Rząd i PAD zdali egzamin w walce z pandemią koronawirusa

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Opozycja z zwłaszcza PO dostali jakiegoś obłędu jakby się szaleju najedli. Po dyżurnych tematach 2 mld zł nie na dofinansowanie TVP tylko na chorych onkologicznie, temat poszedł w odstawkę, jako niespełniający pokładanych w nim nadziei, przyszedł drugi, testy na koronawirusa dla każdego, wirusolodzy pukają się w głowę bo czegoś takiego nie ma na świecie, oczywiście testy dla osób podejrzanych na zarażenie  koronawirusem, ale nie dla każdego.

Ponieważ rząd i PAD w zasadzie zdali egzamin w tym trudnym czasie, a wg. badań pracowni procent poparcia rośnie zarówno PAD jak i rządowi, opozycja ma nowy przekaz.

Przełożyć wybory prezydenckie? Moim zdaniem nie, jak była powódź tysiąclecia w 1997 r. a zrozpaczeni ludzie zwracali się do ówczesnego premiera tow. Cimoszewicza o pomoc, miał jedną radę trzeba było się ubezpieczyć. To samo w 2010 r. po katastrofie smoleńskiej, gdzie zginął śp. Prezydent Lech Kaczyński i elita kraju, były przesłanki do przesunięcia wyborów, ale ówczesny  Marszałek Sejmu, Brąk, od razu galopem poleciał do Pałacu Prezydenckiego i PO natychmiast zrobiła wybory prezydenckie.

Oczywiście zawsze coś można zrobić lepiej, ale obecny rząd coś robi i dla obywateli i dla przedsiębiorców.

Społeczeństwo pozytywnie przyjęło zapowiadany pakiet pomocy na 212 mld zł, a opozycja głównie PO oprócz obgryzania paznokci i mówienie skuś baba na dziada, dla rządu  ma jedną nadzieję, gdyby wybory prezydenckie były przełożone, to może zdarzyłoby się coś takiego, że kandydat opozycji miałby szanse.

Ale jak patrzę na panią „ wpadkꔄMKB, tęczowego gumofilca, matkobijcy Biedronia, przedstawiciela największej partii opozycyjnej TVN Hołownie czy chłoptasia Bosaka, to wydaje mi się, że żadna z tych postaci nie ma szans z PAD. Wśród tych kandydatów nie ma jakości ani wybitnej postaci.

Mam nadzieję, że wybory odbędą się w przewidzianym terminie, a w połowie kwietnia, dzięki działaniom rządu nastąpi regres zachorowań.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/491737-prezydent-tarcza-antykryzysowa-ma-ochronic-gospodarke]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (24 głosy)

Komentarze

hephalump napisał:

Jak w obecnej sytuacji złapać władzę na haczyk, z którego nie będzie mogła się zerwać?

Ano żądać czegoś co w ostateczność i tak da wynik wskazujący na to, że władza ta się nie sprawdza lub ma tendencje totalitarne.

- Jak władza nie ulegnie żądaniom i w maju odbędą się wybory prezydenckie to się ją oskarży o nadużycie sytuacji, w której opozycja nie mogla prowadzić kampanii.

- Jak za np. dwa tygodnie lub za miesiąc rząd jednak będzie musiał wprowadzić któryś ze stanów nadzwyczajnych i majowe wybory się nie odbędą to opozycja będzie mogła krzyczeć, że oni już wcześniej się tego domagali.

- Rzad wprowadza stan wątkowy lub stan klęski i... wybory nie mogą się odbyć wcześniej jak 3 miesiące po jego odwołaniu (art. 228 Konstytucji). No i załóżmy, że mamy do końca maja taki stan nadzwyczajny... Tak na krótko, tylko do końca maja. I wybory mamy nie wcześniej jak we wrześniu.

Tylko kto dziś zagwarantuje, że już po 2 miesiącach będzie na tyle bezpiecznie by znieść ograniczenia staniu nadzwyczajnego?

Kto zagwarantuje, ze we wrześniu będzie właściwa atmosfera do przeprowadzenia kampanii i wyborów?

Nikt tego dziś nie wie... Ale opozycja już wie, że jakie by rząd nie przyjął rozwiązanie to i tak będzie miała za co go krytykować.

A tak przy okazji...

Czy w obecnej sytuacji można w zgodzie z Konstytucją przekładać termin wyborów prezydenckich bez uzasadnienia jakim jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego (wyjątkowego lub klęski żywiołowej)?

Vote up!
12
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1622283

Opozycja stosuje zasadę, jak nie kijem to pałką, wszystko by uderzyć w PiS i PAD.

