Pucz czy groteska? A może groteskowy pucz?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś [15.01.2017] obejrzałam nadany przez TVP1 film dokumentalny "Pucz" autorstwa Ewy Śniecińskiej.  Trwa on 35 minut i koncentruje się przede wszystkim na wydarzeniach w Sejmie i przed Sejmem w dniu 16.12.2016.  Widzieliśmy najpierw początek blokady mównicy sejmowej przez opozycję i niezbyt liczne [wg.Kijowskiego w filmie - ok. 2000 osób], ale za to niezwykle agresywne zgromadzenie zwołane przez Sejm przez KOD.

 Film dopełniały wypowiedzi polityków obu stron, migawki z innych imprez opozycji oraz próby analizy sytuacji.  Był on bardzo ciekawy, a zainteresować się nim powinna zwłaszcza prokuratura, gdyż wiele działań ukazanych w nim miała charakter przestępstw.  Obszerna recenzja z filmu, pióra Michała Karnowskiego ukazała się już w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}.  Sam film będzie można obejrzeć o 23:55 w TVP Info [być może - znajdzie się on też w portalu {TUTAJ}, godz. 23:45 - jest już {TUTAJ}].

 Wiele wskazuje na to, iż rzeczywiście mieliśmy do czynienia z próbą obalenia rządów PiS.  Należy pamiętać, że oprócz zadymy w Sejmie i pod Sejmem, był także sabotaż nadawania TVP, co wymagało zaangażowania jakichś tajnych służb, nagły przyjazd Donalda Tuska do Wrocławia i zwołanie posiedzenia Komisji Europejskiej w sprawie ewentualnych sankcji wobec Polski.  Interesującą hipotezę wysunął Stanisław Michalkiewicz w swoim wykładzie "Ku konfrontacji"wygłoszonym 29.12.2017. w Lublinie {TUTAJ}, 10-17 minuta..

 Zauważył on, że wszystko wygląda na to, iż zaplanowaną akcję zmiany rządu w Polsce - nagle ktoś powstrzymał.  Publicysta zastanawiał się, kim mógl być ów "ktoś"?  Zwrócil uwagę na to, że 15 grudnia 2016 Polskę odwiedził wysłannik Donalda Trumpa, Rudi Giuliani i rozmawiał przez dwie godziny z Jarosławem Kaczyńskim.  Michalkiewicz sądzi też, że pewną rolę w całej sprawie mógl odegrać Lejb Fogelman, wspólny znajomy Giulianiego i Kaczyńskiego.

 W każdym razie - efektem intrygi był groteskowy "ciamajdan".  Film Ewy Śniecińskiej kończy się obrazem Joanny Muchy śpiewającej "Znowu z puczem mi nie wyszło".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Obejrzałem. Dobrze pokazano rozpasaną dzicz, która uważa, iż ma prawo do działąń pozaprawnych. Owa dzicz, była także obecna w Sejmie. Wniosek ogólny: oni nie mogą być partnerem jakiekolwiek dyskusji politycznej. To wrogowie porządku prawnego w państwie. Dość tego!.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1530537

film jest chyba i na yt.

próba puczu zapewne była, choć nieudana, żenadna, desperacka.

opozycja zresztą to tchórze i konformiści, mają szczęście że nie poszli krok dalej, taki mógł być pierwotny cel. mimo to doszczętnie się skompromitowali.

wydaje mi się, że nawet ci z mentalnością bezkarnych przekręciarzy na własnym wiecznym folwarku, często wierzą w różne dziwne własne rzeczy. tj. są zaślepieni swoją własną, dorobioną ideologią, choć raczej nie w polityce- w tej grają cynicznie.

 

coś jak lewacy wierzący, że Polacy chcą przyjmować nachodźców- wspominam, bo skojarzyło mi się, że chyba ludzie z .N też siedzieli w takim projekcie

 

 

P.S. Co tam u Grzegorza Brauna? odciął się kiedykolwiek od kacapizmu czy dalej siedzi w takich środowiskach? Coś odlatuje bardziej, nieprawdaż?

 

Również kwiki miłośników Rassijuszki o amerykanskich wojskach godne są odnotowania. Taki choćby "przebieraniec" (co i popierał KOD bo przeciw PiS) to aż się zapluł :-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530542

film PUCZ i pomimo tego, że śledziłem prawie bez przerwy (z wyjątkiem kiedy spałem) wydarzenia w Polsce w ostatnich tygodniach to jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. Mam nadzieję, że film oglądnęli prawie wszyscy Polacy, a ci , którzy do tej pory popierali tę antypolską bandę pod szyldami PO, Nowoczesna i KOD czerwienią się teraz ze wstydu i przeproszą swoich bliskich, którzy im mówili co to za banda. Skończyłem oglądanie filmu po północy "mojego" czasu, u mnie jest teraz 00:38 i obawiam się, że będę miał problemy z zaśnięciem. Byliśmy świadkami seansu nienawiści i głupoty dawno nie spotykanego w naszej Ojczyźnie. "Aktorzy" tego antypolskiego przedstawienia powinni zostać surowo ukarani.

https://www.youtube.com/watch?v=Ch7-o6Mhyx0

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1530561

Surowa kara, zgadzam się z Tobą w 100%...przy dzisiejszych środkach technicznych możliwa jest identyfikacja poszczególnych osób. Wroćmy do wypróbowanych sposobów: drobiazgowa kontrola w miejscu pracy, wilczy bilet, ścisła kontrola przez urzędy skarbowe...wszystko łagodnie i zgodnie z prawem. Oj zaboli.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1530578

Jednocześnie polecam kolejny dokument (w rubryce "Filmy"). Jest w nim prawie wszystko to co w filmie "Pucz". Polecam go zwłaszcza młodszej widowni, nieznającej czasów polskich grudniów, obalenia rządu premiera Olszewskiego.  Pucz, którego dopiero co byliśmy świadkami to właściwie tylko ciąg dalszy i rezultat tamtych czasów.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1530576

Nitras: Tyle złego przeczytałem na temat narkotyków, że postanowiłem raz na zawsze z tym skończyć!

Z ćpaniem? - Nie

z czytaniem!!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1530607