Signum Temporis. Signum Dei.

Obrazek użytkownika cisza
Świat

Wielkie zniszczenia…. ogromny pożar Katedry Notre Dame.

Obraz upadku Europy, zlaicyzowanej od wieków Francji, pysznego Paryża.

To Signum Temporis.

Ocalały błyszczący Krzyż Pański wewnątrz katedry tuż po ugaszeniu pożaru.

To Signum Dei.


„Kiedy gaszący szalejący pożar strażacy weszli do wnętrza katedry Notre Dame ich oczom ukazał się niesamowity widok. Spośród kłębów dymu i osmolonych powierzchni wyłonił się stojący przy ołtarzu nietknięty złoty krzyż. Przejmujący obraz odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie.

„Okazało się, że w niemal nietkniętym stanie z pożaru wyszedł ołtarz, stojący przy nim krzyż oraz przynajmniej jeden z trzech witrażowych rozet datowanych na XIII wiek. Szczególnie przejmujący jest widok złotego krzyża, od którego światło odbijało się ciepłym blaskiem. Wideo i zdjęcia tego niesamowitego widoku już wielu określiło mianem cudu. Zastanawia bowiem, w jaki sposób krzyż pozostał nietknięty pośród szalejącego we wnętrzu katedry pożaru”.
]]>http://www.pch24.pl/pod-tym-znakiem-zwyciezysz]]>–przejmujacy-obraz-ocalalego-z-pozaru-krzyza,67606,i.html#ixzz5lGQPMX6b
]]>https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/67606.jpg?r=1555419141]]>

fot:]]>https://www.pch24.pl/pod-tym-znakiem-zwyciezysz]]>–przejmujacy-obraz-ocalalego-z-pozaru-krzyza,67606,i.html

Dwa spojrzenia na tragedię w Paryżu, dwa Znaki!

ps.

Władze francuskie ochoczo i natychmiast wespół z światowymi miliarderami zadeklarowali odbudowanie tego „wspólnego dziedzictwa”.
Właścicielem kościołów we Francji jest PAŃSTWO.

Nie mam pewności ale poważną obawę, CO oni chcą w tym miejscu odbudować?
Katolicką Katedrę „Naszej Pani” czy może ” świątynię rozumu” albo jakiś masoński pomnik braterstwa?

Możni tego świata oraz pomniejsi prowincjonalni: także premier, prezydent RP bezkrytycznie (?) wyrazili swój finansowy akces do akcji Macrona. Czy aby nie zbyt szybko?

Diagnoza przyczyny ogromnego pożaru równie błyskawiczna jak rozprzestrzenianie się „iskry”. Podobnie szybkie i spontaniczne słowa współczucia władz Francji : winne prace remontowe. Prace? Czy może „pracowników” po godzinach?

W marcu w Paryżu płonął duży kościół św. Sulpicjusza, setki francuskich kościołów burzonych, profanowanych, przerabianych na hotele, knajpy etc.a o tym ciszej…

Tu potrzeba rozeznania i czasu na refleksję.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T ptrzb rzznn czs n rflksję....n tylk t. l z próżng Slmn n wzbdz rflksj.

P dbdw m pwstć jkś cntrm sptkń mędzyrlgjnych...tk wyrzł sę dzsj ks..bskp  pdczs pl n Jsnj Górz.

Dzw mn jdnk gólny lmnt nd trtą symbl.... n nd trtą wry w tym mjsc czs....gdy JP pytł Frncję jj wrę.

Vote up!
5
Vote down!
-8

Verita

#1586687

dzwonią tylko nie wiesz gdzie, czy celowo manipulujesz? Jaki jest cel Twego komentarza, dołożenie biskupom? Jeżeli wiesz, że biskup tak powiedział to podaj także jego nazwisko. Wyrywasz z kazania jakieś słowa i na tym kończysz. Przede wszystkim żaden polski biskup nie będzie miał wpływu na to jaka będzie przyszłość katedry Notre Dame.