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1622290

Władza ma tyle instrumentów w ręku, że nie powinna się wdawać w głupie pyskówki z opozycją. Ale jednocześnie powinna publicznie pochwalać konstruktywne wnioski opozycji, które mają "ręce i nogi". A nawet głowę. Ja tych wniosków na razie nie widzę. Ale może będą. TV publiczna powinna krótko i jasno pokazywać manipulacje i dezinformacje opozycji , ale bez histerii. Po męsku - a ludzie nie są głupi. Tylko nie wolno im mydlić oczu. Nawet rolnik spod Konkolewa Dolnego ma swój rozum i do niego także trzeba dotrzeć. Przekazem jasnym i prostym. Jęntelektualiści od siedmiu boleści i tak będą zawsze wywracać każdą rzecz na kilka różnych stron ( jak pies flaka) by dojść do tego samego co wspommniany farmer. Trudne czasy wymagają odwagi ale i rozumu. Jeśli rząd będzie chciał się przypodobać wszystkim  straci wiele. Bo to co podoba się wszystkim to jest tylko orkiestra dęta. A ona nie wygra wyborów i dalszych zmian. Po makiawelicznym "wirusie" trzeba będzie natychmiast po wyborach ( wygranych) uzdrowić Sąd . Nie tylko najwyższy  ale od niego trzeba zacząć  bo ryba śmierdzi zawsze od głowy. Zasada dziel i rządź w wypadku nierozumnej i wściekłej opozycji jest usprawiedliwiona do czasu wyborów. Potem można pozwolić sobie na rycerski parol dla przegranych. I sprawiedliwość dla pokonanych. Nie wcześniej. A najważniejsze nie tracić z oczu społeczeństwa, nie głaskać go pod włos a jak trzeba mówić rzeczy trudne  to mówic to krótko. My Polacy potrafimy się zmobilizować przeciw największemu wrogowi  ale musimy mieć na czele nie barana a lwa. Wtedy jako Naród wygrywamy.

 

Vote up!
14
Vote down!
0

Mozets

#1622292

Jest takie powiedzenie " psy szczekają, karawana idzie dalej", tak powinien robić PiS.

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1622318

Apelowanie o przełożenie wyborów,o wprowadzenie stanu wyjątkowego, plucie na PAD i rząd, rozsiewanie fejków jest cyniczną polityką. Podstawianie nogi rządowi który walczy z epidemią jest draństwem. Apeluję do rządu : robcie swoje.Przypominam pobudzonym zjebom od totalnych i nie tylko, że 5 lat temu też jak co roku była epidemia grypy zmarło kilkaset osób a nikt żadnych wyborów nie odwoływał choć grypa też jest zaraźliwa.

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1622332

Niech tu nam wszystkim ktoś wytłumaczy. Dlaczego we Włoszech i Hiszpanii nie ma "błękitnych hełmów", Czerwonego Krzyża, Lekarzy bez Granic, czy innej międzynarodowej organizacji. Przecież prowadzą misje w takich "pomorach". Cały świat patrzy jak Włochy i Hiszpania umierają? Był jakiś apel? Ktoś coś słyszał?

Vote up!
14
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622291

Bo może korzystają ze środków, kredytów tych co sobie tego nie życzą. Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1622310

Należałoby się spytać lewactwa.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1622319

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622293

takaś odważna...

 

takaś odważna

nie ludzki proch

wyjedź do Włoch!  

Vote up!
10
Vote down!
-4

jan patmo

#1622295

Już dawno temu Szekspir powiedział: "W tym szaleństwie jest metoda"...

I tutaj wykorzystanie jednego z wirusów grypy ma sterroryzować całe kontynenty , które padną na kolana i poproszą ( jak skazaniec kata)  o Nowy Rząd Światowy (NWO) . ( Czyli o humanitarny, precyzyjny błysk ostrza).  Który zrobi porządek  ze starszymi i chorymi a młodych owinie wokół orwellowskiej wizji świata. Oczywiście obiecując im "szczastie i dobrobyt" . Stara śpiewka marksistów i lewactwa wszelkiej maści. Kto będzie dzierżył stanowiska w tym NWO od dawna jest przyklepane. Krótko- biedna hołota (prole) nie mają głosu a mają pracować z zaparciem ( dosłownie i w przenośni). By nie wytwarzać za dużo CO2 i innych gazów. Zapiewajłów do tego marszu nie brakuje. (Patrz idole i celebryci - nowa "szlachta " - również jerozolimska).

Vote up!
14
Vote down!
-1

Mozets

#1622300

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622303

diabelski swąd

 

bije od niej diabelski swąd

niech Polska się wali

wirusem zaraża pisiorski rząd!

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1622305

Mieszatiel to w więzieniu osobnik, który perfidnie i z rozmysłem skłóca calą celę, a sam stoi z boku i udaje mędrca. Obserwuję ludzi w aptekach, sklepach, kolejkach, na ulicy . Nie spodziewałem się, że będą tak spokojni i zdyscyplinowani. Wchodzą pojedynczo do aptek .   Ba - są nawet o 100% grzeczniejsi. Na ulicach mało ludzi - to posłuch narzucony przez zwykłe radio i TV. Firmowany przez władze. Ludzie  sprawiają wrażenie dojrzałych i spokojnych jak w wypadku zagrożenia wojną. Niebezpieczeństwo osobiste  - procentuje większą solidarnością ogółu. Nie żądają 2 gr reszty i się o nie nie wykłócają. Jak sprzedawca nie ma drobnych groszówek. Twarze poważne i nie ma histerycznych zachowań. To dobrze. Ludzie czują, że marność tego świata jest dotykalna. Klęską byłoby gdyby czasem poczuli się wykorzystani i oszukani. Zmanipulowani dezinformacją i czarnowidztwem.

