Wyobraź sobie, że tak przemawia polski premier lub prezydent.

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Wyobraź sobie święto państwowe, tłumy rodaków, wojsko…. stań dumnie z polską flagą przed Grobem Nieznanego Żołnierza albo usiądź przed telewizorem. Cytuję fragmenty ważnego przemówienia… przeczytaj:

Szanowne Panie! Szanowni Panowie! Rodacy! Polacy na całym świecie!

Znów przyszedł dzień, który w górę wznosi serce każdego Polaka. To dzień, w którym do wielkiej księgi historii ludzkości po polsku wpisano słowo „Wolność”./…/

Bądź pozdrowiona Polska Wolności, w dniu Twych urodzin!

Dziedzictwo jest, Polacy żyją, Wawel stoi. Jesteśmy kim byliśmy, będziemy kim jesteśmy. Znają nas, jesteśmy szanowani przez mądre narody. Zachowujemy dawne prawa. Czy odniesiemy sukces, czy powstanie niezależna, poszanowana na świecie ojczyzna, o którą walczyli w 1918, jeszcze nie wiemy. Wiemy, że gwiazdy Europy są chwiejne, więc czekają nas próby. Obecne czasy zadają nam pytanie, czy mamy być niewolnikami, czy wolni? Los Polaków jest powiązany z narodami Europy, dziś żaden naród nie może być wolny, jeżeli Europa nie jest wolna. Europa jest bezsilna, jest jak więdnący kwiat zjadany przez tajne robactwo. Nasza wspólna ojczyzna, Europa, nie jest wolna.

Europa nie jest dziś wolna. Wolność zaczyna się od prawdy. Dziś w Europie nie można mówić prawdy. Dziś w Europie nie wolno mówić o tym, że mamy wędrówkę ludów, a nie napływ migrantów. /…/

Czcigodni Uczestnicy Uroczystości!

Polak występuje w obronie swojej prawdy, kiedy trzeba. Jak musi, nawet walczy. Nie szuka bez powodu problemów. Wie, że lepiej zachować pokój, niż wyciągać szable.

Bruksela nie broni Europy. Nie chce zatrzymać napływu ludów, lecz go wspierać i organizować. Pragnie rozcieńczyć, pragnie wymienić ludność Europy. Odrzuca naszą kulturę, nasz sposób życia i wszystko to, co nas, Europejczyków wyodrębnia i odróżnia od innych narodów świata. Jest zakazane powiedzieć, że tłumy innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich./…/

Jest zakazane powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracują nad planem Stanów Zjednoczonych Europy, do czego nikt, nigdy ich nie uprawnił.

Musimy walczyć z przeciwnikiem, który jest zupełnie inny, niż my…nie staje on z otwartą przyłbicą, lecz działa z ukrycia. Nie jest prostolinijny, lecz stosuje podstępy. Nie jest uczciwy, lecz podły. Nie ma uczuć narodowych, lecz kosmopolityczne. Nie wierzy w pracę, lecz w  finansowe spekulacje. Nie ma on swojej ojczyzny, gdyż wydaje się mu, że cały świat do niego należy. Nie umie być wspaniałomyślny, ale mściwy i zawsze atakuje w serce, szczególnie, gdy ma ono barwy bieli i czerwieni.

Jednak największa sprawa, której możemy /teraz/ w życiu dokonać, największa walka, którą możemy razem stoczyć, jest jeszcze przed nami. A wszystkie znaki wskazują, że właśnie teraz nadchodzi.

Po jednej stronie jesteśmy my, miliony kochających swój naród, a po drugiej stronie elity kosmopolityczne. Po jednej stronie jesteśmy my, którzy wierzymy w państwa narodowe, w obronę granic, w wartość rodziny i pracy. Naprzeciwko nam stoją ci, którzy pragną otwartego społeczeństwa, świata, z którego znikną granice i narody, chcą nowych rodzajów rodziny, bezwartościowej pracy i taniej siły roboczej, nad którą panuje nieprzejrzysta i nieponosząca żadnych konsekwencji rzesza biurokratów. Po jednej stronie siły narodowe i demokratyczne, po drugiej zaś ponadnarodowe i antydemokratyczne…. streszcza w sobie i ucieleśnia György Soros.

Musimy walczyć z tym światem, aby obronić nasz własny.

Mamy jeszcze jednoczącą i scalającą nas ideę. Jest w nas poczucie naszej własnej narodowej godności. Nie daliśmy się aż tak bardzo oderwać od chrześcijaństwa, by nasza lina kotwiczna uległa zerwaniu.

