Gorzko, gorzko, gorzko!

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

A jeszcze niedawno było tak pięknie.

Jarosław Kaczyński: Nie cofniemy się przed radykalną reformą sądów / lipiec 2017/

Ani kroku wstecz! Rząd nie cofnie się w reformie sądownictwa. Szef MSZ: Trudno sobie wyobrazić powrót do sytuacji sprzed 2-3 lat /9 marca/

„Zreformowany system sądownictwa stanowi pewną całość i trudno wyobrazić sobie dokonanie w nim radykalnych zmian czy cofnięcie się do sytuacji sprzed 2-3 lat. (…) Raczej oczekujemy zrozumienia dla naszego systemu i zastanowienia się czy faktycznie łamie on niezawisłość sędziów, my twierdzimy że nie.” / minister Czaputowicz/

Dzisiaj – 27 marca już jest różnie.

Wielki mistrz brukselski nakazał naszym mistrzom zmianę jadłospisu. Wszak nadchodzi pesah, trzeba gorzkich ziół naszykować. Drużyna „Lepsza Zmiana” pitrasi szybkie danie … jednemu mistrzowi kuchni potrawa z kompromisu nie smakuje a drugiemu smakuje mimo, że jedzą to samo. Gorzkie znaczy słodkie?

Jarosław Kaczyński: "Cena za kompromis z Brukselą jest znacząca, gorzka."

]]>https://www.youtube.com/watch?v=Yutv-f9RTN4]]>

Gowin: „Cena kompromisu z Brukselą ws. reformy sądownictwa nie jest gorzka”

"Cena kompromisu z Brukselą ws. reformy sądownictwa nie jest dla mnie gorzka, tak jak dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego; wydaje mi się, że to nie są nawet znaczące ustępstwa, to nie jest żaden krok w tył – to jest raczej krok w bok – powiedział we wtorek wicepremier Jarosław Gowin."

Mamy się martwić różnicą zdań na szczytach władzy?

Nie…. siądą razem, pojedzą, wypiją i będzie dobrze.

Wypada tylko wznieść toast: gorzko, gorzko, gorzko :((

 

]]>https://www.salon24.pl/newsroom/793422,kaczynski-nie-cofniemy-sie-przed-...]]>

]]>https://wpolityce.pl/polityka/385192-ani-kroku-wstecz-rzad-nie-cofnie-si...]]>

]]>https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/15343-prezes-kaczynski-o-ko...]]>

]]>http://forsal.pl/artykuly/1113776,gowin-cena-kompromisu-z-bruksela-ws-re...]]>

Mamy się martwić różnicą zdań na szczytach władzy? Nie…. siądą razem, pojedzą, wypiją i będzie dobrze.

Wypada tylko wznieść toast: gorzko, gorzko, gorzko!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (20 głosów)

Komentarze

Ksiądz pana wini, pan księdza,-A nam prostym zewsząd nędza,...(M.Rej)

Vote up!
14
Vote down!
0

Verita

#1560906

Ustąp raz i wystarczy....senatorowie z USA też żądają. Wiedzą, że mamy światowych polityków. piękny kraj i nadwyżki w budżecie:(

https://dorzeczy.pl/swiat/59982/Senatorowie-USA-pisza-do-Morawieckiego-Chodzi-o-reprywatyzacje.html

Vote up!
13
Vote down!
0

CISZA

#1560909

No to zajrzyjmy za kulisy tej szopki made in......

https://gloria.tv/album/HHmb1LekrMcN1E3kDVZ1W8kSd

Tam nie jest gorzko. TAM - jest straszno !

https://us.search.yahoo.com/yhs/search?hspart=itm&hsimp=yhs-001&type=smy_ydef&param1=1&param2=cat%3Dweb%26sesid%3D9d2f973e7f8e0ee44248f2a351aa4f42%26ip%3D24.115.144.6%26b%3DChrome%26bv%3D65.0.3325.181%26os%3DWindows-8.1%26os_ver%3D6.3%26pa%3Dsearch-manager%26sid%3D1c599332696467766caf082427b36165%26abid%3D%26abg%3D%26a%3D%26cd%3D%26cr%3D%26f%3D%26xlp_sess_guid%3D%26xlp_pers_guid%3D%26xt_ver%3D%26uref%3D%26xt_abg%3D&p=Plan%20%E2%80%9Ewybra%C5%84c%C3%B3w%20Boga%E2%80%9D

Vote up!
10
Vote down!
0
#1560915

wygląda tak, jakby plany Chabad-Lubawicz  wobec Słowian już się spełniały. Sellin planuje oprócz muzeum getta także muzeum Chasydów!