Vote up!
13
Vote down!
0

Mozets

#1622306

takaś odważna...

 

takaś odważna

nie marny proch

wyjedź do Włoch!

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1622308

   O czym ty kobieto bredzisz? Widziałaś konwój ciężarówek ze zmarłymi? To dzięki zapobiegliwym zdecydowanym, szybkim działaniom rządu PIS, nie mamy tego co mają Włosi. Gdzie są ci Timermansy, Tuski i inne miernoty Unijne?  Tylko kraje narodowe zadbają o swoich obywateli. Widzę, że czerwona chołota, dalej gra na tych samych skrzypcach, nawet nad grobami zmarłych.

Vote up!
17
Vote down!
0

ronin

#1622324

I podobną sytuację jak we Włoszech, jeśli nie gorszą, mielibyśmy wkrótce w Polsce, gdyby u włądzy byli totalni debile z totalnej "opozycji", włączając w to nawiedzonych guru z "Konfederacji". 

PS Verita jest wyznawczynią Brauna, spija więc pewnie wszystko co wychodzi z ust jego.

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1622344

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tn knwój cężrówk mlszy c nż knwój śmcrk wywżących plsk dzc p brcjch, w lśc: trój dzc dznn. Plcz l PS jg zwlnncy zrbl "dbrg". Tn rząd m tylk kłmć, ż jst pbżny, ktlck, w czym, jż trz psd-ktlck md tylk twrdzły gół spłczństw. Jdnk szkn n są nwnn – w głęb src pdbł sę t pcj. Czy zwykłm plskm ktlkw zlży mcn n brn życ nwnnych dzc? Czsm trchę, czsm nc. Wżnjsz są pnądz, drg, gspdrk, ż psłw stwy n tylk n chcą pdpsć, nwt czytć, t jż jst mnj sttn. tk szczęśc nrd próbwn bdwć n krw nwnnych dzc. Dmrlzcj hm-npwn tż mł rzcz. Wżn, ż mrytry rsną jst 500+. Z drgj strny, t c sę dzł nslł w nszych kścłch był jż wręcz brzydlw. Spktkl, kncrty, klsk nml n kżdj rczystj Mszy św. Kpny z Njśwętszg Skrmnt, nwzj ndzwyczjnych szfrzy, crz rzdsz, ż d nml cłkwtg znk przyklękn przd tbrnklm. bcn nwątplw przżywmy grmną próbę wry. https://przcwhrzjm.wrdprss.cm/2020/03/21/slszn--knczn-kr-bz/ http://dkwsk.pl/ndx.php?ptn=cm_cntnt&tsk=vw&d=27459&tmd=47
Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1622530

Panstwo nie jest odpowiedzialne za morderstwa nienarodzonych dzieci. Dopuszcza wykonanie "aborcji" w trzech logicznych przypadkach:

1. Kiedy ciaza zagraza zyciu kobiety. (np. pozamaciczna)

2. Kiedy dziecko jest nieuleczalnie chore co zagraza jego zyciu - co musi potwierdzic lekarz.

3. Kiedy ciaza jest skutkiem gwaltu - co musi potwierdzic prokurator.

Z tego wynika, ze Panstwo polskie nie namawia do usuwania ciazy, a nawet karze za nielegalne zabojstwo wlasnego dziecka  pobytem w wiezieniu od trzech do osmiu lat.

Prosze wiec zmienic adres i skierowac swoje pretensje do tych wszystkich rozpasanych "macic" i "wargin", ktore domagaja sie prawa do okrutnych morderstw swoich wlasnych dzieci.

I nielegalnie je morduja.

Vote up!
5
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622640

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622669

uchwalac najrozniejsze zakazy na ten temat i stosowac najsurowsze kary za ich przekroczenie, a wsciekle baby beda dalej mordowaly swoje dzieci.

Problem polega na USWIADOMIENIU tych idiotek, ze to nie jest jakas tam "skrobanka", tylko pospolite morderstwo wlasnego dziecka.

Dopoki tego nie zrozumieja setki tysiecy dzieci beda zabijane przez wlasne matki.

I nie ma sie co ludzic, ze jakis administracyjny zakaz to zmieni.

Vote up!
5
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622680

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622690

tez moze spotkac kara od trzech do osmiu lat. Pewnych rzeczy nie zrozumie osoba, ktora zamiast mozgu ma w glowie wode. 

