Audyt...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Jeszcze mi po głowie walą młotem krasnoludki św.Stefana od Siedmiu Dziur o 300 tysiącach wyległych w sobotę na ulice Warszawy wściekłych KODziarzy, zapihczonych gasiuków, usmarkanych Stasiów Zarębów z pękającymi pampersami, z podsadzaną przez usłużnego Andrzejka Hadacza ex premierą Kopacz by załapała się na ostatnią porcję białej kiełbasy albo kaszanki w improwizowanym bufecie. Jedynej reducie sobotniego spędu o którą Petru, Kijowski i Schetyna jeszcze się nie pobili. Jeszcze sierpem dźgają mnię w słabizny druzgocące słowa podnieconego exministra Budki Borysa - „Ta liczba boli obecną władzę”, święcie  wierzącego wraz z Ryśkiem Pierdu w rachunki pijanych lojalnością do bufetowej Hanki „Timmermans” Waltz buchalterów z ratusza o 240-tu tysiącach. Czochram się jak niedźwiedź o sosnę na myśl o 214 tysiącach, znalezionych pod mikroskopami mikrobiologów papy KOD-a i se myślę – qrna, przecież to w sumie daje 754 tys. luda i Bronek jeszcze nie pochwalił się takim gigantycznym pospolitym ruszeniem?

Ktoś może pomyśleć – ale ta contessa odlatuje...

A wcale nie odlatuje!

Jeśli sprzęty w Pałacu Prezydenckim za prezydętowania Bronka, np. meble w stylu Księstwa Warszawskiego były wyceniane przez jego ekspertów i za akceptacją jego „szambelana” Jacka Michałowskiego na symboliczne 1.76 zł* od krzesła to ta cała matematyka Bronka jest o dupę pobić. „No tak! - ale powie ktoś, Bronek był prezydęt i  se mógł szacować jak chce i robić co chce.  Ale właśnie, że nie! Mogę to ja,  np. obliczyć jego „pospolite ruszenie”  nawet na milion czy dwa, a on musiał i wciąż musi uczciwie, wiarygodnie, a nie jak Cygan albo Niesioł jakiś...

...Wystarczy wejść do pierwszej lepszej pracowni rekwizytów scenicznych, wykonującej  sprzęty dla teatrów, opery, operetki. W „stylu epoki” i inne... One realizują również prywatne zamówienia ale cennik jest +/- jednakowy. I niech ktoś zażyczy sobie by takie krzesło w stylu KW zrobili mu za 1.76 zł.... Hehehehe - niech nalepiej zaraz dzwoni po księdza i grabarza... 1 760 zł za krzesło w stylu KW to już bardziej realna cena choć z reguły takie meble pod 3 000 zł/szt. nie padają bo np. oryginalna tapicerka księsko-warszawskiego krzesła, na którym również prezydęt Bronek sadzał swe fornalskie 4 litery jest zamawiana np. w Antwerpii, w jednej z 3-4 pracowni w Europie, produkujących historyczne tekstylia - dla renowacji muzealnych eksponatów i właśnie dla placówek kultury i sztuki...

Aż ciarki po mnie przechodzą na ile „eksperci” Bronka – wielkiego mecenasa sztuki za swej prezydęcji (ogołocił galerie narodowe by w Pałacu Prezydenckim przechadzać się między  Kossakiem, Gierymskim, z Chełmońskim zamienić słówko o macaniu drobiu, z nomen omen Michałowskim, Malczewskim i  Witkiewiczem  itd. podebatować nad wyższością lewatywy nad czopkami) wyceniliby kostium koronacyjny Bernarda Ładysza w roli Borysa Godunowa na premierze w Balszoj gdyby za prezydęcji Bronka  trafił do zbiorów historycznych Pałacu Prezydenckiego? A to są dziesiątki kilogramów wysokiej jakości materiału z misternie wszytymi setkami jeszcze misterniej szlifowanych kamieni szlachetnych.Niechby nawet syntetycznych... Pewnie puściłby za perkalik i świecidełka po jarmarcznych cenach jak za balonika na druciku i cukrową watę...

Premier Szydło upubliczniła audyt 8-letnich rządów geniuszy z PO.

Zostawiam go sobie na jutro, pojutrze, za miesiąc. Po co wcześniej gdy od dawna wiadomo, że ministrowie Tuska i Kopacz najpierw urządzali sobie ministerskie gniazdka, a po inwestycjach w kolejne nieruchomości czy bryki resztę inwestowali w zegarki, gacie, krawaty, ośmiorniczki i w pojedynczych przypadkach w klocki lego by robić makietę „państwo polskie zdało egzamin”.

