SPEC przehandlowany przez speców od duPOkracji

Obrazek użytkownika Arpad77
Kraj

Warszawski ratusz taktycznie przedwyborczo wyciszył sprawę rabunkowej wyprzedaży Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC). Od dawna towarzycho PachOłów miało ciągoty żeby wyprzedać to-to zachodnim korporacyjnym plutokratom, a transakcji dobito bezpiecznie tuż PO wyborach.
Wyprzedaż dokonała się po cichutku, ani słowa w łajn-strimowych mediach... bo towarzystwo z ratusza ma za uszami w tym temacie i to solidnie!
Przypomnijmy że Rada Warszawy odrzuciła wniosek PiSu o referendum w sprawie onejże "prywatyzacji". Po czym wniosek zapadł się głucho w przepadzistych zakamarach sądu administracyjnego, gnijąc tam po dziś dzień.
Kąsek za 1,44 mld zł trafi do korporacji o pozornie mało mówiącej nazwie Dalkia. W rzeczywistości jest to spółeczka zależna francuskiego konglomeratu EdF który już "siedzi" w EC Kraków, Wrocław (Kogeneracja) i Rybnik, żeby wymienić najważniejsze. 85% największego producenta ciepła - idzie w obce francuskie łapska, których feudalny ucisk na portfelach tysięcy rodzin dopiero zacznie się zaciskać w kolejnych latach.
Tymczasem salon zachwyca się wielkim zastrzykiem kasy do budżetu miasta. 1,44 mld - zawrotna suma! A przecież toż to ledwie 6,5 km najdroższej bodaj drogi na świecie czyli tzw. autostrady S8 na obrzeżach stolycy (220 baniek za 1 km). PO POtrafi. Budować najdrożej, finansując to rabunkową prywatyzacją i oddawaniem w obce łapska narodowych strategicznych obiektów przemysłowych i zasobów.
Powstaje pytanie: co z tą salonową cichaczem przyklepaną wyprzedażą się stanie, tzn. czy zostanie odwołana gdy sąd przypadkiem (wątpliwe... ale jednak nuż?) uzna racje niesprzedawczyków z PiS?
Życie dopisze scenariusz. W najgorszym razie mieszkańcy stolicy będą płacić niebawem 50 zł za podgrzanie 1 m3 ciepłej wody. Wszak jest kryzys i trzeba wydrylować wszystkich obywateli zjednoczonej eurokomuny, żeby odzyskać biliony utopione przez globalnych banksterów i ich marionetkowe niemoty posadowione na najwyższych piedestałach brukselo-berlino-paryżo-salonów. POdziękujcie więc rdzenni warszawiacy za głosowanie temu stadu napływowych oPOrtunistycznych baranów, którzy mają Polskę i was, zwykli mieszkańcy najgłębiej w d___ie!!!

Brak głosów

Komentarze

...tą dosyć emocjonującą notkę to:
1. SPEC jest dystrybutorem ciepła, a nie producentem, i zarządza warszawska siecią dostarczająca ciepło. Producentem ciepła dla Warszawy był do niedawna Vattenfall (Szwecja) a obecnie będzie nasze polskie PGNiG;
2. o prywatyzacji było głośno i nikt nic po cichu nie robił. Jedyne co jest wkurzające to utajnienie umowy sprzedaży, ale to w Polsce jest norma, praktycznie za każdych rządów;
3. to czy w Warszawie będzie drogo czy nie będzie to mozna zapytać mieszkańców Poznania lub Łodzi - Dalkia jest tam i dystrybutorem i dostawcą ciepła.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#198092