Donald Tusk kochasiem obojga narodów- topos marności!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Donald Tusk o tydzień, o niepełny tydzień ( dzień zakochanych minął 14 lutego) spóźnił się ze swoją nie tylko...miłosną deklaracją.

Jednocześnie data okoliczna Cyryla i Metodego!

Musiał się potelepać aż do Kijowa, aby tamże oświadczyć, że jest nie tylko polskim patriotą, lecz kocha też Polskę.

Oczywista...oczywistość!

Skoro patriota polski, to na mus, czyli raczej na sicher!!! kocha też Polskę!

Dlaczego stamtąd z Kijowa? pod kopułami soborów Kościoła Prawosławnego Ukrainy( Patriarchatu Konstantynopolitańskiego ) od 6 stycznia 2019 autokefalicznego (już od Moskwy oderwanej ) to oświadczył?
Czyżby jakieś reminiscencje po...chrobrowe?
Zamarzył może o...Szczerbcu?
Może przesłanie patronów Europy?
Donald marzi?

Kocha Polskę i Ukrainę też!
Miłośnik?
Na zabój! kogo bardziej?
Czy może raczej...kochaś obojga narodów?
Jak kochać na ...całego!

Tylko coś tu jakby złowrogo zachrzęściło w tej publicznej miłosno-miluśnej kijowskiej deklaracji D. Tuska!

Dla mnie zgrzyt!
I na dodatek nie jest to moim zdaniem ten odgłos sprzed 1000 lat miecza Bolesława Chrobrego uderzającego w jedną z bram Kijowa.

Cóż zatem tak zachrzęściło? poza twardo-gardłową odgermańską melodyką jakże charakterystyczną dla tembru głosu D. Tuska.

Otóż!, na mój nos Kresowiaka, na moje ucho napływowego Toruniaka, to bardziej odgłos złowieszczego dla uszu Polaka, morderczego, tępego chrzęstu o kości... tryzuba niż szczęk Szczerbca!

Kolejny typowy dla Tuska patos!- vanitos!, topos marności!

Każdy kochać może!

Donald Tusk także! kogo chce i jak chce.

Onegdaj, za moich lat młodzieńczych ironizowaliśmy n/t tych kochających inaczej, co to wtedy było powszechnie oczywistym nawet dla WHO jako chorobliwe zboczenie, które podlegało leczeniu, mawiając tak:" płeć nieważna, ważne są uczucia!, ale z dala ode mnie".

Tak więc D. Tusk jak każdy z nas ma prawo do uczuć! jak też do publicznego ich wyrażania.

Nikt nie może jemu odmówić tego prawa do bycia polskim patriotą, ani też do kochania Polski!

Tylko jedno ale, wielkie ale!

Musi to być uczucie szczere!

A kochać Ukrainę, to Donald Tusk może kochać nawet jeszcze bardziej szczerze i mocno jak np. Niemcy! i z wzajemnością jak to rezonuje Frau Kanzlerine słowami Unsere Grosse Kamerade Donald! ba! nawet dla nich Ober Grosse Kamerade Donald!

Polacy sami dokonają oceny kijowskiej deklaracji-wypowiedzi Donalda Tuska.

Zaryzykuję roboczą tezę, że pomimo tej całej żarliwości bijącej z oczu i słów D. Tuska, nie ma i nie będzie zgodności co do wspólnoty przekazu Szczerbca z tryzubem!

Niedoczekanie Panie Donaldzie Tusk!

A mnie, jako skromnemu antysalonowi ( od zawsze przez małe "a" ) od takiego patrioty jak Donald Tusk na wszelki wypadek trzeba się trzymać z dala.

I niechaj tenże kochaś obojga narodów też się trzyma ode mnie z daleka! ( Bruksela, Berlin, nawet Kijów!), gdyż aż hadko go słuchać, tego co on wygaduje, a jeszcze bardziej na kogoś takiego jak on patrzeć!

pzdr

p.s.
Dwie dygresje:
1.Ok pół miliona niedożywionej polskiej szkolnej dziatwy odczuło w latach rządów D. Tuska na sobie tę wielką miłość do Polski, Polaków byłego premiera.
2.Ta dobitna deklaracja miłosna D. Tuska byłaby b. szczera, wybrzmiałaby gorliwiej w jego ustach o ukochanej Ukrainie, gdyby ją jeszcze zakończył słowami "sława Ukrainie". Daruję podniesienie wyprostowanej prawej ręki w prawo-skos wyżej czubka głowy i " bohaterom sława".
Jak szaleć, to szaleć!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)

Komentarze

Donald szykuje się do prezydentury i niemal pewne że ją dostanie. Ostro o to zabiega sam Duda i całe PIS.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

norwid

#1581357

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581363

Mi również bardzo przykro że mam racje. To ja Jarząbek, trener 2 klasy gardłowałem za Kaczyńskim pewnie jeszcze nie raz odszczekam.. "łubu dubu łubu dubu niech.. żyje nam".

Ale jak to powiadają starsi - pożyjemy zobaczymy.

pozdrowienia dla niepoprawnej u niepoprawnych, toż to prawdziwy bloger kombo ;D

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1581376

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581360

Tyfus nie ma szans żeby zostać prezydentem , on nie ma nic do zaoferowania Polakom . Często pytam tych ludzi co głosowali na Tuska , czy na chwile obecną , również by głosowali na niego , odpowiedź zawsze ta sama , nigdy .

Nawet jego porażki w UE są przez opozycję traktowane  jako sukces , mówią że Tusk wróci na białym koniu , a ja myślę że on wróci , ale na dziej świni . On nawet nie może podeprzeć się jakimkolwiek przykładem , że zrobił coś dobrego dla dobra Polski , same porażki .