Na dziś wystarczy mi audyt rządów Bronka, który jest mini mini miniaturą całego platfo-obywatelskiego burdelu, takie 1:100 000.

A od jutra czekam na pozwy i procesy wytoczone przez państwo polskie trutniom z PO i pierdel oraz konfiskatę nieprawomiernie zyskanego mienia wraz z zakazem pełnienia funkcji publicznych dożywotnio.

Rozgrzani sędziowie niech się niedorozgrzewają. „Czwarty do brydża” w pudle nie jest przewidziany.
 

 

* http://niezalezna.pl/71507-zabral-ze-soba-nawet-zyrandol-ujawniamy-pelna-liste-bronislawa-komorowskiego
 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

...... pierścionek posiedzi Bronek do sprawy! Świat prostych wartości! Dla ludzi z Powiśla, czy Czerniakowa starej Warszawy, czy innych batiarów na lwowskim Zamarstynowie, sprawy takie były jasne, klarowne, tam nie było mataczenia. Cóżeś wziął oddaj, a nie oddasz bratanku to w beret! Owszem i kościoły stały i przy konfesjonałach ich widział, a życie toczyło się swoim, utartym, batiarskim szlakiem. Lecz to właśnie dziś ludzie jakoby w zamyślunku powiadają zupełnie słusznie, gdzieżeś to się podziały te ludzie, co to jeszcze starej daty i tej przedwojennej szkoły? Dość powiedzieć na tym, że na Wołyniu nikt nigdy dzwi od domów nie zamykał, a nic nie ginęło z chaty. A juści ktoś Ci rzekł, że bez dwóch zdań będzie jutro drzewo na miejsce dostarczone, to choćby się waliło, paliło być musiało i na właściciela czekać. I to byli prości ludzie, fornale, a na co dzień ojcowie licznych rodzin.

A dziś Contesso gdy czytam o dokonaniach bagatelka imć prezydenta Komorowskiego to ręce dosłownie opadają. Znam tę sprawę, bo chyba nie ma Polaka, który by o tym nie słyszał. Cóż jest takie stare, polskie powiedzenie, że mianowicie ryba psuje się od głowy. Możnaby i na tym zakończyć, lecz na miły Bóg czyż to nie Kościół, już od zarania chrześcijaństwa obrał sobie właśnie rybę za znak całkiem możliwe, że po krzyżu, najbardziej rozpoznawalny? Ten sam właśnie katolicki Kościół wziął klucze Królestwa Niebieskiego na naszej ziemi ojczystej, ale z nimi wziął także odpowiedzialność za morale tego narodu i samych księży, którzy z tego narodu wyszli.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1513116

W grudniu 2010 popełniłam takie coś:

 

(na melodię piosenki „Złoty pierścionek”)

Był raz sobie z Budy Bronek,
o żyrandolach co nocka śnił -
„Ach, żeby mi dziś tak pomógł Donek
wspiąć się czym prędzej na władzy szczyt...”.

Donek, koleś dobry pomógł,
sen spełnił, na górę pomógł wspiąć:
„Masz, Broniu – tu berło i koronę,
i razem ze mną Polską rządź!”.

Ref.:
Ach Bronek, Bronek, pół-carze z Kremla nadania,
żebyś ty nie mógł już zjeść spokojnie śniadania!
Ja tobie życzę - zadław się ty przy kolacji
za to żeś bronek nie polskiej, lecz ruskiej racji!

W listopadzie ściągnął Bronek
do swego pałacu bandę szuj.
Banda radziła o Polski obronie,
przewodził jej nad luje luj.

Ten co kiedyś, w wojennym stanie
wytłukł górników, stoczniowców full,
dziś nam stanowi o racji stanie,
a z nim ten co niby skakał przez mur...

Ref.:
Ech, Bronek, Bronek, ty (p)rezydencie lujowy
coś deklarował się do swej Polski budowy,
ruski sługusie, mięki podnóżku Putina,
o tym się uczyć będzie już każda dziecina.

