Matołecka ekonomia. Balcerowicz z Petru sprzedają Alaskę, a Michnik Blumsztajna

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Rubikoniem na oklep przez Alaskę na czerską.
Równo 150 lat temu carska Rosja wyzbyła się Alaski, sprzedając ją Ameryce za dosłownie kopiejki.
1,5 mln km kw. terytorium za 7,2 mln $, czyli po 4,8 $ za km kw.( na dzisiaj ponad 100 mln; 67 $ za km kw).

Dziś Agora wyrzuca na bruk około 200 dziennikarzy, a członkowie jej zarządu wypłacają sobie po kilka milionów premii.

Car Aleksander II wolał całą swą energię skupiać na mordowanie Polaków, podbijanie i gnębienie nie tylko ludów kaukaskich niż zagospodarowywać boagate zamorskie terytorium.

Władze Agory też gnębią codziennym fałszem i lewackimi, antycywilizacyjnymi odpadami, wyziewami Polaków, mordują fakty. Wyrzucają na mordę swych pracowników i uprawiają matołecką ekonomię.

Tak to jest, gdy carowi walecie knutem zastapiło rachunek ekonomiczny!
Tak jest także, gdy nie mając własnego rozumu, zdania, realizuje się tzw doradców.
A jeszcze gorzej, gdy z premedytacją wykonuje się antypolskie zalecenia, czerpiąc z tego korzyści.

Czy? ile? wziął doradca cara Aleksandra, baron Eduard de Stoeckl za doprowadzenie i za podpisanie nocą z 29 na 30 marca 1867r. umowy o sprzedaży Amerykanom Alaski.

Ile?, bowiem czy!!! uznaję za nieuprawnione! otrzymali, skasowali niszczyciele polskiej gospodarki za liczne "transakcje" wyprzedaży polskiego majątku po 89r.

Polska zwana IIIRP takie "transakcje" przeprowadzała po 89r.
Tzw plan Balcerowicza, czyli czasy, gdy zachłanna, ordynarna, spekulacyjna zachodnia finansjera znalazła, nad Wisłą partnerów do tych cudownych, jakże mocno rentujących transakcji kupna w matołectwie- wulgarnych tzw ekonomistów rodem z PZPR!

Partyjny do końca aparatczyk (latem 1989 był jeszcze w PZPR) Leszek Balcerowicz przeprowadził coś, co należy bez obaw o przesadę i ...art. 212 KK określić jako gwałt na polskiej gospodarce.
Tenże "geniusz" i "reformator" czyli w zasadzie konował i matoł ekonomiczny! ściągnął z nóg Polaków skarpetki razem ze ...skórą.
Te jego tzw reformy; walka z inflacją, rzekome dążenie do silnej złotówki, to wulgarny zestaw, który doprowadził do totalnego wyniszczenia polskiego przemysłu, aby go potem niemal za bezcen wyprzedać.

Do dziś mam w uszach ten obłęd;" zakłady nic nie warte, zaorać, oddać za darmo".

I za tym szły czyny.

Muszę uczciwie przyznać, że w jego ekipie, w min. finansów była grupa z jednym z wiceministrów na czele, którzy mieli odmienne zdanie.
Nie godzili się oni ( nie wiem, czy życzyliby sobie przywoływać ich z nazwiska, więc z szacunku dla nich nie będę ich stawiać w sytuacji kłopotliwej!) z taką filozofią L. Balcerowicza sterowanego przez nie tylko Sachsa'a.
I bardzo szybko wszyscy jak pamiętam odeszli z ministerstwa.

Do dzisiaj pamiętam słowa jednego z wysokich urzędników tej "postępowej' ekipy uważającej, że polski przemysł trzeba zaorać.

Otóż przy jakiejś wizycie na Wspólnej zaproponowano mi ( byłem wtedy dyrektorem dużej firmy chemicznej walczącej z obłędną dywidendą, niszczącej nie tylko nas!) przejście do administracji rządowej.
Odmówiłem uzasadniając to tym, że aktualnie powoli wychodzimy z dołka; odzyskaliśmy płynność, mamy 30% rentownego exportu, itd. i nie mogę ot tak, tego wszystkiego zostawić.
Wtedy tę samą ofertę złożono mojemu pierwszemu zastępcy, dyrektorowi finansowemu.
I on odmówił, używając tego samego uzasadnienia.
I wtedy to, takie słowa skierował do nas ten ważny członek rządu J.K.Bieleckiego.
"Wasza Elana jest nic nie warta, tak, jak cały ten przemysł trzeba zaorać.
Bierzcie odprawę, ludzi na bruk, psa na bramę, a dla was będzie następna oferta.
Czeszcie kasę!" ( cytuję z pamięci).

