Co w najbliższym czteroleciu? PROJEKTY NARODOWE

Obrazek użytkownika civilebellum
Idee

Czterolecie minione udowodniło, że coś takiego jak „projekt narodowy” jest możliwe i spotyka się z szerokim poparciem (słynne 500+ i inne tego typu), lub chociaż ze zrozumieniem (Międzymorze, CPK, Baltic Pipe, ale też Mierzeja czy „wojska” OT). To, że są one zaciekle atakowane przez dawne władze pokazuje ponadto, że nie ma co liczyć na podobną aktywność z ich strony w przypadku, gdyby mogli o tym decydować – zatem utrzymanie w tej najbliższej perspektywie czasowej podstawowych ośrodków władzy (Sejm – a więc i rząd, Senat, Prezydent) jest warunkiem koniecznym dla tego typu przedsięwzięć. Są jednak obszary decyzji, które nas nie zadawalają – i tym kieruję się proponując Niepoprawnym cykl wspólnych propozycji w zakresie takich najistotniejszych „niezadowoleń”.

 

"Społeczeństwo obywatelskie" mamy bowiem w powijakach – choć przecież także z własnej winy (nie mówię tu oczywiście o tych płatnych cwaniakach typu Amnesty i innych "ekologach”), a nie tylko, jak by nie patrzeć, z winy rządzących. Tymczasem to, czego się „nie da zrobić” z powodów – jak nam np. mówią – „prawa unijnego”, psuje nie tylko nasz wizerunek za granicą, ale też tu, na miejscu: rozwala polską wspólnotę (o którą tak zamaszyście apeluje prezydent Duda). Dość rozkładania rąk i dość pustosłowia!

 

Czy na tym polu blogerzy mogą coś „osiągnąć”? Co najmniej – satysfakcję, że stało się tak, jak apelowaliśmy (ja np., pisząc - jeszcze w kwietniu!: - Na miesiąc przed wyborami Kaczyński ogłasza uroczyście, że naciski żydowskie są BEZCZELNE i irytujące i NIGDY nie zostaną przez Polskę zrealizowane w ŻADNEJ formie. http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/historyczne-podglebie-ustawy-447-just-justice-uncompensated-survivors-today-i - mam swoją małą satysfakcję, pewnie większą jednak od tych krzykaczy Winnickiego, „zawiedzionych politycznie” deklaracjami władz: zawiedzionych tym, że się pojawiły).

Zatem proponowany cykl nie musi być wołaniem na puszczy – o ile tylko uda się nam WSPÓLNIE (Autorom i Komentatorom) wypracować sensowne i możliwe do realizacji Projekty Narodowe.

 

Jako inicjatorowi (mam szczerą nadzieję:) CYKLU – przysługuje mi ius primae noctis :) zatem:

 

PROJEKT: ŚCIGANIE KŁAMSTWA PUBLICZNEGO

Stanowienie polskiego prawa lokalnego nadal jest wyłączną domeną polskiego parlamentu. W tym prawa prasowego (medialnego, wydawniczego). W aktualnym nie ma zapisu o ściganiu kłamliwych informacji (czego efektem jest trudzenie ambasadorów takimi przypadkami). Orzekaniu, czy coś jest kłamstwem, podołają najmarniejsze sądy (potrzebne będą zapisy – specjalny rozdział? - w ustawie + „karomierz”: kary finansowe, konieczność zamieszczania sprostowań, dodrukowywania errat w wydanych już książkach itp.). Powołanie wyspecjalizowanej prokuratury to także byłaby pestka.

A już widzę Timmermansa, jak próbuje nas za to skarżyć do TSUE :)))

No i taki Gross i inne „profesory” (Grabowski, Engelking) leżą (czy raczej klęczą - i w tej pozycji niechta sobie „badają”). Takoż te zagraniczne media od „polskich obozów” (i innych kłamstw)…

 

Że jest to „obejście” poprawki do ustawy o IPN? Także – bo chodzi przede wszystkim o „rynek wewnętrzny” („na zewnątrz” karą, oprócz finansowej, byłoby np. niewypuszczenie poza port lotniczy obywatela UE – jak to onegdaj zrobili Anglicy z Jackiem Międlarem - czy np. niewydanie wizy, unieważnienie paszportu itp.).

 

Że „nasi politycy” (czy „nasze” media) też kłamią - i będą się obawiać o swoją przyszłość, zatem nie poprą? Zobaczymy. Zobaczymy? O ile ich nie przyciśniemy naszymi projektami! Bo jak na razie – rządzący tylko się odgrażają (Znajdziemy ścieżkę wyjścia z lawiny fake newsów - Zybertowicz, cytat z dziś) z tych dobrze opłacanych stołków…

 

 

P.S. # 1 Upraszam o komentowanie PROJEKTU (a nie np. beztalencie różnych decydentów w kwestii przedstawionej propozycji)

P.S. #2 Gdyby P.T. Niepoprawni Autorzy (i Czytelnicy) zechcieliby zaprezentować nam kolejne Projekty – proszę o opatrywanie ich tagiem PROJEKTY NARODOWE

 

Kolejny Projekt (PORTAL „NARÓD - SOBIE”) - za tydzień

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Pomysł o platformie z projektami bardzo zacny. Pytanie czy znajdzie szerszy odzew. Ja, jeśli mi tylko przyjdzie coś do głowy - na pewno wpiszę go tutaj.