Jest straszno! Ale władcą świata i historii jest Bóg w Trójcy Jedyny i jeżeli zwrócimy się do Niego o pomoc, jeżeli poważnie przyjmiemy Jezusa jako naszego Króla a Maryję jako Królową, to jako Naród nie zginiemy! 

Nie takie plany wzięły w łeb.

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1560922

Tak Droga Ciszo. Właśnie tak. Jak czytam wszędzie ten szatański, rabinacki ściek i wściek, jak czytam o tej ich obrzydliwej pogardzie do ludzi, i do narodów, jak czytam to ich bredzenie o tym, że te ścierwa niby wciąż wybranym narodem, to jeden wniosek mi się narzuca, tylko jedna nadzieja, czyli TO o czym mówi Księga Ksiąg - SPRAWIEDLIWI POSIĄDĄ ZIEMIĘ I ZAMIESZKAJĄ NA NIEJ NA WIEKI.....I OTRZE BÓG Z ICH OCZU WSZELKĄ ŁZĘ, I ZABIJANIA NIE BĘDZIE WIĘCEJ NA MOJEJ ŚWIĘTEJ GÓRZE, ANI ŻAŁOBY ANI KRZYKU  NIE BĘDZIE...... PIERWSZE RZECZY PRZEMINĘŁY...... 

Nie zginiemy jako naród, teraz. Choć w tym przyszłym świecie będzie - JEDNA OWCZARNIA I JEDEN PASTERZ. A nawiązując do tych Twoich słów:

.....Ale władcą świata i historii jest Bóg w Trójcy Jedyny i jeżeli zwrócimy się do Niego o pomoc, jeżeli poważnie przyjmiemy Jezusa jako naszego Króla a Maryję jako Królową......

wczoraj czytałem sobie w necie o historii cudu, który wydarzył się przed wiekami....I tam właśnie pisze o zawierzeniu człowieka, młodego człowieka, Do Boga, Do Jezusa, Do Maryi....Dla BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO, napisał kiedyś chyba Paweł Apostoł w jednym ze swoich listów. Paweł Apostoł, kiedyś żyd ortodoksyjny bardzo, wychowany w szkółce rabinackiej na wroga wszystkich nieżydów, i wszystkiego co nieżydowskie. On to chyba miał swój udział w kamienowaniu, zabijaniu św Szczepana. No i stało się, w drodze do Damaszku został oślepiony.....i przejrzał, i stał się prawym człowiekiem, świadczącym o Bogu, o jego Synu Jezusie. O Maryi. Świadczącym o Jezusie, którego żydzi zamordowali, i wciąż uważają za swego wroga, i wciąż uważają, że uczynili dobrze. Wydzierali się przed Piłatem żądając uwolnienia mordecy i złoczyńcy Barabasza, a ukrzyżowania Jezusa, w którym żadnej winy NIE BYŁO ! I namiestnik rzymski - Piłat nie widział żadnej winy. - UKRZYŻUJ GO, UKRZYŻUJ ! KREW JEGO NA NAS I NA SYNY NASZE..... Plemię żmijowe, szatańskie plemię. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. No ale.... Zostaną unicestwieni raz na zawsze, i wtedy na Ziemi zapanuje POKÓJ. Dziś jest jak jest, i jest coraz gorzej. 

A ja mam zamiar napisać wiersz o tym cudzie o którym wyżej wspomniałem, o TYM zawierzeniu BOGU, Jezusowi i Maryi. Historia jest niesamowita, nie wiem czy podołam oddać jej niezwykłą symbolikę i przesłanie z niej płynące, dla nas, współczesnych.... Wieki od tamtych wydarzeń. Spróbuję wykonać dobrze, to co zamierzam. Proszę o modlitewne wsparcie.

Pozdrawiam

Przedświątecznie, Niepoprawnych Przyjaciół.

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1560946

przecież to właśnie upamiętnianie pogardzanych chałaciarzy, tej polskiej biedoty zydowskiej, Ostjuden wynika nie tylko z prawdziwej historii ale i jest prztyczkiem w nos dla bezczelności innych żydów. to nie wina ginących chasydów, że z ich częsci powstała sekta chabad lubawicz.

pytanie tylko, komu zostanie dane w pacht, czy będzie to kolejny ośrodek przemysłu pogardy, czy może polskie kulturalne centrum.