Na temat przyszłości tej katedry wypowiedział się Macron, lecz media wycięły tę część wypowiedzi w której mówił, że katedra nie będzie już nigdy tą, jaką była do tej pory. Powiedział, że po odbudowaniu będzie to jakieś centrum wielowyznaniowe, lub coś w tym rodzaju. Nie wiem, może Macron planuje przerobić katedrę na świątynię masońską? Zaś polskim władzom radziłbym nie spieszyć się z deklaracjami pomocy w odbudowie, ponieważ nie wiemy w jakiej odbudowie możemy uczestniczyć.

Vote up!
12
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586718

W jednym punkcie Verita ma racje to arcybiskup Częstochowy Depo przekazał z wielkim smutkiem tę informacje.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1586719

Słuchałam. Wczoraj abp. Wacław Depo podczas Apelu Jasnogórskiego przed błogosławieństwem. Spokojnie ale wprost.

Wiemy, że władze KK we Francji jako, że nie są właścicielami kościołów mogą nie mieć wpływu na odbudowę katedry, na jej przyszły charakter. W mediach, gdy pożar jeszcze nie był ugaszony Macron entuzjastycznie oznajmiał odbudowę. Myślę, że miał już gotowy plan a abp. Depo, podobnie jak wielu katolików wie, czego można się po nim spodziewać. 

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1586720

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Słyszę pszę wyrźn, pdjąc mjsc, dtę    klcznśc wypwdz. Rsztę kżdy, km zlży n prwdz, m mżlwść sprwdzn dlszych nfrmcj w ntrnc, b pl jsngórsk są tm d dsłchn.

Ntmst jk ktś m chtę dłżn kmś prsnln..t psz bzmyśln bzdry.

N mm zmr dkłdć bskpm, nktórzy sm sb dkłdją ...l z t c npsłś...mm chtę dłżyć tb, nędzny kmnttrz z s, c krczsz jk std tb pdbnych wrn.

Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1586733

Nie w każdym twoim komentarzu jest mi z tobą po drodze, ale tym razem podzielam twoje zdanie w całej rozciągłości. Szczególnie trafny jest trzeci akapit.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1587016

Właśnie pojawiła się informacja, że w ruinach Notre Dame znaleziono relikwiarz w kształcie koguta z iglicy katedry, zawierający relikwie patronki Paryża św. Genowefy, patrona Francji św. Dionizego i fragment korony z cierni. Relikwie ocalały! To po krzyżu z ołtarza głównego kolejny cud. 

Czy to nie jakiś znak dla Francuzów? Oby zrozumieli...

Za Niezalezna.pl

Vote up!
9
Vote down!
0

M-)

#1586701

kapelana strażaków! To oni wynieśli z wnętrza katedry wiele ocalałych najcenniejszych relikwi! Media podają różne sprzeczne informacje. Skupiają się na tzw. "dziedzictwie", o które w ogóle nie dbali. Wręcz przeciwnie. dopuszczali do bezkarnego niszczenia wszystkiego, co katolickie.

Ponoć relikwie Korony Cierniowej Pana Jezusa i inne najcenniejsze już zabrali do Luwru!

"Eksponaty uniwersalne"?

 

