Fatima, Rosja, III wojna światowa

Obrazek użytkownika cisza
Świat

Pod moją pierwszą notką na blogu Niepoprawni wywiązała się dyskusja dotycząca objawień. Co prawda tematem wiodącym mojego wpisu były wspomnienia z pobytu w Bośni i Hercegowinie w czasie wojny, w 1993 roku ale poruszyłam również sprawę fenomenu Medjugorie. Już dwa tygodnie mijają od 100 rocznicy objawień Maryi we Fatimie a temat ten poruszyli komentujący. Dlatego właśnie ta notka ...

 

 

Jednym z istotnych wątków przesłania fatimskiego była prośba Matki Bożej o poświęcenie Rosji swemu Niepokalanemu Sercu. Maryja powiedziała, że jeśli Ojciec Święty tego dokona, to walcząca z religią Rosja sowiecka nawróci się, a świat zazna trwałego pokoju.

 

Dzieci nie miały pojęcia, co oznacza słowo ROSJA! Jednak zdawały sobie sprawę, że sprawa owej ROSJI jest bardzo ważna, skoro została wymieniona z imienia. Papież Pius XII w 1942 roku częściowo (trwała II WŚ) wypełnił prośbę Maryi. Po zamachu Jan Paweł II skojarzył datę objawień z Fatimy – 13 maja z cudownym ocaleniem swego życia po zamachu i już w szpitalu zapoznał się z tekstami z 1917 roku. Całym sercem podjął się dokonania aktu, o którym mowa.

 

Papież Jan Paweł II poświęcił cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi trzykrotnie:  Fatima –  13 maja 1982, Watykan – 16 października 1983, Watykan – 25 marca 1984!

Jan Paweł II odmówił akt zawierzenia po raz pierwszy w Fatimie, później w czasie Synodu Biskupów w Watykanie i w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy świętej dla rodzin. Biskupi mieli dokonać aktu w swoich diecezjach w łączności z Ojcem Świętym. Świat oczekiwał zmian, oczekiwał wielkich zmian … runęła komuna sowiecka i wydawało się, że nastanie upragniony pokój na świecie. Mijały lata. Tuż przed rocznicą 100-lecia Fatimy obraz świata nie nastraja optymistycznie, wręcz odwrotnie. Dlaczego staczamy się w chaos?

 

7 grudnia 2016 – Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

 

Rosja się nie nawróciła, praktycznie nie było ani jednego dnia od zakończenia II WŚ wolnego od wojen. W krajach, w których dzisiaj panuje pozorny pokój narasta strach, niepokój i obawa przed zamachami terrorystycznymi. Islam zagraża Europie. Blisko naszych granic, na Ukrainie trwają walki. Brat występuje przeciwko bratu. Niedaleko, na Bałkanach narastają dawne spory. U nas, w Polsce tli się nienawiść, zdrada … na razie w sferze werbalnej ale zwykle tak zaczyna się każdy poważniejszy konflikt. Polscy biskupi postanowili odnowić poświęcenie Polski Maryi. To niedługo a mało kto o tym wie. Wybrali dzień powszedni…

 

Jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2017 r.
Tego dnia zostanie  ponowiony przez Episkopat

 

Akt Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi,

 

zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Setna rocznica objawień oraz niepokoje na świecie stały się okazją do przemyśleń. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego mimo tak licznych i uroczystych modlitw świat pogrąża się w chaosie? „Imperia zła”, nie tylko Rosja, Korea Płn. ale także potężna lewacka międzynarodówka nie odpuszczają, wręcz przeciwnie. Zmieniły się metody i podskórnie, pod pozorem demokracji, wolności i praw człowieka niszczone są wszelkie, już bardzo nadwątlone przejawy cywilizacji łacińskiej. Systematycznie i planowo. Czy nadszedł czas, gdy trzeba by wprost poświęcić Rosję, wymieniając ją po imieniu, jak prosiła Maryja? Dzisiaj zrobiło się o tym bardzo głośno, widać niebezpieczeństwo III wojny światowej jest realne.

 

image

 

Jeden z niemieckich duchownych potwierdził słowa słynnego egzorcysty, o. Gabriela Amortha, według których Jan Paweł II zamierzał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale uległ naciskom swych watykańskich doradców obawiających się tego aktu. Według kardynała Paula Josefa Cordesa otoczenie papieża nalegało na niego bardzo zdecydowanie.

 

„Kardynał Cordes  / sakrę biskupią przyjął jeszcze za pontyfikatu Pawła VI, został przez Jana Pawła II mianowany przewodniczącym Papieskiej Rady „Cor Unum”/ potwierdził, że Jan Paweł II zamierzał spełnić prośbę Matki Bożej w taki sposób, w jaki prosiła, a więc poświęcić Jej Niepokalanemu Sercu Rosję. Według niemieckiego kardynała papież uległ jednak watykańskim dyplomatom, którzy przekonali go poprzez „silne naleganie”, by tego nie czynił, gdyż miało to wywołać ostre reperkusje polityczne.”