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622702

Może nawet nie wodę, tylko pustkę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1623008

100 : 100

PS

Z +

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1622705

Dzieki.  :-)

Vote up!
2
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622708

Wielce prawdopodobne to co piszesz.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1622320

"Koperta" prof.Grodzki nie pójdzie pomagać kolegom lekarzom chociaż jest specjalistą chorób płuc. Są dwa powody.

Pierwszy że na teraz się nie zarobi dolarów a drugi że musi pilnować "laski" marszałkowskiej

 

Vote up!
12
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622311

Ten pan pilnuje Laski Marszałkowskiej, ta pani pilnuje laski.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1622322

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1622317

Radzę ci, idź do specjalisty.

Vote up!
16
Vote down!
-3
#1622321

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dzś wl młych przdsębrstw n m mżlwśc zrbkwn, jk rzmsł, słg nwt jśl są wrnk t n mją klntów, l &qt;pństw z tktry&qt; n zmrz żyć przdsębrcm, b czym jst prpzycj prznsn płtnśc ZS 3 msąc? C t zmn? Czy późnj klntów będz węcj by drbć strty?

Jst zgrżn, pństw nmw Plków by n wychdzl z mszkń, l PD prwdz kmpnę, jźdz p przdsębrstwch, sptyk sę z grpm ldz, żłnrz, hrcrz... z nm kp prpgndw, b przcż ktś ms zrbć zdjęc, nkręcć flm. 

Gdy wdm był jk sytcj wygląd w Plsc dbywją sę mnwry. Mmy pnądz n t?

W mj pójdzmy d rn? T twrzn skpsk ldz, pwn wrs n tn czs wźm rlp, b z tg c wynk z pstępów będą t klc mksymlng wybch zkżń. l pństw z tktry w, ż późnj crz węcj ldz drzc nchlną prpgndę zrzm jk rzczywśc wygląd t &qt;pństw c zdł gzmn&qt;. 

Tk węc prpnję znść tbę prpgndwą n strych, pójśc d spcjlsty w pństw z tktry n zlcm, nkt sę d nch n dstn. Wszlk prdy lb dzln są tlfnczn lb wcl, tcy pltą ż &qt;pństw zdł gzmn&qt;, cś m t przypmn, w Smlńsk pństw w równym stpn &qt;zdł gzmn&qt;.

Vote up!
4
Vote down!
-12
#1622342

Ty się odteleptaj kaczym chodem od tego "państwa z tektury". Po co tu siedzisz? Środków ochronnych nie ma! A Ty nie masz pieczęci Boga Żywego na czole. Gdybyś ją miał - inaczej byś postępował!

Pewnie w Niemczech albo w Rosji byłoby Ci lepiej, bezpieczniej, zdrowiej! Wśród swoich!

Szukaj szczęścia gdzie indziej, bo twoje wypociny na blogu to "naprawdę dobra satyra".

Teraz, za sam nick, jeśli Cię zobaczę - będziesz miał u mnie minus, bez komentarza. Sięgasz poziomu Verity, Ona też ma u mnie gwarantowane minusy za nick.

Ukłony,

 

Vote up!
17
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1622325

Idiotów nie sieją sami się rodzą.

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1622327

A ja mam wrażenie, że nasi rządzący mają podwójną robotę.
Muszą walczyć z koronawirusem i z tępą opozycją.
Na szczęście dają radę.

Vote up!
16
Vote down!
-1
#1622333

Nikomu źle nigdy nie życzyłem.Teraz zmieniłem zdanie.Ty jesteś zwykłym gnojem nie wartym splunięcia ci w ryja.
Ale i na takie wszy przyjdzie czas rozliczenia.

Vote up!
15
Vote down!
-6

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622328

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wszy, plc &qt;w ryj&qt;. B rzmm, z wy jstśc &qt;gdn by wm w ryj splnąć&qt;. N l cóż, przywzn z głębkg wschd. l dzś t mż być znn z n hgnczn. My Plcy ż tyl czsnk n żywmy, by zdzynfkwć. 

Vote up!
5
Vote down!
-13
#1622345

Cieszmy się z kolejnego dnia,który daje nam Bóg.Czyńmy dobrze,miłujmy swoich bliźnich.Modlitwa wskazana za chorych i niosących pomoc

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1622331

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Krzywousty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Od teraz nie wierzę w nic co jest mówione w oficjalnych mediach. W nic.

Cały czas, 24 godziny na dobę słyszę jak wszystko sprawnie przebiega. Informacja o koronowirusie dostępna pod numerami... Państwo panuję nad sytuacją a Orlen obniża cene benzyny by pomóc Polakom kiedy... cena ropy na rynku runęła na łeb. Amerykanom nikt nie pomaga a ceny spadły bardziej niż w Polsce.

I to wszystko tak naprawdę?

