„Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Żydzi nienawidzą nas więcej niż Niemców”

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Tytuł notki to słowa pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej z jej „Protestu”, z 1942 roku. Znienawidzona, niewygodna! Do dziś sprytnie przemilczana. Dlaczego, mimo tak wielu zasług dla Polski? Była działaczką Akcji Katolickiej, pisarką katolicką i w czasie IIWŚ jako pierwsza protestowała wobec zagłady Żydów, czynnie im pomagała ale…. nie pomijała prawdy o ich nienawiści w stosunku do Polaków. Przewidziała doskonale przyszłe obrzydliwe ataki na Polskę, na Polaków. A dzisiaj „elity” są zdziwione, zasmucone i nieudolnie tłumaczą się zapominając, że same też przyczyniły się do rozpropagowania kłamstw finansując antypolskie filmy, książki…temat rzeka.

ONA pisała i mówiła prawdę, nie bała się, nie była poprawna. Niemcy ją wysłali do Auschwitz, skazali na śmierć, Izrael zauważył Sprawiedliwą już pośmiertnie a Polacy zapomnieli i milczą.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=KjFpnwc4HqE]]>

Autorką dokumentu zatytułowanego „Protest!”, sygnowanego przez Front Odrodzenia Narodowego, będący kontynuacją przedwojennej Akcji Katolickiej, była jego przewodnicząca, polska pisarka Zofia Kossak-Szczucka. „Protest!” wydano konspiracyjnie w nakładzie 5000 sztuk w Warszawie dnia 11 sierpnia 1942 w formie ulotki-plakatu. Został on opublikowany w kilka tygodni po rozpoczęciu wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim, skąd Niemcy – w ramach Akcji Reinhardt – rozpoczęli wywózkę ludności żydowskiej do obozu zagłady w Treblince.

Fragmenty z treści dokumentu, skierowanego do Polaków, do polskich katolików:

„W ghetcie warszawskim, za murem odcinającym od świata, kilkaset tysięcy skazańców czeka na śmierć. Nie istnieje dla nich nadzieja ratunku, nie nadchodzi znikąd pomoc. Ulicami przebiegają oprawcy, strzelając do każdego, kto się ośmieli wyjść z domu. Strzelają podobnie do każdego, kto stanie w oknie. Na jezdni walają się niepogrzebane trupy.”

A świat milczy, milczą alianci, milczą także Żydzi z diaspory :

 „Świat patrzy na tę zbrodnię, straszliwszą niż wszystko, co widziały dzieje – i milczy. Rzeź milionów bezbronnych ludzi dokonywa się wśród powszechnego, złowrogiego milczenia. (…) Nie zabierają głosu Anglia ani Ameryka, milczy nawet wpływowe międzynarodowe żydostwo, tak dawniej wyczulone na każdą krzywdę swoich. Milczą i Polacy. (…) Ginący żydzi otoczeni są przez samych umywających ręce Piłatów.”

 „Tego milczenia dłużej tolerować nie można. (…) Jest ono nikczemne. Wobec zbrodni nie wolno pozostawać biernym. Kto milczy w obliczu mordu – staje się wspólnikiem mordercy. Kto nie potępia – ten przyzwala.”

 „Zabieramy przeto głos my, katolicy-Polacy. Uczucia nasze względem żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski.

Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście.

Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni. Nie chcemy być Piłatami.”

Zaznacza tutaj również, że podsycając nastroje antysemickie, Niemcy chcą podzielić się odpowiedzialnością za zbrodnie dokonywane na Żydach również z innymi okupowanymi narodami: Polakami, Litwinami, aby częściowo uniknąć za to przyszłych konsekwencji.

„Kto tego nie rozumie, kto dumną, wolną przyszłość Polski śmiałby łączyć z nikczemną radością z nieszczęścia bliźniego – nie jest przeto ani katolikiem, ani Polakiem!”

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Protest_Zofii_Kossak-Szczuckiej]]>

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Front_Odrodzenia_Polski]]>

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Pomocy_%C5%BBydom]]>

A jednak, stało się dokładnie tak, jak opisywała w „Proteście”!

