Donaldinio Tuskolini – … ostatni strzałowy w polskich kopalniach

Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Do dziś polscy górnicy, jak i całe społeczeństwo strząsają pył węglowy po stratach, które swego czasu poczynił rząd AWS-UW Jerzego Buzka, – likwidując kopalnie. A zlikwidował ich aż 23, co skutkowało posłaniem ponad 100 tysięcy pracowników na „zieloną trawkę”. Nie inaczej postępuje następny „ancymon” (nie)polskiego rządu – Donaldinio Tuskolini, mimo iż – z charakterystyczną głoską „r” – zapewnił ostatnio w Tychach i na Śląsku, że będzie „rehabilitował” polski węgiel.

     Muszę tu mocno zasygnalizować, że polskie elektrownie pracujące w oparciu o węgiel kamienny i brunatny pokrywają ponad 90% zapotrzebowania naszej gospodarki na energię elektryczną. Zatem z punktu widzenia ekonomicznego – absolutnie nie leży w polskim interesie likwidacja kopalni węgla. Po pierwsze: wiązałaby się z dodatkowymi dużymi kosztami przestawienia produkcji energii z węgla na inne paliwo; a po drugie: spowodowałaby uzależnienie gospodarki od dostaw surowców energetycznych zza granicy, w tym także wzbogaconego uranu – jako paliwa w elektrowni jądrowej.

     Ponieważ posiadamy duże pokłady węgla oraz to, że dotychczas energia elektryczna wytwarzana w procesie spalania węgla jest u nas najtańszą, pod żadnym pozorem nie można zrezygnować z tego paliwa.. Pomijam tu oczywiście cenę energii wytwarzanej w elektrowniach wodnych, których niedostateczna ilość nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich potrzeb odbiorców. O tym w kontekście programu PiS-u pisałem 27 lipca 2013 tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/gdy-pis-wygra-wybory-to-co-dalej-2-bezpieczenstwo-energetyczne

     Jak się ma zapowiedziana przez Tuskoliniego „rehabilitacja węgla” do tego, co wyraził Radzie Europejskiej na szczycie UE w minionym tygodniu? Otóż Tuskolini wyraził tam pisemną zgodę, że do 2030 roku zostaną zlikwidowane wszystkie polskie kopalnie, również zakłady energetyczne, które w oparciu o te kopalnie produkują prąd.  Podobno decyzję tę podjął z uwagi na politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

     Ja jednak sądzę, że ta decyzja ma zupełnie inne podłoże. Jak się wydaje, obezwładnienie polskiego przemysłu, w tym również węglowego – wpisane ma w plan zniszczenia Rzeczpospolitej, tym samym uzależnienia jej energetycznie od Sowietów i Niemców.

     Kiedy Zbigniew Ziobro – eurodeputowany PE „wywąchał” w UE  szwindel Tuskoliniego i nagłośnił w TVP Info, tenże 29 marca w Tychach br. „poszedł w zaparte” i powołał się na projekt polskiego rządu mówiący o mechanizmie solidarności gazowej, rehabilitacji węgla oraz radykalnej dywersyfikacji źródeł dostaw energii i gazu, który przedstawi wkrótce w Brukseli. Mało tego, – zarzucił Z. Ziobro, że ten kłamie. Na to Z. Ziobro zripostował: –   jeśli mówię nieprawdę, to proszę mnie pozwać do sądu w trybie wyborczym, korzystając z faktu trwania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Ale Tuskolini… stulił uszy po sobie i nabrał wody w usta. Dlaczego???

     Kolorytu tej sprawie dodały słowa Leszka Millera – przewodniczącego SLD, jakie wyraził po wystąpieniu Tuskoliniego w Tychach i na Śląsku.. Otóż Leszek Pierwszy Kłamliwy zabierając głos 31 marca br. na konferencji prasowej „wygarnął” Tuskoliniemu, że ten przyjął w swoje partyjne szeregi niszczyciela polskich kopalń – Jerzego Buzka, podczas gdy on będąc premierem… dokonał gigantycznego wysiłku finansowego, oddłużając kopalnie węgla kamiennego na 18,5 mld złotych, co pozwoliło przetrwać tym, które nie zostały przez Jerzego Buzka zniszczone. Wytknął także brak w Sejmie rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, a także brak realizacji pięciu unijnych dyrektyw dotyczących polityki energetycznej, co naraża Polskę na płacenie ogromnych kar pieniężnych.