Vote up!
6
Vote down!
0

CISZA

#1586722

katolickiego we Francji.Na poczatku pozar sie rozprzestrzenial bez zadnych przeszkod bliske remizy strazackie wyslaly tylko 4 grupy dopiero jak sie pozniej rozpalilo na powaznie przyjechalo ich wiecej.Nie uzyto Bombardierow -samolotow cystern, ktore z gory by rozpryskaly wode tak ze pozar by zostal zdlawiony o wiele szybciej, bo dostep strazakow do katedry byl uniemozliwiony waskimi uliczkami.Glupio sie tlumacza ze woda by zniszczyla strop te samoloty moga warstwowo rozpylac wode nie konieczmnie chlusnac w jedno miejsce paroma to nami na raz.Dzielo podpalaczy jednak sie nie powiodlo Katedra ze stropem ocalala spalil sie tylko zewnetrzny dach.W srodku nie bylo duzej temperatury nawet swiece sie nie stopily, tak ze nie rozumie tej wielkiej chisteri ktos chce chyba na sile polityczne punkty podlapac, mowa o Morawieckim, ktory juz chce pomagac pieneidzmi polskiego podatnika.Juz w tej chwli darczyncy ofiarowali 1,2miliarda jewro.Tak ze juz pieniadze na dach sa.
Wewnatrz swiatyni nie wiele sie moglo spalic bo tam prawie nic nie bylo pierwsza swiatowa bolszewicka rewolucja zwana francuska, a pozniej czasy Komuny Paryskiej dokonaly rabunku i zniszczenia cennych rzeczy.Mam nadzieje ze polska kaplica otworzona 3 miesiace temu przetrwala.Nie przypominam jakos sobie, aby Francja jakos nam pomagala w odbydowie spalonych swiatyn po IIWS.Owszem jesli katolicy polscy pojada tam z robocza pielgrzymka i beda mieszkac w oplaconych przez Francje kwaterach z wyzywieniem to bedzie najlepszy wklad Polakow ,ale bez polityki i odgornych zarzadzen.
Mam nadzieje ze ten pozar da do myslenia pozostalym przy wierze Francuzom bo lewactwo u nich straszne, a codzien tam sa dewastowane koscioly.Oczywiscie juda nie popuscil okazji zeby przy tym pozarze wplesc zydowski wontek.
Na szczescie nikt nie zginol, a to co splonelo sie odbuduje.Nie wierze tez w uczciwe sledztwo obiekt byl chroniony i pilnowany,ale na super strzezone banki tez sa napady.

Vote up!
13
Vote down!
0
#1586704

czas pokaże i ujawni prawdziwe zamiary "zatroskanych" możnych tego upadłego świata, spadkobierców lewackich rewolucji. W swym gronie mają bankierów, tak więc o kasę nie muszą się martwić.

Różni "przywódcy" krajów UE, także polscy pomogą swym braciom.... na wyścigi; kto da szybciej, kto da więcej?

Akcję gaśniczą, obserwował cały świat ze zdumieniem; wiele pytań o tempo rozprzestrzeniania się ognia!  Prawdziwych przyczyn galopującego pożaru nie ujawnią...

 

 

Vote up!
12
Vote down!
0

CISZA

#1586725

Kimkolwiek byliby sprawcy to władze Francji nigdy ich nie ustalą, a już na pewno nie wskażą na wojujących islamistów...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1586717

Islamiści? Coś przeciwnego sugerują merdia; ponoć w tym samym czasie podpalono meczet Al Aksa w Jerozolimie.

Pożar wyglądał tak, jakby ktoś tam zapalił "cygaro" - więcej nie pokazali.

Może ktoś trafił na ten gorący news?

 

Vote up!
8
Vote down!
0

CISZA

#1586726

Jezus po wjeżdzie do Jerozolimy w Niedziele Palmową udaje się do świątyni skąd wyrzuca kupców rozwala ich stoiska mówiąc że z Domu Ojca zrobili targowisko.Jest wielki tydzień płonie Notre Dame,dla wielu nie Dom Boży,ale miejsce przyciągające turystów i dające kase.Dla wielu zwiedzających miejsce spotkań,śmiechu,zdięć by pokazać,że tam byłem. Ocalały wszystkie relikwie,ocalała kopia wizerunku Jasnogórskiej Pani i pozostał jaśniejący Krzyż symbol Zwycięstwa dobra nad złem.   Córo Kościoła co uczyniłaś ze Świątyni?  

Vote up!
11
Vote down!
0
#1586723

Gdy zobaczyłam tę fotografię błyszczącego Krzyża na tle szarości opadającego pyłu zawołałam:

Króluj nam Chryste!

Na przekór światu, Znak Sprzeciwu... i "mała trzódka" młodych modlących się na ulicach przy katedrze Francuzów - współczesna Wandea.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1586728

POD KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM!

POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK POLAKIEM.

                                                                 Adam Mickiewicz

Vote up!
12
Vote down!
0
#1586731

Z ogniem w świątyni wściekły szalał

Kolejne znaki dopowiedzą

Gdzie i po kogo diabły siedzą

Coraz bliżej jest rozliczenia

Bo zło się mocno zakorzenia

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Vote up!
8
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1586768

Ołtarz Przedsoborowy ocalał!