Zofia Kossak-Szczucka, wspaniała pisarka, znienawidzona także przez środowiska emigracyjne, przemilczana przez komunę, niewygodna dla rządzących dziś Polską proroczo przewidziała to wszystko, z czym mamy do czynienia: żydowskie obwinianie nas, Polaków za niemieckie zbrodnie!  Pisała prawdę o tym, że Żydzi od dawna nas nienawidzą, nie zapomniała o roku 1920, o radosnym witaniu bolszewików, o „rządzie” w Wyszkowie…

Gdy większość polityków, dziennikarzy nawet dzisiaj milczy, znalazł się odważny, pan Lech Makowiecki („Zayazd”), znany autor pieśni patriotycznych; widać nie wytrzymał widząc milczenie i znikanie informacji o Zofii Kossak-Szczuckiej, wyprzedził mnie, zwyczajną kobietę z Pyrlandi i wczoraj dał notkę pt: Zofia Kossak-Szczucka: Żydzi nienawidzą nas więcej od Niemców…

„Na kanwie ostatniej awantury o „polskie obozy śmierci” postanowiłem wrócić do kolejnej, dziwnie „zamilczanej” bohaterki czasów wojny – wielce popularnej niegdyś pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej. To dziwne, bo to właśnie ona stała za powołaniem do życia „Żegoty”. Mówi się dziś wiele o Irenie Sendlerowej, Władysławie Bartoszewskim (jej asystencie, zresztą zapatrzonym w panią Zofię jak w obraz) i in. – a o niej – cisza… Jedna z książek opowiadająca o wojennych inicjatywach Zofii Kossak-Szczuckiej nosi tytuł: „Zwyczajna Święta”.

Ostatnio dokumenty związane Zofią Kossak-Szczucką (tak, tak – z tych Kossaków) zaczęły „wyparowywać” z internetu. Przedstawiam więc garść informacji, jakie znalazłem (jeszcze) na „Wikipedii” w nadziei, że może nasi zacni decydenci od historii i filmu spowodują realizację przynajmniej dokumentu o tej wspaniałej, szlachetnej Polce i jej niezwykłej przenikliwości (przewidziała to, że po wojnie Żydzi oskarżą nas o Holocaust!).”

]]>https://wpolityce.pl/blogi/lech-makowiecki/974-zofia-kossak-szczucka-zydzi-nienawidza-nas-wiecej-od-niemcow]]>

Stefan Tompson Polak z Wielkiej Brytanii w swoim filmie pokazał tylko foto Zofii Kossak z podpisem( patrz 3:13 ) ale bez komentarza. Dobre i to. W TVP wizerunek pisarki pominięto!!!

]]>https://www.youtube.com/watch?v=SztV961KKhA]]>

A tu Anna Fenby-Taylor, wnuczka pisarki: Górki Wielkie 2013

]]>https://www.youtube.com/watch?v=KRDLqVoLg3E]]>

Cóż więcej trzeba napisać, by zrozumieć dzisiejszą sytuację Polski oskarżanej o zbrodnie na Żydach i naiwne zdziwienie elit politycznych stosunkiem Izraela, USA do nowelizacji ustawy o IPN? Przecież to było wiadomo od dawna – już podczas IIWŚ, że będziemy w przyszłości oskarżani o wszelkie zło, jakie dotknęło Żydów. Nie wolno nam milczeć o polskiej bohaterce, Zofii Kossak-Szczuckiej, nie wolno pomijać „Protestu” i prawdy o jej działaniach, o założeniu Żegoty.

Dlatego piszę….nieudolnie ale z nadzieją, że Ona nie będzie zapomniana.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

"profesor"  pazerny na niemieckie ordery

Jego kolesie chcą pamięć o Niej zagłuszyć

Żeby sumienia swoje do piekła wykruszyć

Czas na peany na cześć postaci wrażliwej

Na Polskę i obronę biedaków właściwej

Pozdrawiam

Vote up!
14
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1557397

"profesor" dostawał odznaczenia od Niemców; mówił, że bardziej bał się Polaków niż Niemców. Obrzydliwe :(

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-1

CISZA

#1557412

czy chodzi tu o tego "Profesora" dla ktorego Polska byla biedna panna bez posagu?

Vote up!
9
Vote down!
0

Gosia

#1557422

pluł na Polaków a jednocześnie obłudnie twierdził, że "szanował Zofię Kossak Szczucką".

Zacytuję "opiniotwórczą" po ataku na RM (w związku z obroną autorki Protestu)

"Władysław Bartoszewski, asystent podczas wojny: - Szanowałem ją. Bardzo."

