Gra pozorów przewodniczącego Dudy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Wczoraj Piotr Gursztyn napisał w "Rzeczpospolitej" artykuł "Szef Solidarności Duda sojusznikiem Tuska?" /TUTAJ/ zaczynający się od słów: "Premier dogadał się z Piotrem Dudą – słychać w Sejmie. Czy to prawda? Na pewno żyją w politycznej symbiozie". To co dzieje się dzisiaj, tylko potwierdza zdanie dziennikarza. Oto "Solidarność" pod wodzą Dudy dokładnie powtarza swoje postępowanie z 30 marca 2012 /opisywałam je w mojej notce "Przyjechali, pohałasowali, wyjechali" /TUTAJ/. Jak pamiętamy, okazało się ono całkowicie nieskuteczne. Związek został zupełnie zlekceważony, jego członków nie wpuszczono na galerię sejmową, a Sejm odrzucił wniosek o referendum.

  Dziś była "powtórka z rozrywki". Związkowcy zgromadzili się znów w podobnej liczbie na tym samym skwerku, gdzie nie widać ich, ani nie słychać, bo naokoło są głównie krzaki. Pana Dudy nie wpuszczono do Sejmu. Ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat przegłosowano bez przeszkód. Po tym fakcie demonstranci postanowili nagle, ze nie wypuszczą posłów z Sejmu, blokując wyjścia z budynku. Pytam: po co? Tutaj jest już po herbacie. Nawet gdyby na przykład zawalił się teraz gmach parlamentu, grzebiąc pod sobą posłów, to ustawa i tak jest już uchwalona i pójdzie do Senatu. Ta blokada to teatralny gest bez znaczenia, gra pozorów.

  Rzecz w tym, że wszystkie te protesty "Solidarności" wydaja mi się wyreżyserowanym spektaklem i to już od 26 marca, od pierwszej pikiety przed kancelarią premiera. Przedstawienie to było przeznaczone wyłącznie dla władzy, bez próby zorganizowania rzeczywistego społecznego protestu. Od 30 marca minęło sześć tygodni. Co przez ten czas zrobił związek? NIC. Nie było żadnej manifestacji w tej sprawie, ani też nie rozpoczęto przygotowań do strajku. Co więcej, nawet dzisiaj można było zablokować tę ustawę . Mając kilka tysięcy krzepkich chłopów koło Sejmu, można było sforsować niski płotek od strony parku, zająć budynek Sejmu i rozpocząć jego okupację. Wymusiło by to przerwanie obrad. Związek nie zrobił jednak nic podobnego.

  Wygląda na to, iż Gursztyn miał rację pisząc:

  "We wtorek Donald Tusk przerwał posiedzenie Rady Ministrów, aby przyjąć Piotra Dudę i odebrać od niego projekty ustaw dotyczących rynku pracy. Ministrowie byli zaskoczeni, bo nie pamiętali, aby z takiego powodu premier kiedykolwiek przerywał obrady. Duda mógł się spotkać z Tuskiem w każdym innym terminie. (...) Przewodniczący "S" też ma zyski. Wbrew powszechnemu mniemaniu daleko mu do PiS. Szefem związku został, walcząc z Januszem Śniadkiem, dziś posłem PiS. Blisko współpracuje z eurodeputowanym PO Jerzym Buzkiem. Partia Kaczyńskiego fetowała go w czasie jego sejmowej mowy, ale nikt go tam nie lubi. Politycy PiS uważają Dudę za potencjalnego konkurenta. Pamiętają mu też, że wspiera od czasu do czasu akcje Solidarnej Polski. Jednak na otwartą współpracę z PO Duda nie może sobie pozwolić. Doły związkowe mają sympatie propisowskie. Stąd Duda zmuszony jest do radykalnej retoryki i spektakularnych działań.".

  I o to właśnie chodzi - to tylko retoryka i gra pozorów.

Brak głosów

Komentarze

Duda to taki Palikot bis,który jest tak bardzo przeciw matołkowi że aż go broni przed JK.Tak jak walikoń został oddelegowany do spacyfikowania pewnych środowisk,tak duda został wysłany przez matolstwo dla trzymania w ryzach solidarności.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#253624

elig: Może to Bolek - bis?

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253625

Coś te WSIowe towarzystwo ma ze sobą wspólnego, bo duda na Wzgórzach Golan, Borowczak w Egipcie, a bolek co to tylko w narzeczu elektryka włada musiał zadowolić się krajowo-WSIową unitarką.
Bym zapomniał.
Buzek oddelegowany na front I Zjazdu Solidarności, a piękna Marianna na Złote Piaski by nie przyszło mu do głowy strajkować w sierpniu 1980 roku.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253629

elig: Patrz tu: http://niezalezna.pl/28154-koniec-blokady-sejmu

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253724

Duda czy Dupa?
Jaka różnica?
Właściwie żadna różnica, bo to tylko jedna literka widziana w zwierciadle.
O Dudo-Dupie pisałem tuż po jego wyborze, że właśnie kolejny polski bastion padł.
Dzisiejsza jego postawa i jego czyny tylko tamte moje obawy potwierdzają.
EH!!!

