CZY ŁUKASZENKO KONSULTUJE SIĘ Z TUSKIEM?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

CZY ŁUKASZENKO KONSULTUJE SIĘ Z TUSKIEM?
Witam. Nie robiłem tego dotąd, ale chciałbym skopiować na swoim blogu całą informację z onet.pl. Robię to dlatego, że żywo jestem zainteresowany wolnością internetu a owa informacja

jest ze wszech miar cenna również obecnie w Polsce!

Oto ta informacja! Niech tylko tytuł mojej notki będzie komentarzem!

"Zapowiedź walki z internetem - "zidentyfikujemy każdą osobę, która rozsiewa kłamstwa i brudy"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział w środę zaostrzenie - jak to nazwał - "regulacji" w internecie, podkreślając jednocześnie, że dostęp do sieci na Białorusi nie zostanie ograniczony.
- Zidentyfikujemy każdą osobę, która rozsiewa kłamstwa i brudy i sprawimy, że będzie odpowiadać przed prawem - powiedział prezydent.

- Jestem przeciwnikiem wszelkich zakazów. Ale zrobimy tak, żeby człowiek, który narusza prawo, ponosił odpowiedzialność - oświadczył Łukaszenka na konferencji prasowej dla centralnych i regionalnych mediów Białorusi.

Powiedział, że projekt ustawy zaproponowany we wtorek zakłada rejestrację mediów internetowych i identyfikację wszystkich użytkownika, w tym i tych, którzy korzystają z kawiarenek internetowych.

W poniedziałek o planowanej regulacji internetu na Białorusi pisał rosyjski dziennik "Niezawisimaja Gazieta", zaznaczając, że projekt "zakłada wprowadzenie odpowiedzialności dostawców (internetu) za treść informacji rozpowszechnianej przez użytkowników".

Niezależne media i organizacja dziennikarzy na Białorusi krytycznie oceniają projekt, który może "poważnie ograniczyć wolność internetu" w kraju.

W ubiegłym roku na Białorusi weszła w życie kontrowersyjna ustawa o mediach. Miejscowa opozycja określiła nowe prawo prasowe jako "kagańcowe". Nakazuje ono rejestrację wszystkich białoruskich mediów internetowych, wprowadza też zakaz pracy dla zagranicznych mediów bez specjalnego zezwolenia MSZ i zakaz rozpowszechniania informacji, które mogą zaszkodzić interesom państwowym lub społecznym".

Źródło: całej informacji: http://wiadomosci.onet.pl/2103496,12,zapowiedz_walki_z_internetem_-_zidentyfikujemy_kazda_osobe__ktora_rozsiewa_klamstwa_i_brudy,item.html

Pozdrawiam

Brak głosów

Komentarze

Doszly mnie sluchy (czy to prawda ?),ze do Polski na wakacje przyjezdzaja dzieci nie polakow -(Rodzin polskich) a dzieci bialoruskie nie mowiace kompletnie po polsku.
Pole do popisu ma prasa Polska.Powinna to sprawdzic.
Moze to jest to porozumienie ????

Vote up!
0
Vote down!
0
#41760