznaczam, że mi nawet przez myśl nie przeszło, że (jak za rządów PO-ZSL)sekwencja wydarzeń była taka:

najpierw w MSZ zapadła decyzja o przytuleniu przez Pana Targalskiego 1,5 miliona, a potem zaczęto pisać uzasadnienie, ale nie przeszło dlatego, bochoć jestem jasnowidz, to skupiam się na generaliach a nie na detalach, a Arystotelesowy dylemat – co było pierwsze: wyposzczone usta czy cyc dojny? to jest właśnie detal.

Owszem, ktoś może zacząć – pardon – margać, że to nie tak miało być przyjaciele i kłapać paszczą, że gdyby półtora miliona dostał taki emeryt, który właśnie w wieku lat 66 przechodzi na emeryturę w wysokości 1 500 zł na rękę, to żeby te 1,5 miliona wykorzystać, musiałby żyć na emeryturze jeszcze 1000 miesięcy.
Czyli ponad 83 lata!

Niech policzę: 66+83=149 lat!Toż to rekord Guinessa !

Ale jaki z takiego 149 letniego emeryta byłby pożytek?
Żaden!
Głuchy taki, ślepy, pod siebie za przeproszeniem robiący – do żadnej debaty o polityce zagranicznej się nie nadaje!

Ale to jeszcze nic – z tekstu Rzepy wynika, że Pan Targalski ma szansę na przytulenie kolejnych 700 tysięcy, tym razem na taki dyskusyjny ośrodek we Wrocławiu, co o jego umiejętności tropienia nie tylko ruskich agentów, ale i szaf z konfiturami świadczy jak najlepiej.

-------------------------------------------------------

Na koniec pytanie:

Jak się coś takiego, takie przytulanie, nazywa?

Słucham?

Nie, no bez przesady – jaka „granda”?! Jaki „skandal”?! Jakie „Teraz K… My!” ?! No bez harcerzykowania mi tu proszę:

to jest po prostu dojna – pardon! #DobraZmiana w swej najczystszej formie!

1,5 bańki przytulił nasz Targalski zamiast jakiejś ichniej Jandy, co jest więcej niż słusznie, bo przyznacie szanowni emeryci i prekariusze zap… ylający na śmieciówkach, że szkoda byłoby, gdyby się tyle kasy zmarnowało?

Jeśli tylko coś mógłbym zasugerować (ale to tylko sugestia – żaden nacisk ani broń Boże polecenie służbowe), to tylko tyle, żeby Pan Targalski zmienił swój pseudonim artystyczny z Darski na Biorski
I nie muszę tłumaczyć dlaczego.

PS: właśnie po miesiącach zaprzeczeń, wyszło szydło (z worka wyszło, i dlatego przez małe „s”), że rząd pisowskiej Dobrej Zmiany zaplanował na rok przyszły deficyt w wysokości – bagatela – ponad 59 miliardów złotych. No tak – przecież nie jeden Targalski przytula.

————-

]]>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/wrogie-przejecie-ruchu-kontroli-wyborow]]>

** ]]>http://www.rp.pl/Kosciol/307069869-Strumien-dotacji-dla-o-Rydzyka.html#ap-1]]>

*** ]]>http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1660464,1,janda-pisze-do-ministra-glinskiego-to-nie-sa-moje-prywatne-teatry.read]]>

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (17 głosów)

Komentarze

...no bo towarzysz Targalski nie zdzierżył, że jego towarzysze z mateczki partii tak ładnie sie ustawili, tak ładnie się przemalowali, tak ładnie przebranżowilia tylko on, ostatni Mohikanin, który ratował się w porę wykonując "swój słynny eskejp przed wyprowadzeniem sztandaru:))" aby przybrać strój "patrioty" został dziadem:)) ...dotarło do niego, "patriotycznego gołodupca", że więc zakrzyknął, dosyć cierpienia, dosyć biedy, dosyć! Kochane banieczki przybywajcie:)))

 

zadziwia mnie milczenie tutejszych wazeliniarzy towarzysza Targalskiego...albo dysonans poznawczy, albo "miszyn akompliszed":))))pozdrowienia dla Autora, dajesz do pieca:)))

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1518867

no cóż, jak ktoś się w domu zamiast - jak to w polskich rodzinach w zwyczaju - "Ojcze nasz.." ,uczył z Marksa,  że "Byt określa świadomość", to czemu się dziwić?