Przyznam, że to nas zaszokowało!
Wracaliśmy do Torunia jak struci.

I taka była filozofia reformatora L. Balcerowicz i kolejnych rządów tej IIIRP.

A jej ukoronowaniem tzw powszechna prywatyzacja czyli diabelski twór pod nazwą NFI!
Pod tym szyldem liberałowie wszelkiej maści, kolorów i odmian dokonali masakry, rzezi polskiej gospodarki prywatyzując ją za dosłownie bezcen wedle instrukcji z zewnątrz.
W tym oczywiście olbrzymia rola L. Balcerowicza ze schładzaniem włącznie.

I do dzisiaj ten pan, Balcerowicz bezwstydnie broni swoich niszczycielskich, wulgarnych reform.
Balcerowicz jest pozbawiony wręcz elementarnej refleksji.
Zero refleksji!
Bezrefleksyjne dno!

Czyż więc mogą dziwić "występy", bezgraniczne matałectwo jego najzdolniejszego ucznia R. Petru?
Skądże!
Uczeń wart mistrza.
Rzekomy dr ekonomii ( pewnie przewód dr u Balcerowicza!) co rusz obnaża swe nieuctwo.

Chyba nie popełnię wielkiego błędu, jeśli zaryzykuję, że ta sama wulgarna, pazerna finansjera ..."reformuje"!! teraz gospodarkę Ukrainy! skoro takie tuzy jak Balcerowicz i Nowak znaleźli tam zatrudnienie.

Jakże wiele paraleli dostrzegam między rządami tej IIIRP z "reformatorami" i "ekonomistami" pokroju L. Balcerowicza, a decyzją cara Aleksandra II i jego doradców wyzbywającego się Alaski.

Skoro jestem przy tzw ekonomii, to tym samym księżycowym wymiarem aż wali po oczach z Agory, z ulicy czerskiej.
Takie same genialne wnioski i decyzje ze zdarzeń gospodarczych tej grupy kapitałowej, która jak jemioła przez ponad ćwierć wieku czerpała nienależne jej profity.
Tam też uprawiają czerską odmianę "ekonomii" rodem z Balcerowicza.
Ba! nawet trzyletnie plany uchwalają, czyli zwolnienia grupowe, dwieście dziennikarzy na bruk!, a zarząd Agory zarobił w ub.r. 8,57 mln zł, niemal o 5,7 mln zł więcej niż w roku 2015.
Genialne.
Im gorsza, niższa sprzedaż, wszystko na mordę, na ryj! tym... wyższe premie kierownictwa!
Czeszą kasę!
Tyle w ramach "trzyletniego planu motywacyjnego"!
A cóż to będzie, gdy w ...pięciolatkę, a nawet plan sześcioletni wejdzie czerska?
Czyżby A. Michnik został Hilarym Mincem na czerskiej? i Blumsztajna z Pacewiczem potraktował jako wroga ludu.

To wszak dueto wpływy Balcerowicz-Petru w najczystszej postaci!

No cóż! matołeccy ekonomiści jak widać mają się całkiem nieżle,, dalej gnają na swych Rubikoniach w pogoni za sześcioma królami..

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Tak się w moim życiu złożyło, że w roku 2002 miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z "Kasiarzem" tj. Leszkiem Balcerowiczem w Toruniu. Gościł on wówczas w naszym Grodzie Kopernika. Wówczas głównym jego celem wizyty było... zamknięcie toruńskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, którego był prezesem w Warszawie. Na spotkaniu z prywatnymi toruńskimi młodymi przedsiębiorcami wygłosił prelekcję na temat integracji z Unią Europejską (a w zasadzie powinno brzmieć: z trzema Wspólnotami Europejskimi). Opisałem to spotkanie w swojej książce pt. "Europejskie Eldorado".

Oto cytat:

"Chociaż już dawno wyrosłem z wieku harcerskiego, miałem okazję być na wykładzie w 2002 roku, w zasadzie przeznaczonym dla młodzieży, który poprowadził „Kasiarz” w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu. Przybył na salę z czterema ochroniarzami, którzy spoglądali „spode łba” na zebranych, jak na potencjalnych zabójców ich mocodawcy (kto broi, ten się zbroi?). Przede wszystkim bardzo negatywnie został odebrany fakt, iż Balcerowicz nie był przygotowany do poprowadzenia tego pseudo-wykładu. Mówił bełkotliwie i chaotycznie, a momentami zachowywał się arogancko, z dużą nutą megalomanii. Ten zadufany cynik sądził, że na sali siedzą same barany, którym może wcisnąć stek kłamstw, a słuchacze to „kupią”. „Podpierał” swój pseudo-wykład nieaktualnymi danymi albowiem operował danymi z lat 1996-2000, a brakowało danych z 2001 roku i jakże istotnych danych z trzech kwartałów 2002. Wiele z nich było „naciąganych” w kierunku prounijnym. Zauważyli to na sali nawet ci, którzy deklarowali się jako euroentuzjaści. W dodatku dane te były przygotowane bardzo niechlujnie graficznie, a wyświetlane na ekranie – były mało czytelne.

