Kacapia w rozsypce

Obrazek użytkownika Mind Service
Świat

"Gruz 200"

 

 

Na zdjęciu jeden z pierwszych sfotografowanych transportów zwłok z Ukrainy do Rosji, Donieck, maj 2014 r. Czytaj dalej: http://tygodnik.onet.pl/swiat/rosja-mogla-stracic-setki-zabitych-na-ukrainie-co-na-to-rosjanie/v599v 

 

W miarę jak kolejne ciężarówki z trupami rosyjskich żołnierzy wracają z Ukrainy, narasta sprzeciw matek i żon poległych przeciwko polityce Putina. Miejsce patriotycznego hurra-optymizmu coraz częściej zajmuje nienawiść do władzy. Dziennikarka gazety „Nowyj Region” rozmawia w Jekaterynburgu z przyjacielem jednego z zabitych.

 – Mieszkaliśmy z Antonem na jednej klatce schodowej. Jedynak, sportowiec, spokojny chłopak. W zeszłym roku wzięli go do wojska. Za dwa miesiące miał przejść do rezerwy. Nie zdążył – opowiada Maksim Prokopiew.

 

– Teraz Antona dostarczyli do domu w postaci spalonego kawałka mięsa. A wraz z nim masę innych chłopaków. Rodzicom kazali się zamknąć, nigdzie nie pisać, do nikogo się nie zwracać. „Wasz syn zginął jak mężczyzna, ale medal się nie należy” – powiedzieli. Starsznie jest żegnać przyjaciela z dzieciństwa – mówi Maksim.

 

– Tego samego dnia rozmawiałem z rodzicami Antona. Matka nagle przejrzała na oczy i mówi, że nienawidzi obecnej władzy. A ojciec nie ma pretensji do państwa, nadal popiera Putina i mówi, że na wojnie takie rzeczy się zdarzają. Teraz zamierza sam jechać do Donbasu, „bronić biednych mieszkańców Noworosji”.

 

Według Maksima, cała rodzina i przyjaciele podzielili się na dwa skrajnie wrogie obozy. – Nie wyobrażam sobie, żeby mogli być razem na pogrzebie, albo potem usiąść przy jednym stole. Trudno to wyjaśnić. Wrogość jest chyba taka jak przez rewolucją w 1917-tym roku – mówi kolega zabitego.

 Według rosyjskich organizacji praw człowieka, w Donbasie zginęło już ponad 3 tys. żołnierzy i oficerów regularnej rosyjskiej armii, a ok. 8 tys. zostało rannych.

 

źródło: http://kresy24.pl/56368/ladunek-200-podzielil-rosjan-rosnie-wrogosc-do-putina/

 

 

IN-50 krematorium na kółkach

 

Rosyjskie zaangażowanie w walki na wschodzie Ukrainy nie budzi już niczyjej wątpliwości. Rosja sama przyznaje się do dostarczania "separatystom" ludzi i broni. Rosyjski sprzęt, który znalazł się pod granicą z Ukrainą, może szokować. Przykładem są, umieszczone na podwoziach ciężarówek Volvo, mobilne krematoria, nazywane "Volvo-Auschwitz".

 


Potwierdza to, powołując się na świadków, rosyjska aktywistka Jelena Wasiliewa. Ciężarówki z piecami krematoryjnymi widziano w obwodzie rostowskim. Mają służyć do kremowania ciał rosyjskich żołnierzy, którzy walczą na Ukrainie.

 

Według ukraińskiego MON w konflikcie na wschodzie kraju zginęło już 2 tys. żołnierzy z Rosji.

 Do tej pory radzono sobie z tym "tradycyjnie". Ciała poległych były pakowane w trumny z blachy ocynkowanej. Po starannym zalutowaniu wkładało się je do prostych skrzyń z desek. Całość zazwyczaj waży około 200 kg, stąd oznacza się ją jako "gruz 200" (ładunek 200). Tak wiezione są do rodzin. Trumny nie wolno otwierać. Na zabitego bliscy mogą popatrzeć jedynie przez małe okienko w pokrywie zalutowanego "cynku".

 

Tę technikę rosyjska armia stosowała od czasów wojny w Afganistanie. Jednak teraz miała sięgnąć po zupełnie nowy sposób "radzenia sobie" z ciałami żołnierzy. To ciężarówki z piecami krematoryjnymi. Aktywiści sugerują, że dzięki nim armii łatwiej ukryć informacje o stratach.

