IMBECYBEL Nr.10. Wolne radio internetowe

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Humor i satyra

Dzień dobry Państwu ! Wolne radio internetowe IMBECYBEL wita wszystkich przed zbliżającymi się Świętami (dawniej: przed Bożym Narodzeniem), w których udział zapowiedziała już Jego Ekscelencja - w celu dalszego zjednoczenia narodu ! A więc w radosnym nastroju oczekiwania na Święta (dawniej: na Boże Narodzenie), wysłuchajmy naszej ulubionej Kolendy - oczywiście Zaleskiej…….  Bardzo państwa przepraszamy, ale nagranie Kolendy-Zaleskiej w duecie z detektywem Rutkowskim, zostało już wycięte z internetu ! Zamiast tego zapraszamy państwa do wysłuchania tradycyjnej w grudniu wiązanki marszów wojskowych.

Tym razem zaczynamy od świątecznych wiadomości ekonomicznych

Droższa wieprzowina na święta

Jak informuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, ceny detaliczne wieprzowiny będą w grudniu o ca. 8 proc. wyższe niż przed rokiem, gdyż w końcu lipca było w Polsce zaledwie 11,6 mln sztuk świń – najmniej od ponad 40 lat. Wytłumaczeniem tego fenomenu jest fakt, że wiele świń przeszło w ostatnich latach do polityki, gdzie wszystkie świnie są oczywiście nietykalne.

Zadowolenie karpi

Zgodnie z przewidywaniami, przed tegoroczną Wigilią zostanie sprzedanych ca.10 proc. karpi mniej, niż w ubiegłym roku. Ta wiadomość poruszyła środowisko karpi polskich, które zamierza wysłać list dziękczynny do premiera, dzięki któremu sprzedaż karpi nieustannie spada. Jak wszystkim wiadomo, karpie porozumiewają się ze światem zewnętrznym przy pomocy listów, podobnie jak dzieci. Ponieważ dzieci i ryby głosu nie mają.

Zwiększone dostawy siana

Ministerstwo Rolnictwa zakomunikowało, że pomimo przejściowych trudności, związanych z opadami a następnie z suszą – podaż siana na wigilijne stoły będzie nawet o 6 proc. większa, niż za reżimu Kaczyńskiego.

Wiadomości z kraju

Dzień wolny w szkołach !

Ministerstwo Edukacji informuje, że w związku z przylotem do Polski Dreamlinera, najbliższy poniedziałek będzie dniem wolnym od lekcji. Zamiast lekcji, we wszystkich szkołach odbędą się uroczyste capstrzyki, w związku z przylotem Dreamlinera do naszego kraju, a także pogadanki na temat naszej dumy i satysfakcji, w związku z przylotem Dreamlinera. Zgodnie z zaleceniem ministerstwa, uroczyste capstrzyki należy organizować na tle wizerunku małżonki Jego Ekscelencji u boku Dreamlinera.

Odezwa Naczelnego Mikołaja III RP

Naczelny Mikołaj III RP wydał odezwę do wszystkich Mikołajów III RP, wysyłając kopię swojej odezwy do wiadomości Dziadka Mroza, z którym Naczelny Mikołaj III RP nawiązał modelowe stosunki. W odezwie, Naczelny Mikołaj III RP zwraca się do wszystkich świętych, świeckich, protestanckich, lewicowych, żydowskich a nawet prawicowych Mikołajów, o wzięcie udziału we wspólnym, radosnym marszu Mikołajów, w celu zamanifestowania dumy i satysfakcji z dokonanych osiągnięć, w tym zwłaszcza z faktu odzyskania Świąt. Naczelny Mikołaj III RP wezwał do udziału w corocznym marszu, także Mikołajów na motocyklach, co doda marszowi niezbędnego rozgłosu z rur wydechowych. Wprawdzie w swojej odezwie Naczelny Mikołaj III RP nie nazywa nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, jako Święta Bożego Narodzenia, jednak „wynika to z szacunku dla innych Mikołajów, którzy nie uznają Świąt Bożego Narodzenia, ale uznają Święta” – wyjaśnił dziennikarzom elf Tomasz - rzecznik Naczelnego Mikołaja III RP.

