Jak długo Putin powinien jeszcze rządzić Rosją?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Gdy Putin zniknął na 11 dni wielu komentatorów, w tym ja i Targalski, doszło do wniosku, że zmiana władcy Kremla byłaby w tej chwili niepożądana, bo spowodowałaby nowy "reset" miedzy Zachodem, a Rosją, bardzo niekorzystny dla Polski /patrz  /TUTAJ//.  W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" /nr 11/2015/ ukazał się artykuł Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego "Ukraiński test" /fragment - /TUTAJ/.  Czytamy w nim:  "wytrwałość Putina w poszukiwaniu wroga w Waszyngtonie ustawila relacje amerykańsko-rosyjskie na pożądanym dla interesów Polski i Ukrainy poziomie - tzn. jako wrogie i pogarszające się.  Cenę przyjaźni amerykańsko rosyjskiej musiałaby bowiem zapłacic cała Europa Środkowa.  Na szczęście, dzieki wysiłkom Kremla juz nam to nie grozi.".  Tekst ten kończy się słowami:  "Ukraina sama nie wygra tej wojny, chodzi jednak o to, by jej nie przegrała.  Czas gra na jej korzyść.  Moskwa o tym wie i będzie się spieszyć, dlatego wznowienie rosyjskiej ofensywy, i to wkrótce (kwiecień-maj) jest nieuchronne.  Rozstrzygną Amerykanie.  Zmęczeni wojnami toczonymi po 2003 r. i mający potężny deficyt budżetowy, nie podejmują tej konfrontacji z entuzjazmem.  Jej unikanie nie jest jednak możliwe, a będzie wiodło jedynie do maksymalizacji kosztów zatrzymania Rosji.".  Choć jednak rządy Putina w Rosji okazały się w ciagu kilkunastu ostatnich miesięcy korzystne dla Polski i Europy Środkowej, to jednak nie powinny przecież trwać w nieskończoność.  Jak długo powinien on rzadzić, by ten pożadany efekt nadal istniał?  To oczywiście jest "chciejstwo", ale sądzę, iż najlepiej by było gdyby władza Putina przetrwała jeszcze mniej wiecej dwa lata.  Jego panowanie przebiega ostatnio w cyklach - ofensywa przeciw Ukrainie, intensywne walki, zawieszenie broni /raczej nieprzestrzegane/, fala propagandy wojennej - ciagłe manewry , po czym następuje kolejna ofensywa i wszystko zaczyna się od początku.  Obecnie jesteśmy na początku trzeciego cyklu. Putin po ponownym pojawieniu się zarządzil gigantyczne manewry /m.in Floty Północnej/ i znów zacząl straszyć rakietami Iskander  /TUTAJ/.  Ofensywa może nastapić w ciągu najblizszych dwóch miesięcy /patrz Stratfor - /TUTAJ//. Przez dwa lata może on zaliczyć jeszcze trzy lub cztery takie cykle, rujnując doszczętnie Rosję.  Wie przy tym, że frontalne starcie z Zachodem byłoby samobójstwem.  Jest jeszcze jeden istotny czynnik.  Za dwa lata w USA przestanie wreszcie rządzić Obama, wyjątkowo nieudolny w dziedzinie polityki zagranicznej.  Jego następca może być zdolniejszy i lepiej radzić sobie z Rosjanami.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)

Komentarze

 Zaczynam obserwować mały, ale narastający odwrót od zacieklej rusofobii. Na różnych forach coraz większą popularnoiścia cieszą sie zestawienia tego co stało sie w Polsce po 1989 roku. Nikt pozytywnie nie odpowiada na pytanie-kto nam zniszczył przemysł, kazał zalewać kopalnie, wykupuje za bezcen nasze fabryki by je...zamknąć. Kto z uporem maniaka utrzymuje wizy dla naszych obywateli (jako jedynych w b. krajach tzw. demokracji ludowej). Ludzie zaczybaja mysleć, bo po roku 1989 nie tak mialo być.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Skorpion48

