Sylwester Latkowski stracił "Wprost" za mówienie prawdy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Sylwester Latkowski nie jest świetlaną postacią.  Ma za sobą kryminalną przeszłość w latach 90-tych.  Wikipedia tak to ujmuje:  "W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej. Na kanwie swojej ucieczki do tego kraju napisał powieść dokumentalną „Wozacy”[.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych został skazany na karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze. W więzieniu spędził 19 miesięcy"  /TUTAJ/.  Więcej informacji na ten temat mozna znależć  /TUTAJ/.  Po wyjściu z więzienia Latkowski zrobił karierę jako reżyser filmów dokumentalnych i dziennikarz.  W roku 2013 został redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost". Podejrzewano go o związki ze służbami i o to, że jest tubą jednej z koterii politycznych

/mówiono o byłym WSI oraz obozie Komorowskiego/.  Nie budził zaufania.  Niemniej, w ciagu ostatniego roku Latkowski odegral bardzo pozytywną rolę.  To jego tygodnik ujawnił w czerwcu 2014 treść taśm z tzw afery podsłuchowej ujawniających kulisy postępowania ministrów rządu Tuska.  Ostatnio zaś "Wprost" zaatakował znanego

prezentera TVN, Kamila Durczoka, oskarżając go o mobbing.  Komisja w TVN badająca te zarzuty, potwierdziła ich prawdziwość i Durczok musiał odejść z pracy.  Niezależnie od ewentualnych ukrytych motywów, które kierowały Latkowskim - JEGO TYGODNIK W OBU PRZYPADKACH NAPISAŁ PRAWDĘ.  Za to właśnie Sylwester Latkowski został obecnie ukarany.  Dziś /23.03.2015 w portalu

Wirtualnemedia.pl mogliśmy  /TUTAJ/ przeczytać: "Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost), zastępując na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego. Poinformował o tym rano wydawca pisma, chociaż jeszcze w piątek dementował doniesienia na ten temat.".  Dalsze szczegóły można znaleźć  /TUTAJ/.  Wszystko wskazuje na to, iż Latkowski przestal być redaktorem naczelnym, bo jego tygodnik odważył się pisać prawdę.  Ciekawa jest też osoba jego następcy, Tomasza Wróblewskiego.  Gdy w 2011 Hajdarowicz przejął "Rzeczpospolitą" to zwolnił ówczesnego naczelnego, Pawła Lisickiego mianując na jego miejsce własnie Tomasza Wróblewskiego.  Jego z kolei wyrzucono z "Rz" za opublikowanie słynnego artykułu Cezarego Gmyza o trotylu na wraku Tupolewa w listopadzie 2012.  Dymisja Latkowskiego jest pod pewnym względem jeszcze bardziej skandaliczna niż te poprzednie przypadki.  O ile mogły się pojawić jakieś wątpliwości, czy nie popełniono błędu przy badaniu obecności trotylu na wraku, to prawdziwość informacji "Wprost" została potwierdzona przez prokuraturę i TVN.  Ostatnio ujawniono istnienie wielkiej ilości nowych taśm z nagranymi rozmowami elity władzy i biznesu.  Być może - Latkowskiego wyrzucono po to, by nie mógł on ich przypadkiem opublikować?  Tak właśnie wygląda wolność mediów w III RP.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:12)

Komentarze

Wolne żarty...

Przecież jedynie korzystał z dostarczonych mu materiałów - czyli "przecieków" z różnych tajnych służb, którym w ten sposób służył za dobrą przykrywkę!!!  Grali z nim jak chcieli!!!

I tym w tej rozgrywce razem uderzył w niewłaściwych ludzi... I przegrał z jakimiś tajnymi służbami nagrywającymi rozmówki "biznesowe" rządzącej mafii....

Tylko co to miało wspólnego z jakąkolwiek prawdą o całości?

Zapowiadał przecież znacznie więcej "rozmów" - i nic się nie ukazało...

Po prostu mu zakazano!!!

A wesoła zabawa na wzajemne podsłuchy - czyli rozgrywka tajnych służących mafiom w PRL-bis trwa dalej...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1470786

  Możliwe, że "tamci" sie zorientowali i udało im się odciąć dostawy nowych materiałów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1470806

WSI przez Wprost, starało się osłabić władzę platfusów na rzecz brunka.