Po zakończonym pseudo-wykładzie, słuchacze mieli okazję zadawać pytania prelegentowi. Z tej okazji skorzystałem i ja. Moje trzy pytania były konkretne i takich samych odpowiedzi się spodziewałem. Oto moje pytania i odpowiedzi Balcerowicza, które cytuję:

J.K.:
Skoro mamy niebawem być w UE, o co pan tak usilnie zabiega, dlaczego w okresie stowarzyszeniowym z UE, dyrektywy NBP – którego pan jest szefem – nadal nakazują utrzymanie wysokich stóp procentowych kredytów na poziomie 12–18 %, podczas gdy przedsiębiorcy na przykład w Niemczech mogą skorzystać z kredytów ze stopą oprocentowania rzędu 3,5–7 % ? Jeśli mamy być w zjednoczonej Europie, to dlaczego jesteśmy pozbawieni jednakowych szans i możliwości rozwoju przedsiębiorczości w porównaniu do krajów Zachodu będących w UE?

L.B.:
Wielu kredytobiorców w Polsce nie spłaca zaciągniętych kredytów. Tak więc pozostali kredytobiorcy, którzy spłacają swoje zobowiązania wobec banków – pokrywają swymi zawyżonymi odsetkami niedobory w bankach powstałe z wyżej wymienionego powodu.

J.K.:
Większość kredytobiorców nie spłaca zaciągniętych kredytów, a wynika to z dwóch powodów: pierwszy to taki, że kredytobiorca na skutek prowadzonej między innymi przez pana polityki wyprzedaży przedsiębiorstw i utraty źródła przychodu czy też bankructwa własnej firmy – utracił płynność finansową. Drugi natomiast to taki, że już w fazie przygotowawczej kredytu, pracownik banku pozyskał wiedzę, iż potencjalny kredytobiorca nie posiada zdolności kredytowej, a mimo to przyznaje jemu kredyt za tzw. „odsyp” z kwoty kredytu do swojej kieszeni, choć ma świadomość, że kredyt ten nie będzie spłacany. I nie są to sporadyczne przypadki. W związku z tym zapytuję: kiedy pracownik banku będzie ponosił odpowiedzialność za „nietrafione” kredyty?

L.B.:
A co pan by chciał?! Chciałby pan, by takich pracowników banku postawić pod ścianę i rozstrzelać?

J.K.:
Kiedy przestanie pan realizować ten zabójczy dla Polski plan opracowany przez George’a Sorosa– hochsztaplera dużego formatu i Jefrey’a Sachsa – drugiego „ancymona” światowej finansjery?

L.B.:
Nie wiem, o jakim planie pan mówi i o jakich osobach.

Zapoznając się z powyższą treścią pytań i odpowiedzi, Czytelnik łatwo zauważy, że Balcerowicz wprowadził wśród kredytobiorców odpowiedzialność zbiorową, a wykluczył jakąkolwiek odpowiedzialność skorumpowanych pracowników banku za „nietrafione” kredyty. Natomiast odpowiedź na trzecie pytanie należy potraktować jako żenującą i deklasującą do reszty tego człowieka (słowo 'człowiek' w stosunku do tego ancymona obraża prawych ludzi).

„Profesor-kasiarz” zrobiwszy swoje, udając obrażonego odchodzi ze stanowiska ministra finansów i po odejściu H. Gronkiewicz-Waltz do Londynu (na etat dyrektora EBOR-u), bierze we władanie Narodowy Bank Polski, co nie przeszkadza jemu w aktywnej działalności w Radzie Polityki Pieniężnej, co przekłada się na jednoosobowe stymulowanie finansami Polski, a także na ograniczenie kompetencji ministra finansów M. Belki. Prezesowanie w NBP nie przeszkodziło jemu w przejściu do następnego etapu wprowadzania destabilizacji polskiej ekonomii i całej gospodarki. Mimo tylu krytycznych uwag, mimo ostrego sprzeciwu, butny i chamski Balcerowicz nadal utrzymuje wysoki kurs złotówki w stosunku do dolara, wysoką stopę oprocentowania kredytów w granicach 18-30 % (najwyższą w Europie!), obniża stopę oprocentowania lokat terminowych i jest współautorem projektu ustawy o opodatkowaniu zysków od odsetek z kapitału zdeponowanego w bankach.
Przepraszam Czytelników, że więcej o nim już nie napiszę, gdyż mam odruchy wymiotne na samą myśl o tym sk........nu".

