Szukał bomby, znalazł „narodowca”

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Wczoraj „świecki katecheta” w TV Trwam, założyciel KOR, badacz smoleński, specjalista od wojska, uzbrojenia etc. etc. zaskoczył swoją przenikliwością. Przez wiele lat szukając bomb i bombek w TU 154 M znalazł inną bombę – „drobne środowisko narodowców”.


Posłuchaj!

Głos Polski – pos. Antoni Macierewicz


„Zastanawiałem się, skąd wzięły się środowiska, które powołując się na formację narodową i prawicową, są tak zdecydowanie proputinowskie. W tradycji polskiego ruchu narodowego, w istocie poza jednym wyjątkiem, nie było nigdy opcji prorosyjskiej. (…) Roman Dmowski nie był prorosyjski, to nie wchodziło w grę i nigdy Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne nie było prorosyjskie”
„Dwa środowiska w Polsce są najbardziej przeciwne polskim związkom z USA. Są przeciwne temu układowi geopolitycznemu, który daje nam największe szanse na utrwalenie niepodległości, na odbudowę siły państwa, gospodarki i Wojska Polskiego: to jest właśnie „Gazeta Wyborcza” i drobne środowiska, które powołują się na bycie narodowymi. Co jest spoiwem łączącym te formacje? Oczywiście Roman Giertych
—zwrócił uwagę polityk.
Wydawało się, że stracił on swoje podłoże ideowe, stracił racjonalność działania. Jego działanie po stronie Platformy Obywatelskiej i „Gazety Wyborczej” wydawało się być absurdalne i wydawało się absurdalne, że Adam Michnik i Grzegorz Schetyna wyciągają do niego rękę. To nie jest absurdalne. Oba środowiska łączy niechęć do USA. Oba środowiska są skrajnie antyamerykańskie i są proputinowskie i nawet wtedy, gdy są świadome tego, że dla Putina Polska jest obiektem do zniszczenia”


https://wpolityce.pl/polityka/439079-macierewicz-apeluje-do-narodowcow-wideo

 

Ciekawe odkrycie!
Ciekawe, że pan Macierewicz nie dostrzegł wcześniej tych „narodowców” np. na Marszach Niepodległości. Przecież powinni tam być, z Giertychem na czele!
Tym występem dla widzów TV Trwam zamierzał, jak mniemam, skutecznie uderzyć w działające w Polsce środowiska narodowe, które oczywiście nie mają nic wspólnego z jego wczorajszym znaleziskiem.


Ci od Giertycha narodzili się medialnie wczoraj i nie o nich przecież chodziło panu Macierewiczowi ale o powtarzaną w felietonie frazę – narodowcy i o obrzydzenie tego ruchu jako wrogiego Polsce, współpracującego wg. Macierewicza z GW, PO etc.


Szkoda, że takie „katechezy” nadają w TV Trwam ale może muszą…

Muszą? – nie przejęzyczyłam się.

 

ps:
Dla „równowagi” i na odtrutkę polecam w tej samej telewizji: „„Obrońcy prawdy” – zgoła inny klimat:
https://medianarodowe.com/marcin-rola-absurdalnie-skazany/

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:14)

Komentarze

choćby jednego za dużo

 

spośród tych co kacapi

wiernie służą

choćby jednego szubrawca

za dużo!  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1583890

widzieliśmy np. w Magdalence wśród miłośników komuchów, szubrawców, kacapów.

Chyba jednak nikt nie twierdzi, że było tam PC, PIS?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1583904

Na miłość ojczyzny się zaklina
codziennie pijąc do Putina.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1583924

Nudne... gdy notka nie pasuje uderzać Putinem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1583956

przyznanie

 

Putina zwyczajów znawcy

przy tym się przyznają

że są antypolscy szubrawcy!

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1583958

Nie wiem czy muszą...czy chcą...ale coraz częściej nie robią tego co trzeba.

Poranna odprawa w Ministerstwie Obrony Narodowej.
- Melduję, panie ministrze, że w czasie ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej zginęły ortaliony żołnierzy - zameldował głównodowodzący.
- O Boże! - wykrzyknął minister i skrył twarz w dłoniach.
Milczał dłuższą chwilę, wreszcie ukazał oblicze o czole pooranym troską, spojrzał na dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej i zapytał:
- Ile to jest ortalion?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1583903

Konferencja Bliskowschodnia kosztowała nas więcej niż ortalion....cały pier.....lion.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

CISZA

#1583907

I to jest właśnie szczucie Polaków przeciwko sobie. PiS niestety (teraz Macierewicz) szczuje Polaków na siebie, a powinniśmy iść razem przeciwko największemu wrogowi - totalitarnemu jewropejskiemu lewactwu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1583908

Spinelli i jego wyznawcy świętują sukces, gdy narodowcy w krajach UE są atakowani a narody podzielone!

Prosta taktyka, oby nieskuteczna.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1583957

skąd tak BZDURNY wniosek?

prorosyjskość tzw. narodowców jest faktem i to powszechnie znanym.

o prorosyjskości wielu ikon tzw. prawicy, z oczywistami szurami włącznie, to aż szkoda gadać.

a dziś, w dobie "Konfederacji..." staje się to równie widoczne i zastanawiające.

