Gożowski kącert ortografji

Obrazek użytkownika Arpad77
Humor i satyra

w ramach oderwania od ciężkiej polityki - próbka ortografii z miasta Gorzów (stolicy województwa.. samozwańczej) zwanego też Kobylą Górą.

http://www.mmgorzow.pl/artykul/nowy-peron-1-gorzowskiego-dworca-pkp-zdjecia-453574.html?destination=page%2Fadmin%2Figc%2Farticles

Brak głosów

Komentarze

Odtwożenie nawieszchni z przymroskami na peronie pierszym to była by harakter  komoruskiego tfu dziennikarza.

Czy takie coś można jeszcze "komętowaci"?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#201555

tym większy, że mieszkam w woj. lubuskim. nie zasłynęło ono niczym szczególnym z jednym wyjątkiem. otóż w 1960 roku w zielonej Górze parafianie bronili domu parafialnego, doszło do poważnych zamieszek.

Ale ja zawze głosuję na PiS i jeszcze kilka znanych mi osób, nie licząc rodziny, bo to się nie liczy. pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#201561

było to dokładnie 30 maja 1960 r.

http://www.historia.org.pl/index.php/publikacje/publikacje/historia-najnowsza/1024-wydarzenia-zielonogorskie-30-maja-1960-30-maja-2010.html

co do Zielonej Góry - w jej czerwonym firmamencie jednak jest pozytyw: warto nadmienić, że dzięki staraniu kilku niezłomnych osób z Zielonogórskiego Związku Sybiraków na tamtejszym cmentarzu jest największa w Polsce bardzo zadbana pamiątkowa nekropolia ofiar stalinizmu i w tym Sybiraków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#201746

To fakt,jest taka nekropolia w Zielonej Górze.  Zajmuje spory obszar zaraz przy głównej bramie. wszystko zadbane i uporządkowane. Byliśmy tam po raz pierwszy w dn. 10.kwietnia tego roku na  odsłonieciu pomnika i  obchodach 1 rocznicy mordu smoleńskiego calą rodziną (nie udało sie nam wyjechać do Warszawy). Na tej uroczystości było dużo uczestników "cywilnych", harcerzy, zorganizowanych środowisk, pocztów sztandarowych (choć była to niedziela). Sam pomnik smoleński nieduży, nawet skromny. Nie wiem jak jest w innych miastach tej wielkości, czy tylko nieduże tabliczki skrzętnie ukryte w alejkch?

Vote up!
0
Vote down!
0
#201897