Oczywiście, również i u nas wiara czasem ulega zachwianiu. Nieraz i duma narodowa ulega zapaściom. My jednak nigdy ich się nie wyrzekliśmy, dlatego one nie zginęły, dlatego wciąż na nowo zmartwychpowstają, rozprzestrzeniają się i zdobywają ludzkie serca.

Dlatego również dziś nie ma powodu, byśmy się bali. Musimy wyznać tylko jedno: kto jest Polakiem, jest z nami i w ten sposób zwyciężymy.

Wciąż na nowo będziemy zwyciężać, gdyż Polska należy do Polaków!

Drodzy młodzi Polacy, Ojczyzna Was potrzebuje. Chodźcie i walczcie razem z nami o to, by gdy przyjdzie moment, kiedy to Wy jej będziecie potrzebować, Wasza Ojczyzna będzie jeszcze istniała.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

Wydaje mi się, że wszystko już omówiliśmy. Zebraliśmy potrzebne narzędzia, osiodłaliśmy konie i tak przygotowaliśmy się na  –  „wojenną wyprawę”. Pozostało nam już tylko jedno, prosić o pomoc dobrego Boga. Tym razem śpiewem: „Bogurodzica, Dziewica Bogiem sławiena Maryja…”

Sztandary w górę! Idźmy i walczmy!

Niech żyje polska wolność, niech żyje Ojczyzna!

W górę serca, do zwycięstwa! Naprzód, Polsko, naprzód, Polacy!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kto tak pięknie i prosto do nas, Polaków mówi? Kiedy? Chyba mi się to śniło….

Posłużyłam się wypisami z oryginalnych przemówień premiera Węgier Viktora Orbana z 15. marca br. z okazji Święta Narodowego Węgier – 170 rocznicy powstania przeciw Habsburgom.  W miejsce „Węgry”, „Węgrzy” wstawiłam Polskę, Polaków a w miejsce Budy, Wawel. Zacytowany na końcu przemówienia i recytowany przez tysiące zebranych wiersz  Ferenca Kölcsey. „Boże, pobłogosław Węgrów Weselem, obfitością darów, Wyciągnij Swój miecz I broń od nieprzyjaciela; Złe czasy, rozrywające rany, Niech przyniosą czas radości, Gdyż naród ten już wycierpiał Za przeszłość swą i za przyszłość!” zastąpiłam Bogurodzicą.

Czy to możliwe, by takie przemówienie wygłosił do nas, na przykład z okazji 3 maja lub 100 rocznicy odzyskania niepodległości , albo premier albo prezydent RP?  NIE…to trudne do wyobrażenia. Choćby z wszechobecnego u nas strachu przed krytyką o „przejawy” ksenofobii, nacjonalizmu, faszyzmu, antysemityzmu i inne takie.  To przykre… nasi oficjele lubią przemawiać, szczególnie prezydent „jako prezydent”. Mówią długo ale zbyt poprawnie. Zanim taki zacznie przemawiać, to przez parę długich minut wymienia oficjeli: szanowni senatorowie, posłowie, ministrowie, eminencje, ekscelencje, ambasadorowie, generałowie, pułkownicy, oficerowie, delegacje, poczty sztandarowe ….. w końcu obywatele! Ta wyliczanka staje się zaraźliwa i coraz dłuższa. Rzadko można usłyszeć proste i piękne: Polacy!  ( pardon, a nuż w tłumie są mniejszości )

Troszkę puściła mi wyobraźnia, wiem. Rozmarzyłam się…. tak bardzo podobały mi się słowa Orbana. Mam nadzieję, że Bratankowie Węgrzy nie pogniewali by się wiedząc o mojej przeróbce:) To podziw i troszkę bratniej zazdrości. Jeszcze na koniec jeden cytat z Orbana:

„Węgry i Polska, to są jak wieczyste dęby, które wyrastają z różnych pni, ale mają splecione korzenie, ale byt i siła jednego dębu jest warunkiem drugiego dębu. Dzisiaj nie jest inaczej, kiedy Polska jest silna, to Węgry nie mogą zginąć, a kiedy Węgrzy są silni, to mogą pomagać Polsce. Szacunek dla Polski, szacunek dla Węgrów!”

LENGYEL, MAGYAR KET JO BARAT. EGUYTT HARCOL, S ISSZA BORAT!

ps.