 

Fala śmierci żołnierzy przebywających „na urlopach” na Ukrainie stała się ostatnio istotnym problemem w rosyjskiej armii. Nie chodzi tu tylko o utratę członków sił zbrojnych "największego państwa świata", ale też o kłopoty z przetransportowaniem ich ciał do ojczyzny. Konwoje z „ładunkiem 200”, jak w Rosji utarło się określać transporty ciał poległych żołnierzy, trudno zrealizować w sposób dyskretny. Świadkowie, poprzez media społecznościowe informują, że znaleziono na to sposób.

 

Od dwóch tygodni w pobliżu granicy ukraińsko-rosyjskiej widuje się białe ciężarówki Volvo o nietypowej zabudowie. Zdaniem naoczych świadków są to pojazdy IN-50 - mobilne krematoria, stworzone na potrzeby rosyjskiej armii.

 


 

Premier Dmitrij Miedwiediew przekazał wojsku sześć mobilnych krematoriów. Czy są one w obwodzie rostowskim? Dwoje ludzi potwierdza, że widzieli tam ciężarówkę-krematorium - mówi w rozmowie z ukraińskim serwisem Censor.net.ua Jelena Wasiliewa. Jest założycielką działającej na Facebooku grupy "Gruz 200 z Ukrainy do Rosji". Służy Rosjanom szukających informacji o swoich bliskich - rosyjskich żołnierzach walczących na Ukrainie.

 Mobilne krematoria IN-50.1K, to ciężarówki Volvo z piecem krematoryjnym zamontowanym na naczepie. Produkuje je rosyjska firma z Sankt Petersburga ZAO "Turmalin". Specjaliści mówią, że wydajność ruchomego krematorium jest wyższa, niż gdyby wszystkich poległych grzebać. Ziemię popiołem łatwiej posypać, niż w ziemi zakopywać tysiące ciał - mówi Wasiliewa.

 


źródło: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,IN-50-mobilne-krematoria-rosyjskiej-armii,wid,16870496,wiadomosc.html?ticaid=1137b0http://wyborcza.pl/1,75477,16594720,Mobilne_krematoria_dla_rosyjskich_zolnierzy_kraza.html

 

 

Rosjanom zaczyna brakować "waluty"

 

Tylko w lipcu Rosjanie wycofali z kont bankowych 3,7 mld dolarów – wynika z danych Centralnego Banku Rosji. To o 15% więcej niż miesiąc wcześniej. Rośnie także popyt na zagraniczną walutę w kantorach.

 

Popyt na dolary wzrósł w lipcu o 3% (5,2 mld USD), a na euro o 1% (3,6 mld USD). Aby ustabilizować kurs rosyjskiego rubla władze były więc zmuszone zwiększyć podaż zagranicznych walut z rezerw bankowych.

 

Dane za sierpień nie zostały jeszcze przez Centralny Bank Rosji opublikowane. Część ekspertów przewiduje jednak, że w wyniku wzrostu cen, niestabilnej sytuacji gospodarczej i konfrontacji politycznej z Zachodem odpływ zagranicznych walut z rosyjskich banków może być jeszcze większy, tym bardziej, że część z nich znajdzie się w trudnej sytuacji w wyniku zachodnich sankcji nałożonych na rosyjski sektor bankowy.

 


W ciągu ostatniego roku kurs rosyjskiego rubla spadł o ponad 21% z 31,6 do 38,5 rubla za dolara. Od czerwca br. tempo spadku wartości rosyjskiej waluty znacznie wzrosło.

 

źródło: http://kresy24.pl/56395/rosjanie-masowo-zabieraja-dolary-z-bankow/

 

 

Wbrew Rosji Ukrainę trzeba przyjąć do NATO

 

Prezydent Niemiec Joachim Gauck oficjalnie poparł rozszerzenie NATO na Wschód, w tym na Ukrainę – donosi Deutsche Welle. „Nasi sąsiedzi mają prawo wstąpić do NATO. Nie mogę dopuścić, abyśmy nadal ulegle słuchali sprzeciwów Rosji, zamiast kierować się prawem ukraińskiego narodu do samookreślenia” – oświadczył Gauck w wywiadzie dla niemieckich mediów. Dodał, że należy wreszcie skończyć z ciągłym zabieganiem o zgodę Rosji na prozachodni kierunek rozwoju Ukrainy.

