Węgierski Październik 1956 - memento

Obrazek użytkownika Arpad77
Historia

Wszystkim łżemediom tradycyjnie, "przypadkowo" umknęła ważna rocznica naddunajskiego zrywu. Krótką notkę można znaleźć jedynie na portalu polskieradio.pl. Dokładnie 55 lat temu wybuchło zbrojne powstanie węgierskiego narodu przeciw sowieckiej tyranii. Temat ten w kontekście narastającej sowieckiej hegemonii powinien być poruszany szczególnie często jako memento.

Jesteśmy dłużni Węgrom pamięć o tamtych krwawych (oficjalnie 2502 ofiary śmiertelne) acz chlubnych kartach ich historii. Tym bardziej, że mamy wydatny i chwalebny udział w pomocy ciemiężonym budapeszteńczykom. Nie siląc się na własne opracowanie, polecam aktualny, ciekawy wpis dostępny pod linkiem:

http://wyszehrad.com.salon24.pl/356955,55-rocznica-rewolucji-wegierskiej-1956-roku

...oraz materiał uwypuklający polską pomoc dla "Bratanków" z bogatymi odniesiami do dalszej bibliografii:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/polak_wegier.html

SZEBB JÖVŐT!!!

Brak głosów

Komentarze

Szczególnie istotne, że "nasi" namiestnicy, tak bardzo chcą wyciszyć, niechlubną historię sowieckich najazdów.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#193999

miałem wtedy kilka miesięcy i nic nie pamiętam. Zastanawiam się czy już mam szukać w gównie wyborczym artykułu że Węgry i Węgrzy nie istnieją i są jedynie wymysłem tych straszliwych Kaczyńskich. Choć może szkoda czasu, życie jest takie krótkie, i tyle pożytecznych rzeczy pozostaje jeszcze do zrobienia...
Éljen Magyarország!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#194067

Witaj,
też mi umknęło. Jest w tym moja wina i zasługa mediów.
Dzięki za przypomnienie.
Dobrze, że jesteś.

Pozdrawiam

P.S. Piękny nick.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#194099

Cieszy mnie Wasze uwrażliwienie na tę tematykę. Musimy to rozwijać bo nasze obecne "władze" umieją się zdobyć co najwyżej na skandale a'la 23 marca br. z tablicą upamiętniającą pomoc Węgrów w 1920 r. (milionowe arsenały przysłane z Csepel) kiedy to "bul" bał się moskwy nie chciał jej odsłonić.

Tym bardziej mnie cieszy że jest Wasz odzew, bo doświadczam olewu ze strony insytucji rzekomo krzewiących kulturę węgierską w Polsce. Np: Olał mnie Instytut Filologii Węgierskiej na UJ. Towarzystwa "przyjaźni" - stetryczałe skupiska dziadków-niemot. Blamaż!!!

Pomimo to - będziemy działać dalej.

Powiem więcej:

Éljen Nagy s Erős Magyarország!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#194173

napisałeś :
//Cieszy mnie Wasze uwrażliwienie na tę tematykę.//
...............................
Arpadzie, to ja Tobie dziękuję,że zechciałeś przypomnić o wspaniałej karcie historii dwóch Bratnich Narodów, Węgier i Polski.
I pomyśleć.. wszystko zaczęło się pod pomnikiem polskiego Generała Józefa Bema . To tam zapadła decyzja ,że Węgrzy już nie chcą być w Układzie Warszawskim .
Czy wiecie,że tylko dwa Pańtwa poparły Węgierskie Powstanie 56;..... to Polska i Jugosławia .
pozdrawiam i modlę się za Węgierski FIDESZ !
Marek Sosabowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#194201