Chrruumm, chruumm; Chlew, chlewik, świnia, świnie

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niekoniecznie trzeba iść do kina na paszkwilancki gniot potomkini KPP, aby... zostać, stać się świnią lata/ łamane przez /jesień 2023!
Podobnież było za okupacji, niejedna świnia; szmalcownik, kapuś, etc nigdy nie była w kinie, a mimo to była nią, świnią.

"Tylko świnie siedzą w kinie, co bogatsze, to w teatrze".
Obecnie. szczególnie niejeden teatr, niejeden teatr trąci programowym chlewem, a ich zespoły pospolitymi świniami.

Okupacyjne powiedzenie stało się niezwykle aktualne w odniesieniu do reakcji na film córki komunistycznego, kominternowskiego politruka od kultury.

III RP nie tylko odziedziczyła po prl przeogromny chlew, gdyż dochowała się własnego przychówku! świń wszelakiej maści ogrom, dostatek.

"Zadowolona z siebie świnia", to z Sergiusza Piaseckiego, bodaj z "Upadek wieży Babel"?

Taa!
Jakże te "świnie" są z siebie zadowolone!

I niejedna z nich byłą już nią na grubo przed tym, gdy Pan Prezydent Andrzej Duda przywołał to okupacyjne powiedzenie na okoliczność paszkwilu córki politruka rodem z KPP, czyli raczej z piekła rodem.
I tu mam przed oczyma, czyli znów w pamięci przeczytane onegdaj "Siedem pigułek Lucyfera" wspomnianego. S. Piaseckiego.

Taa! ... zadowolone z siebie świnie.

Taki choćby A. Wajda!, wszak onże! może nie bywał w czasie okupacji w kinie?, nie doczekał też, nie dożył filmu swej wychowanicy, raczej wychowaniszczyni Agnieszki, ale w swoim filmie-propagandowym gniocie totalnie uświnił polską kawalerię!, przypisując polskim ułanom, bohatersko walczącym we wrześniu 1939r. z Niemcami idiotyczny, durnowaty atak lańcami i szablami na czołgi.
Tak samo świnowato potraktował polskich chłopców z lasu w innym, drańskim filmidle.
Świnia tak ma!
Świnie tak mają, tak postępują.

Podobnież taki Lech Wałęsa, który co prawda dożył premiery ( czy był, pójdzie? nie wiem!), ale i bez obecności na niej, na tym paskudnym filmie, wystarczająco się uświnił.
Pierwej, gdy zaczął donosić za pieniądze na kolegów ze stoczni, aby jeszcze potem brnąć w chlew, zaprzeczając oczywistym faktom, dokumentom oraz własnoręcznie pokwitowanymi odbiorami pieniędzy.

Czy kolejny z tej trzody, Donald Tusk musi iść na ten film, aby go podciągnąć pod tę okupacyjną kategorię?
Oczywiście, że nie!
Bowiem czas jego rządów, a potem RE, dobitnie go kwalifikują do chlewika.
Bo czymże, jak nie świństwem było zezwolenie, tolerowanie okradania polskiego budżetu, gdy ponad pół miliona polskich dzieci ( dane eurostatu) szło do szkoły na głodniaka!
Jaką trzeba było być ŚWINIĄ, aby nie tylko wyrzucić na bruk tysiace stoczniowców, przytulać się do Putina, walić z tym mordercą żółwiki na zwłokach 96 Polaków, a potem oddać całe śledztwo smoleńskie Rosji.
To mega świństwo!

I można by tak dalej wymieniać, kontynuować tę odchlewikową konwencję, wymieniać te paskudne persony, świniowate typy!
Wszak ta trzoda jest tak liczna!
Skoro zaś NP nie płaci mi za wierszówkę, to zmierzam ku końcowi.

Czas na finalne świnie, świnki, trzodę,

Wyimaginowałem ( broń mnie Panie Boże od Imagine lewaka Lennona! żadnych kumpli!) sobie taki obrazek.

Z multikina ( miejsce, miasto dowolne) wychodzą ci ze zbiorowości jakże pojemnego i aktualnego okupacyjnego powiedzenia " Tylko świnie....", a wśród nich trzy jakby staruszki.
Wyrażnie wzruszone; przygarbione, ubrane mocno retro; długie, ciemne suknie na głowach chuściny.
Ostatnio taki widok pamiętam sprzed 16-19 lat, gdy pracowałem w Belfaście ( Irlandia płn) i przejeżdżałem przez dzielnicę Faulls.
Staruszki co rusz przykładają do oczu chusteczki, jakby pochlipują.
Widok wart współczucia.

Ale!
Otóż to!
Coś tam nie gra!
Ktoś tu mocno przerysował, przesadził z tymi jakby staruszkami!

W rzeczy samej!, coś na POdobę grupy rekonstrukcyjnej tvn/russia today

Przy bliższym , dokładniejszym, nawet nie wścibskim przyjrzeniu się, te rzekome staruszki, jakby przesadnie przygarbione i za mocno przecharakteryzowane!

Bingo!

Klękajcie narody!, znaczy się trójka z ulicy Czerskiej, Wiertniczej,... i przyległości- niegdysiejsi żarliwi konserwatyści.

Przebierańcy!

Za staruszki robią ; Hugo Bader ( ma chłop doświadczenie, vide Marsz Niepodległości i jego uczernione pastą do butów oblicze na Negra) oraz Tomasz Terlikowski z Pawłem Kowalem!, przez lata maskujący się na gorliwych konserwatystów, patriotów oraz katolików!,! a dziś jakże uświnieni.

"Tylko świnie ....."

chrrruuumm, chruummm

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Takich szmat jak Terlikowski, Kowal i inni, jest na pęczki.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1654746

nie ma sensu się wypowiadać - oprócz innych sponsorów, to ZDF i Marszałek Struzik dali kasę na produkcję. I teraz stres - jakie będą zwroty zainwestowanej kasy?

Lemingoza ma problem z odpowiedzią, czy byli w kinie na tym filmie - kluczą, wykręcają kota ogonem etc.. A normalsi się śmieją, bo olewają film.

Sukces w Wenecji? Czyj?

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Piter1

#1654756