  

 

Polityka energetyczna Rosji wymaga zrewidowania

 

W tym samym czasie Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z Gazpromem w sprawie polityki energetycznej – donosi agencja Bloomberg. Agencja cytuje oświadczenie w tej sprawie unijnego komisarza ds. konkurencji Joaquina Almunia. Oficjalnym powodem zawieszenia rozmów z Rosjanami jest sytuacja na Ukrainie.Negocjacje z Gazpromem były związane z prowadzonym przez Komisję antymonopolowym postępowaniem wobec rosyjskiego koncernu. W przypadku przegrania tego postępowania Gazpromowi grożą wysokie kary finansowe lub całkowite zrewidowanie przez UE kontaktów z Rosją w zakresie energetyki.

 

źródło: http://kresy24.pl/56400/zachod-kontratakuje-rozszerzenie-nato-na-ukraine-i-koniec-rozmow-z-gazpromem/

 

 Bojkot Łukoil 

 

Bojkot rosyjskich stacji benzynowych w krajach Europy Środkowej zmusił koncern Łukoil do ich sprzedaży. 240 stacji benzynowych oraz 6 baz naftowych na Ukrainie sprzedano austriackiej firmie AMIC Energy Management.

 

Przyczyną transakcji jest spadek sprzedaży benzyny, oleju napędowego oraz gazu, spowodowany bojkotem na Ukrainie rosyjskich towarów. Oblicza się, że od momentu, gdy część ukraińskich kierowców przestała tankować paliwo na stacjach Łukoila, zyski ze sprzedaży koncernu w tym kraju spadły o 42 proc.

 

Nie ulega wątpliwości, że na tej transakcji Łukoil straci. Zdaniem ekspertów, cena 300 mln USD, jaką ma zapłacić austriacki nabywca AMIC Energy Management GmbH, jest niższa od rynkowej wartości infrastruktury rosyjskiego koncernu na Ukrainie.

 


 

Nadieżda Prudiak, która zainicjowała w internecie bojkot rosyjskich towarów, mówi, że nie każdy może wziąć do ręki karabin i walczyć, nie każdego stać też na pomoc finansową dla ukraińskiej armii, ale każdy może zrezygnować z kupowania produktów pochodzących z Rosji. Badania przeprowadzone przez ośrodek socjologiczny TNS wykazały, że obecnie 40 proc. obywateli Ukrainy świadomie przestało kupować rosyjskie towary. Bojkot dotyczy nawet oprogramowania antywirusowego Kaspersky czy koncertów rosyjskich wykonawców na Ukrainie. Z powodu braku zainteresowania swoje występy w Kijowie musiały odwołać zespoły Rosyjskiego Baletu czy Wirtuozów Moskwy.

 

Jak pisze niezależna.pl, również Polacy bojkotują rosyjskie produkty – internauci deklarują, że nie kupują m.in. autogazu firmy Novatek i maszyn rolniczych Rostselmaszu.

 

Bojkot rozlał się także na inne kraje naszego regionu. Na początku tego tygodnia kompania Łukoil ogłosiła, że sprzedaje swoje 44 stacje benzynowe w Czechach słowackiemu koncernowi Slovnaft, zaś 75 stacji na Węgrzech i 19 na Słowacji węgierskiej firmie Norm Benzinkut. Oficjalnie powodem transakcji jest “optymalizacja aktywów w sprzedaży paliw”, nieoficjalnie mówi się jednak o wzrastającej niechęci Węgrów, Czechów i Słowaków do tankowania na rosyjskich stacjach.

 

W tej chwili jedynym krajem Europy Środkowej, w którym Łukoil ma swoje dystrybutory – a dokładnie 116 stacji benzynowych – pozostaje… Polska.

Według Polskiego Radia Łukoil może także sprzedać swoje stacje w Polsce, których jest łącznie 116. Ich przejęciem jest podobno zainteresowana Grupa Lotos. W Polsce z Łukoilem blisko współpracuje sieć supermarketów Carrefour, która ma 26 sklepów Carrefour Express na stacjach paliw rosyjskiego koncernu.

 

źródło: http://wpolityce.pl/gospodarka/208369-gorny-bojkot-uderzyl-w-lukoil-w-regionie-trzyma-sie-jedynie-w-polsce

 

 

Od początku roku wyjazdy Rosjan za granicę spadły o 30-50%

 – informuje Rosyjski Związek Przemysłu Turystycznego. Masowo bankrutują duże turystyczne firmy.

 

Na skutek niedotrzymania zobowiązań przez rosyjskie biura turystyczne ucierpiało już 130 tys. klientów. Wśród nich 56 tys. utknęło za granicą w nieopłaconych hotelach i bez biletów powrotnych.