I kto to mówił?

     Mówił to ten sam Leszek Pierwszy Kłamliwy, który jako premier – wraz  z jego ministrem skarbu Wiesławem Kaczmarkiem w październiku 2002 roku sprzedał 85% akcji warszawskiego STOEN-u niemieckiemu koncernowi energetycznemu RWE za jedyne 1,5 miliarda złotych! Na początku 2004 roku NIK opublikował raport o tej bandyckiej prywatyzacji, z którego jednoznacznie wynikały same nieprawidłowości prawne, jakich dopuścili się postkomunistyczni cwaniaczki majstrujący przy polskiej energetyce. Mimo tego miażdżącego raportu, do dnia dzisiejszego nikt nie poniósł za to odpowiedzialności.

Tę moją inauguracyjną notkę na „nowych” Niepoprawnych zakończę pobożnym życzeniem, które wyrażam obrazkiem po prawej.

 

 

   

 

 

 

 

        

___________________

Tekst napisany także w oparciu o:

1) http://wpolityce.pl/polityka/189184-ziobro-donald-tusk-wykazal-w-swoich-wypowiedziach-zaklamanie-himalaje-hipokryzji-jesli-chodzi-o-ochrone-polskiego-wegla

2) http://www.sld.org.pl/aktualnosci/11592-miller_tusk_mowi_o_rehabilitacji_wegla_a_najwiecej_kopaln_zamknieto_za_buzka.html

3) http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/donald-tusk-mowi-o-potrzebie-rehabilitacji-wegla,413024.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

zniszczyli w Polsce przemysł stoczniowy aby tenże rozwijał się w Niemczech. Teraz kolej na węgiel. A to ględzenie o rehabilitacji węgla ma odniesienie do kampanii wyborczej do PE aby Ślązacy zagłosowali na kandydatów PO.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#421875

... kiedy MarkD (szef Niepoprawnego Radia.pl) zamieści na swoim blogu w zakładce "Afery PO"
opisaną przeze mnie zdradę narodową, której dopuścił się Tuskolini, za którą to zdradę -
mam nadzieję - kiedyś odpowie karnie przed Narodem.

Serdecznie pozdrawiam Cię Szpilko,

        

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#421878

...przed Narodem. Nie przed sądem.

Serdeczności również ode mnie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#421893

TuSSk wyrazil pisemna zgode na zlikwidowanie wszystkich polskich kopaln do roku 2030.  Wydaje sie bandycie, ze oglupil juz wyborcow do takiego stopnia, ze zawsze beda na niego glosowac albo planuje "rzadzic" przy pomocy wsparcia obcych wojsk, pozyjemy zobaczymy. Mam nadzieje, ze kolejne wybory zmienia wszystko, moze lemingi obudza sie juz teraz, inaczej za swoja glupote tez zaplaca straszna cene. P.S. Ten w pasiaku wyglada tak jak gdyby po spacerze wykopnieto jemu stolek spod tylka, czego jemu zycze z glebi serca. Ten na dole z lewicy tez powinien byc w talikm samym pasiaku i tez powinien wisiec.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#421879

... też się znajdzie miejsce za kratkami. Za co? Ano między innymi za to, 
że ongiś będąc szefem (nie)rządu RP, w czasie integracji i akcesji z UE
takie wynegocjowali warunki, że do dziś odbijają się nam czkawką.
Nie ma takiej dziedziny gospodarki, w której od momentu startu w UE
jesteśmy na in plus. Wszystkie mamy "do tyłu". Mam nadzieję,
że tenże cwaniaczek "doszlusuje" do swoich "kumpli".

   

 

Pozdrawiam Ciebie Romku i Twoją małżonkę,

        

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#421883

 

        

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#421884

Polski węgiel, wygląda jak napisałeś i PDT idzie w zaparte. A gaz. Sam zobacz, wiadomość w Polityce.pl z dzisiaj...