Premier Orban wymieniając kraje sprzeciwiające się imigracji powiedział:  „…dołączyli /do Węgrów / Polacy, Słowacy i Czesi. Jeszcze później Ameryka wybrała antyimigracyjnego prezydenta, a Brytyjczycy poszli własną drogą. Izrael do dziś trwa. W Austrii do władzy zostali wybrani patrioci, a Włosi powiedzieli „nie” napływowi ludów. Rosja też nie chce imigrantów”

Na znanych portalach nie znajdziecie ostatniego zdania…. cenzura nie śpi, cenzura działa!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (21 głosów)

Komentarze

Postuluję by Marsz Niepodległości szedł pod takim właśnie hasłem, o ile prezydent jeszcze nie tak pospolitej rzeczy polin marszu nie zablokuje.

Uczyńmy jak roztropne praojce nasze, co to kiedy Piastów już nie stało, Andegawena na polskim tronie osadzili.

Bo nie godzi się, żeby głową państwa był oszust któremu z ust wychodzi jakiś bluzg w monencie gdy naród oczekuje, że uslyszy z dumą wymówione ukochane imę ojczyzny.

Vote up!
13
Vote down!
0
#1560141

My z Madziarami już od Średniowiecza ( koalicja przeciw Cesarstwu ), potem Elżbieta Łokietkówna, król Ludwik. św.Król Polski Jadwiga i....tak do dziś.

Pytanie, czy powołany przez Brudzińskiego organ:

Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstw Inspirowanych Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość
W skrócie: MZdSPPFiIUToPINntRNERWazwnB :))

nie wywęszy "przejawów" w/w i nie zablokuje marszu? Oby się nie odważyli.

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1560173

Cisza przemawia najgłośniej, z ziaren prawdy
wolność urośnie. Nie wolno nam, czasu żniwa
czekać, ale pochwycić za rękę naszych wrogów
-spleśniałych ziaren obłudy i fałszu siewców.

Lecz siewcy ci przebiegli, jak lisy ostrożni
rozrzucają ziarno niezgody pod osłoną nocy.
Spleśniałe ziarno rzucają niegodziwcy żydzi
na cudze pole, chociaż wiedzą że zło czynią
dlatego zemsty "suwerena" panicznie się boją.

A my już nic nie mamy do stracenia, jeszcze
z kolan wstaniemy, żeby rabów los odmienić.
Od takich wpisów serce nam rośnie!. Chwalmy
bracia ciszę, bo cisza przemawia najgłośniej.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1560166

Czy Zygmunt z kolumny

obudzony zszedł?

Już szablę ostrzy, zbroję wkłada?

Na Moskwę dziś nie nadszedł czas:

Kłamcę nauczyć prawdy chcę,

niech zmilknie fałszywa haggada.

Nieudolnie pozdrawiam:)

 

 

 

 

Szacunek:)

 

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1560175

I mogą one spełniać się

Wystarczy tylko mocno chcieć

Prosić w Modlitwie Boże Cię

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1560169

Codziennie! "Uruchomić" czekającego na sygnał św. Andrzeja Bobolę.

A 19.marca cała Polska chwyta za różańcową broń.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1560176

By tak przemówił prezydent, lub Kaczyński.

Oni już przemówili, przepraszając za komunistów żydów, za marzec 1968, a Kaczyński kara swoich senatorów za prawdę historyczną, na temat udziału żydów w pomocy Niemcom w holokauście.

Ich mowa, to mowa wasalów i służebników żydostwa.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1560178

"Ich mowa, to mowa wasalów i służebników żydostwa."

Ujawnili swoje preferencje. I dobrze... przyjdą inni dla których Polska będzie Obowiązkiem

Vote up!
7
Vote down!
0

CISZA

#1560211

Jak mamy lubić żydów, skoro oni wciąż nas opluwają i zniesławiają na całym świecie, a rząd mówi że deszcz pada.

A rząd wydaje setki milionów, na żydowskie cmentarze, kulturę i muzea.

Dla mnie osobiście, Duda, Kaczyński, Morawiecki nie są chrześcijanami i katolikami, bo pozwalają by żydzi pluli na na naszego Boga, Króla i Pana, Jezusa Chrystusa. Którego żydzi nienawidzą.  

A powinni być obrońcami wiary historii i obyczajów, tak jak nasi przodkowie

A więc słowa Bóg Honor Ojczyzna, w ich ustach to tylko slogan i reklama, by przyciągać ludzi prawicowych.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1560218

Marku , ale czy my w ogóle i szczególe MUSIMY każdego lubić? Czy nie starczy na początku tolerancja, jeżeli ten ktoś nam odpowiada..

