Niepoprawne Radio PL - audycja 396. Posłuchaj, pobierz!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórkek) na stronie http://audycje.4shared.com .

Odwiedź również nasz kanał You Tube. http://www.youtube.com/user/npRadioPL?feature=watchAUDYCJA 396 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

Postać Tadeusza Mazowieckiego przedstawiona tak, że nikt nie może mieć wątpliwości od czego i dlaczego zaczęła się PRL-Bis czyli III RP.

19:02 Od Mazowieckiego do Tuska:Satyr (czyta MarkD) - Tadeusz Mazowiecki ps."Żółw"

Zanim wysłuchacie tego tekstu - zagadka. Zastanówcie się, proszę , co Grodzka ma wspólnego z koniem…

19:26 Blog:elig (czyta:Jawa) - Bypassy i Grodzka - kruszenie demokratycznej fasady

Projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy we wspólnych operacjach na terytorium RP – czyli podkładka dla obcej interwencji. Nie ma to jak wszechstronne, systemowe przygotowania, by w razie czego „porządek zapanował w Warszawie”.

19:32 Blog:Gadający Grzyb - Z frontu zacieśniania stosunków

Kraków traci status wolnego mista i zostaje włączony do zaboru austriackiego. Długo tłumione dążenia do wolności wybuchają w całej Europie. Budzi się nadzieja na odzyskanie niepodległości. Odc. 196

19:42 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, dok. § 26 Walka społeczna i początek § 27 Wiosna Ludów "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

05.02.2013 odbyła się na UKSW debata smoleńska zorganizowana przez stowarzyszenie „Doktoranci dla Rzeczypospolitej”. Prezentujemy Państwu pierwszy materiał, w którym przygotowania do wizyty w Katyniu ocenili: były szef BOR Andrzej Pawlikowski, płk. Tomasz Grudziński, były zastępca szefa Biura Ochrony Rządu ds. ochronnych.

20:01 Debata smoleńska:były szef BOR Andrzej Pawlikowski, płk. Tomasz Grudziński, były zastępca szefa Biura Ochrony Rządu ds. ochronnych - „Organizacja bezpieczeństwa osób uczestniczących w locie 10.IV.2010”

„Od kiedy na rosyjskich bagnetach zainstalowano w Polsce rządy zdrajców, zapadła o „Sztyletnikach” cisza, która w bardzo wymowny sposób obowiązuje także w III RP.
(…) Czyżby od 1945 roku do dziś rządzący obawiali się legendy o „Sztyletnikach” niosących śmierć zdrajcom?”

21:23 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb)? - Kto się boi legendy o "Sztyletnikach"?

Przynajmniej to zdanie z artykułu należy wbić sobie do głowy: "antysemityzmem byłoby dopiero zakazanie napisania o kimś, że miał żydowskich przodków…".

21:32 Artykuł:Jerzy Targalski (czyta:JaWa) - Czego powinniście się wstydzić

Powrót do Petersburga i przypadkowe spotkanie z ludźmi na co dzień mieszkającymi w przytułkach. Mocne doświadczenie i kolejna lekcja nienawiści.

21:44 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rodz.VIII cz.1

Kolejny wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu „Polska - Rosja: geopolityka i trudne sąsiedztwo". Tym razem profesor zajął się okresem rosyjskiej dominacji w XVIII wieku.

22:02 Wykład:prof. Andrzej Nowak - Petersburg i Warszawa: dzieje podporządkowania w XVIII wieku

Józef Piłsudski analizuje sytuację w kwaterze głównej wojsk rosyjskich i stan przygotowań do powstania. Odc. 10

23:26 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

„Tysiące Polaków, aresztowanych przez NKWD w latach 1944-1945 i wywiezionych do sowieckich łagrów zmarło w domu niewoli, a ich rodziny nadal nie wiedzą, gdzie ich bliscy zostali pochowani”. Polskie losy na „nieludzkiej ziemi” po II wojnie światowej – dokończenie eseju Godziemby.

23:41 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - W powojennych łagrach - cz.2

Kilka argumentów w kwestii, dlaczego, choć wydaje się to nie do wiary, sprawa powiązań rodzinnych jest kluczowa dla interpretacji historii Polski.

23:53 Artykuł: Piotr Gontarczyk (czyta:JaWa) - Kochane dzieciaki

A czy TY potrafisz zmienić świat wokół siebie??? Oni potrafili! Rozmawiamy z Piotrem Szeferem z Mogilan w Małopolsce i Marcinem Kamińskim z Podlasia, którzy doprowadzili do zmian w swej lokalnej społeczności. Jak się do tego zabrać? Jak stworzyć lokalny ruch obywatelski? Jak zmienić świat wkoło siebie? Na koniec reklamujemy dobre książki.

24:04 Konserwa:Jabollissimus - Młodzi zmieniają świat wokół!

Skąd się wziął Wałęsa? Czy naprawdę zakończył pracę dla SB w 1976 roku? Strajk 1988 pozorowany jako pretekst do rozmów "okrągłego stołu".

01:16 Wypowiedź:Andrzej Gwiazda - Andrzej Gwiazda o Wałęsie

Ustawa dopuszczająca wezwanie do Polski zagranicznych służb i planowane przetasowania na scenie politycznej z tajnymi więzieniami CIA w tle – czyli rzut oka na knowania „bezpieczniackich watah” przez pryzmat „teorii spiskowych”, które mają to do siebie, że całkiem zgrabnie wiele rzeczy tłumaczą...

01:31 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Dwa nurty scenariusza rozbiorowego

Orinko i Caroni płyną obok siebie. Jednej wody błotniste, drugiej kryształowo czyste. Caroni wpada do Orinoko. Płyną jednym korytem, ale wody ich się nie łączą. Jak to się ma do uniwersytetu katolickiego w Wenezuelskim Guayana? Nikt tak pięknie nie potrafi kreślić słowem obrazy, by potem przechodzić do refleksji natury moralnej, filozoficznej. Tego się słucha, odpoczywa i myśli.

01:38 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

12 grudnia 2012 w Katowicach odbyła się konferencja popularnonaukowa „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji”, mająca przybliżyć i upamiętnić zapomniane dziś Porozumienie Katowickie z 11 listopada 1980 roku. Konferencję zorganizowały: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Porozumienie Katowickie 1980, Stowarzyszenie na rzecz Pamięci w Katowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach. Dziś przedstawiamy panel świadków historii. Prowadzący: Przemysław Miśkiewicz (Stowarzyszenie Pokolenie w Katowicach). Uczestnicy: Andrzej Rozpłochowski, Zbigniew Kupisiewicz, Jacek Jagiełka, Jan Cegielski.

01:49 Konferencja:P. Miśkiewicz, Andrzej Rozpłochowski, Zbigniew Kupisiewicz, Jacek Jagiełka, Jan Cegielski - Panel świadków historii (nagr. Tomasz Sarwa) Konferencja "Od porozumienia do grudniowej konfrontacji" Katowice 12.12.2012

Ocena wpisu: 
Brak głosów