Tu(sk) 154

Obrazek użytkownika Dixi
Blog

 

Jeśli kiedyś porównywało się polską politykę do piaskownicy, to na określenie stanu obecnego brakuje już i słów i metafor.

Okazuje się,  że całe te tłumaczenia dotyczące przerwanego lotu prezydenta do Gruzji, były racjonalizacją idiotycznych i dziecinnych kombinacji rządu.  Pilot dostał medal za zmianę kursu.
Teraz pilot dostanie pewnie medal za niewystartowanie (co zresztą przewidywałem), ale Tuskoidy nie pofatygowały się nawet, żeby wymyśleć pretekst. Prezydent Rzeczypospolitej nie dostał samolotu, bo premier ma go za nic, albo wręcz za szkodnika.
Nie pytam, czy ma też za nic konstytucję, bo formacja „intelektualna” z której Tusk się wywodzi zawsze uważała, że prawo i konstytucja dobre są do podtykania pod nos innym. Sami podcierali sobie demokracją gębę i dalej to robią.
Nie dziwi mnie tez brak wstydu przed tak zwanym światem. Świat też jest przydatny, żeby podtykać go pod nos „przypadkowemu społeczeństwu”. Światowi też zawsze można podsunąć wywiadziki i artykuliki a kaczystach-faszystach i ksenofobach-fundamentalistach. Świat kupi to, jeśli będzie mu się akurat opłacało…
Kiedy obaj, z moim młodszym o dwa lata bratem byliśmy mali, też dochodziło między nami do spięć i rywalizacji. Czasy były takie, ze rodziców stać było tylko na jeden rower dla pociech (kolażówka „Start”). Braciszek miał zwyczaj zdobywać ją albo metodą skarżenia się do ojca („ustąp młodszemu, bądź mądrzejszy!”), albo, w braku takiego poparcia, wzywania na pomoc przypadkowych przechodniów („Proszę pana, on mi kradnie rower!!!”). Jako starszy, mądrzejszy, ale przede wszystkim podatny na zawstydzenie i obciach, zawsze ustępowałem.
Pytanie, czy prezydent powinien ustępować przed bezczelnym szantażem?
Tu nie chodzi o kolażówkę, a czy się ustąpi, czy nie, autorytet głowy państwa i opinia międzynarodowa o Polsce, i tak ucierpią…
Na razie Tusk odbiera Kaczyńskiemu zabawki, a „liderzy” po lżą go bezkarnie (jak ten osławiony menel i złodziej, pupil mediów Hubert H.). Za chwilę ktoś Kaczyńskiemu schowa buty, żeby nie mógł wychodzić z domu.
Dla dobra Polski, oczywiście.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Dokładnie - to, co się dzieje, to dziecinada. To jest polityka na poziomie grzybiarek plotkujących na placu. Ktoś musi to wreszcie wziąć za mordę.

Long time no seen Dixi;)

Vote up!
1
Vote down!
0
#6403

No, dziecinada, ale nie wolno dać się zakrzyczeć i szantażować rozbestwionym bachorom!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#6404

Ciekawie o sytuacji w Polsce pisze dziś Nicpon. Ciekawe ma też wnioski - sam zaczynam się ku takim skłaniać.

Jak bachory nagminnie zachowują się nagannie a opiekun nie może sobie z nimi poradzić, to sąd przydziela kuratora albo odsyła do poprawczaka. Tuskowi i reszcie pseudopolityków by się coś takiego przydało/

Vote up!
0
Vote down!
0
#6405

Zastanawiam sie, co będzie, kiedy Tusk ogłosi, że chce startować na fotel, pod którym przez kilka lat z własną bandą się odlewał? Czy nie będzie to juz gra o tak zwane (kiedyś) "złote kalesony"? Mało złote i mocno podczas wyrywania poszarpane.
Nawet rozumiem, że Donio, jako leń i turysta, wolałby spędzać czas na rautach i wycieczkach zagranicznych, ale czy zastanawia sie dziś, że głupio wtedy będzie korzystać ze starego sowieckiego latadła, a nawet nowego, zakupionego przez społeczeństwo, samolociku?
Chyba... Chyba, ze odpuścił i PO na fotelu prezydenckim chce posadzić jakiegoś dupka-statystę. Może Bartoszewskiego? Może..., az strach pomyśleć Mędrca-Bolka?...
Szkoda, że Platforma nie myśli o tym, ze właśnie podściela Cimoszcze, czy Kwasowi.

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#6407

A może Komorowski - gwiazda mediów i mąż stanu psia mać?

Możliwe, że Platforma o tym właśnie myśli, żeby podścielić komuchom posłanko na kolejne dziesięciolecia.

Vote up!
1
Vote down!
0
#6409

..."chocby skały srały". Nie wygra nawet z Kwaśniewskim.
Albo są zupełnie zaślepieni, albo maja inny plan.

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#6411

myślę, że na początek chcą skompromitować idee dekomunizacji i lustracji. Potem nie będą potrzebni, bo władcy naszego kraju wybiorą sobie nowych faworytów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#6412

...czyli oligarcii z kilkoma palantami z "opozycji" (i kapusiami) dopyszczonymi do pośledniego koryta.
Jeśli byłoby tak jak piszesz, fotel prezydencki jest dla Tuska w sam raz - synekurka dla leniwego bezideowca.

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#6413

... (dzięki serdeczne za ilustrację!!!!), a potem juz pójdzieeeeee!
"Jeśli będziesz siedział dostatecznie długo na brzegu, zobaszysz jak z nurtem spływają twoi wrogowie", mówi chińska mądrość.
Jeśli Platformie wydaje sie, że będzie rządzić (i nic nie robić, poza psuciem państwa) wiecznie, to partia ta... nie ma przyszłości.
Szkoda tylko, że te palanty podcinaja gałąź, na której siedzimy wszyscy. Można się spodziewać, że dostaną to, na co zapracowali. Nawet jeśli będzie to zwrot inwestycji w proporcji 1:1, to i tak zaboli. Na miejscu Tuska nie byłbym jednak aż takim optymistą.

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#6416

Jeśli pan pilot dostał order za to, że nie lądował w Tibilisi tylko w Azerbejdżanie, czy gdzieś obok, to należy mu się austriacki Order Marii Teresy. Jest to bowiem jedyny order na świecie, który otrzymywano za sukces bojowy uzyskany wbrew rozkazowi.

AW

Vote up!
1
Vote down!
0
#6418

co to za ilustracja?
dlaczego nie ma opisu?
a moze jest, tylko ostrosc widzenia kiepska? :)))

Vote up!
1
Vote down!
0

dobra kobieta

#6428