4 dni temu zmarła w Polsce matka mojej żony. Mieszkała samotnie. Nie miała w Polsce bliskiej rodziny. My w tym czasie jesteśmy w USA. Jednocześnie właśnie zawieszono loty do Polski. Udostępniono przelot LOTem w jedną stronę choć wcale nie wygląda to tak jak mówi rząd. Loty nie są codziennie i jedynie z nielicznych miejscowości. Należy się zapisywać bez natychmiastowego potwierdzenia że się poleci. A pogrzeb nie czeka. Masz 3 dni. O powrocie do domu (do USA) nawet się nie wspomina bo też nic nie lata.

Oboje jesteśmy zdrowi. Mieliśmy skorzystać z akcji "LOT_do_domu" i za dwa dni lecieć (jutro lotów nie ma)? Przecież kwarantanna. Czy w przypadku śmierci członka najbliższej rodziny przylatujący dostał by pozwolenie zajęcia się pogrzebem lub przynajmniej w nim wzięcia udziału?

 Nie my jedni znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Takich przypadków już wiem że jest masa. A informacji na ten temat nawet teraz nie ma żadnej. Nie jest na liście zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny nawet jeśli nie ma się symptomów. Więc co? Zaryzykować i lecieć? I złamać kwarantannę która może nas obowiązuje a może nie...

Jest po gdzinie 16 w Polsce więc urzędnicy nie pracują. Skąd się dowiedzieć? Acha, słynne całodobowe numery udzielające informacji. Naprawdę? Zaczynają się od 800 więc nie są dostępne spoza Polski. Wysyłam email do kilku rządowych organizacji w tym ministerstwo zdrowia i ministerstwa spraw zagranicznych - działów odpowiedzialnych za koordynację kwesti koronowirusa.

Wszystko to 4 dni temu. Do dzisiaj nikt nie raczył odpisać mimo że są to orgaznizacje rządowe. Znacznie później okazało sie że oni też nie mają pojęcia... Ostatecznie nie polecieliśmy. Pogrzeb odbył się dzisiaj rano. Żona wciąż jest w szoku. Polski rząd w samouwielbieniu.  Radzą sobie z kryzysem najlepiej na świecie. Po prostu mistrzostwo.

Vote up!
6
Vote down!
-12
#1622348

A kim ty jesteś, że się domagasz odpowiedzi dla ciebie?

Vote up!
9
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1622350

Trzeba było z tym zwrócić się do rządu amerykańskiego, na pewno podstawił by natychmiast specjalny samolot.  

Vote up!
9
Vote down!
-8

jan patmo

#1622352

Trump zawiesił loty przez Atlantyk, ale to PiS jest odpowiedzialny.... Ręce opadają.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1622356

Jacy wy wszyscy jesteście beznadziejni... Nawet nie jesteście w stanie pojąć o czym ktoś pisze. 

Nie piszę o zawieszeniu lotów, tylko o totalnym zaniedbaniu rzetelnej i dostępnej informacji, nieprzewidzeniu podstawowych i oczywistych rzeczy (pomijam to że zapomniano że ludzie umierają, ale zapomnienie o tym że obcokrajowcy muszą jakoś przez Polske wrócić do siebie?),  dezorganizacji i wciskaniu ludziom 24 godziny na dobę papki o tym jacy jesteśmy wspaniali. Nie o locie pisałem bo ostatecznie można było przylecieć do Niemiec a stamtąd samochodem. Pisałem o braku informacji o kwarantannie w konkretnym przypadku, a co gorsza - olewanie zwykłego obywatela jak to miało miejsce w czasach minionych. 

Napisałem o kompletnej ignorancji urzędników najwyższego szczebla która kosztuje obywatela wiele cierpień i kosztów. Ignorancji urzędników ministerialnych właśnie za to odpowiedzialnytch, udzielających w końcu odpowiedzi że... "no tak, oczywiście, w tej sytuacji kwarantanna winna być odroczona, ale my nie mamy pewności, nie mamy na tę chwilę wytycznych, skontaktujemy się..." i oczywiscie żadnego kontaktu. Żadnego.

Podawaniu numerów telefonów pod które należy dzwonić, a które to numery nie są dostępne z zagranicy. 

Tak... najlepiej przylecieć i sprawdzić osobiście czy dostanie się pozwolenie wyjazdu na pogrzeb czy dopiero za... 2 tygodnie...

I ty mi z Trumpem wyskakujesz? Jak jakiś urażony szczeniak któremu ktoś zabawkę popsuł?

Istnieje bardzo proste, sprawdzone rozwiązanie dla wystkich przypadków których rzeczywiście nie da się do końca przewidzieć bo życie pisze skomplikowane scenariusze. Powinno być ono również wdrożone. Ale widzę że nie ma sensu nawet go przedstawiać. Po co? Przecież wszystko tak pięknie idzie.

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1622376

Współczuję Państwu z powodu śmierci najbliższej osoby, ale oczekiwania Państwa, co do możliwości przylotu na pogrzeb bliskiej osoby do Polski z USA w obecnej sytuacji były nierealne, choćby z powodu całkowitego zawieszenia ruchu lotniczego. Ponadto wszyscy powracający do Polski w ramach programu LOTdoDomu muszą przejść 14. dniową kwarantannę, za której złamanie podniesiono karę z 5 do 30 tysięcy zł. 