Podobnie nie dziwię sie milczeniu tutejszych trolli  - no bo co mogą zrobić w sytuacji, gdy fakty są nie do podważenia:
nabluzgać mi od ruskich agentów?
To już nie działa - ludzie widzą, że najgłośniej "Łapaj złodzieja!" wrzeszczą prawdziwi złodzieje.

Tyle ich, że swoim, anonimowym zwyczajem stawiają te swoje , anonimowe pałki :-D

Też pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
-5

Ewaryst Fedorowicz

#1518873

z krwawicy

 

za jałowe dyskusje

nadętych sruli

ze swojej krwawicy

podatnik zabuli

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1518874

ano tak :-(

Vote up!
4
Vote down!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1518875

Naprawdę masz Szczecinian za nadętych sruli ? Gratuluję ! 

Vote up!
2
Vote down!
-1

#1518977

Zwykli podatnicy z Warszawy, Szczecina czy Wrocławia o niczym innym nie marza tylko o płaceniu za dyskusje kolejnego klubu zaprzyjaźnionych ze soba dyskutantów, którzy nie mogą się już połapać w tym, na ilu to rówcześnie pracują etatach (a ścislej, ile to mają dodatkowych obok pracy czy emerytury fuch?) i ile kasy wyciągają z kieszeni podatników (patrz choćby Terlecki).

Czekam z niecierpliwością aż w końcu szef MSZ zabierze się za prawdziwe porządki w swoim ministerstwie, w którym resortowi towarzysze wciąż trzymają się mocno!    

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1518983

Skoro Waść profetem jesteś, to uprzejmie proszę o uświadomienie mię "w temacie". Do czorta! iluż jeszcze takich Targalskich vel Darskich mamy żywić? Co to my, Polaki, ochotnikami do dzielenia się krwawicą z wszami jesteśmy? Cosik mi się widzi, że jakaś szatańska (czy tylko szatańska) epidemia ogarnęła naszą Ojczyznę.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Janina otęska

#1518965

Polska jest dla nich (wszystkich -  całej, załganej, zdeprawowanej, hołoty nazywającej się klasą polityczną) ŁUPEM.
A my mamy na nich płacić, płacić, placić...

Vote up!
3
Vote down!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1518971

Ośrodek Debatyt Międzynarodowej jest organizacją pozarządową. Ośrodek organizują (w Szczecinie) ludzie, którzy organizowali klub GP. Tylko takie jest powinowactwo z "Niezależną", dr. Targalskim.

Nie rozumiem Twojej nienawiści do mnie, do ludzi, którzy chcą w Szczecinie mieć możliwość wpływu na politykę ? Pośrednio jesteś rzecznikiem "Warszawki", która jakoby miała placet na wypowiadanie się na wszelkie tematy.

Vote up!
3
Vote down!
-1

#1518975

a, to ty, anonimie bez twarzy, imienia i nazwiska przytuliłeś razem z Targalskim? :-D

No, to wyszło (kolejne) szydło z worka :-D

A jak tak chcesz "w Szczecinie mieć możliwość wpływu na politykę", to ją miej, ale ZA SWOJE, PRYWATNE PIENIĄDZE.
A nie wyciagaj łapę po kasę podatników - w tym i moje, cwaniaczku anoninowy.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1518979

Wpieniłeś mnie trollu !

Skąd mam wiedzieć, że pod prawdziwym nazwiskiem nadajesz ? Rozumiem nienawiść do Targalskiego i innych administratorów portali, które musiałeś opuścić. Nie jestem pierwszym, który złapał Cię na kłamstwach i pomówieniach.

Targalski, ani mi brat ani swat - niech się z Tobą policzy sam !

Jak jesteś tylko ignorantem w sprawach finansowania organizacji pozarządowych - Twoja sprawa ! Zawsze możesz się jeszcze douczyć. Chyba, że świadomie wolisz by Twoją i moją kasę z podatków "przytuliła" taka organizacja pozarządowa jak KOD ?! 

Vote up!
2
Vote down!
-1

#1518990

nic mnie anonimie bez twarzy, imienia i nazwiska nie obchodzi twoje "wpienienie". Chcesz, wpieniaj się i co 5 minut, anonimie.

Tak samo, jak mnie nie obchodzi twoja akceptacja dla ssania pieniędzy publicznych przez "swoich", gdy polscy emeryci muszą żyć z głodowych emerytur>

I tyle. 
 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1519002

przytulanka

 

do państwowej kasy

przytulić chce się wielu

więc rozkwita miłość

w patriotycznym celu 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1519003