Olejnik (znowu) z odsieczą Palikotowi

Obrazek użytkownika kataryna
Kraj

Marzec 2010

Palikot wyrzucany z Platformy po raz 7316. Monika Olejnik spieszy z odsieczą.

Monika Olejnik: Janusz Palikot lubi ryzykować. Uwielbia atakować Grzegorza Schetynę, ale najfajniejszym bohaterem jest Lech Kaczyński. Pan prezydent nieraz usłyszał od Palikota, że jest jednojajowym bliźniakiem, bachorem, który słucha się mamy i brata, albo że jest trupem na wrotkach. Janusz Palikot martwi się o zdrowie prezydenta i o to, czy na trzeźwo podejmuje decyzje . (...) Co zrobi partia z Januszem Palikotem? Może go zawiesić, dać mu naganę, może go wyrzucić. Może mu każe wpisywać przez dwadzieścia parę dni, które pozostały do rozstrzygnięcia prawyborów Platformy Obywatelskiej, w swoim blogu "jestem głupi i nazywam się Janusz Palikot". Partii Platforma Obywatelska nie oburza to, iż urzędujący minister spraw zagranicznych kpi z głowy państwa, mówiąc, że prezydent nie powinien się zachowywać jak zuch i wałęsać się po górach Kaukazu. Mało kogo oburza, że mówi - można być niskim, ale nie małym . Można być dużym i małym.

Lipiec 2010

Palikot wyrzucany z Platformy po raz 7319. Monika Olejnik spieszy z odsieczą.

Monika Olejnik: Nikt nigdy nie kwestionował dobrego charakteru Lecha Kaczyńskiego poza tym, że mówiło się o nim, że jest kłótliwy. Ale dziennikarze zawsze podkreślali, że ma poczucie humoru i jest sympatyczny.[…] Nie jest też prawdą, że przez pięć lat Lech Kaczyński był bezpardonowo atakowany, nie jest prawdą, że wyzywano go kloacznym językiem, i nie jest prawda, że podważano jego patriotyzm . Natomiast to, co przez te ostatnie dni dostaje Komorowski, w głowie się nie mieści. (...) Po co go wyrzucać, skoro nikt inny tak zgrabnie i ładnie nie odpowie posłom PiS-u?

Zmieniają się pory roku, zmieniają się wrogowie Palikota i powody dla których jest "wyrzucany" z Platformy, nie zmienia się jedno - Monika Olejnik zawsze gotowa pospieszyć z pomocą swojemu ulubieńcowi. A że ciut się zmieniły okoliczności, bo prezydentowi się w międzyczasie zmarło, trzeba dzisiaj udawać, że to co się pisało jeszcze cztery miesiące temu o tym jak jest "krytykowany" Lech Kaczyński, nigdy nie miało miejsca, bo choć "pan prezydent nieraz usłyszał od Palikota, że jest jednojajowym bliźniakiem, bachorem, który słucha się mamy i brata, albo że jest trupem na wrotkach" to przecież "nie jest prawdą, że przez pięć lat Lech Kaczyński był bezpardonowo atakowany, nie jest prawdą, że wyzywano go kloacznym językiem" , tak samo jak nie jest prawdą, że był nazywany "chamem" (Sikorski), "durniem" (Wałęsa) czy "skurwysynem" (Wałęsa), a nawet jeśli był, to przecież nie można tego nazywać "bezpardonowymi atakami" czy "kloacznym językiem". Listę bluzgów jakie zaliczył Kaczyński można ciągnąć w nieskończoność, a sporą ich porcję znaleźć w archiwach programów samej Moniki Olejnik.

Rozumiem dlaczego Olejnik bagatelizuje ataki na Kaczyńskiego, rozumiem też dlaczego broni Palikota, rozumiem nawet to, że nie szanuje inteligencji czytelnika. Nie rozumiem tylko dlaczego nie szanuje własnych słów.

PS. Cytaty z felietonu "Ogary poszły w las" wzięłam od Rosemanna.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie mieści się w kanonach cywilizowanych standardów demokracji. Za coś takiego powinno się wyrzucać nie tylko z partii, jakiejkolwiek, ale także z Sejmu i wszelkich instytucji państwowych (w tym komisji parlamentarnych). Fakt, że coś takiego się toleruje, bardzo źle świadczy o całej PO. Można by powiedzieć, że przysparza zwolenników partii opozycyjnej, czyli PiS-owi... I się ucieszyć z tego faktu. Gdyby nie to, że taki gość jak Palikot szkodzi nie tylko swojej partii, ale też całej Polsce, obniżając standardy parlamentarne do poziomu "liberum veto", o ile nie bardziej.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#70981

Rozumiem dlaczego Olejnik bagatelizuje ataki na Kaczyńskiego, rozumiem też dlaczego broni Palikota, rozumiem nawet to, że nie szanuje inteligencji czytelnika.

a ja tego nie rozumiem

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70982

 zawsze miała brzydkie wnętrze, a  jej fizjonomia także podlega niszczącemu  upływowi czasu.Mogą być problemy z utrzymaniem pracy w telewizji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70989

Toż to pierwsza BABA JAGA w Rzeczypospolitej durna,uwikłana ,brzydka jak noc, dawno to straszydło powinno już przestać straszyć dzieci ,tylko jej miotłe dać a poleciała by na łysą góre ,a gdyby jej głupota umiała latać to fruwałaby niczym Gołebica jak kiedyś powiedział pewien dr w Szpitalu na peryferiach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70998

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Super zdjątko! A potem silikon, botox, plastyka, dentysta... ale styl dziennikarstwa ten sam, sprzedajnej k.. !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#70990

miałem opory, przed umieszczaniem na balonie Darth Paligoophallusa fizjonomii Moniki O., ale już mi przeszło i zamówiłem u "ma" poprawkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71005

Olejnikowa żyje w świecie równoległym - tam nie obowiązują zasady cywilizacji.  Uznawanie  tej funkcjonariuszki za dziennikarkę podobnie  jak używanie ścierki  jako makatki kurpiowskiej jest po prostu  bez sensu.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71036

Ja czego innego "nie rozumię" , że po "pierestrojce" ani jednej parti nie przeszkadza oficer SB -monika w telewizji. Reszta to głupoty. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71060

Nie rozumiem tylko dlaczego nie szanuje własnych słów.

Liczy na krótką pamięć wyznawców Wiodącego Tytułu Prasowego.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#71075

czasem zerknę z jaka różnicą prowadzi te swoje kropy w zależności od pytających i którą opcję polityczną reprezentują, oj jest różnica, a ostatnio we wszystkich wywiadach przewija się rydzyk i jak nazwał prezydentową. Botoksowa lala reklamuje buciki bo kamerzyści pokazują jej ponoć dużą kolekcję.....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#71101

...ipomyśleć, że Grzegorz Wasowski był kiedyś mężem Moniki Olejnik.
Nie dziwota, że rozwiódł się z tą jędzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71623