Vote up!
3
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1560966

„A SŁOWIAŃSKIE BYDŁO WYPĘDZIMY DALEKO NA PÓŁNOC…”

Aby wypędzić słowiańskie bydełko na dalekie północne pastwiska trzeba współdziałać ze "spokrewnionymi" pastuchami ?

" Najważniejsze – pieniądze. One zrobią wszystko. One – to władza. One – to siła. Kto ma pieniądze – ten ma broń. Ultranowoczesną broń. Ten ma armię najemników. Pieniądze władają mediami, bałamucą miliardy ludzkiego bydła. Przekupują potrzebnych nam ludzi. Usuwają niepokornych (...)"

PS

Może należałoby popatrzeć na rządowe nagrody tudzież inne granty z perspektywy mendy, tfu... Mendla?

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1560951

Tam trzeba klękać na kolana

Prawo staje się oazą zła

Nie przysłania go już nawet mgła

Nadzieja chowa się strachliwie

Bo wróg już dominuje mściwie

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1560917

Wróg o swej dominacji śni

My liczmy jego krótkie dni.

Kłamie, kradnie to co nasze

Udławi się, nie inaczej!

Nieudolnie ale zawsze z nadzieją.

Sursum Corda!

Vote up!
13
Vote down!
0

CISZA

#1560923

„Nowa Polska”.

Na kolana trzeba rzucić hydrę

I łeb jej zetrzeć w pył…

Polak, gdy trwoga to do Boga,

Gdy krzyż za ciężki był!

*

Nadzieja wiemy czyją matką,

Więc trzeba ruszyć głową,

By z tych oparów co tchu znów

Odzyskać Polskę Nową!

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1560952

degradacja do roli popychadła to doznanie nowe, gorzkie. Jarosławowi POpychadle gorycz dawno spowszedniała.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1560925

dawno spowszedniała? Nie wiem, czy słowa o "goryczy" nie były na użytek wyborców? Gdy wybuchła afera z Izraelem, był "zaskoczony". Trudno mi w to uwierzyć. Gowin był chyba bardziej szczery.

 

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1560933

Trzeba ręcznie tłumaczyć rożnicę między Zbawicielem a POpychadłem (Tuska i Komorowskiego)? I to w tym kontekście?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1560943

Zastanawiam się, jaka byłaby reakcja rządu USA, gdyby kilku polskich senatorów napisało list, z żądaniem wypłaty przez USA odszkodowań dla Indian, którym zabrano ziemię i zamknięto w rezerwatach.

Vote up!
14
Vote down!
0
#1560928

mógłby po prostu nie dojść do adresata albo w razie wyśmiania ..... okazał by się źle przetłumaczony na angielski.

Trzeba by pokornie wyjaśniać, że Indianie to w Indiach.

Vote up!
12
Vote down!
0

CISZA

#1560935

napisać do amerykańców z USraela prośbę o odszkodowanie za zdradę Jałtańską, to nam się rzeczywiście należy!!!

Skoro są tacy pełni zrozumienia dla nienależnych roszczeń żydów, to pewnie od razu zrozumieją nasze uzasadnione roszczenia za jałtańską zdradę i oddanie w łapy rusko-żydowskich morderców stalinowskich!!!

Vote up!
9
Vote down!
0
#1560942

Na takie dictum acerbum polskich senatorów z jajami (ale, którzy z nich mają jajca?) diabeł za kuntusz by ułapił i błagał by Polacy pokornie przyjęli propozycję np. zniesienia wiz. 

Podczas pierwszej oficjalnej wizyty w USA ministra Witolda Waszczykowskiego po objęciu prezydentury Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa rozmawiano o zniesieniu wiz dla Polaków. Warto przypomnieć, że w trakcie kampanii wyborczej Trump obiecał Polonii, iż krótko po zdobyciu stanowiska zajmie się zniesieniem wiz dla Polaków.

Trampek dziurawy, więc obietnice poszły tam, gdzie walą się obietnice podobnego kłamczuszka...

