MatkaKurka podsumował III RP

Obrazek użytkownika elig
Kraj

    Dziś znany bloger MatkaKurka [Piotr Wielgucki] napisał tekst "Nie Macierewicza, ale sama się schowaj progenituro PRL" {TUTAJ}, w którym zawarł krótkie i przekonujące podsumowanie 26 lat trwania III RP.  Wydało mi się ono tak dobre i trafne, iż postanowiłam przytoczyć je na moim blogu:

 "Mam jednak to szczęście, że nie jestem politykiem, ani też zatrudnionym w redakcji dziennikarzem i mogę sobie pozwolić na brutalne wyłożenie faktów na stół, które ułożą się w pasjansa RP III.

Po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu mieliśmy w Polsce 4 prezydentów wyprodukowanych w PRL. Pierwszym był zbrodniarz, agent ZSRR uczestniczący w czystkach antysemickich, agresji na Czechosłowację, odpowiedzialny za morderstwa na Wybrzeżu w 1970 i w stanie wojennym. Drugi to tajny współpracownik SB „Bolek”, analfabeta z zawodowym wykształceniem i fałszywym życiorysem. Trzeci to alkoholik, członek KC PZPR, agent ZSRR i SB, wykształcenie średnie, wyższe okłamane. Czwarty teoretycznie wyrósł z antykomunistycznej opozycji, był tak prześladowany, że teść esbek napisał mu pracę magisterską, a żona przynosiła do ośrodka internowania grubo krojoną szyneczkę. Ukradzione nazwisko i szlachectwo, powiązania z przefarbowaną komuną WSI i jej centralą w Moskwie, szabrownik wynoszący precjoza z Pałacu Prezydenckiego i w końcu dokumentny idiota. Przez 26 lat urząd premiera RP III sprawowało 14 polityków, 5 należało do PZPR, w tym sekretarz z KC PZPR. Jeden należał do Frontu Zjednoczenia Narodowego, jedna do Stronnictwa Demokratycznego, dwoje do komunistycznego ZSL. Koncesje na dwie największe telewizje komercyjne dostali tajni współpracownicy SB i/lub funkcjonariusze medialni PRL: Soloż-Żak, Wejchert, Walter. Gwiazdami dziennikarstwa są dzieci i wnuki esbeków lub/i peerelowskich dygnitarzy: Kraśko, Olejnik, Lis, Pochanke, Miecugow. Za największego filantropa III RP uchodzi drobny cinkciarz, hochsztapler, półanalfabeta, syn ubeka i brat ormowca.

Wśród tak zwanych celebrytów króluje przepchane przez studia, za masło i jajka, zdegenerowane intelektualnie i moralnie potomstwo rodziców i dziadków, którzy zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami. Przez blisko 25 lat bandyci uchodzili za bohaterów albo ludzi honoru i właśnie w tej kloace wypełnionej po brzegi produkowane są komunikaty na poziomie bawarskiej partii z lat 30-tych, które odczłowieczają i gnoją prawdziwych bohaterów walczących o wolność. Na Powązkach leży truchło Bieruta, z „Łączki” ciągle nie wydobyto i z należytymi honorami nie pochowano Żołnierzy Niezłomnych. Prezydent Warszawy pucuje pomnik bolszewickich zwyrodnialców i zabrania postawić pomnika ofiarom bolszewickiej zbrodni smoleńskiej. Na pogrzebie mordercy stoczniowców i górników pojawia się szabrownik pełniący funkcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ciało Anny „Solidarność” Walentynowicz błąka się do dziś po ruskich trumnach i nikt, łącznie z rodziną, nie wie, gdzie złożyć kwiaty. Z pierwszej po 1989 roku „Gazety” z logo „Solidarność” wyleciał Bronisław Wildstein, bo ujawnił w niej agenta SB Lesława Maleszkę, który wydała na śmierć swojego przyjaciela Stanisława Pyjasa.

Córka generała biega z gołą dupą po kurortach i pisze wzruszające książki o wrażliwym ojcu, ma pełen serwis medialny i wydawniczy. Matka zatłuczonego na śmierć Przemyka, nie dowiedziała się kto zabił jej syna, ani z książki córki generała, ani z książki żony generała, która puszczała się po wszystkich komitetach. Sędzia sądu okręgowego składa hołd politykowi i pyta w jaki sposób ma poprowadzić postępowanie. Skorumpowani Sędziowie Sadu Najwyższego przez telefon dyktują stronie procesowej treść apelacji. Prezesem kolejnego banku zostaje kapuś SB, jego żona pracuje w telewizji założonej przez służby i tak wygląda lista 100 najbogatszych Polaków. Schorowany Krzysztof Wyszkowski, legenda podziemnej prasy, chodzi kanałami internetowymi w II obiegu. O żonie „Bolka” powstała sztuka, esbecy za emerytury wpieprzają carpaccio z żubra. Joanna i Andrzej Gwiazda, za kilkaset złotych po rewaloryzacji, płacą abonament potem oglądają w telewizji i czytają w niemieckich gazetach, jakimi są oszołomami i faszystami. Szkolony w Moskwie peerelowski siepacz Dukaczewski robi za eksperta od liberalnej demokracji, a założyciel KOR, ofiara komunistycznych represji, Antoni Macierewicz dzień w dzień jest szczuty jak Żyd za okupacji. A zatem nie mów mi rodzicu i progenituro PRL, kogo trzeba schować, to wy się, kurwa, schowajcie i nie śmiejcie łba na cal wystawić.".