 

„Po pierwszych pięciu – sześciu dużych bankructwach sprzedaż wycieczek zagranicznych praktycznie zamarła. Obecnie zbankrutowało już 14 firm turystycznych” – donosi Itar-Tass. Obecnie następuje efekt domina – po upadku dużych biur, zaczynają bankrutować powiązane z nimi małe firmy turystyczne.

 

We wtorek o zakończeniu działalności z powodu problemów finansowych poinformowała jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych rosyjskich kompanii turystycznych „Newa”. Na skutek jej bankructwa ucierpi kolejnych 17 tys. klientów. Wcześniej upadły takie duże firmy jak „Labirynt”, „Ideal-Tour”, „Róża wiatrów Mir” i „Ekspo-Tour”. Głos w tej sprawie zabrał nawet premier Dmitrij Miedwiediew, obiecując śledztwo.

 

W europejskich kurortach i miejscowościach turystycznych spadek liczby turystów z Rosji był w tym sezonie wyraźnie widoczny. Wszyscy pojechali na Krym?

 

źródło; http://kresy24.pl/56319/rosyjska-turystyka-bankrutuje/

 

 

Wypoczynek na Krymie 

Po ataku Rosji na Krym zaatakowały go niespotykane upały – 7 stopni powyżej sierpniowej normy. Rosyjscy turyści byli zadowoleni? Gdzie tam – klnęli na czym świat stoi!
 
 
Lokalne centrum hydrometeorologiczne informowało, że, temperatura na Krymie wynosiła 40 stopni Celsjusza. Lekarze apelowali aby nie wychodzić z domów w środku dnia, a turystom radzili siedzieć w morzu. Niewielka to jednak była ulga bo temperatura wody wynosiła 27 stopni i dalej rosła.
 
 
Zresztą kilkunastu tysiącom rosyjskich amatorów wczasów na „naszym Krymie” nie było dane zakosztować jego uroków. Utknęli na przeprawie promowej w Kerczu, która była kompletnie zatkana. Jak donosiły rosyjskie portale, w prawie 12-kilometrowej kolejce czekało ponad 3 tys. samochodów, a na wyjazd z Krymu – ponad 1 tys.
 
Amatorzy słonecznych kąpieli spędzali więc na nagrzanej szosie 40 godzin, a czasem i więcej. Wielu rozłożyło koce i opalało się wśród samochodów, smażyło szaszłyki, grało w karty i podziwiało widok z przeprawy.
 
 
Nastroje były jednak dalekie od wakacyjnych. Ludzie narzekali na brudne toalety i złe warunki sanitarne. Dochodziło do kłótni w kolejkach i coraz głośniej słychać było narzekanie na „władzę”, która popsuła ludziom wypoczynek, nie zabezpieczając odpowiedniej komunikacji z Krymem.
 
 
W sieci pojawiły się nawet pierwsze demotywatory: „Krym – jedyne na świecie wczasy, na które przyjeżdżasz już opalony!”
 
 
Takie to wakacje a la Russe…
 
 
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:22)

Komentarze

jest kon.

Tyle ze Kacapski kon jest od dawna na glinianych nogach.

Putin wie ze kacapia sie wali i nie ma dla niej ekonomicznego ratunku bez reform demokratycznych ,czyli likwidacji mafi putinwskiej i i nnych mafijnych organizacji rzadzacych Rosja, tak aby jak najwiecej do swije kabzy nabrac.

Rosja nie jest i nie byla zadnym krajem od rewolucji w 1917 roku.

To jet tylko wielkie terytorium ze zlepkiem roznych narodow podbitych i zterroryzowanych przz Moskali, a wlasciwie przez bande post zydowskich szabes gojow z NKWD,czy GRU.

Tam sie nic nie zmienilo w mentalnosci od czasow Stalina  mowa o Moskwie Piotrogradzie i paru innych wiekszych miastach.

Bo poza tymi miastami to nie ma nic co by przypominalo cywilizacje do ktorej jestesmy przyzwyczajeni.

Zreszata i w tych miastach dzieja sie dantejskie sceny, mafia rzadzi wszedzie.Dzieci moich bialych Rosjan ,ktore tam pojechaly pracowac ,zreszta za lepsze pieniadze niz w Kanadzie, ,juz dawno zrezygnowaly z dobrze platnych tamtejszych  posad.