Oczywiście co do obecnego prezydenta , mam wiele zastrzeżeń , ale głosowałabym na A . Dudę , chyba że PIS wystawi innego kandydata . Za  rządów Tuska najlepiej kwitło złodziejstwo , okradanie ludzi z mieszkań , państwa . Nigdy więcej tego człowieka na jakimkolwiek stanowisku w Polsce .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1581383

Tusk jak karny żołnierz SS wykonuje rozkazy

On już nie wie co ma robić i mówić, ten  błazen niemyty

Tusk cały czas prowokuje, to mistrz PROWOKATOR, w ten sposób wzbudza wokół siebie negatywne emocje. Skupia na sobie niechęć ludzi, to jest dla niego paliwo. Karmi negatywną energią, odpuśćcie sobie dziada, szkoda energii. Lepiej uwagę przenieść na pozytywne osoby i je wspierać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1581388

Jutro rocznica śmierci Pawła Kulczaka, uczciwego dobrego człowieka zamordowanego przez nożownika wychowanego na "wesołych happeningach" Donalda Tuska obsesyjnie nienawidzącego polskiego patriotyzmu i religijności. Umierał 11 dni, osierocił troje dzieci.

Kto przemilczy zbrodnię?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1581387

Tusk wszędzie gdzie jest działa przeciw Polsce i łże stale...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1581392

Tusk bardzo zbulwersowany mówi o degeneracji obecnej władzy, tak jakby nie było porażających rozmów o stanie państwa za PO u "Sowy i Przyjaciół", jakby nie było "Zbycha" (Zbigniewa Chlebowskiego) i "Mira" (Mirosława Drzewieckiego) oraz posłanki Cielebąk, czyli Beaty Sawickiej, z ekscytacją opowiadającej agentowi CBA, że „lody będą kręcone” – niegdysiejszych, a dziś już zapomnianych bohaterów afer w czasach Tuska, za które on sam ponosił polityczną odpowiedzialność. Cóż – co było, a nie jest…
Gdy latem 2014 roku Tusk, ku zaskoczeniu wielu, oznajmił, że zostawia Polskę dla Brukseli, dość powszechna była diagnoza, że robi to, uciekając od narastających problemów oraz dlatego, że jego legendarny teflon zaczął się ścierać. Słuchając dzisiaj coraz liczniejszych wystąpień byłego lidera PO, można zauważyć, że arsenał środków się nie zmienił.

To ten sam Tusk co w czasie swoich rządów w Polsce – tak samo sprytnie, choć właściwie dość prosto manipulujący, tak samo pozostający samemu poza zasięgiem najostrzejszego sporu, ale zarazem umiejętnie przeciągający kijem po kratach, tak aby podrażnić przeciwnika.

Czas spędzony w strukturach UE pozwolił położyć nową teflonową warstwę i choć powrót Tuska nie jest bynajmniej przesądzony, politycy PiS ze swoją przaśną momentami propagandą powinni się obawiać.

https://opinie.wp.pl/warzecha-tusk-o-kaczynskim-czyli-powrot-wielkiego-manipulatora-opinia-6351901858469505a

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1581415

Służy tylko szwabom, ten ryży folksdojcz, Polskę tylko uważał za dojną krowę i stał na straży, by Polska nie zagrażała interesom szwabskim.

 W nagrodę szwaby dadzą mu 100 tysięcy emerytury, za wkład walki z Polską.

W Polsce moich rodziców, te ryże bydle miało by czapę przez powieszenie, za zdradę Polski.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1581424

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1581443

Zamiast zajmować się  Donaldino, który co tu dużo mówić może zagrozić PADowi należy na forum NP wdrożyć kampanię poparcia dla  Antoniego  Macierewicza!

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23910627,tusk-wyprzedzil-dude-w-rankingu-zaufania-wysokie-miejsca-biedronia.html

I tyle w temacie!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581399

Stanisław Michałkiewicz, być może lepszy od pana Macierewicza którego szanuję ale mam inne spojrzenie na sojusz  z Ukrainą, Israelem, a nawet USA, podobnie jak pan Stanisław Michalkiewicz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1581413

Kandydatów może być wielu, ale co do pana S. M. bo ja wiem? Raz za serce chwyta, raz za jaja! No i ten rzekomy "SAM"...

Michalkiewicz, Czarnecki, Czuma, Moczulski, Mike... ROBCIO… współpraca z KOR… konserwatywny liberalizm i liberalne rozwiązania gospodarcze, (dobry zły liberalizm) UPR.. W 1992 roku Konfederacja Polski Niepodległej, której przewodniczył Leszek Moczulski zagłosowała za odwołaniem rządu Jana Olszewskiego w związku z planowanym ujawnieniem listy agentów komunistycznej bezpieki…

http://www.bibula.com/?p=31516

http://niepoprawni.pl/blog/5982/stanislaw-michalkiewicz-zatrute-pioro-do-oglupiania-polakow

https://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/stanislaw-michalkiewicz-niebezpieczny-klamca-manipulator-i-oszczerca/

https://prawda2.info/tm.php?t=14642&start=40

https://natemat.pl/257255,kim-jest-stanislaw-michalkiewicz-to-za-jego-komentarz-przepraszal-syn

PS

"Środowisko dziennikarskie w Polsce to jest kupa gówna śmierdzącego. Prawdopodobnie dlatego tak śmierdzącego, że połowa jeśli nie 3/4 tych zasrańców, to są tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa albo innych bezpieczniackich watah."

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W0SmE87ZgbI

Autor ~ S.M - redaktor „Kursu”, naczelny „Nowego Świata”, publicysta „Najwyższego Czasu!”.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581454

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pdł ppr pdł. Mśk wystwc.

bingo

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1581466

o opublikowaniu Aneksu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1581474