#1470395

Wolno bo wolno ale jednak. Nawet i tu na "Niepoprawnych". Niestety, ale część Polaków święcie wierzy, że osoby i partie zasiadające od 1989 roku, chcą coś w Polsce zmienić na lepsze. Najlepszym przykładem tego, jak kończą ludzie którzy chcą dobrze dla narodu jest "Samoobrona" i jej przywódca, nieodżalowanej pamięci, Andrzej Lepper. Koalicja z PiSem i LPR. pokazała, że interesy partyjne są dużo ważniejsze od interesu narodu polskiego. A jak skończył? Tak jak i dziesiątki osób, które za dużo wiedziały więc dopadł je seryjny samobójca. Zresztą na ten temat napisano juz morze tekstów. Odpowiedzcie sobie sami, które partie włażą w d..ę i to bez mydła Usraelowi, wciąż podjudzając Polaków do wojny z Rosją. Jak chcą wojny to niech zostawią ciepłe posadki i stołki i niech sami jadą na Ukrainę walczyć za probanderowski rząd. I gwoli przypomnienia. To USA rozmieściło swoje bazy wojskowe wokół Rosji a nie Rosja wokół USA. To USA wysyłapieniądze, broń i szkoleniowców (np. w przypadku Ukrainy było to 5 mld dolarów) by "kolorowe rewolucje" obalały ludzi dla nich niewygodnych. I to wcale nie sa jakieś tajne informacje czy teorie wyssane z palca. Więc dajmy sobie już spokój ze szukaniem wrogów tam gdzie ich nie ma. To koncerny z Zachodu wykupiły i pozamykały nasze fabryki, to zachodnie banki przejęły nasze za ułamek procenta wartości, to ludzie z zachodu wykupują polską ziemię, to firmy z zachodu wprowadzają żywność modyfikowaną genetycznie ( Putin zabronił tego w Rosji). I mnie nie chodzi tu o obronę prezydenta Rosji ale o pokazanie, kto przez ostatnie 26 lat, tak naprawdę zrujnował nasz kraj, przy współudziale ludzi i partii zasiadających od tamtego czasu w parlamencie. Kto ma konto na portalu pejsbuk, tfu facebook, niech sobie poszuka zdjęć z całej Polski przedstawiających "wygaszone" zakłady pracy. W ostatnich dniach dołączył do nich Prefabet kupiony przez Duńczyków po to, by go zaraz zlikwidować. Więc, zwracam się do zajadłych rusofobów z tego portalu, przestańcie ujadać na wyimaginowanego wroga ze Wschodu a weźcie się za informowanie ludzi, kto tak naprawdę rozkradał Polskę od 1989 roku. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1470397

Zobacz najpierw "światełko" z ilu chazarow składa się administracja

tego "obrońcy przed zażydzeniem".

Co jeszcze wymyślicie?

Obrońca chrześcijaństwa?

Ten sam, który sprzedawał broń "państwu islamskiemu"?

Dobry fujek putas, który rozmieszcza iskandery na naszej granicy i grozi użyciem atomu?

Odpowiem krótko:

Niech przyjdzie.

Skończy jako świniopas w polskim folwarku na kremlu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470433

propagande.
A paszli wont na Neon czy inne limingowe portale tam wasze bzdety kupia, nie tu.
Wyswiechtany temat wiz do USA jak stare kotlety wciaz sa podawane jako argument.
Inne kraje demoludow tez potrzebuja wize do USA tyle ze ja moga dostac lub zostac cofnietym do swojego kraju juz bedac na lotnisku w USA.
Najwieksze zlo od wiekow szlo i idzie na Polske ze wschodu.
Rosjanie maja zaszczepiona nienawisc,pogarde a zrazem kompleks nizszosci w stosunku do Polakow.
Ta nienawisc wciaz podgrzewaja rosyjskie srodki opiniotworcze na zlecenie ichniego rzadu.
Jesli Polakow za to ze bronia siebie swojej kultury,tradycji,histori przed ta czerwona zaraza nazywa sie tu rusofobami to jest to nie tylko niedorzecznosc. ale tez atak na Polakow .
Tyle ile kacapy wymordowaly Polakow i przyczynily sie do coierpien calego narodu Polskiego to zadne panstwo sasiednie z nami nie moze sie do tego porownac.
Rosja sie wali juz ze swoich glinianych nog,Putin ja co raz to pograza,a zacofany i bedacy w niewiedzy tempy kacapski narod,tanczy chocholi taniec w rytm swojego bolszewickiego hymnu.
Ta azjatycka swolocz reaguje tylko na sile i strach i uwaza ze innych tez tak samo mozna traktowac.
Tak ze dobry kacapa to bity kacap inaczej to kacap cie zadepcze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1470490