PS

Obiecywać:

dawać słowo honoru,

deklarować,

gwarantować,

poprzysięgać,

przyobiecywać,

przyrzekać,

przysięgać,

składać obietnicę,

składać przyrzeczenie,

składać przysięgę,

składać ślubowanie,

ślubować,

zaciągać wobec kogoś zobowiązanie,

zaciągać względem kogoś zobowiązanie,

zagwarantowywać,

zaklinać się,

zaprzysięgać,

zaręczać,

zobowiązywać się,

brać coś na głowę,

brać coś na łeb,

brać coś na swoje barki,

kląć się,

przysięgać się,

brać na siebie,

obarczać się,

ofiarowywać się z czymś,

podejmować się,

zapewniać,

zapewniać kogoś o czymś,

zaręczać komuś coś,

brać na siebie coś,

obarczać się czymś,

przyrzekać coś,

robić nadzieję na coś,

zobowiązywać się do czegoś,

oznaczać,

rokować,

równać się,

sygnalizować,

wróżyć,

wskazywać na coś,

zapowiadać,

zwiastować,

robić nadzieję,

rokować coś,

wskazywać,

dawać słowo,

zarzekać się,

zaklinać.

Pozdrawiam prawdomównych.

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1560955

nie obiecywał szeroko Polonii, tylko powiedział prezesowi KPA i konsulowi, że tym sie zajmie.

poza tym to zalezy od Kongresu- nie mogł więc obiecać likwidacji, co najwyżej rozpatrzenia sprawy!

są powody, dla których Polacy maja obowiązek wizowy.

https://wpolityce.pl/swiat/336574-donald-trump-popiera-zniesienie-wiz-dla-polakow-polska-nie-spelnia-jednak-jednego-kryterium

https://www.fly4free.pl/lot-wiza-usa-kampania/

 

Vote up!
2
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1560967

 ...nadal działa coraz bezczelniej. Po uniewinnieniu kieszonkowca "roztargnionego" sędziego kolejny sąd wypuścił na wolność dwóch tuzów z afery prywatyzacyjnej za śmieszną dla nich kwotę kaucji po 1 mln. zł.

 A już nam się wydawało, że nigdy za rządów PiS nie będzie tak jak było... to takie gorzkie i smutne dla prawdziwych Polaków, że więcej od Prawa i Sprawiedliwości liczy się geszeft i tupot unijnych samozwańczych buciorów.

Vote up!
11
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1560937

z Pyrlandii:)

Tupią lewymi girami lewoskrętne unijne sztyfty, w sądach gruby szaber na fest zafiksowany*.

To tak ku rozweseleniu.

*http://www.poznan.name/slownik_gwary_poznanskiej.htm

Kastowa temida zezowata trzyma się mocno; przykre.

 

Vote up!
9
Vote down!
0

CISZA

#1560945

każdej władzy
takie zagrożenie,
że zaczyna grozić
jej podzielenie
gdy zdobywa
wszystkie szczyty
bo każdemu
miłe są zaszczyty,
jedno jest więc
rozwiązanie
silne frakcji
węzłem
powiązanie

Vote up!
6
Vote down!
0
#1560940

Jest jeszcze czas aby Polacy nieumoczeni w żadną działalność polityczną założyli swój Polski ruch polityczny dla nieumoczonych Polaków !

Vote up!
11
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1560948

Jednym słowem proponujesz "nieumoczonym" , by się umoczyli ??. Dobrze rozumiem ?.
Fajne :).

Vote up!
4
Vote down!
0
#1561039

Nie wiem czy kolega zdaje sobie sprawę, że w Polsce najwięcej jest lekarzy (co udowodnił Stańczyk) oraz polityków (każdy ma swoje zdanie), a najczęściej podąża za stadem, takim czy innym. Proponuję aby propaństwowcy ale nie członkowie żadnej partii, zaczęli przejmować się tym o czym opowiadają i przestali być opowiadaczami oraż Jaśkami i wypłynęli z ogólnego marazmu i g******, zaczynając wprowadzać w czyn to o czym opowiadają, a jeśli wymaga to skoczenia na głowkę, to czemu nie. Z tym, że dobrze byłoby sprawdzić czy basen nie jest czasami pusty, a jeżeli jest to go wypełnić. Oczywiście ty tego nie zrozumiesz. Zbyt oderwane. A czym wypełnić? Tylko jednym punktem! NOWA KONSTYTUCJA!!!!

Żadnych opowieści, tylko to! No może jeszcze czas złapać się za eksploatowanie bogactw naturalnych, ale to w późniejszym terminie.

Mam nadzieję, że pojąłeś, bo kilku  ludzi pojęło, tylko tobie się to nie udało. Nie po raz pierwszy zresztą, ale do tego to już dawno można się było przyzwyczaić.