 No cóż, nic ująć, choć dodać można by niejedno.  Gratulacje dla MatkiKurki !!!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Dobre!

dodać by można nie jedno, ale samo to podsumowanie wystarczy w  jakie ELYTY nas ubrano ...

Przeraża natomiast to, że ogrom ludzi nie widzi bądź nie chce widzieć i wiedzieć jakie miernoty wybiera i popiera...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1495369

  Dzięki MatceKurce sporo ludzi się dowiedziało.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

elig

#1495388

Tak, to prawda, wielu ludzi się dowiedziało i zweryfikowało swoją wiedzę, chodzi mi o tę część, która jest zabetonowana na fakty ...

Aż chce się powidzieć : ludzie czytajcie i myślcie to nie boli!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1495400

  Dzięki MatceKurce sporo ludzi się dowiedziało.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1495389

  Dzięki MatceKurce sporo ludzi się dowiedziało.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1495391

Czyżby ostatnio Kurka stał się marzycielem?

Bo proszenie sowieckiej agentury czy wykreowanej przez nią w PRL-bis mafii „to wy się, kurwa, schowajcie i nie śmiejcie łba na cal wystawić” daleko nie zaprowadzi…
                                                   * * * * * *

PO niczym PZPR

Od upadku PZPR-owskiej mafii minęło niemal trzydzieści lat. Jednak działalność PO, a więc dzisiejszej nowej „przewodniej siły narodu”, czyli partii Tuska i Kopacz czy Komorowskiego ze Schetyną jest wyraźnym dowodem na to, że w okresie rządów PO–PSL stworzono — z wykorzystaniem wzorów PRL na tworzenie PZPR-owskiej nomenklatury — szczelny system selekcji negatywnej, w którym urzędnik czy pracownik oficjalnie musi przyjmować banalizującą zło, albo wręcz kryminalną mentalność elit III RP jako swoją. Ponownie jak w PRL, aparat rządzącej partii-mafii stanowi realne centrum siły, komasując dla własnych interesów władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

A wszystko to, przy aplauzie postkomunistycznych mass mediów, czyli tej czwartej władzy, jaka z uwagi na swoją antypolską, propagandową rolę czasem nawet nazywana jest nawet „medialnymi ściekami”… Dlaczego teraz, po wyzwoleniu się z niemal pięćdziesięcioletniej sowieckiej okupacji, musimy ponownie to przeżywać oraz doświadczać owej „banalizacji zła” w wydaniu PO — niczym w komunistycznym PRL?

Pewnie dlatego, że przez „grubą kreskę“ Mazowieckiego, a więc swoiste przyzwolenie na „banalizację zła” w nowo tworzonej III RP, dawni oprawcy Polaków — a więc różni agenci i ich oficerowie prowadzący z WSI czy SB oraz wielu wysoko postawionych sowiecko-komunistycznych funków z PZPR — obejmowało wysokie stanowiska państwowe, albo piastowali lub ciągle piastują znakomicie opłacane stanowiska w biznesie…
(…)

Więcej: „Banalizacja zła przez mafijne elity III RP”, http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1495398

Artykuł bardzo zwiezły, przedstawiajacy podstawowe fakty, idealnie przydatny do ogolnej dyskusji z lemingami ( zagubionymi) . Czy ich to przekona? Watpię. Ale próbować trzeba i mieć nadzieję.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1495437

Ręce mi opadają, a nogi się uginają. Świetny wpis, który powinien być rozpowszechniany wszędzie, gdzie tylko można, cytujący super blogera Matkę Kurka do tej pory "odsłonił się" razem ze mną 717 razy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1495466

Myślę, że z tymi odsłonami to tak jak z sondażami. Nie warto na nie zwracać uwagi. Gdy popatrzysz na zainteresowanie szczurami....to, gdyby odsłony były prawdziwe...."to nie daję łajbie żadnych szans.10 w skali Beauforta "...głupoty. Wtedy nie ma znaczenia kto wygra wybory bo z takim poziomem inteligencji Polaków najlepszy rząd nic nie zrobi.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1495473