Partia pomnikowa i beznadzieja

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Politykę i religię uważam za dwa najgorsze wymysły ludzkości. Konsekwencjami są niesprawiedliwości, wojny i podziały.

Zacznę od tego, że nie darzę sympatią ani PO, ani PiS, ani żadnej innej partii czy partyjki. Przyjmuję tylko do wiadomości, że istnieją, bo zmienić tego nie mogę. Mogę tylko, co najwyżej, oddać swój ważny głos w wyborach za tym stworem politycznym, który wydaje się mieć w danej chwili bardziej ludzką twarz. I mogę wyrażać swoje zdanie na otaczającą mnie rzeczywistość.

PO, gdy przejmowała władzę, obiecywała mnóstwo, ale potem zapominała o swoich obietnicach. W ostatnim okresie rządów Tuska i Kopacz partia ta siedziała, jak mysz pod miotłą i była zadowolona, jak nic się nie działo. Rządzący nie robili nic, aby polepszać życie Rodakom. Doprowadziło to do stagnacji i beznadziei. Mnóstwo osób wyjechało z Kraju, nie widząc perspektyw dla siebie i nie godząc się na bylejakość życia.

W Kraju jest mnóstwo do naprawy i poprawy, bo rzeczywistość się zmienia i powinny zmieniać się przepisy stanowione przez Państwo. Do zmiany są rzeczy drobne, jak i o dużym znaczeniu. PO nie robiło nic i obecnie sytuacja wygląda tak, że zwykły obywatel jest pozostawiony sam sobie. Mało tego, jest atakowany przez własne Państwo, które zamiast go chronić – tylko patrzy, jak mu zabrać jego pieniądze( np. likwidacja III filaru).

PO nic nie robił, aby ulepszać społeczeństwu życie, żeby pomagać, a nie szkodzić, a prezydent Komorowski na to patrzył i również nic nie robił. A wiedział, co trzeba zmienić, bo zaraz po I turze wyborów wystąpił z kilkoma inicjatywami. To jednak było za późno.

PiS rządziło przez parę lat i było coraz gorzej. Kościół panoszył się w Kraju, jak nigdy dotąd, Kaczyński z Rydzykiem panoszyli się niczym udzielni książęta, a dla mieszkańców nic z tego nie wynikało. Nie było to dziwne, bo PiS to partia demagogów, to partia anty unijna, i sprzedajna kościołowi. To partia, która tylko obiecuje – z reguły gruszki na wierzbie – a nic nie robi, bo nie potrafi. Działacze tej partii potrafią tylko krytykować i burzyć. O budowaniu nie ma mowy.

Gdy PiS dojdzie do władzy, skłóci nas z sąsiadami i z Unią. Wewnątrz Kraju też będzie szukała wrogów, aby mieć co robić. Ta partia nie umie rządzić i pracować bez wrogów. PiS musi mieć wrogów zew i wewnętrznych. Inaczej nie potrafi funkcjonować.

PiS ma jeszcze jedną cechę: to partia od pomników, martyrologii i teorii spiskowych. Pod rządami PiS-u wybuduje się wiele pomników, chodzenie do kościoła w niedzielę będzie obowiązkowe i na 100 procent zostanie zakazany handel w niedzielę, bez względu na opłakane tego skutki finansowe i społeczne (zwolnienia z pracy). Będzie się ciągle słyszało o patriotyzmie Bogu, Ojczyźnie

i bohaterskiej historii Narodu Polskiego.

O SLD nie ma co wspominać, bo ta formacja stała się kanapową. Dziś L. Miler popisał się w wywiadzie w RMF-ie odkrywczym spostrzeżeniem, że rozdział Państwa od kościoła to fikcja. Tyle, że zapomniał dodać, iż za rządów SLD, kościół też był gloryfikowany i też nie było rozdziału.

Pan Palikot sam się wykończył, swoim nazwijmy to delikatnie, nieznajomością

rzeczy, za którą się wziął. Naobiecywał, ludzie dali mu mandat zaufania(13%), a on zapomniał co obiecał i skupił się na bratobójczej walce z SLD.

Kolejny polityk, który ośmiesza siebie i nas w parlamencie europejskim niewarty jest nawet wymienienia z imienia i nazwiska. Przejdę więc do czarnego konia wyborów, czyli do muzyka Pawła Kukiza. On też tylko by krytykował, ale sam nie zaproponował w zamian nic. Kiedyś był przeciwny kościołowi i PiS, a teraz za wroga obrał sobie PO, bo się obraził na tą partię. Za karę, że on się obraził – zafundował nam prezydenta z PiS. Myślę, że jak pan Kukiz błysnął, tak i zgaśnie, bo nie ma pojęcia o tym, co ma robić i jak robić. Już wrócił na łono kościoła i też karmi nas demagogią, czyli to nic innego, jak PiS bis. Porwał młodych i niedoświadczonych młodych ludzi, którzy chcą zmian, a nie zdają sobie sprawy, do czego mogą doprowadzić, gdy dopuszczą do władzy zdewociałych polityków posługujących się demagogią. Jednym słowem młodzi działają na zasadzie: „jak mały Jaś wyobraża sobie świat”.