PS Na pewno wiele osób pomodli się za duszę zmarłej. Proszę podać jej imię.

Pozdrawiam 

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

jan patmo

#1622405

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nigdzie nie moge znalezc informacji o podniesieniu kary za opuszczenie kwarantanny do 30 tysiecy zlotych. Prosze podac zrodlo, poniewaz ta suma diametralnie zmienia istote dzialan panstwa w kierunku "pomocy" dla zagrozonych.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622637

Contra vim mortis non est medicamen in hortis

Nic tego nie zmieni!

Współczuję serdecznie i rozumiem ból po utracie Matki! Teraz jest czas opłakiwania. Ci z nas, którzy chcą i potrafią - modlą się w Państwa intencji. 

Ale - czy w związku z tym - należy "dokopywać" Polsce i rządzącym?

Właśnie w duńskiej TV pokazano reportaż z USA o przekraczaniu granicy pomiędzy stanami. I mówił to polski kierowca - oczekiwanie na przejazd trwa ~18 godzin, bez toalet, bez żadnej pomocy socjalnej... Ten kierowca nie oceniał jednak Stanów jako "państwa z dykty" ani też - nie odnosił się do tamtejszego Rządu.  Z pewnością - nie był teraz boleśnie doświadczony.

Chociaż - ból może tłumaczyć mniej racjonale zachowania, ale podobno brak racjonalizmu jest typowy dla...

Pozwolę sobie nie kończyć zdania.

Jeszcze raz - wyrazy współczucia,

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1622769

Uważasz, że w USA lepiej zdają egzamin w czasie pandemii ???? Gratuluję dobrego samopoczucia. Z powodu śmierci Matki, składam wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków Amen.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1622394

 

"Uważasz, że w USA lepiej zdają egzamin w czasie pandemii ???? Gratuluję dobrego samopoczucia."

Nie wiem czy lepiej, ale Nathanian napisal, ze  "Tym razem w obliczu koronawirusa przezydent Trump zdecydował wysłać czeki do ludzi. Każdy ma dostać 1200$ oraz co ciekawe 500+ czyli pięć stówek na dziecko. Dobre i to."

Czyli z pomocy panstwa beda korzystali konkretni ludzie - wlasciciele malych biznesow, a nie banki. 

Pozyczki bankowe i przerwa w oplatach, ktore pozniej trzeba bedzie splacac, skumulowane przez czas ulgi, to nie jest pomoc dla czlowieka przezywajacego kryzys finansowy. 

Prezydent Trump wsparl ludzi, nasz prezydent wsparl banki.

Gratuluje dobreg samopoczucia.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622481

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622360

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pdbn, chć n tk drstyczn hstr: wśród mch njblższych przyjcół: syn w Stnch, pwżn chr Mtk 70+ w Plsc. Syn słj zmówć zkpy nln dl Mtk. Jk myślc - wyknln? Bnln prst? Są pnądz, lst zkpów,  - l rzcz d zrlzwn w trmn ndrzczn dlgłym. Tk sę m rzczywstść d prpgndy skcs.

Vote up!
4
Vote down!
-11

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1622361

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z P p zmch smlnskm,zrszt c d Smlnsk t PS tz DLJ zdj gzmn jks n mz zdc. N czym m nby plgc tn nby zdny gzmn? n tym z z pzn zrgwl, wlscw z prmdytcj wpszcl d Plsk zkrznych ldz? mz zdl gzmn jk wysll d Wlch Grckg z bstw by wcj swrzg wrs zmprtwc b Plcy jks prn n mrn? Jdnym slwm zdnym gzmn mzn bdz npsc z rk b t dpr pcztk pdm Plsk jst n tylk krjm bdnym l nrzdm st, wlscw smrzdm.
Vote up!
7
Vote down!
-10
#1622387

Sluszne uwagi. O zdanym egzaminie bedzie mozna powiedziec dopiero po zakonczeniu epidemi.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622465

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622513

Wprost nie chce sie wierzyc, ze tragedia, ktora dotknela Krzywoustego, mogla sie tu spotkac z takim zbydlenceniem. Ci ludzie nie maja w sobie krzyny ludzkich odczuc. To bestie w ludzkiej skorze. Drwic z czyjegos nieszczescia moga tylko osobnicy na poziomie obozowego kapo, albo zawodowego kata. 

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622496

 A nie przyszło ci do głowy, że to Krzywousty, dobrze wiedząc, iż sprawa przyjazdu na pogrzeb była nierealna, wykorzystał osobistą tragedię do tego by przywalić PIS-owi. Przecież nawet gdyby jakimś cudem udało się chcącym wziąć udział w pogrzebie przylecieć do Polski, to musieliby przejść 14. dniowa kwarantannę, za której złamanie kara obecnie wynosi 30 tys zł. Równie dobrze mógł się domagać załatwienia przelotu do Polski od rządu amerykańskiego. Tylko dlaczego tego nie zrobił? Oto jest pytanie! Bo w obecnej sytuacji urzędnicy amerykańscy uznaliby go za niespełna rozumu.