amerykofobie... jeszcze bardziej zaciekla.
Oczywiscie mozna obwiniac USA za wszelkie zlo, ktore dzieje sie na swiecie - ale patrzac z perspektywy historycznej (gdy USA jeszcze nie istnialy) - to nie kto inny jak Rosja byla najwiekszym i najbardziej zazartym wrogiem Polski tak bylo takze przez caly XIX w. (mimo, ze USA w tym czasie nic nie znaczyly w Europie).
Wiekszy wplyw na polityke europejska Stany zaczely miec podczas I wojny swiatowej ... i to w duzej mierze dzieki poparciu USA Polska odzyskala niepodleglosc... -

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1470509

To nie zmiana poglądów Polaków, a jedynie wyznacznik

"pracowitego" działania ruskich troli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470510

Jak by na to nie sppojrzeć to Putin jest obecnie jedym przywódca w jewropie z którym kazdy się liczy i zarazem boi sie go jak przysłowiowy diabeł swięconej wody.Pomimo jego sposobu rządzenia napewno należy pamietać że jest to człowiek,który dąrzy do podporządkowania sobie zdemoralizowanej i spedalonej jewropy.Posiadając wielką armię i braki spowodowane złym zarządzaniem gospodarką kombinuje aby rozpocząć jakąś na poczatek lokalną wojenkę,bo takie działanie zaczyna napędzac gospodarke i przynosić zyski.Kazda wojna jest opłacalna,natomiast czynnik ludzki nie ma większego znaczenia.Nie jestem fanem Putina ale spostrzegam go jako polityka dynamicznego i wiedzącego do czego moze się posunąć.Putin jest bardzo silna osobowością i będzie rozmawiał o konkretach tylko z silnymi  osobowosciami dyplomacji a nie miernotami jakich jest większośc z makrelą i jej kapciowym na czele.Tak na zakonczenie myslę że Putin będzie rządził do konca swoich dni,bez wzgladu na to czy wywoła 3-cią wojnę czy powoli bedzie podbijał Ukrainę i inne panstwa na które przyjdzie mu ochota i jego postrzeganie wartości podboju danego kraju.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1470406

Rosja jest jak wściekły pies.

Choć wie, że zdycha, ale jeszcze kąsa.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470430

Nigdy nie byłem w Moskwie, ale może bym sie i teraz wybrał ,a nawet na pewno wybral gdyby dane mi było zobaczyć Putina ........

ale .......................leżącego obok Lenina

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1470432

bardak.
Lenin najwiekszy morderca wciaz lezy jako czczony bohater w mauzeleum pod muramai Kremla z widokiem
na Plac Czerwony.Widzialem to scierwo na wlasne oczy,ludzie stoja po pare godzin zeby oddac czesc "wodzowi",ktory na rozkaz i z pomoca europejskiego zydostwa zniszczyl cala Rosje.
Swojego czasu do Lenina dolozono Stalina ale dosc szybko go z tamtad wyniesli i niedaleko pod murem kremlowskim pochowali.
Putin po smierci bedzie nikim jak Stalin i nikt go pod murem nawet nie zakopie gdyz zamiast ratowac co sie da,on chce byc carem kosztem calego zastraszonego narodu.Ten kto zle powie na temat Putina to tak jak za Stalina zaraz ginie.I tu jest wlasnie pies pogrzebany tej niby milosci do swoloczy Putina.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1470492

Porownywac Putina do lenina nie nalezy. Za lenina byl totalny strach teraz Rosjanie lubia swojego prezydenta.

Nie jestem za wschodem czy zachodem jestem za POLSKA. Za Wielka Polska.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

casey

#1470448