 

nie trzeba wcale doszukiwać się wielkiego spisku w prostych stwierdzeniach, znanych i wcześniej w sferze publicznej- nie ma do tego podstaw a brzmi to oszolomsko- za to po komentarzu widać gołym okiem niechęć i motyw odwetu za takie słowa, co zresztą w niczym nie tlumaczy ani nie usprawiedliwia clou tematu, czyli prorosyjskości wielu środowisk. nie sądze, by tak łatwo można zdyskredytować twierdzenia AM, ważnej postaci w polityce, człowieka zaslużonego i z dostępem do analiz wywiadowczych, wywodzącego się również ze środowiska narodowo-katolickiego. jego zdanie wcale nie jest odkrywcze, o podobieństwach do twierdzeń i czynów PO, GW, popłuczyn po Giertychu już dawno mówiono.

 

czy uczulanie na proputinizm i antyamerykanizm nie jest cenną i potrzebną rzeczą dziś, zwł. wobec szerzenia się ruskiej propagandy??? brakuje tylko kacapskich stwierdzen o macierewiczowym szerzeniu rusofobii. może tak bez krępacji jeszcze dodać, jak to bredy korwina, brauna i paru proruskich pajaców są spiskowo wyśmiewane, tak jakby ich absurdalnie wariackie postępowanie nie znamionowało samo-sabotażu. braun kandydujący dla walki z masonami a dziś chcący karalności homo, korwin znów za lekką pedofilią, za znęcaniem sie nad zwierzętami/ zoofilią a wcześniej to chyba prowadzący psa, by zeznawał w sprawie petard, wyzywający Kaczyńskiego od "pedała", śmieszkujący z antysemityzmu i z hitlerem, piszący na tt o łapaniu dzieci za siusiaki, wypominanie kasy pisowi i ośmieszania, gdy samemu robilo sie to na potęgę, bosak przywołujący rosyjskie standardy traktowania homo (br...), cyrki z jakubiakiem i Gwiazdowskim (jak bez nich, to źli i agenci ale jak dawniej sie powoływać, to wspaniali byli), kaja godek nagle wali w 500+... a to wszystko dziwnie wtedy, jak dostaja wiecej w sondażach :)  w sumie tylko jakubiak jest wiekszą populistycznie chorągiewką za to oni górują szuryzmem i malowniczą różnorodnoscią.

oczywiście winne zawsze spiski i złe koniunkcje astrologiczne, bo nie ich własne wariactwo polityczne.
w sumie super posunięcie- po co niszczyć i ośmieszać poszczególne ugrupowania, skoro mogą się kompletnie ośmieszyć wszystkie razem w efekcie synergicznym.

 

a co do samych narodowców, to lepiej się zorientować zamiast żyrować ich w ciemno. z wielu powodów to niesamowicie zakłamane i żenadne środowisko polityczno-ideowe. kto zechce, ten sam to zauważy bądź znajdzie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583948

pod dyktando swoich prowadzących! A ci posła A. Macierewicza nienawidzą niczym diabeł święconej wody...

Zresztą na tym portalu jest jakiś kolejny najazd politruków z filorosyjskiej ścierwoneonówki udających "polskich narodowców", którzy są zakochani w rosyjskim zbrodniarzu płk. Putinie... [sic!]

O tej ścierwoneonówce już pisałem w notce "Opara ze 'ścierwoneonówki' w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu". Warto tu przypomnieć chociaż fragment tego tekstu...

"Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie 'to instytucja, której warto przyjrzeć się bliżej'. Ponieważ, jest to 'całkowicie prywatna inicjatywa' Tomasza Omańskiego znanego z… lobbowania na rzecz Rosji. Zresztą mieszkający w Rosji od 20 lat Omański nie kryje się ze swoimi jednoznacznie prorosyjskimi poglądami.

Oddział tego Centrum znajduje się w Olsztynie i zdaniem jego twórców ma 'przybliżyć nie tylko mieszkańcom Warmii i Mazur, ale także całego kraju bogatą i ciekawą kulturę Rosji'. 'Siedziba polskiego oddziału znajduje się w okazałym trzypiętrowym domu, położonym pomiędzy dwoma jeziorami w cichej dzielnicy Olsztyna – Likusy' – pisze Dmochowski.

Jednak najciekawsze jest to ­– jak pisze Dmochowski – że: „Z Centrum powiązanych jest wielu polityków i publicystów, wśród których większość jest znana z filorosyjskich poglądów. Spotkamy tam np. Ryszarda Oparę, założyciela portalu Nowy Ekran, wcześniej związanego z gen. Wileckim, który ubolewa nad ‘niewłaściwymi sojuszami – militarnymi i gospodarczymi’ Polski oraz nad tym, że ‘Rosja jest traktowana jako główne zagrożenie i wróg’.

Warto dodać, że Nowy Ekran, po oszukaniu pracujących w nim pracowników i dziennikarzy, którzy porzucili pracę ponieważ przez kilka miesięcy nie otrzymywali wynagrodzenia – zmienił nazwę na NEon24.pl."

Cytat za: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1583951

proponuję zachować spokój.... opisani przez Pana politycy mają ponoć tylko 1,5 % poparcia.

Skąd więc ten niepokój?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1583959

Jest gorszą swołoczą, niż najgorsza swołocz kacapska ten, kto tej najbardziej zbrodniczej swołoczy w jakikolwiek sposób się wysługuje, tym bardziej przeciwko Polsce! 

I trzeba dodać, że tacy z prawdziwymi narodowcami nic wspólnego nie mają!!!  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1583960

Racja!

Wysługiwanie się obcym karygodne. Dodam: obcym "przyjaciołom" też!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1583970

Widzi że omijają go salony

Stara się ratować szkodników z PIS-u

Bo wie że nadszedł kryzys  zyciorysu

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1583972