POLSKA A GLOBALNE OCIPIENIE

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

 

Polska jako jedyny kraj na świecie wysłuchała laureata Nagrody Nobla Ala Gore, który już dwa lata temu przewidział globalne ocieplenie. Dzięki światłemu przywództwu naszego premiera – który idzie drogą postępu a nie zacofania - do dzisiaj nie podpisaliśmy umowy na gaz,

dzięki czemu znów staniemy się zieloną wyspą na morzu czerwonym. Wprawdzie nasz Drogi Przywódca ten gaz już załatwił z Putinem na molu w Sopocie ( o czym sam poinformował media) - jednak był to sprytny wybieg – podobny do umowy z Katarem w sprawie sprzedaży stoczni. Dzięki sprytowi Geniusza Kaszub i jego ministra Grada, uzyskaliśmy przecież od Katarczyków 5% z wpłaconego wadium, czyli tak cenne dla naszego kraju dewizy w dobie Globalnego Ocipienia.Ten sam zabieg zastosował Tusk w rozmowie z Putinem: obiecał cud podpisania umowy gazowej, by potem wypuścić pana Waldka, który umowę z Rosją celowo spieprzył. Dzięki temu, Polska zyskała znów cenne dewizy, przerzucając się na ekologiczny chrust oraz hit eksportowy, o którym poniżej.

Dzięki sprytnej zagrywce z Katarem – stocznie nadal mamy ! Wprawdzie puste, ale już nasza postępowa partia i jej Wódz mają kolejne pomysły na zagospodarowanie infrastruktury stoczniowej. Będzie to produkcja hitu eksportowego ery Tuska, czyli gnoju PALIKOT – wg. pomysłu czołowego autoryteta naszej postępowej partii. Jak wskazał sam wynalazca, tj. Palikot : „Można mnie rozrzucić na polach, zaorać i zasiać na tym zboże, którym się nakarmi ludzi” ! Zatem to dzięki naszej postępowej partii i wyprodukowanego przez nią gnoju - już w tym roku stanieją ziemniaki, kurczaki i oczywiście chleb. Gnój Palikot ponadto wytwarza śmierdzący gaz, który po oczyszczeniu można użyć do ogrzewania mieszkań! Czy ktoś z was się spodziewał takiego właśnie genialnego wyprowadzenia w pole Putina i szejków arabskich ? Nie i jeszcze raz nie ! Za tym stać mógł tylko sam Geniusz Kaszub !

Okazuje się, że w czasach Globalnego Ocipienia, które u nas przeżywamy pod światłym kierownictwem Tuska i słusznej linii naszej partii Platformy - nad Wisłą pojawił się nowy rodzaj kota - oprócz Palikota. Jest nim Bzdzikot – specjalista od wycinki lasów pod wyciągi narciarskie – eksploatowane przez kolegów naszej słusznej partii, a konkretnie Rycha. Może to jednak sugerować, że nasza partia i Geniusz Kaszub nie bardzo kontaktują o co chodzi ? Z jednej strony globalne ocieplenie i brak gazu, z drugiej zaś – wyciągi narciarskie i Bzdzikot ! Naród jednak już wkrótce pojmie, na czym polega dalekowzroczna polityka naszej partii…. Nasza postępowa Platforma, wiedząc o globalnym ociepleniu, wpuściła w kanał wyciągu narciarskiego lobbystę, który chciał zmienić ustawę hazardową ! Gościu umoczył kasę, którą zamiast w podatki od hazardu, wpuścił w wyciąg ! I to w czasach globalnego ocieplenia a zarazem ocipienia! Dlatego nasza partia raz wypuszcza do boju Palikota, a gdy ten nie nadąży – to ma Bdzikota w odwodzie !

Już teraz mówi się na Wiejskiej, że przed samymi wyborami prezydenckimi Tusk i Platforma wypuszczą do boju swoją tajną bron – kota nowego typu. Ma to być Pierdzikot, którego celem będzie zaczadzenie przeciwników Geniusza Kaszub w walce o fotel prezydenta. Jest to logiczne, gdyż gnój Palikot będzie w tym czasie rozrzucony i zaorany na polach, a Bdzikot nadal będzie wyjaśniać swoje związki z Rychem i ze Zbychem a może i z samym Grzechem...

