Idiotyczne reakcje mediów PiS na poczynania Konfederacji

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

  Prawo i Sprawiedliwość zauważyło z przerażeniem, iż zaczyna mu wyrastać konkurencja z prawej strony w postaci Konfederacji utworzonej przez Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, Piotra Liroya-Marca i narodowców.  Najbardziej nośnym hasłem nowego ugrupowania okazało się zwalczanie ustawy 447, uchwalonej w USA, a dotyczącej tzw. mienia bezspadkowego, zwłaszcza żydowskiego.  Politycy PiS zareagowali z sensem, uroczyście zapewniając, że nigdy nie uwzględnią bezpodstawnych roszczeń wobec Polski.

 

  Media związane z PiS rozpoczęły natomiast istny festiwal bełkotu, pomówień oraz kłamstw.  W "Gazecie Polskiej" z 30 kwietnia 2019 Tomasz Sakiewicz zamieścił wstępniak "Scenariusz przyszłej wojny" {TUTAJ}.  Opisał w nim zamieszki wywołane przez narodowców, które miały, jego zdaniem, doprowadzić do przegranego starcia z Rosją i upadku Polski.  Na łamach "Warszawskiej Gazety" odpowiedział Sakiewiczowi Piotr Lewandowski w tekście "Dywersant Sakiewicz" [WG nr 19/2019 str. 24] pisząc m.in:

 

  "No dobrze, a teraz weźmy głęboki oddech i spróbujmy przez moment potraktować te majaczenia poważnie.  Co z nich wynika?  Ano to, że Tomasz Sakiewicz rysuje nam obraz "państw Teoretycznego", które przewraca sie z hukiem od byle ruchawki (...) i to po prawie czterech latach rządów Dobrej Zmiany.  To ci dopiero nowina!".

 

  W najnowszym numerze "Gazety Polskiej" z 8 maja 2019 znalazł się natomiast felieton Dawida Wildsteina "Patrioci, których wymyślił Michnik" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

 

  "A tu nagle spadła Michnikowi gwiazdka z nieba. Konfederacja. I już można pokazywać wszystkim znajomym w Polsce i na Zachodzie, jaka to ta prawica zła. Potrzeba dowodu, że wspiera Putina? Pokażemy kandydatkę Konfederacji robiącą sobie fotki z putinowskimi bandytami i pozytywnie wypowiadającą się o Sowietach i ich pomnikach. Potrzebujemy dowodu na to, że polska prawica jest rasistowska, agresywna, antysemicka, a standardy ma jak z Moskwy?

Proszę bardzo, losowe wystąpienie któregoś z przywódców Konfederacji. A jeszcze w pakiecie Konfederacja zapewnia setki agresywnych, chamskich trolli, pokroju Tomasza Lisa, których jedynym celem są ataki na Kaczyńskiego (to jest główny wróg, PO nie istnieje dla nich jako oponent). Po prostu wygrany los na loterii – musi sobie myśleć redaktor wiadomej gazety.".

 

  Nic na to nie poradzę, ale teza, że każdy, kto ośmiela się skrytykować PiS to wspólnik Michnika i Putina jest fałszem i bełkotem.  Przypomina mi propagandę Gomułki głoszącą, iż każdy jego krytyk jest związany z rewanżystami - Czają i Hupką.  To taki sam chwyt polemiczny.  Dla odmiany w TV Republika Antoni Macierewicz twierdzi {TUTAJ}:

 

  "Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Ta struktura jest zlepiona przez Janusza Korwin-Mikkego, po to by wszedł on do Parlamentu Europejskiego. To nie ma żadnych innych celów – powiedział były szef MON na antenie Polskiego Radia 24 w rozmowie z red. Antonim Trzmielem.".

 

  To po prostu nie jest prawdą.  Janusz Korwin-Mikke w ogóle nie startuje w wyborach do PE.  Na dalszych miejscach w niektorych okręgach można znaleźć dwoje członków jego rodziny, ale ich sukces jest wątpliwy.  Wisienką na torcie jest jednak sposób potraktowania przez TVP wczorajszego [12.05.2919] Marszu przeciw Ustawie 447 zorganizowanego m.in przez Konfederację.  Okazał się on sukcesem, gromadząc około 20 tys. uczestników i trwał kilka godzin.

 

  TVP wysłała ekipę, która zarejestrowała przebieg imprezy, ale relacji nie pokazano na antenie.  Postanowiono ją zamilczeć.  Rafał Ziemkiewicz skomentował to:

 

  "No i telewidzowie dzienników o marszu przeciwko #just447 się nie dowiedzieli" {TUTAJ}.