Zapowiedź nowego Rozporządzenia !

Rzecznik rządu potwierdził, że zapowiadane czasowe ograniczenie wolności słowa na okres Świąt (d. Boże Narodzenie), zostanie wydane poprzez rozporządzenie premiera, a nie w drodze ustawy. – W przeciwnym przypadku, nie zdążylibyśmy wprowadzić niezbędnych zmian, jeszcze przed tegorocznymi świętami – wyjaśnił rzecznik. Rozporządzenie ma ostatecznie uregulować, co mogą mówić ludzkim głosem zwierzęta, w noc poprzedzającą Święta, czyli wg. dawnego nazewnictwa – w Wigilię przed Bożym Narodzeniem – aby nie narazić się władzy. Rzecznik przy tej okazji zwrócił się do bydła z apelem, aby korzystając z możliwości przemówienia ludzkim głosem, bydło zwróciło uwagę na dokonany w ostatniej pęciolatce postęp. Na przykład w cyfryzacji i w kolejnictwie. Zgodnie z zapowiedzianym rozporządzeniem, w okresie świątecznym zabronione będzie wypowiadanie się na temat bombek, a nawet o śladach bombek – do czasu otrzymania od Dziadka Mroza analizy znalezionych bombek. Nie nastąpi to jednak wcześniej, niż przed następnymi świętami (dawniej: Wielkanocą). 

Komunikat telewizji

Telewizja polska zaprasza całe polskie bydło na cotygodniowe pogadanki na temat kultury języka, w związku z nadchodzącymi Świętami (d. Bożym Narodzeniem) , gdy bydło będzie mogło wreszcie przemówić. Pogadanki na temat kultury słowa poprowadzi Naczelny Lis III RP, w gronie wybitnych ekspertów językowych, jak np. Kuc śląski, lub Palący Kot - ulubieniec bydła futerkowego.

Ważny komunikat Ministerstwa !

Ministerstwo informuje, że nie będzie wypłacać odszkodowań za straty poniesione w związku z zapowiadanym na 21 grudnia końcem świata. Ministerstwo radzi wszystkim, aby ubezpieczyli się w ZUS przed zapowiadanym końcem świata. Zgodnie z ustaleniami ministerstwa z ZUS, wszystkie placówki narodowego ubezpieczyciela będą otwarte w następny dzień po końcu świata od godziny 9 rano aż do 18-tej.

Informacje podatkowe 

Jak rozliczyć kolację wigilijną dla bezdomnych ?

Ministerstwo informuje, że spożycie posiłku bez zapłaty nie zwalnia bezdomnego od zapłacenia podatku od spożytej kolacji wigilijnej. Podobnie sponsor, który przygotował kolację dla bezdomnych, zobowiązany jest odprowadzić podatek VAT od wartości przygotowanych posiłków. W sytuacji niezapłacenia podatku przez sponsora oraz bezdomnego, który spożył kolację wigilijną bez zapłacenia podatku – obu grozi kara do 3-ch lat więzienia. Ministerstwo przestrzega, że w okresie Świąt (dawniej Bożego Narodzenia) inspektorzy skarbowi - przebrani za bezdomnych, będą skrupulatnie badać przypadki łamania prawa podatkowego. W okresie Świąt zostaną także uruchomione sądy 24-godzinne, które błyskawicznie osądzać będą przestępców skarbowych. Dotyczy to także osób, które otrzymają od św. Mikołaja upominek, ale nie odprowadzą od jego wartości należnego podatku…

Jaki podatek od otrzymanych prezentów ?

W związku z nadchodzącymi Świętami (d. Bożym Narodzeniem) Ministerstwo uspokaja mieszkańców naszego kraju, których się straszy kontrolami skarbowymi, w związku z otrzymanymi prezentami pod choinkę. Ministerstwo – wychodząc naprzeciw postulatom ludności informuje, że podatek od wartości otrzymanych prezentów będzie miał formę uproszczoną. Wystarczy zatem wpisać do formularza PIT ogólną wartość otrzymanych prezentów – na przykład 100 złotych – i odprowadzić od tego podatek zryczałtowany w kwocie 20 złotych, czyli 20 proc. wartości prezentu. Kontrole skarbowe dotyczyć będą wyłącznie tych podatników, którzy nie złożą deklaracji podatkowej, oszukując Państwo, że nie otrzymali żadnego prezentu pod choinkę.

