Cyrk dla gawiedzi czyli zajumana demokracja

Obrazek użytkownika civilebellum
Idee

To, co zwiemy "demokracją", jest jedynie fasadą, skrywającą rzeczywiste rządy elit. Rządy wszelkich oligarchii (politycznych, finansowych układów, stowarzyszonych dla takiego celu) były i są niezmienną cechę społeczności ludzkich. Masy są apatyczne i podzielone, natomiast elity przedsiębiorcze, aktywne oraz spójne. Dzisiejsza „demokracja” (zwana cynicznie „przedstawicielską”) zmienia jedynie jawną przemoc takich quasi mafijnych grup w manipulację wyborczą (przy pomocy skorumpowanych przez siebie mediów). O ile w skali całego kraju obraz taki może wydawać się – mimo wszystko – przejaskrawiony – o tyle w skali lokalnej („samorządowej”) jest realnym odbiciem rzeczywistości, w której demokracja jest fikcją, co pokazują najnowsze przykłady: dokonany już wybór Adamowiczowej („strażniczki interesu”) do PE (kosztem mało sterowalnego młodego Wałesy) i niedokonany póki co (ale pewny – jedynka na liście) Jaśkowiakowej do Sejmu – trzy te „panie” (o mechanizmie wyboru Dulkiewicz nie warto nawet wspominać) położyły takie „demokratyczne podwaliny” pod swój sukces wyborczy, o których najstarsi politolodzy do niedawna pojęcia nie mieli.

„Społeczeństwo obywatelskie” - w postaci np. Blogerów - jest tej demokracji utrapieniem (blogi internetowe zagrażają demokracji – jak wyraził się był niedawny idol demokratów Barack Obama), ale przecież nie żadną przeszkodą: tyle w nim „siły rażenia” co natrętnej muchy. Toteż takie teksty, jak dzisiejszy o projektowanej hucpie w Szczecinie (autorstwa @jazgdyni – piękny przykład bezinteresowności lokalnej) są jedynie efemerycznym popisem intelektu, a nie jakimś tam dzwonkiem alarmowym; co gorsza jeszcze – nawet sensowne „obywatelskie” projekty uzdrowienia tej naszej patologicznej sytuacji w „samorządach” (bezczelne to nazewnictwo budzić powinno od dawna odrazę, ale cóż: mieliśmy „demokrację ludową” i też mało komu wadziło) niewiele więcej wzbudziły zainteresowania (a np.Kukiz’15 reklamuje się do dziś jako „ruch antysystemowy” – co za parodia).

Mimo wszystko pozwalam sobie – w ramach wywołanej tu akcji PROJEKTY NARODOWE (wciąż czekam na potencjalnych Autorów) – przypomnieć jeden z nich:

 

Demokracja Rewizyjna. Cz. I – władze lokalne

Wybory pośrednie to clou demokracji - bo w nich to obywatele, a nie jakieś mafie polityczne, wskazują swych współmieszkańców do rządzenia ich „małą ojczyzną”. Ordynacja pośrednia (do rad gmin i powiatów) jest prosta w zastosowaniu i, co najważniejsze, łatwa do zrozumienia:
 

I. gmina jest dobrem wspólnym, zarządzanym na zasadach Kodeksu Cywilnego (Dział IV. Współwłasność);

II. gmina zostaje podzielona na okręgi wyborcze zamieszkałe przez co najmniej 1.000 wyborców; w każdym okręgu wybiera się miejscowego Elektora, pełniącego (oprócz stałego kontaktu ze swoimi wyborcami) – i do ew. corocznego odwołania – funkcję wyborczą (współwłaścicielską) drugiego stopnia;
III. Elektorzy podczas Sejmiku Powyborczego:

a/ debatują nad tym, komu by powierzyć rządzenie gminą [gdyby połowa polskich gmin wysłała zaproszenie do Billa Gatesa - wcale bym się nie zdziwił... ]; uzgodniony kandydat rządzi (w rozumieniu tzw. zwykłego zarządu określonego w k.c.) tyle rocznych kadencji, aż go Elektorzy nie odwołają;

b/ Elektorzy wybierają jednocześnie Referentów (w obecnej nomenklaturze: radnych), którym udzielają wiążących pełnomocnictw do głosowania - nad decyzjami przekraczającymi czynności zwykłego zarządu - na posiedzeniach Rady Gminy i Rady Powiatu (Referenci nie są Elektorami – są wybierani przez Elektorów z listy aspirujących na te stanowiska);
IV. Elektorów wybiera się w okręgu co roku i co roku odbywa się Sejmik Powyborczy.