Przyznam, że przez minutę miałem zaćmienie i pomyślałem, że może pan Duda wykaże się mądrością polityczną i odseparuje od swojego szefa Jarosława i faktycznie mądrze poprowadzi Naród ponad podziałami. Zaćmienie zdjął mi sam przyszły prezydent swoimi i swoich ludzi wypowiedziami na temat postawienia pomnika katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu, na otaczaniu się ludźmi pokroju Szczerskiego.

Ja wynika z powyższego, nie mam zbytniego wyboru w głosowaniu jesiennym, bo gdzie nie popatrzę – tam brak perspektyw, szarzyzna i państwo wyznaniowe. Jedyna nadzieja w tym, że może nowo powstające ugrupowanie Ryszarda Petru – NowczesnaPL, szybko okrzepnie, przedstawi mądry program rozwoju gospodarczego i społecznego i zdobędzie zaufanie ludzi chcących zmian na godne i spokojne życie.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:18)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zaczęło się ono, gdy po wygranej zaczął tak pięknie mówić zgodzie narodowej, jak Hitler o pokoju, ale przetrwało do wyjawienia pierwszej sprawy do załatwienia:
Duda wyszedł na Krakowskie Przedmieście i zaznaczył teren...

A jeszcze dzisiaj: To ja, przedstawiciel PiSu, wygrałem, więc zakazuję wam uchwalania ustaw.

A po za tym:
Głosuję na Kukiza, bo trzeba skończyć z taką oligarchią.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8
#1481791

Jedno zdanie i co najmniej 2 kłamstwa.

Ale jak się czyta Szechtera to się pisze Szechterem ;))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1481831

na te 2 kłamstwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1481832

są nagrania prawdziwych wypowiedzi prezydenta Dudy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1481847

(...)kiedy wola wyborców już została uzewnętrzniona(...)

Czyli został Duda wybrany, kandydat PiSu (gdyby było PO, pewnie by nie widział problemu), zatem I część zdania jest prawdziwa.
(...)nie dokonywano poważnych zmian, przede wszystkim zmian ustrojowych, ani takich, które mogą budzić jakieś niepotrzebne w społeczeństwie emocje, niestety także kreować konflikty(...)
W każdej ustawie można znaleźć jakieś elementy kontrowersyjne (rzadko kiedy ustawy są przyjmowane jednomyślnie), zatem II część jest prawdziwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1481851

Jeśli po tylu latach wyzysku i roskradania Polski gdzie bankowcy i Balcerowicz zostawili spaloną ziemię, zniszczyli swoimi nieuczciwymi działaniami tylu Polaków, ktoś mówi, że będzie głosował na Petru i Balcerowicza - to musi być kreaturą umaczana w systemie i powinna na forum podać swoje nazwisko.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1481820

w akcie solidarności podam swoje:
Jacek Strzemieczny PESEL 86101404350

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1481821

Z tego co widzę miałeś 4 latka jak Balcerowicz po raz pierwszy rujnował polską gospodarkię. Proponuję poczytać i trochę się zapoznać z tematem zanim będziesz się wypowiadał na tematy ci obce.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1481827

tak do de... ja pier... to nie ma sensu... wszystko beznadzieja...

Dudę będą wkręcać w takie wypowiedzi - on sam nie poruszył tematu pomnika, zapytano go o to, wypowiadał się spokojnie i uspokajajaco - oczywiście w kanonie swoich przekonań... Rewolucjonista to to nie jest - oczywiste  -to biały kołnierzyk - prawnik - będzie bardzo okragło...  i pisowsko. Ale nie dajmy się wkręcić.  Nie jest do de.. przynajmniej nie bardziej niż było.. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

STAHS

#1481838

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A idąc za waszą propagandą to znaczy, że jest złodziejem i kłamcą.

PS.
Po za tym jak wierzyć prezydentowi, który wygrał sfałszowane wybory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8
#1481839

PiS rządziło kilka lat - pan uważa, że niecale dwa lata to oznacza kilka? W porównaniu do osmioletnich rządów PO, które spaskudzilo każdą dziedzinę adminmistracji: upośledzenie sluzby zdrowia, zapaść oświaty i nauki, wyrzucenie na emigracje kilku milionów Polaków.

 

PiS sklocil z sąsiadami? Czy aby na pewno PiS nie mial lepszych stosunków z Bialorusią Litwą i pribaltykami. A np. z Gruzją? PO, które włazilo doslownie w tyłek Putinowi i Merkel, teraz twierdzi, że Putin jest be. Gdzie ich przenikliwośc? Chyba tam, gdziea ich prywatne interesy.

 

Najgorszą wina PO nie jest to, ze nic nic robilo. Jego działanie polegalo na przyklepywaniu wszystkiego, co zarządzila UE, beż patrzenia na pomyslność Polski np. pakiet klimatyczny, pigulka wczesnpoporonna dla piętnastoletnich dziewczynek, bez wiedzy rodziców. I wszystkie afery, które uszly ich bohaterom na sucho - warto obejrzeć niemy filmik Cejrowskiego. Członkowie PO dla własnych korzyści sprzeniewierzyli się każdej racji stanu np. zakup pendolino zamiast polskiej pesy.

 

Mam wrażenie, że jest pan dzieciakiem, nie znającym rzeczywistości, wyszkolonym przez telewizje, onet i gazetę wybiorczą.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1482004

na Białorusi Andżelikę Borys
na Litwie zapytaj Polaków czy nie było lituanizacji

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1482006