Ponawiam pytanie, CZY MY MUSIMY?  Kto chce nas przymusić , w jakim celu i z jakiego powodu ?

I w końcu czy my musimy się na to zgadzać? 

Czy nie ma u nas we własnym kraju opcji na reprezentowanie naszych własnych interesów? 

To owe narzucone MUSIMY definiuje całą problematykę .

Pzdr.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1560222

"Podstawą decyzji rządu o zastosowaniu kompromisu w formie średniego kursu było orzeczenie tutejszego Sądu Najwyższego (...)"

http://forsal.pl/artykuly/852342,przewalutowanie-kredytow-frankowych-na-wegrzech-kosztuje-5-proc-pkb.html,

PS

Etyka i uczciwość w Székesfehérvárze (w odróżnieniu od  Krakówka) nie uległy  erozji pod wpływem najstarszego zawodu świata: politycznej prostytucji.

Vote up!
7
Vote down!
0

casium

#1560180

kto rządzi kredytem ten ma realną władzę!

"Zakazana" lichwa powoduje ogromne zyski banków kosztem Polaków. Podobnym procederem jest akcyza!

Vote up!
7
Vote down!
0

CISZA

#1560213

"Wyobraź sobie, że tak przemawia polski premier lub prezydent."...
Od zawsze ogromną przyjemność sprawia mi wyobrażanie sobie niewyobrażalnego... :).

Vote up!
5
Vote down!
0
#1560185

Skoro Orban mógł, znaczy że (w przyszłości)  i nas będzie możliwe. W końcu; nie powiedział nic nadzwyczajnego! Nasza wyobraźnia musi to ogarniać:)

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1560214

Piękne słowa Pana Orbana. Dobre słowo ma w sobie moc. Wydaję się, że żyjemy w jakimś chaosie, nieustannym zmaganiu, ciągłe przeciwności, setki sprzecznych informacji.  Można się w tym wszystkim pogubić. Nawet w Kościele Katolickim słychać sprzeczne nawoływania, choćby w sprawie "nachodźców". Mam wrażenie, że też czasami popadam w taki stan zagubienia. Jestem często "za a nawet  przeciw". Unia Europejska w obecnej postaci to jakieś wielkie "nieporozumienie". Dlaczego musimy być w UE? Dlaczego musimy zabiegać o względy Izraela, w sytuacji ich wrogiego nastawienia do nas? Dlaczego pomagamy Ukraińcom, którzy zachowują się jak wrogowie? Dlaczego łamiący prawo, zdrajcy, donosiciele, prowokatorzy są traktowani jak "święte krowy"? Głosowałem na PiS i ciągle mam nadzieję, że jestem po dobrej stronie, jednak nie mogę pogodzić się ze wszystkim co się dzieje w Ojczyźnie. Bardzo mi brakuje takiego wyraźnego przekazu ze strony rządzących. Tłumaczenia decyzji z "Polskiego na Nasze". Pan Orban niech będzie dobrym przykładem dla Naszych polityków jak należy mówić i co należy mówić, a jeszcze bardziej konsekwentnie działać. Polacy w moim przekonaniu, ci kochający swoją Ojczyznę, mają już dość niedomówień i manipulacji.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

RAK

#1560186

Jak tak będziemy wszyscy biadolić, to się obudzimy kórejś soboty - każdy z obrzezanym fiutem - a z telewizji się dowiemy, że dziś mamy Szabas.
Tu trzeba wysłać petycje do Budapesztu, żeby pan Orban raczył się pofatygować do Warszawy w celu zademonstrowania tym naszym patałachom, jak się rządzi po węgiersku.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1560188

W drugiej turze głosowałam na Dudę a do sejmu, na kolegę z Kukiz'15. "Dobra zmiana" zapowiadała się - jak w nazwie.  Pozostała medialna fasada. Nabrali pewności siebie i nie widząc konkurencji ujawniają wcześniej ukryte cele. Gdy zbytnio "przegną" poniosą konsekwencje. Wielu ma dość polityki: "Za wolność waszą...."

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1560216

Boze cos Polske przez tak liczne wieki, otaczal blaskiem potegi i chwaly........

Jedno twe słowo, wielki gromów Panie!
W chwili nas z prochów wskrzesić będzie zdolne,
Gdy znów zasłużym na Twe ukaranie,
Obróć nas w prochy, ale w prochy wolne!