 

A traktując żartobliwie tych dwóch ancymonów (L. Balcerowicza i R. Petru), to zamieszczam dwa żarty: pierwszy tekstowy, a drugi w formie mema.

1. Jeśli ktoś odważyłby się wprowadzić model ekonomiczny Balcerowicza na Saharze, to jest pewne jak amen w pacierzu, że po dwóch tygodniach zabrakłoby piachu :-)

2.

 

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1536053

... w wersji audio z Niepoprawne Radio.pl

Satyr

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1536115

Balcerowicz Leszek
vel Aron Bucholtz
w PZPR do 1989 r
napchał sobie mieszek

Okradając Polskę wraz z żydowską Unią Wolności, nazywając to prywatyzacją. Tysiące zakładów poszło pod młotek, a miliony Polaków stało się bezrobotnymi.
Dzisiaj ten pejsato czerwony sk***syn żyje sobie w dostatku, doradzając pejsatemu prezydentowi Ukrainy Poroszence.

I nie widać chętnych by go mieli ukarać i jemu POdobnym jak Lewandowski vel Aron Langman. 
 

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1536070

Wystarczył rok pobytu Balcerowicza na Ukrainie

jako doradcy rządu a Ukraińcy zaczęli do nas walić z granatników.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1536074

Doktor ekonomi, lider Nowoczesnej Pan Ryszard Petru: - Wielka Brytania tym listem rozpoczęła proces wyjścia ze STREFY EURO

Vote up!
6
Vote down!
0
#1536075

Petru jest dobrym ekonomistą, jest uważany za dobrego ekonomistę. Gdyby Nowoczesna wykorzystała kompetencje Petru i innych osób, bo w tej chwili jest brak wstrzelenia się, reagowanie na potworne błędy PiS-u i na to, co się mówi w mediach, a nie narzucanie tego programu" -

Jadwiga Staniszkis o Petru i Nowoczesnej w TVN24

Vote up!
6
Vote down!
0
#1536077

A - ze smutkiem - bo liczy ona (Jadzieńka oczywiście) mniej wiosen, aniżeli ja.

Ale chyba bardziej jest "zużyta" ;). Lub - "doświadczona", co nie zawsze przekłada się na większą dozę mądrości.

Pzdr,

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1536079

Interes dziejów USA

- zakup Alaski. Do intratnej transakcji między carem Aleksandrem II, a Amerykanami doszło 30 marca 1867 roku. Kwota sprzedaży wynosiła 7 milionów 200 tys. dolarów i została przekazana w złocie. Rozmowy z Rosjanami o przejmowaniu Alaski już po jej sprzedaży prowadził m.in. Polak, amerykański generał Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski. Po podpisaniu porozumienia o wykupieniu Alaski obie strony były całkowicie zadowolone. A dopiero kilkanaście lat później odkryto tam złoża złota, które skończyły się dość szybko. A w 1969 roku, w Prudhoe Bay odkryto złoża ropy naftowej i gazu ziemnego.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1536080

dlaczego chazarscy złodzieje z bucholzem i langmanem na czele jeszcze są na wolności? Buchlz rozkrada UA, a langman grzeje ciepły stołek w Brukseli i szczeka na Polskę. Podobnie TW Znak - UBecki szpicel bauer, ktorego własna, żydowska matka wyrzekła się za jego antypolską postawę... Dlaczego Szechter, morderca Polaków, mieszka sobie spokojnie tu: https://www.google.pl/maps/place/1102,+Doktor+Allards+Gata+4,+413+23+G%C3%B6teborg,+Szwecja/@57.6841739,11.9742223,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x464ff30968b33a07:0xa0b2c03e665a14a5!8m2!3d57.6841739!4d11.976411 i polska sprawiedliwośc jeszcze go nie dopadła? Jego braciszek dzisiaj szczeka w Austrii na Polskę i jest bezkarny. Wyszyscy mają się doskonale, nawet ta morderczyni: https://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska#/media/File:Gr%C3%B3b_Heleny_Woli%C5%84skiej.jpg spoczywa spokojnie w brytolskiej ziemi(mam nadzieję, że trafiła do scheol). 

Lista tych beznapletkowych sqrvysynów jest długa, a jeszcze dłuższa jest lista ich szabesgojów.

Bez rozliczenia z przeszłością nawet najgrubsza kreska nie bedzie dobrym fundamentem pod budowę przyszłości.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

xylen

#1536105