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,4006798.html

Habilitowany z obłudy... 

Vote up!
6
Vote down!
0

CISZA

#1557459

Krótko i na temat
> od VII 44 do I 47 :
Ofiarą Polaków padło od 400 do 700 Żydów ( gros z nich to funkcjonariusze komunistycznego aparatu bezpieczeństwa)
Ofiarą Żydów padło od 3200 do 6600 Polaków ( prawie wszyscy z Nich to uczestnicy Powstania Antykomunistycznego)

Vote up!
11
Vote down!
0
#1557405

No tak....komunizm i funkcjonariusze nie został do dziś rozliczony!

Taki Różański (Goldberg) uniewinniony, spoczywa w pokoju na żydowskim cmentarzu przy okopowej. Gliński zadbał także o jego grób. O tempora...

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0

CISZA

#1557416

"ateistyczną świętą", to z jej mitem rozprawia się (chyba skutecznie) Leszek Żebrowski. Polecam:

http://dzienniknarodowy.pl/leszek-zebrowski-o-falszywej/

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1557414

Dodałem jako Video

Bo to ważna informacja

Czerwoni mają rodeo

I cała zdrajców formacja

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1557480

Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.
1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.
Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego.

~ Zofia Kossak-Szczucka

*

Ostatni raz żydzi walczyli tysiąc osiemset lat temu. (...) Od tego czasu żydzi pasożytowali na ciele narodów europejskich, powszechnie znienawidzeni i pogardzani. Walczyli ze wszystkimi, lecz tylko podstępem, nigdy otwarcie, nigdy z bronią w ręku. Byli przyczyną, motorem trzech czwartych wojen toczonych w Europie przez poszczególne narody, lecz ślady swych wpływów zacierali najstaranniej. Pozornie nie brali udziału w niczym. Tchórzostwo żydowskie stało się przysłowiowe. Zatracili godność ludzką.

Wokół płonącego getta, „Prawda Młodych”, kwiecień–maj 1943.

~ Zofia Kossak-Szczucka

PS

Nie byłoby trzech rozbiorów Polski, gdyby król Kazimierz nie sfiksował!

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1557427

za dekalog Zofii Kossak i przypomnę nam słowa ostatniego odważnego Prymasa Polski:

"Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce" -  ks. Prymas Stefan Wyszyński

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

CISZA

#1557460

Jakże potrzebny w tym akurat czasie świetny tekst o Zofii Kossak-Szczuckiej - prawdziwej bohaterce, o której mówienie i pisanie powinno stać się jak najszybciej bardzo na czasie!

Pozdrawiam  

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1557440

Po pierwsze - cieszę się, że znowu piszesz :)

Czytałem w dzieciństwie Jej "Szaleńców Bożych" - świetnie pisała...

Ale do rzeczy: znalazłem dla Ciebie nieprawdopodobnie obrzydliwą historię: chodzi o rodzinę... Róży Thun. Otóż, nie mogąc sobie przypomnieć tytułu powieści, który tu przywołałem - zajrzałem do wiki, a tam taki passus:

 Aresztowana 27 września 1943 roku przez gestapo (na skutek donosu hr. Plater-Zyberka)[10] i 5 października 1943 wywieziona do KL Auschwitz-Birkenau

Już tłumaczę, o co chodzi: Plater-Zyberk to nazwisko rodowe matki tej folksdojczki, "naszej" Róży! Wiedza ta pochodzi stąd:  http://naszeblogi.pl/49172-europejskie-korzenie-rozy-wozniakowskiej

Może Cię to zainteresuje i "pociągniesz" temat?

 

Serdeczności

Vote up!
7
Vote down!
0
#1557441

Co tu gadać wieeeelka patriotka i pisarka.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0
#1557453

Dziękuję za przypomnienie, były u nas jej chyba dzieła zebrane, na pewno Krzyżowcy i reszta tej epopei.przy podziale biblioteki dostały się bratu ja odziedziczyłem klasykę, brat nie znał łaciny.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1557454

Serdeczne dzięki:) Nie wiedziałam o tym donosie; nazwisko rzadkie, więc powiązanie rodzinne z europosłanką bardzo możliwe.

"cieszę się, że znowu piszesz :)" Piszę z trudem i przerwami. Rehabilitacja....właśnie teraz"biegnę".