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
Ojczyznę, wolną pobłogosław Panie.

Vote up!
8
Vote down!
0

Erdol

#1560192

Boże, którego ramię sprawiedliwe
Żelazne berła władców świata kruszy,
Zniwecz Twych wrogów zamiary szkodliwe,
Obudź nadzieje polskiej naszej duszy.

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1560236

Przyznam, że nie znam się na ekonomii, bankowości etc.

Mam prośbę, możesz prościej?

Czy w/w ma związek z ostatnią rekonstrukcją ( lasy - ex minister Szyszko )?

Vote up!
4
Vote down!
0

CISZA

#1560234

Aby tak przemawiać trzeba być mężem stanu i odważnym przywódcą, a nie mięczakiem wychodzącym na przeciw oczekiwaniom politycznej poprawności tak jak nasz np obecny Prezydent, który w tym względzie w coraz większym stopniu upodabnia się do swoich poprzedników. Przepraszam, wybaczcie, wyciągamy rękę, będziemy się szanować a nawet.... kochać , jedność, zrozumienie, jestem przywódcą wszystkich, zjednoczmy wysiłki, dialog i tylko dialog i inne niewiele praktycznie znaczące dyrdymały.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1560210

pomimo, że ludzie ubiegłego reżimu w 89' poprzez metamorfozę przejęli infrastrukturę państwa i wszystkie konsekwencje, które z tego wypłynęły , to powinniśmy zastanowić się na ile Naród nasz był i jest gotowy, by nadal tworzyć Państwo Polskie. Bowiem przyglądając się historii ostatnich blisko 30 lat można odnieść wrażenie,  iż nie ma w Narodzie ku temu odpowiedniej świadomości. Pomimo następujących po sobie reżimach  podpartych często zwykłym bandycyzmem Polacy dopiero obecnie zaczynają budzić własną tożsamość. Więc nie tylko oczekiwanie na przywódcę i odpowiednio wykształcone patriotyczne gremium ludzi, ale i cały Naród musi pracować nad zmianami, by zmienić obraz naszej Ziemii. 

Naród bowiem musi stać murem za swoim przywódcą i odwrotnie.Obecnie jednak nasz Naród tj. ta część która z niego pozostała zachowuje się nad wyraz pasywne.

Pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1560224

 myśli o Polakach na Ukrainie.Gdy weszły w życie nowe ustalenia Ukraińskiego Parlamentu o ograniczeniach szkolnictwa i używania języków ojczystych u mniejszości narodowych np.Polakow i Węgrów na Ukrainie, to nasz minister złożył Ukraincom gratulacje ( choroba psychiczna, albo pod sąd za zdradę stanu). Zostawiając tym samym naszych obywateli na łaskę Ukraińców. Natomiast Victor Orban postanowił otoczyć taką samą opieką Polaków jak i Węgrów na Ukrainie.Konsulaty węgierskie są Polakom pomocne w każdej sprawie spornej związanej z tymi językowymi ograniczeniami.Całkowite kuriozum.Wychodzi na to, że Polacy mogą liczyć jedynie na węgierski korpus dyplomatyczny. Po co więc Polska dyplomacja na Ukrainie? I co ważniejsze , czy Naczelnik Kaczyński o tym nie wie?

Pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1560242

U wiekszosci z nich mozna zauwazyc ze liczy sie tylko on a nie dobro panstwa polskiego jako całosc przez niego reprezentowana,Zwykłe pospolite gbury wyuczone kilku formułek z ktorych korzystaja przy byle okazji.Dla wielu z nich liczy sie słynne tuska tu i teraz oraz ciepła woda w kranie.To takie karły dyplomacji po przyspieszonych kursach doszkalajacych na ministra lub ambasadora tudziez innego przedstawiciela na tzw swieczniku.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1560440

....te znakomite wypowiedzi Premiera Węgier Viktora Orbana, bo doprawdy jest się nad czym pochylić i jest się nad czym poważnie zadumać. Mam nadzieję, iż może Ty sam, a może któryś z licznych Twoich współpracowników i doradców, pewnego dnia podsunie Ci ten ciekawy splot przemówień, by przy mocnej i dobrej kawie nieco odpocząć, po trudach dnia. Kto wie może pewnego dnia, będą jeszcze z tego piękne i soczyste owoce. Cisza serdecznie pozdrawiam i dziękuję. Sław

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1560458

 

http://demotywatory.net/4/naiwnosc

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

casium

#1560472