Ech Bronek, Bronek! Otaczaj się kanaliami,
ty zdrajca zdrajców jesteż między Polakami,
cię trzeba spławić nurtami polskiej Rospudy
albo na zawsze wygonić do ruskiej budy!http://niepoprawni.pl/blog/1830/dziada-kalwaryjskiego-bukoliki

 

Inne me śpiewki dziada kalwaryjskiego można wygooglać, zebrał się niezły śpiewniczek, hehehe.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1513129

piękny pałac obrabował
a wcześniej go zdewastował
psy dywany obsrywały
bo ich wybieg był za mały

zostawił tam bród i smród
taki jest "chrabiego" ród
tytuł jego też gwizdnięty
gdzie nie spojżysz tam przekręty

to nie ważne czyje co je
jak ukradnę to je moje
to była bronka maksyma
tu coś było nagle ni ma

co pod rękę się nawinie
bronek wszystko sprytnie zwinie
i żyrandol kosz na śmieci
a więc wszystko tak jak leci

zwinąć bronka więc należy
dosyć mamy tych kradzieży
zrobić przegląd w jego chacie
no i potem wziąć za gacie

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1513117

Audyt i po audycie , wiele afer, przekretow , zlodziejstwa bylo znane i tolerowane przez prokurature oraz inne sluzby ktore powinny sie zajac sciganiem przestepst i przestepcow , nie robiono tego gdyz jak wiemy owe sluzby i prokuratura byla uzalezniona od poprzedniej wladzy .

Miejmy nadzieje ze obecny rzad nie spusci z tonu i przewinienia zostana udokumontowane a przestepcy poniosa odpowiednia kare .

W odpowiedzi bylych rzadzacych nie bylo  zaprzeczen ich przestepstw gospodarczych i afer lecz tylko nienawistne slowa i obelgi ale to nie nowina ,gdyz ludzie owi sa przesiaknieci jadem nienawisci .

Teraz nalezy oczekiwac dzialan prokuratury oraz innch sluzb do scigania i przestepczoscia gospodarcza oraz aferami, miejmy nadzieje ze prokuratorzy nie przestrasza sie naciskom  odstapienia od scigania owych przestepstw  a ze takie beda mozemy byc pewni .

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1513121

Teraz te informacje w formie "księgi otwarcia" powinny trafic w tysiącach egzemplarzy do powiatów i gmin...niech Polacy wiedzą i mogą stale  wiedze uzupełniac o przestepczej PO-szajce....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1513123

Kijowski w kontrwywiadzie RMF-FM sam sprowadził swój KOD do poziomu zjadliwych bakterii. Podając liczbę sobotniego marszu powołał się na metody liczenia mikrobiologów. Jeśli by policzyć bakterie w organizmach uczestników tego spędu, to nie wyszło by mu 214 tyś, ale kilka bilionów. Co więcej, były by to wyjątkowo zjadliwe i szkodliwe bakterie.

A o byłym (jak to fajnie się pisze - byłym) prezydencie wolę zapomnieć. Oczywiście ja mogę zapomnieć, ale prokuratura nie powinna...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1513127

ta baba takiego głupa z siebie rżnie, że to się w pale nie mieści.  toto nie wie co mówi, nie wie co myśli . Kompletny odlot idiotki. Wysłuchałem i obejrzałem nie wszystko. Tylko wystąpienie spokojne i godne Pani Premier Beaty Szydło, Ministra Mariusza Kamińskiego porażające fakty. Ministra Zbigniewa Ziobry....,głupawkę niejakiego Budki.

i odlot tej kretynki, to wymachiwanie łapkami i to bredzenie bez sensu, bez ładu i składu. Tworki, Kochanówka, Gostynin, Boleslawiec i coby tam jeszcze. Nie wiem, czy w tym stadium głupości jakiekolwiek psychotropy mogą cokolwiek POlepszyć. To już chyba przypadek beznadziejny.......

i to bredzenie o sukcesach i rozwoju.

ta..... chyba żyje w jakimś równoległym bycie. Kontaktu z rzeczywistością nie zaposiada kompletnie. Chyba już od Smoleńska, bo wysłuchałem też i obejrzałem jej rozmowę z dziennikarzem na temat i to jej bredzenie, i o curusi znana powszechnie odzywka na temat ucieczki do Kanady, gdy zaczną się rządy Prawa i Sprawiedliwości a mamuśka nic nie wie i gada od rzeczy.

 I takie cóś POtuskie premierowało i niszczyło Moją Ojczyznę. Powinien babsztyl wisieć !!! w tofaszystwie.

za dokonania swoje i swoich.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1513133