Życzę zdrowia.

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1561100

Rozumiem, że do tych "kilku" geniuszy należysz również Ty ?.
Troszkę ta Twoje teoria na temat "uzdrowienia Polski" zabrzmiała infantylnie, "ale do tego to już dawno można się było przyzwyczaić"...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1561104

Drogi kolego, marny to budowniczy, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że najważniejszy jest fundament, jeśli fundament zbudowany jest ze zużytego papieru toaletowego, to nie tylko nie utrzyma całej budowli, ale będzie śmierdział gównem. A że obowiązująca "konstytucja" jest zużytym papierem toaletowym dowiedziałem się tuż po jej uchwaleniu, czyli w dniu kiedy skończyłem ją czytać.

Krótko mówiąc, według ciebie, naprawę walącego się domu należy zacząć od naprawy dachu. Życzę powodzenia, ale u mnie nie znajdzie pan pracy jako budowniczy.

Vote up!
4
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1561145

Teoretycznie możliwe, że na budownictwie znasz się, ale tylko teoretycznie.
Budowę nowego domu Panie "Jurand" rozpoczyna się przede wszystkim od sporządzenia poprawnego projektu, uporządkowania terenu budowy i solidnego jego zabezpieczenia przed niepowołanymi ludźmi na budowie.
PIS rozpoczęło budowę na "zasyfionym" placu, od fundamentów, z marnie opracowanym projektem, jednocześnie zatrudniając do jej realizacji budowlanych ignorantów.
Po placu włóczą się okoliczni menele, a budowlańcy z sąsiednich budów, ośmieleni totalnym bałaganem na PISowskiej budowie, kradną bezkarnie materiały budowlane...
PIS czując zbliżający się nieuchronnie termin zakończenia budowy, chaotycznie, co rusz zmienia projekt budynku upraszczając jego konstrukcję, jednocześnie wymieniając "nieudacznych" budowlańców, na okolicznych meneli.
Pis liczy też na przesunięcie terminu zakończenia budowy, ale raczej nie powinien o tym myśleć, gdyż wkurzony inwestor już zastanawia się nad wymianą (PIS) "firmy budowlanej", na bardziej solidną...

Ps. Tak to niestety wygląda ta nasza "budowa", Panie "Jurand" .

Vote up!
2
Vote down!
0
#1561196

Podzielam pańskie zdanie co do zabezpieczenia terenu budowy, ale ja mówię już o samej budowie, a konkretnie budowie bardzo solidnych fundamentów, takich że nawet jeśli ktoś następny zechce stawiać krzywe ściany na fundamencie to ludzie z zabezpieczenia budowy skopią mu tylną część ciała zanim zacznie swoje "budowanie". I właśnie to zabezpieczenie ma wynikać z bardzo solidnego wykonania "fundamantu", a tym fundamentem w przypadku "Naszego Domu" Polski jest nieinterpretowalna Konstytucja a nie śmierdzący papier toaletowy.

PS. Niestety, ale nie wierzę aby PiS czy inni "umoczeni" w teraźniejszą politykę są w stanie stworzyć konstytucję na mierę potrzeb i ambicji, dlatego rzuciłem hasło o to aby "nieumoczeni" się zorganizowali i stworzyli coś co zostanie na setki lat. Przcież poza polityką pozostaje cała masa bardzo mądrych ludzi, młodych ludzi, patriotów, kompletnie zniesmaczonych tym co dzieje się w teraźniejszej Polsce. Ot i wszystko.

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1561201

Jakoś mi to przypomina śp. brata, który przed Lizboną , też tak " się zarzekał "...

Dlaczego, to mnie nie dziwi...

Interesującym jest, jak długo jeszcze i jak często  Polacy będą dawać się rozczarowywać  ? Kiedy stanie im się świadome,  że te dzisiejsze partyjniactwo , to droga do nikąd, albo na stracenie. .. no, myślę,  że żydzi dużo czasu Polakom nie pozostawią , bowiem właśnie teraz " dopinają ostatnie guziki "...

Pzdr. 

Vote up!
9
Vote down!
-4

chris

#1560956

Zauważyłeś?. To portalowe żydostwo tak się rozleniwiło, że nawet porządnie "spałować" Ciebie nie potrafią :).
Tylko 4 minusy ? !!!.
Do roboty icki, do roboty...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1561040