Tam cywilizowany czlowiek,o wpojonych zachodnichrzescijanskich wartosciach pojmowania swiata, nie moze zyc.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2
#1441214

Co to Neon 24.ru. nieczynny, dzielnie zastepujesz z Tadmanem Sigme ale wy zielone ludziki to cienkie bolki jestescie,

takie zalosne,bezradne, marne ........................... reszte sobie dopiszcie

i do kosciola a nie siac tu sowiecka propagande

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10
#1441236

Naprawde te punkty to mlyn na wode dla pozostalych,

jak widzisz pomimo palowania mam tych ocen coraz wiecej i na nic 

twoje idiotyczne zachowanie.

Co ten eunuch ruszkiewicz wyslal cie na zwiady, to co o nim napisalem to tez odnosi sie do ciebie

jestes jak mniej niz zero

Pozdrawiam seperatystke z scierwomedium pa,pa,pa

masz szanse na kolejne -4 a jak chcesz wiecej to napisz, chyba ze zezlosci zezarlas klawiature

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9
#1441240

Menopauzy, ale jest przynajmniej jedna znakomita wiadomosc
juz nigdy wiecej to barachlo nie napisze postu na tym portalu.
I o to chodzilo

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-10
#1441246

Trollujesz, wklejasz cudze teksty.. 

Latasz po tym forum, jak żyd po pustym sklepie i tylko zaczepki szukasz :)))

Jeszcze się wkurzasz, że to się może nie za bardzo spodobać?

Dziękuję za pozdrowienia na PW :)

//Jestes tylko zwyklym

Karty podstawowe
Odebrane Wysłane Wszystkie wiadomości Czytaj PW(aktywna karta) Zablokowani
Otaguj tę wymianę PW
Pomiędzy Tobą i Jozio z Londynu
Jozio z Londynu 20 minut temu Blok

Gownem - a nawet nie wiedzialem ze to skutki twojej menopauzy

Nie możesz odpowiedzieć, ponieważ wszyscy rozmówcy są zablokowani.
Użytkownik Jozio z Londynu zablokował wiadomości od Ciebie.//

 

Też Cię pozdrawiam! :)))

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1441249

O tobie i spadaj

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1441250

Czy masz jakies watpliwosci - a teraz zobacz ile juz mam punktow po twojej idiotycznej akcji a zobaczysz wieczorem

- i nie rob z siebie wiekszej  ????? niz jestes

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1441256

Uzbierałeś ich przez te 8 m-cy pobytu  na NP... no pogratulować.!! nie mam nawet połowy mimo, że dłużej tutaj przebywam... co tam :)))

Dla mnie większość Twoich wypowiedzi pod wpisami innych jest o niczym, to najczęściej jakieś żałosne wklejki i fotki.

Jeśli nie zgadzam się z nimi, nie podobają mi się, są wulgarne najczęściej lub złośliwe w opiniach o innych, to je minusuję i tyle ...

Ale mimo to nie nazwałam Cię nigdy, tak jak Ty to robisz względem innych:

idiotą - agentem - ścierwem -  świnią - eunuchem - zerem - 

cuś przegapiłam ?

 

PS- już byłam w Kościele i pomodliłam się za Ciebie :))

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

Astra - Anna Słupianek

#1441258

Pisze co mysle,i tylko prawde.nie podoba sie nie czytaj i minusuj, dobrze ci to idzie.
Smieszniejszej niz Ty tutaj nie znajdzie,na neonie pewnie tak ale nie tutaj.
Ja bede dzis tez w kosciele i pomodle sie o Twoje zdrowie i tylko zdrowie.
Mam nadzieje ze to juz koniec "polemiki"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1441259

Jak ja bylem na tym forum to o Tobie nawet wroble nie cwierkaly, wczesniej zostlem zbanowany przez twoich znajomych ktorych na szczescie juz tu nie ma.
A te punkty o ktorych piszesz to sam ich sobie nie dalem,a tylko ci ktorym sie to podobalo/a
a ze ci zal ...... sciska to nie moja wina.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1441260

Mogli się o tym jak widać przekonać chłopcy próbujący wprowadzić gdzieś hamburgerową demokrację, których @Autor przedstawia na topowej fotografii, chyba nieopacznie, sądząc, że to Rosjanie ponaszywali sobie usraelskie chorągiewki na rękawy, a pod fotografią u źródła wyraźnie stoi, co ona przedstawia. 