Wrócę zaś, by komentować. Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1557461

Nie zapominajmy jednak o tym, że w jednej rodzinie spotykamy nie tylko zdrajców, ale także bohaterów, obok osobników zaprzedanych śmiertelnym wrogom Polski takich, którzy z całych sił służyli Polsce aż do ofiary z własnego życia.

Zjawisko przekupywania wpływowych osób w dawnej Rzeczpospolitej przez dwory ościenne przyjęło w czasach saskich postać prawdziwej plagi. I za wyjątkiem okresu międzywojennego, kiedy z tą plagą walczono by ją wyeliminować raz na zawsze, tak naprawdę niewiele się zmieniło w tym względzie od czasów saskich (o okresie PRL-u nawet nie wspominając).

      

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1557464

Wielkie dzięki cisza za ten wpis! Jest na czasie! Jest znakomity i niezwykle wartościowy. Naturalnie piąteczka! Tak trzymaj! Każdy niepoprawny bloger winien studiować wnikliwie treści tego wpisu, bo tak właśnie walczy się o prawdę i tak promuje się prawdziwych polskich bohaterów, jak Zofia Kossak - Szczucka. Ten przekaz to wiarygodne świadectwo tamtych dni, skreślone piórem świetnej i błyskotliwej pisarki dla której wiara i ojczyzna, zawsze stanowiły pierwsze powołanie życiowe. Gdy czyta się tamte zapisy, ma się wrażenie jakby to działo się teraz, to dowód iż są to zapiski szczere, po prostu wierny i mocno uderzający przekaz tragicznej atmosfery tamtych piekielnych czasów. Polecam lekturę gorąco każdemu. A Tobie cisza dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1557457

Byli w śród wysokich funkcjonariuszy Wermachtu i SS ukrywając swoje pochodzenie i nie przeszkadzało im pochodzenie w mordowaniu Polaków jak swych braci żydów.

I żydowska NKWD z żydami Stalinem i Berią na czele. a ci z kolei mordowali Polaków w obozach Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Bykowni i wielu innych miejscach,

Po wkroczeniu ponownym do Polski w 1944 zakładali obozy śmierci dla tych Polaków, którzy nie chcieli demokracji sowieckiej przywiezioną na sowieckich czołgach, nadzorowane prze żydowskie NKWD.

Nowy rząd PRL po wojnie i UB to sami żydzi, ilu zamordowali Polaków w kazamatach i obozach tego nikt nie zliczy.

Panie Kurski co do K***y nędzy co robi pan w tej TVP i za co pan bierze pensje??? I brać się do roboty i się nie bać co powiedzą żydzi, tylko robić materiały o zbrodniach żydowskich na Polakach i puszczać je

A nie pieprzyć i owijać w bawełnę i się kajać jak dziecko co zbroiło żle.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557476

Stalin i Beria byli Gruzinami. Co do Stalina to krążą plotki że był Polakiem Synem Polskiego podróżnika Przewalskiego. Matka Stalina sprzątała jego mieszkanie w czasie pobytu w Gruzji, no i zakwitł romans.. Chruszczow był o tym przekonany.

Tu jest link do tej historii.

Świadczyło by o tym jego wykształcenie, Przewalski miał zostawić na nie pieniądze. Rodzice Stalina byli bardzo biednymi ludźmi, nie stać by ich było na posłanie go do seminarium duchownego.

Dziękuję i Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1557481

Gruzińskimi żydami, i przez to wybierali żydów do NKWD, bo wiedzieli że nie będą mieć skrupułów w zabijaniu Polaków.

Ot i tyle

Pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557484

Ja nie muszę, ale sprostuję, wg źródła:

http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/483966,stalin-byl-polakiem-mikolaj-przewalski-to-ojciec-stalina-adam-weglowski-bardzo-polska-historia-wszystkiego-recenzja.html

