Za nami 11 listopada - przed nami parlament

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Święto niepodległości 11 listopada było w tym roku uroczyste, pogodne i prawie wszędzie spokojne.  Jedynym wyjątkiem był Wrocław, gdzie władze miasta [z PO] rozwiązały Marsz Narodowców doprowadzając do zamieszek. [{TUTAJ} i {TUTAJ}].  Efektem było kilkunastu rannych i tyluż zatrzymanych przez policję.  Prowokacja wrocławskiego magistratu osiągnęła wiec swój cel i popsuła święto.  Na szczęście był to odosobniony przypadek.  W Warszawie nieliczni działacze KOD usiłowali prowokować, ale policja szybko to udaremniała.  W warszawskim Marszu Niepodległości udział brało ponad 100 tys. ludzi [organizatorzy mówili o 150 tys., a ratusz o 47 tys.].  Frekwencja była jednak o prawie połowę mniejsza niż rok temu.

 

  Dziś [12.11.2019] natomiast rozpoczęła się kadencja nowo wybranego parlamentu.  W Sejmie rozpoczął ją marszałek-senior Antoni Macierewicz, a w senacie marszałek-senior Barbara Borys-Damięcka.  Potem wybrano marszałków Sejmu i Senatu {TUTAJ}.  W Sejmie wszystko poszło według planu.  Marszałkiem została Elżbieta Witek z PiS, a wicemarszałkami Ryszard Terlecki, Małgorzata Gosiewska, Włodzimierz Czarzasty, Małgorzata Kidawa-Błońska i Piotr Zgorzelski {TUTAJ}.   Ryszard Terlecki pełni tez funkcję szefa klubu parlamentarnego PiS.

 

  Inaczej przedstawia się sytuacja w Senacie.  Tam opozycji udało się utworzyć koalicję "wszyscy przeciw PiS",  W efekcie marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki z PO {TUTAJ}.  Wynika stad, że PiS będzie miało ciągłe kłopoty z Senatem.  Opozycja spróbuje go przekształcić w ośrodek walki przeciw Prawu i Sprawiedliwości.  Należy się tu spodziewać czystej destrukcji i obstrukcji.  Obecna kadencja będzie jeszcze trudniejsza dla rządu PiS niż poprzednia.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Co PIS-ków nie zabije to ich wzmocni i może wreszcie wezmą się do twardej, rzetelnej, bezwzględnej walki, gdyż jeśli powtórzą sraluś - magdaluś z poprzedniej kadencji, to należy domniemywać, iż w następnej nie będą mieli i marszałka sejmu.

"A poza tym nic na działkach się nie dzieje" (za pół roku kryterium prezydenckie). 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1609081

Wyznaczając przy rekomendacji jak zwykle od trzech last, J. Danielsa na ministra finansów wzorem żydokomuszej POlszewii "J.V Rostowsky-Rothfeld bis" czyli Tadeusza Kościńskiego -prawdziwe nazwisko absolwenta co prawda nie szkół G. Sorosa (dlatego bez tytułu "profesora") ale też właściwej uczelni z korzonkami - Goldsmiths University of London - jeszcze nie wypłynęło bo prawdopodobnie D.O. i Pesel otrzymał wcześniej niż funkcję "ministra":, czyli odwrotnie niż jego poprzednik z kliki "gorszego policjanta". Co to oznacza będzie w osobnym tekście na portalach i mailach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1609099

i oczywiście Panie Markowe. To  bardzo mądre towarzystwo...czekam na następne teksty o podtapianiu i niszczeniu naszej ukochanej  Polski przez PiSowskich  socjalistycznych oszustów i zaprzańców.

Zawiedzone psy i hasky  szczekają ...a karawana jedzie dalej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1609103

Psy niczemu nie winne - ot, szczekają, bo inaczej nie potrafią. Karawana idzie dalej... Dziś w knesejmie Konfederacja "donkiszotuje", a ja przeżywam każde słowo Brauna, Kuleszy, Bosaka. Chłopcy, trzymajcie się.

Mój Mąż, Marek, podobnie jak ja - był Don Kichotem. To był nasz wspólny mianownik i stąd mój 'nick'.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1609125

Na naszych oczach tworzy się silna, prawdziwie patriotyczna, prawdziwie "Niepoprawna" ekipa :).
Jest nadzieja, że wszystko wróci na swoje miejsce, a nawet "rasowy" pies będzie tylko psem, stworzenie o oślich uszach będzie tylko stworzeniem o oślich uszach, a "z Gdyni" usłyszymy wyłącznie dobre wieści...
Tak trzymać...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1609139

...z tymi personalnymi wycieczkami. Husky to piękne i wierne stworzenie (jestem fanem psów). Ten z NP jest po prostu wierny swym ideałom/przekonaniom i to jest niewątpliwa jego zaleta. Przyjdzie czas, gdy sytuacja się zmieni, a przyjdzie taki czas, będzie również wiernym naszym sojusznikiem.

Zmiany na prawdziwe dobre czasy dopiero się zaczynają. W całej Europie dochodzą do głosu siły patriotyczne, lokalne tożsamości narodowe. Nie jest kwestią czy, ale kiedy dojdzie do wzmocnienia całej Europy państw narodowych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

...

#1609144

Masz szczęście, że z autentycznie patriotycznego mrowiska nadajesz, bo już miałem ochotę nie zgodzić się z Tobą :).
W ten oto sposób, nasza miłość do Polski, pokonała przekorę :).
Jest dobrze... :).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1609147

Nawet nie wiesz, jak bardzo kocham naszą Ojczyznę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...

#1609152

Od czasu, gdy słyszałem Kosińskiego, który podczas pobytu w Polsce, mówił, kocham swoją ojczyznę, postanowiłem wypowiadać się precyzyjniej. Kocham Polskę... :).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1609154

Kocham Polskę, moją Ojczyznę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

...

#1609156

Tak mów... tak mów...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1609158