 

(Teraz) Kardynał Raymond Burke wezwał katolików, by „działali w celu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.” Swój apel były prefekt Sygnatury Apostolskiej wystosował podczas Forum na rzecz Życia w Rzymie.

 

„Hierarcha, który formalnie wciąż pełni funkcję Patrona Suwerennego Zakonu Kawalerów Maltańskich w obszernym przemówieniu zatytułowanym „Tajemnica Fatimy i Nowa Ewangelizacja” w obecności innych duchownych, w tym kardynała Carlo Caffarry, biskupa Athanasiusa Schneidera z Kazachstanu i ponad 100 liderów organizacji broniących życia oraz rodziny z 20 krajów powiedział, że triumf Niepokalanego Serca oznaczać będzie coś więcej niż zakończenie wojen światowych i katastrof naturalnych.”

 

„Dla uzasadnienia konieczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, kardynał Burke powiedział, że: „Rosja wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w Bożym planie na rzecz pokoju” i jej konsekracja „jest też oznaką głębokiej miłości do naszych braci i sióstr w Rosji”./…/ Papież Jan Paweł II chciał wymienić Rosję w swoim akcie poświęcenia, ale doradcy zdecydowanie temu się sprzeciwili. O fakcie tym mówił 13 maja br. w Karagandzie kardynał Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum. Wspomniał on o swojej rozmowie z polskim papieżem już po konsekracji z 1984 roku.”

 

Przyjmując fakt, że naciski polityczne nie omijają nawet Watykanu ani też lokalnych instytucji kościelnych oraz oczywisty fakt niebezpiecznych zmian zachodzących w świecie, głównie w Europie, przyjmijmy do świadomości, że nam, Polakom nie wolno ulegać poprawności politycznej. By nie tracić nadziei na pokój róbmy swoje zgodnie z zawołaniem: Ora et labora!

 

Stawianie oporu lewackim naciskom i jednoczesne poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi to najlepsza droga, jaką można wybrać!

 

]]>http://www.bibula.com/?p=95717]]>

]]>http://www.bibula.com/?p=95779]]>

]]>http://niedziela.pl/artykul/26852/Rosja-w-objawieniach-fatimskich]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Dziękuję za obszerną ilustrację materii! Rozszerzając nieco zagadnienie podzieliłbym się taką uwagą:

ludzie, którzy wierzą, nie tyle w dobro własne (co paradoksalnie łączy osoby religijne z lewakami) ile w dobro wspólne - nie grupowe, lecz te obwarowane prawem naturalnym ("nie zabijaj" itd.) są solą tej ziemi. Przeciwstawianie się ich apelom, wyśmiewanie ich, umniejszanie ich społecznej roli jest najwyraźniejszym sygnałem zdeprawowania...

Ofiarowanie nas Matce Bożej - nawet ludzie o innych przekonaniach powinni przyjąć jako sygnał, że jesteśmy my, Polacy, w jakiś sposób odmienni od tego zmaterializowanego i zideologizowanego świata, bo bardziej uduchowieni i chcący samych siebie widzieć w szerszym, niż tylko osobiste powodzenie, wymiarze.

Niech 6 czerwca 2017 r. stanie się dla nas ważnym krokiem na drodze do Pokoju i Dobra, drodze otwartej dla wszystkich! 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1540670

Tak, masz rację. To sygnał dla Nieba, dla świata i dla nas!

Maryja to "Ta, która niesie ocalenie" mówił Benedykt XVI a On wie, co mówi. A my, Polacy rzeczywiście jesteśmy odmienni i oby tak pozostało, mimo nacisków "światowych mądrali".

Wszak u nas wierzy w Maryję "nawet taki który w nic nie wierzy..." Tak więc jest nadzieja. Myślę o nadziei na pokój w Ojczyznie.

Pozdrawiam: Sursum Corda!

Vote up!
9
Vote down!
0

CISZA

#1540672

6. czerwca to wtorek! Nie pojmuję dlaczego uroczysty Akt Poświecenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi będzie miał miejsce w dzień powszedni ( dzień pracy! ) Tyle mamy sobót i niedziel do wyboru. A może to ja nie wiem czegoś ważnego, coś mi umknęło? Jakkolwiek jest - 6. czerwca o godz.18:00 bądzmy chociaż sercem na Krzeptówkach.

Vote up!
9
Vote down!
0

CISZA

#1540671

//Tyle mamy sobót i niedziel do wyboru//

w soboty to zazwyczaj żydzi świętują szabas, więc to nie nasza bajka jako katolików:))

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1540680

najlepsza byłaby niedziela albo jakieś święto kościelne. Chodziło mi o to, by był to dzień wolny od pracy a o szabacie nie pomyślałam :))

U nas się przyjęło, że soboty, szczególnie pierwsze soboty miesiąca są poświęcone Maryi. Sama o nie prosiła. Brak mi także szerszej informacji i przygotowania duchowego do wypełnienia tego aktu; jeszcze jest troszkę czasu...

