Marsz Wolności w roku 2018

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Wczoraj, 8.05.2018, pojawiła się w Salonie24 notka "Marsz Wolności - 12.05.2018" podpisana przez Demokratyczną Opozycję {TUTAJ}.  Można się było z niej dowiedzieć, że:

  "Manifestacja ruszy o godz. 13 z Ronda de Gaulle'a, następnie przejdzie Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Tam zakończy ją koncert z udziałem polskich muzyków. To już trzecie tego typu wydarzenie organizowane przez PO, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji.".

  Zdumiało mnie ostatnie zdanie, bowiem nie słyszałam nic o podobnych demonstracjach w poprzednich latach.  Aby to wyjaśnić - użyłam Google'a i dotarłam do galerii zdjęć z Marszu Wolności 2017.  Można się było na ich podstawie zorientować, że 6 maja zeszłego roku faktycznie odbyło się coś takiego na pl Bankowym w Warszawie.  Trudno ocenić ilość uczestników tej imprezy, ale na pewno nie było ich więcej niż 2000.  Nieśli oni transparenty przeciw PiS i prezydentowi, flagi UE i dużo niebieskich ozdóbek.  Jeden transparent mnie rozczulił.  Głosił on "Tusk ratuj nas" {TUTAJ}.  Oto podpis pod tą fotografią:

  "Marsz Wolności 2017 w Warszawie. "Pokażmy jedność, siłę i determinację""  :)))

  Podejrzewam, że sobotni marsz w bieżącym roku będzie bez znaczenia i zostanie natychmiast zapomniany, podobnie jak ten zeszłoroczny.  Zastanawiam się, jaki interes ma "totalna opozycja" w urządzaniu tego rodzaju spędów.  Świadczą one tylko o jej nieudolności i bezsilności, tak jak cytowany przeze mnie transparent.  Czy musi ona wykazywać się przed swoimi mocodawcami, że coś jednak robi?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Marsz Wolności w 2017 roku odbył się. Nawet zdarzyło mi się odpowiedzieć na niego kilkoma memami :-)

W tym roku marsz kojarzy się jak na razie wyłącznie ze znakami drogowymi...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1563716

bez przesady, tysięczne manifestacje, nawet w wielkim mieście jednak coś znaczą a i media będą miały temat.

zwyczajnie daje się coś do działania aktywistom, nieudolnościa jest właśnie mobilizowanie tylko od święta, na wybory. aktyw na zewnątrz ma "działać" i widzieć w tym swą korzyść, nawet żenadni KODziarze napsuli trochę krwi i postraszyli ulicą w mediach. nie ma co bagatelizować, jest cieplej więc łatwiej o kolejne protesty ale zarządzanie nimi jest faktycznie nieudolne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563745

One są dla lewackich mediów w Europie i USA.

Dla europarlamentu, dla Merkel i Macrona.

Organizatorów tego marszu nie interesuje polski odbiorca, lecz odbiorca zagraniczny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1563769

...moze tez sonduja ile osob w przyszlosci  poprze pana Trzaskowskiegö, czy jak mu tam  :-))

Bardziej sklaniam sie do opini poprzednika, ze to teatrzyk zamowiony dla mediow zachodnich, Merkel, Macrona i im podobnych

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1563802