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253626

elig: To nie dupowatość - to deal.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253627

deal dealem, a ch... ch... ;O))

Oto cała prawda i tajemnica bolszewickiego poliszynela, o tym bolszewickim związkowcu.
Jakoś mało albo i prawie nic nie wiemy o jego korzeniach, o których nic nie pisze poza tym, że się urodził, jak każda żywa istota, której się nie sieje, a rośnie .......

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253632

nie byłoby Bolków, Jaruzelskich, Balcerowiczow, Millerów, Komorowskich, Mazowieckich ,Bartoszewskich, Kwaśniewskich vel Stoltzmanów, Geremków, i wielu tysięcy innych parchów. Nad Wisła byłaby Polska a nie Judeopolonia. A tak są Dudy, Bonie, Tuski, szuje zdrajcy Judasze gdzie nie patrzysz wszedzie Ż.yd. Po napaści dróch bandyckich państwna Polskę w 1939 roku dziadkowie obecnie rządzących Polską już mieli gotowe listy Polaków z każdego środowiska przeznaczonych do likwidacji - exterminacji. I ten proces trwa do dzisiaj - tylko jedno jest zadziwiające - naród polski tego nie widzi. TRAGEDIA

Vote up!
0
Vote down!
0
#253676

elig: Tragedią jest to, że tylu ludzi na nich głosowało.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253874

Duda (czy też dupa - WSIo licho) ogłosił, że będzie osobiście pikietował sejm aż do osiągnięcia wieku emerytalnego tj. 67 lat, no chyba, że Donek się ugnie i podwyższy wiek emerytalny do 99 lat, tak by wiek emerytalny wyglądał jak ceny w marketach.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#253654

elig: Facet robi z siebie błazna.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253700

mam dokładnie takie same przemyślenia...zresztą opisałem swoje spostrzeżenia wczoraj. Dzisiejsze zachowanie związkowców przypomina mi gre pod publiczkę. Gest, któy bardzo mało znaczy, w formie dalekiej od dawnych akcji protestacyjnych, gdzie leciały kamienie,a ludzi były tysiące.
To dzisiejsze piknikowe wystąpienie związków jest bliższe akcjom "zielonych"...
Jaki związek, taki protest. Takich związkowców mam tam gdzie pracuję - wynegocjowali podwyzki dla załogi takie jakie zaproponował prezes :)
Poza tym -co to za protest ? Kolorowe gadżety, koszulki, namioty do grilowania ? Brakuje jeszcze baloników z logo "S".

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#253678

elig: O to właśnie chodzi. Ja miałam pewne nadzieje związane z Dudą po sprawnie przeprowadzonej manifestacji 30.06.2011. Kompletnie się one nie sprawdziły.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253703

Duda zaczynał od współpracy z Wałęsą.
Mam nadzieję jednak, że rządzący rozpętają żywioły, które nie będą tak łatwe do kontrolowania.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#253701

elig: To prawda. Platforma grabi sobie, grabi, aż w końcu nagrabi. Ciekawe, kiedy i jak to się rozegra.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253707

że Duda jest od tego aby związkowców z "S" trzymać krótko aby tylko nie wystąpili ostro przeciw Tuskowi. Obserwuję od początku jego działalność i tak to właśnie mi wygląda. W sumie może chodzić też o to aby raz na zawsze zohydzić w oczach społeczeństwa wizerunek tej pierwszej Solidarności.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#253714

elig: To ostanie zdanie wygląda na słuszne. Chodzi o to, by Solidarność kojarzyła się ze zdradą.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253733

nie zdziwię się, jeśli dowiemy się za kilka lat, że pod sejm Duda dotarł motorówką Marynarki Wojennej

Vote up!
0
Vote down!
0
#253754

Athina

na te szumnie zapowiadane protesty podczas euro, To też będzie probierz intencji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#253759

elig: Pożyjemy - zobaczymy. Inna sprawa, że ja bym wolała, żeby Euro 2012 było udane, bez większych wpadek.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253821

elig: :))) Też myślałam o Bolku.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253818

w temacie.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253828

Same domniemania. Jeszcze Pan Duda nic takiego nie zrobił aby można taki wniosek sformułować.
Po drugie to ja wątpię że ktoś mógł by tak udawać. Słyszałem go przypadkowo dzisiaj w radiu (PR 3) i zmiażdżył platformę dużo lepiej niż posłowie PiSu!
To co Pan mówi o okupacji Sejmu to są działanie dopuszczalne tylko w razie zagrożenia dla wolności kraju a nie w przypadku zmiany emerytalnej którą w kazdej chwili można cofnąć!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#253844

elig: Nie zgadzam się. Jest bardzo trudno zmienić złe prawo. Przykładem może służyć podatek Belki. Każdy rząd zaczyna od zapowiedzi jego zniesienie, lecz żaden nie odważył się tego uczynić.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#253877