Komiczne są te zabawy w blogerów śledczych :D

(Фото с раненными янкесами)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7
#1441237

...i ciekawe jest to, ze zdjęcie robione w śmigłowcu...nie widziałem w kamazach półokrągłych ścian :D...a te mobilne krematoria, to już majstersztyk , dawniej straszyli czarnymi wołgami he he he...no i źródła "wiarygdne" Wirtulandia i GazWybuch no i zacytuję kto widział krematoria :

Tak przynajmniej twierdzi, powołując się na świadków, rosyjska aktywistka Jelena Wasiliewa."

...Mind Serwis powołuje się na Ruskich  ????? :))he he he

http://wyborcza.pl/1,75477,16594720,Mobilne_krematoria_dla_rosyjskich_zolnierzy_kraza.html

...buachchachachachacha

 

@ Mind nie strasz nie strasz :)))...widzę, ze z niepopków chcesz zrobić tubę propagandowa Michnika...i jeszcze to wypromowane...nieźle

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1441251

Prawda, że zabawne?

Faktem też jest, że niestety, ale dla większości polskiego społeczeństwa GW i TVNy są nadal podstawowymi źródłami informacji.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1441257

Stan w jakim obecnie znajduje się kacapia - jak piszesz - lub bolszewicki terroryzm jak ja uważam, nie powinien usypiac świata. Oni znajdują się w sytuacji szczura, który przyparty do muru potrafi rzucic się na człowieka nie bacząc na konsekwencje. Dla tej azjatyckiej dziczy dziesiątki, setki, a nawet tysiące poległych, to tylko statystyka.  Wspomnę o stalinowskim rozpoznaiu pola walki poprzez atak. Gdy nie wróciło kilka kompani z takiego "rozpoznania" to swiadczyło o tym, że wróg jest blisko.

Oni trzymają w rękach zapaloną żagiew do kolejnej światowej awantury!

Przy takich politykach jak Obama, Holland czy Kopaczowa sytuacja wymyka się spod kontroli. Co w tym czasie robią "sąsiedzi" Rosji, Niemcy? Ano stawiają na zbrojenia, modernizację armii. Unia pomogła wielu krajom - w tym oczywiście Polsce - wręcz rozbroić się. Na rzecz Unii - czytaj Niemców - pozbylismy się mediów, gospodarki, finansow. Przecież nam nic nie zagraża...

NATO, ONZ to fasadowe instytucje niezdolne do niczego innego poza pustosłowiem. Co by było gdyby ich nie było? Nawet tego nie zauważylibysmy. U nas człowiek który doprowadził Polskę do ruiny, na tzw. wszelki wypadek został wyprowadzony pod skrzydła swoich sponsorów.

Przypomnę slowa po wygranych przez PO wyborach - a teraz to q...wa benzyna może być i po siedem złotych. Dzisiaj, q...wa, premierem może byc ktoś kto w ciężkich chwilach po smolenskim zamachu oszukiwał Polaków.

Naród polski sam sobie zaklada sznur na szyję.

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1441244

Przykre to co piszesz o tym szczurze przypartym do muru. Ale niestety gotów jestem się z tym zgodzić. 
Kacapia sama wpędziła się w sytuację bez wyjścia i ginie marnie. Ale ten proces rzeczywiście może być groźny dla 
stron postronnych, bo za swoje błędy i grzechy zechcą obwiniać innych. Pisałem już kilka miesięcy temu, że powinniśmy zadbać, żeby ten upadek Moskowi nie był zbyt gwałtowny. Dobrze by było abyśmy poprzestali na przyparciu kacapów do muru, a resztę najlepiej jak zrobią inni. Np. Chińczycy wkraczając na Syberię, albo sami Rosjanie robiąc Majdan w Moskwie.
Wbrew pozorom nie jest to takie nieprawdopodobne. Takim ruchom będę kibicował. 
Powinniśmy tylko być przygotowani na rozbrojenie kacapskiej bomby, która tyka w Królewcu. 
Myślę, że nie powinniśmy się wahać jak Putler zacznie konwusje przedśmiertne.
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1441264

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak widzisz ta marna ......... z Neonu24ru dalej szaleje. Zalosna postac - czym chce zaimponowac temu eunuchowi Grrruszkiewiczowi ciekawe czy do wieczora ma dyzur i czy ja kolezanka zmieni

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1441266

Jak dotad od 8.04 do teraz oceniano moje wpisy juz 185 razy
a gdzie tu do nocy
Patria i reszta desantu z Neonu szaleje nawet nierowna baba sie wlaczyla

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#1441269