 

Coroczna wyborcza kontrola Elektorów - a przez nich wszelkich władz lokalnych - oddaje w sumie ideał demokracji, jakże bliski swego antycznego źródłosłowu, a przy tym odpowiadający współczesnym potrzebom.

 

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego „głos ludu” nie ma „nic do gadania”? Odpowiedź przyniósł tytuł tej notki, ale nie powinniśmy się zniechęcać: być może i w tym wypadku kropla drąży skałę…

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)

Komentarze

W kwestii formalnej: na Zachodzie dogorywa tzw. demokracja liberalna, coś w rodzaju krzesła elektrycznego. W Polsce ustrój tzw. III RP był natomiast mieszanką demoliberalizmu z postkomunizmem, co przyśpieszyło proces jego gnicia..

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1598470

Demokracja jest to metoda (metoda a nie ustrój) wymyślona przez żydów po to aby bezboleśnie dymać frajerskich gojów i to ich własnymi rękoma.

W pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż« ks. profesor cytuje żydowskie źródło:

„Czym jest demokracja dla żydów, to najlepiej to wyjaśnia żydowskie pismo

pt. "Napiink", wychodzące w Rumunii, gdzie powiedziano:

"Nie można zaprzeczyć, że stosunek żydów do światowej demokracji jest

zawsze jak najprzychylniejszy. My żydzi jesteśmy jak najgłębszymi wyrazicielami

tej demokracji. Musimy być także jej wytrwałymi obrońcami. Żydzi

w Nowym Yorku słusznie uczynili, oświadczając, że 5 milionów żydów może

znaleźć jedyny ratunek walcząc o prawdziwą demokrację, organizującą cały

świat"”436.

Tak więc demokracja to groźna choroba roznoszona (na siłę) po całym świecie przez żydów.

___________________________________________________________

436) Cfr. Nar. Ag. Inf. z 19 maja 1938 r.

Demokracja wynosi tumanów na piedestał jak wzburzona woda szumowinę. Demokracja to choroba. Roznoszona na siłę po całym świecie przez żydów.

Stan aktualny jest taki, że żyd ma Twoje pieniądze (83 - 87%) - Ty człowiecze masz gówno i czekasz kiedy Ci raczy dać jakieś 500+!

Pan Stanisław Michalkiewicz ujął istotę rzeczy: "Wolność gospodarcza i własność prywatna zapewniają autonomię wobec władzy" Ja powiem jeszcze prościej – broń i pieniądze zapewniają autonomię wobec władzy. I dlatego nie macie Państwo ani jednego - ani drugiego.

Tenże pan Stanisław Michalkiewicz często pokazuje nam jak winny wszelkiemu złu jest socjalizm. Ja powiem tak: żydom wcale nie chodzi o żaden socjalizm tylko o ubezwłasnowolnienie człowieka na poziomie jednostki, pozbawienie jej swoich pieniędzy i pozbawienie broni aby już o nic nie walczył. Socjalizm, komunizm, demokracja to jest tylko marka handlowa zależna od aktualnego etapu.

Nie chodzi wcale o żadne -izmy tylko o to, aby pozbawić Cię efektów Twojej pracy człowiecze.

Zrozumcie to wreszcie, że żyd Józef „ten trik” zastosował w Egipcie już 3700 lat temu!

Pamiętajcie, że „demokracja to wytrych do wlamania sie do cudzego domu”.

To tyle. Pokłony,

Króluj nam Chryste

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1598507

Taaak, taaaak,

Magna Charta Libertatum  i rewolucję 1688 w Anglii, oraz republikę szlachecką w Polsce wymyslili Zydzi..Daj dostep do komputera takim znawcom, a beda wyslawiali geniusz Zydow na najrozmaitsze sposoby.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1598590

Bo są dwa rodzaje demokracji.
Słuszna i niesłuszna.
słuszna - wypuszcza Barabasza a morduje Boga Jezusa
niesłuszna - Złota Wolność szlachecka w Rzeplitej
Proste?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1598622

To jest marksistowski sposób rozumowania: marksiści odkryli prawdziwą demokrację jeszcze wcześniej niż czasy Jezusa w Palestynie - wzorem dla nich była owa magiczna "wspólnota pierwotna".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1598685

bezmyślny CIEMNOGRÓD !