Co do projektu  o "ściganiu fałszywych informacji" to obawiam się jednego - subiektywizmu sędziowskiego w rozumieniu tego czym jest prawda. Podam prosty przykład. Czy termin "polskie obozy śmierci" jest informacją prawdziwą czy fałszywą? Fałszywą jeśli mówi się o twórcach obozów, ale prawdziwą jeśli chodzi o państwo na terenie którego obóz (obozy) się znajduje (ją). Wszystko zależeć będzie od dobrej lub złej woli sędziego. Znów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1594058

Jako prawnikowi nie muszę Ci tłumaczyć, co jest prawdą w jurysdykcji – dla nie-prawników przytoczę art.271 k.k. § 1. (Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę); otóż żaden sędzia nie może stwierdzić, iż obozy były:

a/ polskie, bo w Polsce (były albo w Niemczech – Oświęcim został przyłączony do Rzeszy w 1939 r., - albo w okupowanej przez Rzeszę Polsce) - co jasno wynika z dokumentów (Sprawy Generalnej Guberni są sprawami wewnętrzno niemieckimi) niemieckich

b/ polskie „państwo na terenie którego” nie istniało! (państwo - forma organizacji społeczeństwa mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium)

Ogólnie: „prawda” jest w dokumentach (dla każdego sądu)! – i żadnej dowolności tu nie ma. A tacy jak Gross, Grabowski, Engelking i inni łże-"naukowcy" padną przed każdym sądem, bo... nie mają dokumentów na swoje prawdy.

P.S.

Odpisuję dopiero teraz, bo wyjeżdżałem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1594903

Wojska Obrony Terytorialnej

(dotąd wolałem nazwę Armia Krajowa z zapomnianego już projektu),

to jeden z rodzajów broni WP.

Jest to nazwa własna. Dlaczego zatem "wojska" ujęto w cudzysłów ?

 

Maciej Krogulski

maciejkrogulski@op.pl

511 183 991

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1594154

"ujęto", bo się lekceważy tego rodzaju kwestie

P.S.

podobnie jak nagabywania listowne

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1594906

#PROJEKTY NARODOWE

 

Od 15 lutego 2018 zamieszczam teksty na tym portalu.

Bardzo podoba mi się pomysł civilebellum.

Tyle, że ja tak robię od samego początku:

piszę prawie wyłącznie o moich "niezadowoleniach".

Ale jeżeli civilebellum chce też konstruktywnie, to proszę:

 

http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/niepodleglosc-dzisiaj

 

http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/wybory-konszachtowe

 

http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/gen-franco

 

http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/revise-yalta

 

 

Maciej Krogulski

maciejkrogulski@op.pl

511 183 991

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1594158

Na początek...aut z for decydenckich wszelakiej maści pejsatych i nie pejsatych  sirżantów  Mossadu oraz Glińskich, Gowinów itp.... pociotków cioć UD i UW oraz PZPR, następnie do kosza śmieciowego obecne "prawo wyborcze" na czele z "kodeksem wyborczym" i wprowadzenie normalnego prawa w tej kwestii, po tym rozpisanie NORMALNYCH wyborów, następnie odejście od BEZPRAWNEJ tzw. "konstytucji"  i stworzenie prawnie przyjętej przez Naród. a potem już tylko itd.... itp.... aż Polska stanie się POLSKĄ, a nie półtworkiem nie wiadomo czego jakim jest teraz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1594178

  • Myślmy konstruktywnie, mamy kilka letnich miesięcy przed sobą, musimy wykorzystać ten czas tak efektywnie, jak to jest możliwe, aby komunistyczna hydra już nie podniosła łba przeciwko polskiej Niepodległości, przeciwko naszej gospodarce, polityce, historii i naszym świętościom. 

Myśląc konstruktywnie można otworzyć wiele możliwości, ale oprócz nawet najbardziej konstruktywnej myśli konieczna jest konkretna robota, realna praca. Dlatego trzeba podjąć każdą rękawicę, rzuconą w dobrym zamiarze. 
Taka rękawicą jest pomysł  civilebellum PROJEKTÓW NARODOWYCH [link
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1594270

skoro tu pisujemy, to bez złudzeń, że sami coś możemy zrobić - ALE może ktoś nas czyta (oprócz pacjentów typu przypadek Marka Chrapana) ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1594908

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pierwszy krok...wykluczyć  w komentarzach NP - chamski, wulgarny, prostacki ,knajacki język komentarzy.

To jest terror "wolności słowa" ...podobny do terroru LGBT.

Jeżeli  się uda...można iść dalej. Obawiam się ,że z tym mogą być problemy...bo jeżeli gawrion tylko u Owsiaka zauważa brak honoru....to znaczy, że na niego nie ma co liczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1594914