Spółka Lotos zareagowała na słowa Mariusza Oriona Jędryska, który m.in. wrozmowie z portalem wPolityce.pl, wskazuje, że firma sprzedała ze bezcen wielkie złoże gazu konwencjonalnego. Obecnie Lotos grozi posłowi procesem.Przypomnijmy, że chodzi o jedno z większych złóż gazu konwencjonalnego w Polsce. Odkryte ono zostało kilka lat temu przez firmę Petrobaltic. Obecnie jak się okazuje Petrobaltic stał się częścią firmy LOTOS, jak również „podpisała umowę z firmą CalEnergy, na mocy tej umowy Lotos oddał 49% udziałów w tych koncesjach w systemie farm in, polegający na obietnicy wykonania badan geofizycznych (sejsmika 3D)”. To jak wskazywał Jędrysek jest działanie na szkodę Polski.

A kto jest właścicielm Lotosu. W 53,18% Skarb Państwa. Złoża gazu szacowane są na 4 mld metrów sześciennych. 

Całość materiału na ten temat:

 http://wpolityce.pl/polityka/169378-albo-mamy-do-czynienia-ze-skrajna-niekompetencja-albo-mielismy-do-czynienia-z-kardynalna-korupcja-prof-jedrysek-nt-umowy-lotosu-z-calenergy-nasz-wywiad

A gaz łupkowy. Poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk opisuje jak to PDT zawalił wydobycie gazu łupkowego.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kuzmiuk-na-blogu-rzad-tuska-zawalil-wydobycie-gazu-lupkowego/3rxh3
 
Terminal LNG w Świnoujściu, termin oddania przesunięty już o pół roku. Jeśli w grudniu nie odbierzemy dostarczonego nam gazu i tak za niego zapłacimy. PDT szuka reasekuracji, ale szanse na jej uzyskanie ma zerowe. Polska znowu więc straci. Na dodatek, co najgorsze, jeśli towarzysz Putin zakręci kurek, jesteśmy bezradni. 
 
A najgorsze, że to tylko wycinek działalności twórczej PDT. Nie ma dziedziny życia, której by PDT nie zawalił. Powstaje zatem pytanie. 
Kogo PDT reprezentuje, czyje interesy są jego racją stanu? 
 
Twoje pobożne życzenie, ładnie zobrazowane, bardzo mi się podoba. Tak samo jak to, że wracasz na "nowe" NP.
 
Pozdrawiam
Polak2013 
 
 
 
 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421898

... był tak "ciemny" i nie wiedział o tym, że każda jego decyzja jest szkodliwa dla Polski.
Myślę, że jest on tylko... użytecznym durniem na usługach... no właśnie, kogo?
Czy potrafisz doprecyzować tę myśl???

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#421905

PDT użyteczny dureń. Na to wygląda. Podpisuje wszystko co mu UE da do podpisania. No tak już ma.

To, że jest proniemiecki to nie nowina. Dziadek wermachtowiec tego jednak nie tłumaczy. Ale nie tak dawno był także prorosyjski. Sikorski nawoływał: więcej Niemiec w Europie. Palikot aż piał z zachwytu na temat Niemiec. A PDT jeszcze niedawno przekonywał jaka to przyjaźń łączy Rosjan z Polakami.  A mnie nurtuje pytanie czy PDT nie ma związków z lożą masońską. Wszak Olechowski to mason, Palikot także. Olechowski jawnie opowiada się za rządem ogólnoświatowym. A masoni w Polsce to WSI. A jak WSI to służby rosyjskie, szczególnie GRU. 

To są tylko moje przypuszczenia, nie pewnik. Słuchałem sporo dr.Krajskiego, przez wielu uważanego za chorego psychicznie, przez innych wykpiwanego. Staram się dowiedzieć czegoś więcej na temat przyczyn takiego a nie innego postępowania PDT. Tak zdegradować Polskę i Polaków jak to zrobił PDT może zrobić tylko ktoś, dla kogo słowo państwo, ojczyzna, patriotyzm budzą odrazę. A ja na twarzy PDT widzę tylko to. Pogardę dla polskości i Polaków. 

Pozdrawiam 

Polak2013

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421941