Poczytaj CEPIE o Parlamencie antycznej Grecji i o Rewolucji Fr.

ps w dodatku piszesz - używając wulgaryzmów i błędów ..... "trik" / trick

ps1 masz groźną chorobę : BIEGUNKA w bezmózgowiu !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1598667

Po przelotach rodziny Kuchcińskiego na koszt podatników mamy kolejny PiS-sowski "kwiatek". Jak demokracja to demokracja- wszyscy równi. A może tak przyjąć kilku z szajki PO, no i oczywiście Tuska też, przecież szkoda chłopa.

https://www.ekspedyt.org/2019/07/31/czlonek-think-tanku-ruchu-palikota-zwolennik-aborcji-i-zwiazkow-partnerskich-wszedl-do-rzadu-pis/?fbclid=IwAR0ziUTIGIWEmQxZuDqZDc-RHzPX5luzfs98-_Y4GzzLinIED0uan9HorLU

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1598548

Każdy system ustrojowy jest taką fasadą, sęk w tym, w którym zalegalizuje się dość sprawiedliwą władzę w sposób cywilizowany z głosem i poszanowaniem innych. W porównaniu z innymi systemami demokracja wcale nie jest najgorsza i w teorii zabezpiecza przed zbrodniczym sobiepaństwem i zamordyzmem. Jak zawsze, liczy się, jak to wygląda w praktyce. warto też zauważyć, że demokracja zakłada świadomość i aktywność obywateli, więc nie zwalajmy wszystkiego na złe systemy, skoro ludzie nie chcą i nie potrafią rządzić się sami ani współtworzyć harmonijnego, pożądanego ustroju.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598642

dyma swoich wyborców w żywe oczy!. Pis który był nadzieją moją i wielu Polaków, na odżydzenie kraju, stał się najwierniejszym żydowskim podnóżkiem!. 19 lipca głosami wszystkich posłów PiS, odrzucono ustawę o bezzasadności roszczeń żydowskich!. Platforma nie głosowała przeciw, a jedynie wstrzymała się od głosowania!. Jak zawsze pełna asekuracja!. To pokazuje, gdzie żyjemy i kim jest nasza władza!. Gęba pełna frazesów monsieur`a Kaczyńskiego, zamilkła i usunęła się w cień!. Udaje, że jest poza!. Nie wystarczy larum!. Trzeba tych filosemitów, tę agenturę Mosadu skupioną w rządzie, wyplenić i wytępić, ogniem i mieczem!...Wybierajmy do Sejmu Polaków, tylko i wyłącznie, naszych braci!.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1598656

Polityka to nie jest wcielanie w życie fantomów, jakie się komuś roją we łbie, to jest działania z uwzględnieniem wszystkich realiów. A to wymaga znajomości realnych procesów i mechanizmów społecznych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1598687

Zorganizowane grupy, często przestępcze, tzw. "polityków" zawsze będą mieć przewagę nad niespójną masą wyborców i raczej nie ma na to siły.
Elektorzy wiele tu nie pomogą bo patrząc realnie to jaki procent wyborców zajętych swoimi życiowymi i zawodowymi sprawami będzie śledzić ich poczynania na okrągło przez cały rok? Najwyżej jakaś garstka pasjonatów bez żadnych możliwości wpływu na resztę.

Jedyne co można byłoby praktycznie zrobić (tylko w jaki sposób?) to dla tej bandy maksymalnie zaostrzyć prawo - automatyczne podwójne wyroki, żadnych zawiasów i żadnych możliwości manipulacji wysokością wyroku. Oni muszą chociaż autentycznie się bać.

Druga sprawa to ograniczyć ich władzę - nie może być tak, że ludzie wybrani raptem na kilkuletnią kadencję bez pytania kogokolwiek o zgodę podejmują decyzje, które skutkują na całe dziesięciolecia.
To tak jakby właściciel firmy wynajął menadżera do bieżącego zarządzania na cztery lata i więcej nic nie miał do gadania, a ten mu tą firmę np. po kawałku w tym czasie rozprzedał. Przykład Gdańska i sprzedaży Niemcom przez kilku folksdojczy wspólnej własności PECu. To jest chore, takie decyzje powinny być absolutnie poza kompetencją ludzi wynajętych na chwilę do bieżącego zarządzania.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1598860

No i mamy problem, bo po to są politycy właśnie, żeby podejmować decyzje długofalowe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1598922

Faktycznie jest problem, ale wcale nie taki wielki jak się może na pierwszy rzut oka wydawać - vide model szwajcarski. Oczywiście trzeba by to jeszcze dopracować i dostosować do naszych warunków.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1598945