Vote up!
7
Vote down!
0

CISZA

#1540694

banksterów mamy odpowiedz "bojową" - w miejsce naszego lenistwa, niewiary i obojętności - modlitwa różańcowa, prawdziwa Intronizacja Chrystusa Króla naszej Ojczyzny, poświęcenie kraju Maryi!

To jest walka duchowa! Ufam, że są w Polsce tysiące młodych patriotów, ludzi mądrych i w razie jawnego krachu nie poddadzą się a starsi wspomogą ich modlitwą.

Potrzeba nadziei i poczucia własnej siły. Masoneria rządzi w świecie, wiadomo ale ufam, że zamiast świętować swoje 300- lecie widzi na horyzoncie własną klęskę, stąd wściekłe ataki.

Sursum Corda!

Vote up!
3
Vote down!
0

CISZA

#1540712

Chyba rozpęknę się ze śmiechu na myśl, co odpowiedzieli by na to, właściciele banków w Polsce?. Po połowie, żydzi i WSI!....Polacy są jednym z najbardziej zadłużonych narodów świata. Co miesiąc miliardy złotych samych odsetek, są ściągane i transferowane w miejsca bezpieczne!. Bezpieczne dla nich, oczywiście!...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1540697

ale "śmieje się ten, który śmieje się ostatni".

Oby w razie globalnego krachu nie skakali z okien swoich pałaców! Islandia się zbuntowała, nie płaci....zawsze jest jakieś wyjście.

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1540713

Witam i pozdrawiam Ciebie cisza! Dzięki za b. rzeczowy artykuł o istocie i orędziu fatimskim. Naturalnie skupiłaś się na potrzebie zawierzenia Rosji i Świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzięki temu wpis jest czytelny, jasny i klarowny. Jest to niezwykle potrzebne, gdyż siła nihilistycznego cyklonu w Europie i nie tylko znacząco rośnie. Z zagrożeń wyrożnić należy demoniczną ideologię gender, która znajduje realne wsparcie wśród polityków w wielu krajach, a szczególnie w Kanadzie. Niepokojący jest także wciąż dość niejasny stosunek wielu hierarchów Kościoła do ostatniej papieskiej adhortacji "Amoris leatitia" oraz co się z tym żywo wiąże z umożliwianiem przystępowania do Komunii Świętej ludziom żyjącym w związkach niesakramentalnych. Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1540698

odwzajemniam. Niepokój i niejednoznaczność wdarły się również do Kościoła Katolickiego. Tak musiało się stać. Nad tym od środka pracowali różni przebierańcy, od lat! Znamy sprawę Turowskiego, bp. Bolonka, Kowalczyka i wielu innych.

Ilu takich uwijało się i nadal mąci na szczytach hierarchii? Widać, że nie atakują wprost i siłą ale po kawałeczku, by rozwodnić to, co było constans. Zamiast zmieniać świat na lepsze, dostosowują się do niego. "Skoro ludzie nie respektują przykazań, trzeba je złagodzić" - "Amoris leatitia" przykładem. Dobrze, że zdajemy sobie z tego sprawę i zachowujemy tradycję, obyśmy my, Polacy trzymali się dzielnie :))

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

CISZA

#1540715

Jakby Polska była Tą dla zła na wydaniu

Modlitwy to najważniejsze dziś dla nas dzieło

By znów zło Światem jak wówczas  nie zawładnęło

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1540704

"

Jacek Mruk - 27 Maja, 2017 - 18:04

"Jakby Polska była Tą dla zła na wydaniu

Modlitwy to najważniejsze dziś dla nas dzieło"

TAK,tak właśnie modliła się przed laty Polska i stał się CUD,Cud nad Wisłą Modlitwy zostały wysłuchane 

serdeczności sobotnie 

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1540706

tak było, gen.Haller krzyżem leżał przed Bogiem i św. Andrzejem Bobolą, prymas zarządził krucjatę... Matka Boża Łaskawa, Patronka Warszawy korzystała ze strzał aż sowieci w popłochu uciekali. Potrzeba modlitw, także tych do Patrona Polski ze Strachociny, on nie bez powodu się przypomina.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

CISZA

#1540722

Dzięki, wierszem pisane, piękne.

Do sł. bożej Rozalii Celakówny i św. Faustyny Pan Jezus powiedział, że Polskę uratuje; mało, że wywyższy jeżeli będzie Mu wierna. Myślę sobie, że gdy będzie się nam wydawało, że już za pózno, wtedy wszyscy przyspieszą. Tak mamy...

Pozdrawiam

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

CISZA

#1540719