 

Vote up!
11
Vote down!
-3

jan patmo

#1622505

On bazowal na informacjach o mozliwosci przylotu do Polski. Zawiodl sie. Chcial sie dowiedziec, czy bedzie mogl uzyskac zwolnienie z kwarantanny. Nic z tego. (30 tys zlotych kary za opuszczenie miejsca kwarantanny, gdy nie mialo sie kontaktu z innym czlowiekiem, uwazam za terror finansowy - wystepujacy coraz czesciej w Polsce.) Dlatego czlowiek mogl sie zdenerwowac. O powrocie do USA tez nic nie widzial. USA podobnie jak Polska tylko przyjmuje swoich obywateli, a nie udziela im pomocy w opuszczaniu USA.  

Dlatego propozycje, by poprosil wladze US o samolot, uwazam jako drwine z czlowieka w nieszczesciu.

Dobrze, ze jasno wyjasniles przepisy obowiazujace w Polsce. 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622528

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

żal, że coś takiego stukać litery potrafi

Vote up!
6
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1622363

te dwie powyżej to kretynki czy tylko stare  idiotki

Vote up!
12
Vote down!
-7

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622367

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1622382

Ludzie cierpią, umierają, a te cyniczne głąby na dowcip się silą. Siermięga...

Swoją drogą - ciekawe, gdzie Owsiak "Lew Północy" zaszył siebie i zabunkrował kasę... coś tam ostatnio marudził, by wolontariusze ruszyli na pomoc potrzebującym, ale nie było to wezwanie: "Za mną!" Kasy też nie zaoferował. Nie te czasy panie Owsiak, że wrzaśniesz - a tabuny dzieci ruszą na twoje wezwanie.

Vote up!
8
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1622390

antypolska swołocz...

 

antypolska swołocz

spieniona strzyga

nienawiścią do Polski

wściekle rzyga

 

PS Czyli Verita, markowa i wilk na kacapy. 

 

Vote up!
9
Vote down!
-8

jan patmo

#1622402

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wtm w dbrym twrzystw :-)

Vote up!
4
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1622428

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622430

Żeby tak jeszcze PAD sprawił, by ZUS wypłacał zaległe świadczenia osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Mojej córce zalegają ze wsparciem od października 2019. W grudniu 2019 komisja przyznała świadczenie z wyrównaniem właśnie od października.

Vote up!
5
Vote down!
0

Być, czy nie być Polakiem?
To nie jest właściwe pytanie.
Być dobrym Polakiem!
Oto właściwa odpowiedź.

#1622635

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1622678

Jak narazie, dla Ciebie nic się nie zmieniło pod "dyktaturą PIS", jak jątrzyłaś, tak nadal masz możliwości wypisywania tych niegodziwości nadal...i nikt po Ciebie o 6.00 rano nie zapukał do drzwi, jak to uczyniono za panowania "szoguna".

Pozdrawiam.

 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1622787

Zawsze znajdzie się taka osoba jak ta pani, która w towarzystwie puści flatusa i zanieczyści powietrze, niestety.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1623004

Verita, nie pleć bzdur o odebranych prawach i porównywaniu do "demokracji ludowej". Nie masz o tym pojęcia, a za [ierwszy swój wpis juz byś siedziała. Wieć ogarnij się, kup sobie olej i nalej do łba.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Skorpion48

#1622813

"Wprowadzone przepisy umożliwiają zablokowanie Internetu, zakaz używania gotówki, zakaz prowadzenia określonej działalności gospodarczej." 

Czytajac Ustawe z 2 marca, nie moge znalezc nic na temat blokowania internetu i zakazu uzywania gotowki. Zakaz prowadzenia widowisk, imprez sportowych, barow itp, wprowadzony byl, o ile sie nie myle, wczesniej. Masz racje mowiac o wprost karygodnej wszechwladzy urzednikow, ale to trwa od lat i  marcowa Ustawa tu nic nie zmienia.

Gdybys byla uprzejma znalezc ustep tej Ustawy, mowiacy o blokowaniu internetu i zakazie uzywania gotowki, bylbym wdzieczny.

http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/265_u.htm

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622857

Jakim lemingiem trzeba być aby napisać, że rząd i Prezydent zdali egzamin w walce z koronawirusem, skoro jesteśmy dopiero w środku (a moze na początku) tej walki? Ludzie weźcie zdejmijcie te klapki z uszu (bo z oczu to juz pewnie sie u was nie da).

Nie bez kozery nie chcą przełożyć wyborów, bo boją się, że społeczeństwo w końcu się wkur...i, po tym ich "zdanym egzaminie".