Ale przefajnowali aż do wtopy.

Teraz etap się zmienił, bo brunek potrzebuje duuużo kasy na wybory.

Dlatego przehandlował Latkowskiego...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470788

Dziennikarze WPROST pytają wydawcę o charakter jego spotkania z ABW i związek ze zwolnieniem naczelnego

Portal 300polityka.pl publikuje informację i zdjęcie listu redakcji „Wprost”.

W dokumencie czytamy:

——————————————
Szanowny Panie Prezesie
Z najwyższym niepokojem przyjęliśmy tryb i formę zmiany na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika Wprost. Zbiega się ona w czasie z wyściem na światło dzienne tzw. afery podstuchowej, wśród których istnieje dokument ABW dotyczący spotkaana Pana Prezesa z funkcjonanusrami tej służby. Treść tej notatki poddaje w wątpliwocć wspólną linię redakcji i wydawnictwa dotyczącą tamtych, wstrząsających dla wszystkich dni. Oczekiwalibyśmy odniesienia sic przez Pana Prezesa do tej sytuacji i odpowiedzi na pytanie, czy te dwie sprawy ze sobą związane.
Zespół „Wprost”

.
Cytat za: http://www.sdp.pl/informacje/11070,dziennikarze-wprost-pytaja-wydawce-o-charakter-jego-spotkania-z-abw-i-zwiazek-ze-zwolnieniem-naczelnego,1427133270

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1470790

Dobra Pani!

SL jest żołnierzem - prowadzą go Oficerowie. On NIC nie może... Kazali mu ujawnic troche nagran - tak i zrobił. Kazali wstrzymać -  jw.  Czy ujawnili DALSZY CIĄG? Nie - Czy ujawnili wątki pederastyczno - obyczajowe? Nie.. Czy ujawnili wątki obronne, sterategiczne?Czy winni zostali skazani, posadzeni, wyrzuceni z rządu?? Itp. Więc- by użyc porównań modnych w ICH kręgach: Prostytutkę , która już nie moze obsługiwać KLIENTÓW, BO SZANKIER  zbyt WIDAC - USUWA SIĘ Z WITRYNY.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1470834

Witaj

 

Kurcze - pomyślałem to samo.

Facet się po prostu zużył. Był ścierą i wraca do podłogi.

Ciekawe, co też służby będą prezentować przez jego następcę.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1470837

... oczywiście, tak kończą wszelakiej maści kanalie.

To tak jak niejaki Alfons GRUszkiewicz - dostał kopa i wraca do sprzątania Kurników - a był takim pilnym żołnierzykiem WSI-owej zgrai.

ps.

...brawo Trybusiu ! Daj chamowi "mietłę" i niech zaiwania twój kurnik - na glanc , a Ty steruj Noeonem .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1470839

alfonsoo żegna się już 3 dzień, nie wiem jak długo w tym alkoholowo-denaturowym amoku trwać jeszcze będzie, żal mu 5 liter ściska, pisze dalej  cos bez sensu i składu. A Trybek ? -czeka na nominacje być moze to kwestia "uzgodnień" na najwyzszym szczeblu, a że z dyplomacji Trybek jest znany a zwłaszcza z j.dyplomatycznego to i spraw do omówienia jest dużo. trzymajmy kciuki, a może i u nas cos skrobnie, bo widze że nos ma przyklejony do monitora a nawet zalogowany jest i nic

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1470841

Nie kupuję, nie czytuję tego  tygodnika.( za Króla i Janeckiego tak samo!). Do nowego szefa. T.Wróblewskiego też zachowuję dystans, znając jego poprzednie wcielenia.( znałem jego rodziców, szczególnie matkę, panią Agnieszkę z l. 82-89, gdy wiele dobrego robiła na łamach Przeglądu Technicznego ( zastrzegam się, że  zupełnie nie znam jej wcześniejszej pracy) .Ojca też znałem, ale miałem z nim kontakt sporadyczny ( był parę razy w stanie wojennym z dziennkarzami the Economist)  ze względu na jego pracodawcę "Polityka".)

pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1470846