Ten Novus Ordo nie. Często "nowocześni" francuscy kapłani odprawiali przy nim celebry nie przypominające Mszy Świętej.

Młodzi się modlą, widziałam i słyszałam. Oni znają łacińską "Salve Regina, Mater misericordiae, vita, dulcedo, et spes nostra, salve..." czyli Witaj Królowo... W nich nadzieja, nikła ale by zwyciężyć nie potrzeba większości:)

Francuzi widząc tę odważną młodzież mają szansę; czy skorzystają?

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1586772

Spontaniczna procesja na ulicach Paryża - nie to nie science fiction - to się dzieje naprawdę. Widać jest jeszcze wielu francuskich katolików, ale stłamszeni zlaicyzowanymi mediami uwierzyli, że już nikogo nie ma, że są ostatnimi, dopiero gdy wyszli na ulicę, mogli się policzyć

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1586796

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ktlcyzm w Frncj trw 1500 lt ! Zjmjc s zmtnm wlsng pdwrk pczwszy d gdnskch kszy plcych kszk - p pdfl w plskm Kscl... Frncz w cg 48 gdzn zbrl n dbdw Ntr-Dm pnd MLRD €.
Vote up!
1
Vote down!
-7

H44

#1586910

No to fajnie, bo " nasi " chcieli juz slac im kase...

Zebrali miliard Pani powiada, a w ostatnie zimy nie mieli pare zlotych, by choinke postawic przed katedra...mowili , ze boja sie muzulmanow...oczywiscie to byl tylko wybieg :-))) wiadomo oszczedni...w rzadowej kasie pustki... Makaron wszystko ..... zuuzyl :-)))

Co Pani napisala ? katolicyzm trwa we Francji 1500 lat ?

Doprawdy prosze choc na chwile zmienic pozycje ciala, ta orientalna rzeczywiscie Pani nie sluzy :-))))))

Pani jest juz calkiem rozkalibrowana :-))))

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

chris

#1586916

katedrę na jakąś masońską budowlę? Od 1905-go roku kościoły we Francji nie należą do Kościoła Katolickiego, lecz do państwa.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586961

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

1500 lat katolicyzmu we Francji

Jak wygląda sytuacja francuskiego katolicyzmu po przeszło 1500 latach istnienia „najstarszej córy Kościoła”? Do roku 1938 we Francji mieszkało najwięcej ochrzczonych katolików. Teraz jest pod tym względem szósta — za takimi krajami, jak Filipiny czy Stany Zjednoczone. I choć we Francji żyje 45 milionów katolików, to tylko 6 milionów regularnie uczęszcza na mszę. Sondaż przeprowadzony wśród tamtejszych wiernych wykazał, że 65 procent z nich „nie zwraca uwagi na nauki Kościoła w kwestii stosunków seksualnych”, a dla 5 procent Jezus „nie ma żadnego znaczenia”. Właśnie ze względu na te negatywne tendencje papież podczas swej wizyty we Francji w roku 1980 rzucił pytanie: „Francjo, co uczyniłaś z obietnicami złożonymi podczas chrztu?” (...)

Jest Pan zmanipulowany i miejscami BURACZANO-KAFLOWO-CHOMONTOWY, taki troche z Polski C !

Vote up!
2
Vote down!
-5

H44

#1586991

 

Jest Pani mocna w jadowitości komentarzy i nachalna...

Choć w Wielki Piątek niech się Pani ogarnie i przestanie pluć!

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1587001

Nie zasłużyła na "P". Zachwala swoje kopyta, dobrze, że tylko tę część ciała, może ogon też ma.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1587110

Przy swietach nie wypada byc niegrzecznym czy tez uszczypliwym... w koncu jestesmy Chrzescijanami i blizniego nie nalezy "dolowac", tylko mu pomoc...choc czasami jest to..., no w kazdym razie wymaga to...duzego poswiecenia...

W zwiazku z tym, ze na tyle poswiecenia nas nie stac ( kazdy ma swoje slabosci...) , to w ogole wstrzymamy sie od glosu...

zycze spokojnych Swiat i duzo wypoczynku...

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

chris

#1587035

polecam zmianę miejsca plucia np. na der Onet.

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1587000

a po naszemu: chuj.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1586869