 

  Z postawy TVP skorzystał rosyjski portal Sputnik zamieszczając obszerną relację z marszu.  Nic nie mogło bardziej ucieszyć tej ruskiej tuby niż to, że właśnie z niej Polacy dowiadują się, co dzieje się w Warszawie.  Sytuację ratowały jednak telewizje internetowe pokazując relacje na żywo {TUTAJ}.  Było w nich widać kilka banerów Klubów Gazety Polskiej.  Tomasz Sakiewicz oświadczył potem. iż banery te zostały jakoby "sfałszowane" {TUTAJ}.  Postawa Sakiewicza jest zaiste kuriozalna.  Czytamy {TUTAJ}:

 

"W ostatnich dniach Ewa Stasinowska, szefowa Klubu „Gazety Polskiej” w Amsterdamie (Holandia), została zawieszona razem z całym klubem, tylko za to, że ośmieliła się powiedzieć, że nazywanie wszystkich, którzy pytają się o ustawę 447 i żydowskie roszczenia majątkowe, „ruskimi agentami” przez Tomasza Sakiewicza jest nieuczciwe. Sakiewicz zareagował błyskawicznie i zawiesił panią Ewę za „złamanie karty klubu”. (...) Tomasz Sakiewicz jest obecnie większym adwokatem strony żydowskiej niż Polski i Polaków. Nie przyjmuje żadnej krytyki i wyzywa wszystkich patriotów od „ruskich agentów”; nie wolno mówić, anie nawet pytać o roszczenia.".

 

  Efekt jest taki, że nikt już w tych "ruskich agentów" nie wierzy.  Jeśli media PiS będą się nadal tak głupio zachowywać, to zagwarantują Konfederacji dwucyfrowy wynik wyborczy.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:12)

Komentarze

Władza na wieść o wysłanej delegacji wymieniła pampersy i zaczęła dokładnie myć ząbki.

W międzyczasie odkurzają klęczniki i sprawdzają zapasy wazeliny.

My możemy już zapuszczać pejsy.

pozdrawiam, ups! Przepraszam! Szalom!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

Maciek

#1589879

reakcje niektórych pismaków na "niepoprawnych" nie są lepsze.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1589884

"godnie"milczy.

Ot, kampania wyborcza

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1590053

z gorączki przywidy

 

w Kościele sami pedofile

w lodówkach Żydy

nie ma ruskich agentów

to z gorączki przywidy 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1590055

To co w sobotę odwaliła telewizja publiczna to już szczyt chamstwa i żenady. Cały dzień żadnego słowa o marszu przeciw 447. Potem w programie Studio Polska wywalono członków Konfederacji m.in. Pana Bartyzela. Nie udało się wywalić posła Kuleszy bo ma  immunitet, ale przez cały program nie dopuszczono go do głosu. A potem było ciągłe propagowanie ostatniego sondażu pokazując tylko 4 partie (bez Konfederacji).

Takie akcje tylko bardziej utrzymują mnie w przekonaniu aby w najbliższych wyborach oddać głos na Konfederacje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1590059

      Witam! Osobiście popierał bym Konfederację, jakby na jej czele stali ludzie pokroju A. Macierewicza, a nie zgrane fałszywe karty. Wyszło z Bolkiem, a nuż może wyjdzie z "konfederacją"..., chyba jednak nie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1590061

Od początku o tym piszę: konfederaci to zwolennicy naturalnego sojuszu Niemiec, Rosji, lewactwa żydowskiego z USA i Izraela.
Oni wszyscy walczą z Trumpem a zbliżenie Polski i USA to dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo, więc wycie jest na całego a niektórzy nasi to łykają

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3
#1590116

  Witaj! W samo sedno. Po to Kacapy od 1973 r. instalowali masowo w Świecie komórki swoich śpiochów i agenturę wpływu. Zauważ, jak błyskawicznie są wzniecane ogniska zapalne na globie. Sowieci opuścili Polskę w 1993 r., a agentura została wtapiając się w przychylnym wówczas klimacie. Obecnie, już przekształcona, jako agentura ustawionego wpływu. A teraz się dziwimy dziwnym zjawiskom.Tylko ślepy tego nie dostrzega. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1590146

Trudno o trafniejszą i bardziej zwięzła analizę. I może dotrze ona do niektórych choć "pelikanów".

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1590154

...podpowiada mi, że zmiana składu delegacji okupantów Palestyny i w ślad za nią, odwołanie ich wizyty było teatrem odegranym na potrzeby zbliżających się wyborów. Wszystko po to, by przeciwników nieuprawnionego ograbienia RP przeciągnąć ze strony Konfederacji na stronę (nie całkiem) dobrej zmiany. Akt ów może być rzeczywiście skutecznie odegrany, na niekorzyść Konfederatów.

Nie jest to całkowita tragedia dla Polski. Wręcz przeciwnie.

Niech PiS broni przed zakusami Brukseli, przed EUropejskim komunizmem, tam mogą być bardziej skuteczni i potrzebni. Dla Polskiej racji stanu ważniejszym jest, by Konfederaci zdobyli max w wyborach parlamentarnych RP. Oni są potrzebni tu i teraz, by polską politykę zradykalizować dla dobra nas wszystkich. Tym bardziej, iż formacja ma jeszcze szczupłe zaplecze polityczne i będzie czas na wypromowanie i poszerzenie listy kandydatów oraz dopracowanie oferty programowej.

Nadal oczekuję ustaw chroniących RP przed polityką Brukseli i obcej agentury, jak to ktoś już pisał - z kraju bliskiego wschodu, i nie chodzi tu o Liban.

Ba! Nadal czekam na publikację aneksu do raportu o likwidacji WSI...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

...

#1590122

... proszą się o komentarz. Czyżby ruska lub niemiecka agentura? A może jankeska...?

Polskość razi? W mym przekazie było coś niegodnego Polaka?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

...

#1592908