»Autor „Bardzo polskiej historii wszystkiego” powołuje się na wyniki analiz DNA opublikowanych w 2006 roku przez rosyjski „Newsweek”. Już sam fakt przeprowadzenia takich badań wskazuje na to, jak mocno plotka ta żyje za naszą wschodnią granicą. Dziennikarze pobrali próbki od krewnych Przewalskiego i Stalina, jednak porównanie chromosomów Y wykazały, że obie rodziny pochodzą od innych założycieli. Na szczęście wyjaśnienie fenomenu fizycznego podobieństwa między Stalinem a Przewalskim jest o wiele prostsze niż wykonanie badań genetycznych. Węgłowski sięga do ustaleń zawartych w książce braci Miedwiediewów, którzy opisują historię powstania portretu Józefa Stalina. Stworzeniem oficjalnego wizerunku wodza narodu rosyjskiego zajął się w 1946 roku artysta Boris Karpow, który miał za zadanie nadać Stalinowi bardziej arystokratyczny wizerunek. Podniósł mu więc nieco czoło, zmniejszył i poszerzył ostry gruziński nos, obniżył brwi, a policzki wysunął do przodu. Na kim wzorował się Karpow? Jak przekonują autorzy „Nieznanego Stalina”, właśnie na portrecie XIX-wiecznego podróżnika Mikołaja Przewalskiego.

Jeśli już doszukiwać się genetycznych podobieństw między Józefem Stalinem a słynnymi postaciami, to – jak wskazuje Węgłowski – więcej wspólnego niż z Mikołajem Przewalskim przywódca Związku Sowieckiego miał z człowiekiem lodu, nazwanym przez naukowców imieniem Ötzi. Znaleziony w tyrolskim lodowcu mężczyzna, zamarznięty około 5,3 tys. lat temu może pochwalić się podobną grupą chromosomu Y co wódz ZSRR. Przydomek „człowiek lodu” lepiej pasuje do Stalina niż „konik Przewalskiego” – z przekąsem zauważa autor „Bardzo polskiej historii wszystkiego”.«

I skomentuję - choć matka Stalina nie cieszyła się zbyt dobrą opinią w Gori, to jednak  kłamca Chruszczow nie może być żadnym wiarygodnym źródłem. A w cytowanym powyżej artykule autor podaje, że Przewalski był w Gori jedynie przejazdem, albo też - nie był tam wcale:

"Jedna z wnuczek Stalina – co zaznacza Węgłowski – Galina Dżugaszwili, twierdziła, że Przewalski przejeżdżał przez ich rodzinną miejscowość, kiedy pospiesznie wracał z wyprawy na Daleki Wschód, wezwany do Petersburga w maju 1878 roku wieścią o śmierci matki. Z kolei autorzy książki „Nieznany Stalin”, Roj i Żores Miedwiediewowie, przekonują, że Przewalskiego nigdy w Gori nie było. Jak więc rozstrzygnąć kwestię ojcostwa?"

No i do grona "przyjaciół" Jekatieriny Dżugaszwili, wg autora cytowanej publikacji, "zaliczał się również lokalny oficer policji Damian Dawriczewy, pop Christofor Czarkwiani, a nawet (co jest raczej owocem wybujałej fantazji plotkarek z Gori) przyszły car Aleksander III."  

Tak więc spekulacje na temat polskiego pochodzenia Soso możemy już sobie darować - teraz i na przyszłość.

Pzdr,

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1557673

Dziękuję za informację. Pamiętam te wypieki na twarzy kiedy pokazywaliśmy jeden drugiemu te fotografie Stalina i Przewalskiego w encyklopedii.

Te żydowskie pochodzenie Stalina i Berii o którym wcześniej ktoś wspominał na tym forum nie bardzo mi leży, żydowskie pochodzenie i seminarium duchowne, trudno mi w to uwierzyć.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1557681

no przecie pisałam już kiedyś, że opinie miał taką o nich, że to szmaty i kurwy najgorsze.

Vote up!
0
Vote down!
0

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1557687

oraz samo nazwisko takie jak żydowskie imię, znane z Biblii, z Pięcioksiągu, mogą z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazywać na żydowskie pochodzenie Berii. I, bez wątpienia, w Gruzji także mieszkali Żydzi.

W porównaniu z całym gronem przywódców ZSRR - był Beria najlepiej wykształconym "oficjelem" - posiadał półwyższe studia inżynierskie, był inteligentny i sprytny.

Stalin natomiast nie miał pochodzenia żydowskiego, nic podobnego nie wykazały przeprowadzone badania genetyczne (przypomnę - miał genom bliski "człowiekowi lodu" z Austrii). I właśnie Stalin studiował w prawosławnym seminarium, na co miał jakoby łożyć któryś ze "sponsorów" jego matki - pop lub policjant.

Pzdr,

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1557742

I tak trzeba do nich i o nich pisać.

PS. Apel do Kurskiego wyjąłeś mi z ust ...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1557491