Kronika policyjna

Policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń o przypadkach molestowania osób w różnym wieku przez zboczeńców, przebranych za agitatorów Platformy Obywatelskiej. Zboczeńcy, często wyposażeni w widoczne podręczniki agitatora, a nawet w biuletyny naszej partii, usiłują naciągnąć naiwne osoby na członka PO. Wobec bezsilności policji, mieszkańcy Z. rozwiesili wizerunki zboczeńców w publicznych miejscach. Niestety, ta cenna, obywatelska inicjatywa mieszkańców Z. spotkała się z ostrą reakcją miejscowej organizacji Platformy Obywatelskiej, która twierdzi, że wizerunki zboczeńców odpowiadają wizerunkom obywateli, którzy już dali się naciągnąć na członka PO…. 

                                                     *              *              *

Na koniec naszej dzisiejszej audycji wolnego, internetowego radia IMBECYBEL udało nam się uzyskać informację o zaginionej Kolendzie, a zwłaszcza Zaleskiej. Otóż Kolenda będzie nam towarzyszyć przez całe Święta (dawniej: Święta Bożego Narodzenia) – w naszej ulubionej stacji TVN. Wystąpi tam także Naczelny Mikołaj III RP a w telewizji jeszcze bardziej publicznej – wielokrotnie zobaczymy Naczelnego Lisa III RP. Zamiast więc chwilowo nieobecnej Kolendy, na koniec naszej audycji usłyszymy słynnego Walca Gronkiewicza….Do usłyszenia Państwu !

@ Kpt.Nemo

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szanowna Redakcjo Radia Imbecybel,

zaniepokoiły mnie doniesienia o Mikołaju III (RP) ponieważ z Mikołajem I (R) mieliśmy dość kłopotów, a Mikołaj II (R) też się nie najlepiej zapisał... Proszę uprzejmie o dalsze wyjaśnienia w tej kwestii.

Wierny Słuchacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307045

Ministerstwo Edukacji informuje, że w związku z przylotem do Polski Hollande’a, także najbliższy wtorek będzie dniem wolnym od lekcji. Zamiast lekcji, we wszystkich szkołach odbędą się uroczyste capstrzyki, w związku z przylotem Hollande’a do naszego kraju, a także pogadanki na temat naszej dumy i satysfakcji, w związku z przylotem Hollande’a. Zgodnie z zaleceniem ministerstwa, uroczyste capstrzyki należy organizować na tle wizerunku Wodza naszej partii i rządu oraz Jego Ekscelencji u boku Hollande’a.

Kpt. Nemo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307103

A co ze spędami na trasę przejazdu Hollande'a?
A czy Ministerstwo Skarbu przygotowało już odpowiednią
liczbę horągiewek?
Bo niebieskie i czerwone (z gwiazdami) pozostały z poprzednich spędów, ale te trójkolorowe to chyba nie to
samo co tęczowe?
No i co z rozdawnictwem konterfektów jaśnie nam panującego
Cara Władimira dla przyjeżdżających gości?
Tak poważne wizerunki powinna chyba wydrukować Mennica Państwowa, aby się car nie obraził za nie dość
wyeksponowaną muskulaturę, albo nie dość rozumny wyraz twarzy(a o to u mongoła nie trudno)?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#307104

na basenie (ul. Kawęczyńska) odwołano zajęcia ze względu na brak ciepłej wody!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307106

Tym razem wiadomości radia IMBECYBEL są mało rzetelne. Jak mogłeś zapomnieć o należytym poinformowaniu bydła i bydła futerkowego o kinowym przeboju szkolnej dziatwy w wieku różnym o WSIowym tytule "Po Kłosie". Władze oświatowe zarzekają się, że tym razem dziatwie nie będzie WSIo rawno.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307200