Tusk ma się czego obawiać, gdyż do walki o prezydenturę przystąpił towarzysz Nałęcz, sfotografowany na bilboardzie razem z Obamą. Tajemnicą poliszynela jest fakt, ze Nałęcz przechodzi intensywną kurację pod kwarcówką, aby jeszcze bardziej przypominać Obamę. Nałęcz uzyskał więc na starcie do prezydentury zdecydowaną przewagę nad Tuskiem, gdyż Nałęcz jako murzyn nie może być atakowany przez przeciwników ze względów rasowych ! Jakkolwiek inny kandydat na prezydenta, Olechowski, czyli agent „Must” może liczyć na zdjęcie z agentem Bolkiem, to wszystkich w okresie Globalnego Ocipienia nurtuje pytanie : Z kim sfotografuje się towarzysz Szmajdziński ? Czy będzie to Putin czy też twórca Globalnego Ocipienia Al Gore ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Należy budować śniegowce do przewozu naszego śniegu na Grenlandię* i tam uklepywanie go, aby ratować lodowiec przed globalnym ociepleniem. Dopłaty z unii gwarantowane.

Pozdrawiam

*) Green Land - ang. wieczny lodowiec.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gliński

#43136

Jerzy Zerbe

W tłumaczeniu angielskiego GreenLand Pan ironizuje, czy tak?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#43138

Dobrze Pan zauważył. Całość próbowałem napisać ironicznie, ale widać coś mi nie wyszło.

Gliński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gliński

#43141

Pomysł ze statkami-śniegowcami i eksportem z Polski śniegu jest warty Nagrody Nobla ! Kierunkiem eksportu powinna być Antarktyda ale także kraje, cierpiące od wieków na globalne ocieplenie. Ile to radości mieliby mieszkańcy np. Konga, gdyby im podrzucić ze dwa statki śniegu ?! Sądzę, że w Unii znalazło by się poparcie dla tej cennej inicjatywy i dopłat do eksportu śniegu. Polska, która zrezygnowała z importu gazu, ze względu na globalne ocieplenie - powinna kontynuować wielki projekt noblisty Ala Gore…

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#43149

Kapitanie. Graluję!
Świetny tekst... a jak już Nałęcz stanie się murzynem to na jego wiecach wyborczych zobaczymy samego O'Bamę... choć tak naprawdę nie jest Murzynem, ale Mulatem i prawowitym (po matce) Żydem z bardzo bogatej i wpływowej rodziny.

Matka Prezydenta - Stanley Ann Dunham była Żydówką i to spowinowaconą z wielkimi żydowskimi rodzinami. Jej rodzice: Madelyn Payne i Stanley Armour Dunham byli obydwoje Żydami a poprzez swojego ojca matka Baracka Husseina Obamy (tym samym sam Prezydent) była spowinowacona rodzinnie m.in.z: Żydem i b. Prezydentem Harry'm Trumanem; Żydem i b. Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem; Żydem i bardzo zamożnym brytyjskim bankierem Gustavem Anthony de Rothschildem (w prostej linii związanym bezpośrednio rodzinnie z Nathanem Mayerem Rothschildem współtwórcą finansowej potęgi Żydów niemieckich Rothscildów) i Żydem premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem (jego matka Janette Jerome była Żydówka i córka amerykańskiego finansisty).
Źródło: m.in. - http://en.wikipedia.org/wiki/Ann_Dunham
(niektóre informacje z wikipedii zostały usunięte po wyborze O'Bamy na Prezydenta!).
Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#43144

Wprawdzie Nałęcz urodził się w dniu 29 października 1949 w Gołyminie, to jako wierny członek PZPR (od 1970 do 1990r. ), a w dodatku postępowy profesor - musiał być wyznawcą teorii Darwina. Jest zatem oczywiste, że nasz kandydat na prezydenta pochodzi od małpy, co jest bardziej postępowe niż korzenie żydowskie Obamy!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#43146

witam
Zhadzam się całkowicie i zawsze zachodzę w głowę: jak to jest, że wokół człowieka jako efektu ewolucji żyją jeszcze małpy i inne zwierzęta... przecież zgodnie z tą teorią ich nie powinno być...
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#43150

Ewolucja może także przebiegać do tyłu. To, że człowiek stworzony został z tych samych elementów, co małpa nie oznacza, że pochodzi od małpy. Oczywiście są osobnicy, które od małpy się wywodzą i do czego sami się przyznają.

Sam człowiek może się bowiem zdegenerować do poziomu małpy czy innego zwierzęcia – a nawet, do poziomu gnoju, co potwierdził gnój Palikot…. Ogólnie więc wywodzimy się z Ziemi i śliny Pana Boga (vide: uzdrowienie ślepca). Ale są i tacy, co wywodzą się z gnoju i nim zwykle już pozostają….

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#43151