W pacanowie kozy kują...

Obrazek użytkownika Dixi
Blog

...a Czuma duma... Nie wiem, czy w Pacanowie jest więzienie, ale nawet gdyby dziesięciu się powiesiło, to minister Czuma się nie pofatyguje.
Nie od tego jest. A od czego?
Od siedzenia na połączonym stolcu ministerialno- prokuratorskim i spozieranie „świeżym spojrzeniem na istnienie sądownictwa i prokuratury wojskowej oraz więziennictwa".
Na marginesie warto zauważyć, że Platforma „dla dobra państwa” organizuje struktury zgodnie z widzimisię Autorytetów obejmujących stanowiska. Ćwiąkalski chciał rozdziału funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, to dzielili. Czuma czuje że ma powołanie i siłę, żeby rządzić wszystkim – nie ma sprawy, wstrzymujemy prace nad ustawą.
Na razie Czuma już wymyślił. Będą punkciki. Za wysokość wyroku, za wyroki bez zawieszenia… Oj, niejeden pójdzie do pierdla w ramach dorabiania sobie premii do pensji przez prokuratorów. Najwyżej odwołają się do Strasburga i Rzeczypospolita wybuli im odszkodowanie. Będą zadowoleni i prokuratorzy i przestępcy. Mieli racje, że głosowali na PO.
Jeszcze tylko jedna obserwacja. Pan minister stwierdził, że w Polsce jest 6 tysięcy prokuratorów, ale niechby półtora tysiąca zaczęło poważnie podchodzić do pracy, to już będzie super.
Pardon, a co z pozostałymi w liczbie 4,5 tysiąca. Będzie im się płaciło za nic? Bo przecież PO nie zwolni tych potencjalnych wyborców z pracy. Nie ma mowy.
Tak więc nowy, lepszy minister już pokazał co potrafi. Szybko myślał i wymyślił. Wystąpił w mediach, biorąc przykład z Ziobry. Szkoda, że tylko w tym.
Po raz kolejny Platforma pokazała, jak kompetentne ma zaplecze. I znów dała „za zasługi” cały resort, czyli właściwie duży kawałek Polski do zabawy i radosnej twórczości miłemu, starszemu panu.
http://wiadomosci.onet.pl/1904765,11,item.html
P.S.
Wstawiony na początku obrazek pojawił się jako pocztówka i był gwałtem wycofywany ze sprzedaży po rozpoczęciu stanu wojennego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może Wiki chciałby podyskutować?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12005