GDY ROZUM ŚPI, BUDZĄ SIĘ POTWORY - "El sueno de la razón produce monstruos."

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Gdy rozum śpi, budzą się potwory - to nie tylko tytuł pierwszej planszy cyklu "Los Caprichos" Francisca Goi, ale także stan ducha dużej części obywateli Polski i świata. To szokujące, że rozum ludzki, największe osiągnięcie ewolucji, jest przez tylu tak bezwzględnie zwalczany. Niestety, rozum nie jest towarem ani powszechnie dostępnym, ani wszędzie szanowanym.

W dniu wczorajszym [1] nastąpił pogrom członków PiS i Stowarzyszenia „Solidarni2010”, którzy aktywnie działają na FB na rzecz ukazania prawdy o Smoleńskiej tragedii. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że była to zorganizowana akcja. Pseudo prawicowi, pseudo sympatycy „chrześcijańskiej” prawicy podszywającej się pod PiS w masowym ataku na profile administratorów grup na FB spowodowali zlikwidowanie grup i stron poświęconych PRAWDZIE. Kłamliwymi oskarżeniami i nawoływaniem do nietolerancji religijnej, http://www.facebook.com/album.php?fbid=167915479919387&id=165974983446770&aid=36383 ,
co zostało uwiecznione przez osoby, które szczęśliwie uniknęły zablokowania ich profili, doprowadzono do „wirtualnego” mordu. . Do tej pory wiadomo o 17 osobach, jednakże straty nie zostały jeszcze oszacowane.
http://www.facebook.com/notes/vi-veri-veniversum-vivus-vici/stop-cenzurze-na-fb/116942918377951

Za atakiem tym stoją konkretne osoby, których dane są znane. To ludzie usunięci bądź odsunięci z PiS, tzw. V kolumna, którzy ogłupiając osoby sprzyjające zjednoczonej prawicy, próbują z premedytacją zaszkodzić wszelkim działaniom, wyprowadzającym nasz kraj z chaosu gospodarczego i politycznego. Ludzie, którzy w imię miłości własnej i chorej ambicji próbują udowodnić sobie, że są drugim Naczelnikiem, Komendantem i Marszałkiem. Ludzie, którzy swoimi działaniami doprowadzili również realnie, a nie tylko wirtualnie, do osłabienia pozycji PiS-u w wyborach samorządowych zarówno w pierwszej jak i drugiej turze.

Atak na „Solidarnych2010” ma związek z niedawną premierą filmu „Mgła” (w wyniku zablokowania kont administratorów przestała również istnieć oficjalna strona fanów filmu „Mgła” na FB), obnażającego zbrodnicze zaniedbania rządu i jego wkład w manipulowanie świadomością społeczeństwa. O manipulacjach tych pisałam wcześniej: http://niepoprawni.pl/blog/1346/divide-et-impera-czyli-dziel-i-rzadz

Konta osób „unicestwionych” czasowo zostały dezaktywowane pod pretekstem podania fałszywych danych osobowych. Żadna z osób nie występowała pod fałszywym imieniem ani nazwiskiem, wobec czego ich konta zostaną przywrócone.

Zastanawia jednak moment tej masowo przeprowadzonej akcji – po raz kolejny tuż przed 10-tym – dniem, który szczególnie na FB jest aktywny z powodu Tragedii Smoleńskiej. „Unieszkodliwienie” osób mających od 500 do 4000 wirtualnych znajomych miało na celu uniemożliwienie, a przynajmniej znaczne ograniczenie przeprowadzenia comięsięcznej akcji przypominania całej społeczności skupionej na tym portalu o jakże niewygodnych faktach oraz domagania się przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy RZĄDOWEGO samolotu, którym leciała polska delegacja na obchody 70-tej rocznicy Mordu Katyńskiego. Co miesiąc bowiem zaangażowani członkowie „Solidarnych2010” oraz członków i sympatyków prawicy na znak pamięci o „czarnej sobocie” powojennej Polski umieszczają zdjęcia i filmy oraz linki do pieśni patriotycznych, a także zakładają jednakowe zdjęcia profilowe.

Każda ze „zbanowanych” osób posiadała w zbiorach swoich profili unikatowe niekiedy wręcz zdjęcia oraz materiały o osobach poległych pod Smoleńskiem, do których w chwili obecnej nie mają dostępu.

Każdy również zastosował standardową procedurę odzyskiwania konta. Pozostaje tylko czekać na zadziałanie administracji FB – do 14 dni.

CZERWONA ZARAZA

Czekamy na ciebie, czerwona zarazo,

Byś wybawiła nas od czarnej śmierci,

Choć kraj nasz przedtem rozdarłaś na ćwierci,

Będziesz zbawieniem witanym z odrazą. (...)

Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu

Morderco krwawy tylu naszych braci...

Czekamy ciebie, nie żeby odpłacić.

Lecz chlebem witać na rodzinnym progu. (...)

Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli

Nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej,

Skuć się w kajdany łaski twej przeklętej,

Cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli. (...)

Legła twa armia zwycięska, czerwona,

U stóp łun jasnych płonącej Warszawy

I ścierwią duszę syci bólem krwawym

Garstki szaleńców, co na gruzach kona.

Miesiąc już mija od powstania chwili,

Łudzisz nas czasem dział swoich łomotem,

Wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem

Powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili.

Czekamy ciebie, nie dla nas żołnierzy,

Dla naszych rannych - mamy ich tysiące...

I dzieci są tu, i matki karmiące,

I po piwnicach zaraza się szerzy...

Czekamy ciebie, ty zwlekasz i zwlekasz,

Ty się nas boisz - i my wiemy o tym,

Chcesz, byśmy wszyscy tu legli pokotem,

Naszej zagłady pod Warszawą czekasz!

Nic nam nie zrobisz. Masz prawo wybierać.

Możesz nam pomóc i możesz nas wybawić

Lub czekać dalej i śmierci zostawić...

Śmierć nie jest straszna - umiemy umierać!

Lecz żebyś wiedział, że z naszej mogiły

Nowa się Polska - Zwycięska - narodzi

I po tej ziemi - ty nie będziesz chodzić,

Czerwony władco rozbestwionej siły.

JÓZEF SZCZEPAŃSKI "ZIUTEK"

Autor wiersza "Czerwona zaraza" był podczas powstania dowódcą drużyny w Batalionie "Parasol". Pisał wiersze oraz popularne piosenki - np. "Pałacyk Michla" i "Chłopcy silni jak stal". 1 września został ciężko ranny w brzuch w trakcie walk o Starówkę. Umarł dziesięć dni później w powstańczym szpitalu przy Mokotowskiej. "Czerwona zaraza" jest jednym z ostatnich jego utworów. Za czasów PRL wiersz był zakazany; w okresie stalinowskim nawet za jego posiadanie osadzano w więzieniu.

CIRI

[1] wpis pierwotnie opublikowany na Newsweek
w dniu 2011-01-08
http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/542180,Gdy-rozum-spi-budza-sie-potwory---el-sueno-de-la-razon-produce-monstruos-hiszp.html

Brak głosów

Komentarze

"rozum ludzki, największe osiągnięcie ewolucji" to taka naukowa jazda bez trzymanki. Ja wiem, że Albert Einstein mówł: "Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza" ale bez przesady.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#143705