Tusk przynosi pecha? - kłopoty Unii Europejskiej

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

  Bloger POLFIC tak pisał prawie dwa lata temu:

  "Witam,
To trochę nudne mieć zawsze rację :). Tak to sobie wzywałem dawno temu:
Witam Europejczyków,
Zwalają się na Was katastrofy. A to bankructwo Grecji, a to padanie Euro, a to kurs Franka, teraz macie falę uchodźców.
Jest pewny i prosty sposób na rozwiązanie wszystkich problemów. Pozbądźcie się Donalda Tuska. To on tradycyjnie przynosi pecha. My już go z tego doskonale znamy." {TUTAJ}.

  No cóż, UE nie posłuchała rad blogera i wybrała Tuska na drugą kadencję.  Jakie są tego efekty?  W Austrii powstał centroprawicowy rząd znacznie mniej uległy wobec Brukseli i Berlina niż poprzedni, w Polsce próby obalenia rządu PiS spaliły na panewce, na Węgrzech Orban odzyskał większość konstytucyjną, Katalonia zażądała niepodległości, a w piątek [1.06.2018] we Włoszech zaprzysiężono rząd eurosceptycznej koalicji Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi.  Tego samego dnia premier Hiszpanii, Rajoy,  otrzymał wotum nieufności i zastąpił go socjalista Sanchez.  W sobotę, 2 czerwca, w Katalonii powstał rząd złożony z separatystów.  To w polityce, a co z gospodarką?

  Perspektywa uchwalenia budżetu UE na lata 2021-2027 wydaje się coraz bardziej odległa,  Zbigniew Kuźmiuk napisał {TUTAJ}:

  "Rozmiary cięć w dwóch unijnych politykach, przesądzają, że budżetu UE w tej kadencji nie będzie (...) ostateczny kształt budżetu na lata 2021-2027, zostanie ustalony już przez następny parlament i Komisje Europejską w nowym składzie.".

    W czwartek, 31.05.2018, dowiedzieliśmy się, że:

  "Sekretarz handlu USA Wilbur Ross oświadczył, że jego kraj nakłada 25-proc. cła na stal i 10-proc. cła na aluminium z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Taryfy będą obowiązywać od północy w piątek czasu w USA (godz. 6 rano w Polsce). (...) Amerykańskie cła wpłyną na unijny eksport do USA, który w ub.r. odpowiadał wartości 6,4 miliarda euro." {TUTAJ}.

  Zwłaszcza Niemcy na tym ucierpią.  I jak tu nie wierzyć, że Tusk faktycznie jest Jonaszem?

  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:10)

Komentarze

Jedynie co Tuskowi wyszlo dobrze to Wielka Brytania z UE

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1565290

Zawsze tak twierdziłem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1565292

i życzyć jemu, aby tam pozostał jak najdłużej. Tylko że on szkodzi nie tylko Unii, ale przede wszystkim - Polsce. O jednego Donalda w polityce za wiele!

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1565304

Rozsypał się ZSRR rozsypuję się Rosja, rozsypuję się UE. A mogło by być tak pięknie. Jedyna pociecha, to że jak koryta znikną to i świnie się rozbiegną.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1565307