Nie twierdze, że PO czy jakaś inna partia zrobiłyby to lepiej ale nie bredźcie, ze jest dobrze, bo jest tragedia, a sami z rządu mówią, ze będzie jeszcze gorzej.

Pakiet "tarczy" tak oczekiwany z niecierpliwością przez społeczeństwo, wprowadzają w ślimaczym tempie (a potrafia nie takie ustawy w ciagu jednego dnia wprowadzić jak chcą) - poza tym ciagle nie wiadomo co w końcu będzie w tym pakiecie, a przedsiębiorcy czekają i nie wiedzą, czy zawieszać działalność gospodarczą, bo każdy dzień to dla nich straty, czy czekać na ten pakiet. Żenada.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1622987

Konrad Berkowicz ujmuje rzecz jasno.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623000

Trzeba być ślepym, głuchym i bezmózgim, żeby taką bzdurę napisać. No, ewentualnie płatnym bezmózgim propagandystą obecnego nierządu i prezesowskiego długoPiSa.

Ta decyzja najlepiej pokazuje jak chaotyczne są działania w walce z wirusem. Najpierw pozwolono zarówno pracującym za granicą jak i kierowcom TIR - ów (których sytuacja jest wyjątkowo trudna) wjeżdżać i wyjeżdżać bez kwarantanny (wielu rozsądnych i tak na własną rękę izolowało się od rodziny będąc w domu), a teraz jednak nie. Co rusz coś nowego. Najpierw LOT do domu za kasę pasażerów i tysiące ludzi zapłaciło, później po rozum do głowy i jednak bilety za środki unijne. Najpierw można bez kwarantanny, później jednak z kwarantanna. A co z zagranicznymi kierowcami z dostawami? A czy przykłady zachorowań ludzi, którzy będąc we wspólnym gospodarstwie z osobą objętą kwarantanną a sami objęci nią nie są, więc wychodzą do pracy czy sklepów w końcu też czegoś nauczą? Kiedy Ci ludzie dostaną prawo do pozostania w domu na zasadach podobnych do osób objętych kwarantanną? Dziś biorą urlopy bo pracę zdalną nie każdy mieć może, lub - idą do pracy.. Inni - niefrasobliwie i nieświadomie do sklepów itp. Czy zasad nie można ustalić od razu tylko być mądrym po szkodzie? 20.lutego we Włoszech do szpitala trafił pacjent zero. Czy w lutym ktoś w Agencji Rezerw Materiałowych zamówił maski, przyłbice, środki odkażające? Chyba nie, bo prezesa agencji wywalili w ubiegłym tygodniu. A za burdel na granicach kto odpowie? I ludzi z rodzinami w kilkudziesięciogodzinnych korkach bo dopiero po kilku dniach ktoś wpadł na oddzielenie ruchu towarowego od osobowych. I sobie przypomniał o tranzycie jak Litwini zablokowali przejście. Przykłady można mnożyć. Nawet pani z Czapur. która umarła jako pierwsza, na początku nie została zakwalifikowana do zakaźnego szpitala. I nieświadomie naraziła personel i innych chorych (pielęgniarkę zaraziła) z Puszczykowa. "Bo takie były procedury"? A teraz co rusz są nowe? Bo w lutym nikt nie wiedział? Co oni CNN nie oglądali?

Z innej beczki.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców od początków kryzysu związanego z epidemią koronawirusa apeluje o rozwiązania wspierające płynność przedsiębiorców. Niestety, narzędzia adresujące w Tarczy Antykryzysowej brak płynności finansowej, której już dziś doświadczają polskie firmy, nie są wystarczające. Zachowanie płynności to nie tylko problem firm. W tym tygodniu przedsiębiorcy muszą zdecydować, czy stać ich na przedłużanie umów o pracę. Brak bieżących środków finansowych w firmach, bez perspektywy szybkiego wsparcia ze strony państwa, niestety ułatwi im tą decyzję. Mówimy dziś o setkach tysięcy zagrożonych miejsc pracy, o całych rodzinach pozbawionych środków do życia.
ZPP apeluje o natychmiastowe wdrożenie prostych i tanich instrumentów finansowych zapewniających dostęp do pieniędzy możliwie najszerszej rzeszy przedsiębiorców. Rekomendujemy powszechne wdrożenie dostępnego dla wszystkich przedsiębiorców rozwiązania w postaci gwarantowanego przez Skarb Państwa kredytu obrotowego w rachunku firmowym na pokrycie kosztów stałych, w tym należności publicznoprawnych.

A to tylko niektóre przykłady "zdanego" egzaminu.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1623140

....sczczepień oraz skorumpowana medycyna polityczna na usługach rządów.
Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!
Nie dostaniesz prawa jazdy, ograniczą twoją wolność całkowicie jeżeli się nie zaszczepisz.
Nawet krach gospodarczy nie jest im straszny...koncerny farmaceutyczne pokryją straty i jeszcze na tym zarobią...rząd i politycy.

Dr Shiva wRealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo

„Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem.” - George Orwell.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1623143