nowość w sieci – ‚Tygodnik Bardzo Prawicowy’

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Na fanpage’u na fb ‚Anty Platforma Obywatelska’ pojawiła się następująca informacja:

'już w ta środę, wychodzi pierwszy numer „Tygodnika Bardzo Prawicowego”. Tygodnik wychodzi tylko w wersji elektronicznej, jest wysyłany mailem. :) Wszystkie zainteresowane osoby są proszone o kontakt na e-maila: micho2110@wp.pl. Prywatnie mogę powiedzieć, że z niecierpliwością czekam na pierwsze wydanie! POLECAMY! Tygodnik jest całkowicie DARMOWY!'

Przyznam, że wcześniej z czymś takim się nie spotkałem. Darmowy tygodnik, wysyłany na mail.. może być ciekawe. Więc się zgłosiłem.

Pierwsza rzecz, która mnie uderzyła, to format. Mam nadzieję, że kolejne nry będą w PDFie. Po pierwsze jest to wygodniejsze dla czytelnika, po drugie estetyczniejsze, a po trzecie ot tak nie będzie mógł ktoś niepowołany zmienić treści i wysyłać go dalej.

Z kwestii technicznych – nie rozumiem dlaczego wszystko jest pisane pogrubionym tekstem. Sprawia to wrażenie krzyku, ale takiego niezbyt dobrego. Wzmacnia to także widoczność błędów ortograficznych czy gramatycznych (jak chociażby sama okładka – ‚tyfodnik bardzo prawicowy’). W artykułach są także błędy interpunkcyjne, które po prostu utrudniają momentami zrozumienie, co autor miał na myśli.

Teraz zajmijmy się treścia.

‚Docinki’ to dział, w którym zamieszczane są dowcipy o rządzie. Przyznam, że wielu nie znałem i czytając to poprawił mi się humor. Można przeczytać o Pawlaku, Biedroniu, który ‚będzie miał proces za wyrwanie pałki policjantowi (pałki to jego konik)’, o zaginięciu posła Stefana Niesiołowskiego i prośbę o ‚nie informowaniu nikogo o miejscu jego pobytu’, czy ukazanie absurdu udaremnienia ‚zamachu’ na sejm.

Następnie mamy artykuł o GMO. Wyjaśniona sprawa o co chodzi, jak to wyglądało etc. Tutaj jest wszystko dobrze, poza jedną kwestią, mianowicie informacji o Dodzie, która również brała udział w protestach przeciwko GMO. Mianowicie, że ‚zrezygnowała ze
swojego wizerunku skandalistki. Z powrotem włączyła umysł i racjonalizm. Wypowiada się jasno, stanowczo i MERYTORYCZNIE’. Niestety, zabrakło jakichkolwiek jej wypowiedzi, by to udowodnić. Osobiście nie słyszałem ani jednej jej wypowiedzi, więc jako czytelnik mam do wyboru: pozostać przy swojej ocenie Dody, albo uwierzyć redakcji na słowo, że stała się ‚merytoryczna’. Pozostaję przy swoim zdaniu.

Kolejnym tematem poruszonym w tygodniku są ‚Czystki Hajdarowicza’. Napisany ciekawie, choć osobiście nie mogę nie zauważyć pewnej rzeczy, która mnie razi – najpierw czytamy ‚Niezależność i prawdę zwalcza się i morduje wszelkimi możliwymi sposobami.’ zaś zaraz potem ‚Pozostają nam też media najbardziej wyszydzane i kompromitowane jak „Nasz Dziennik”, „Gazeta Polska”, „Radio Maryja” i „Telewizja Trwam”.’ Moje zdanie propo GaPola jest znane, więc go przypominać nie będę w całości. Przypomnę tylko, że środowiska tej gazety ostatnio przypuszczały atak na Nowy Ekran (rzekome sfabrykowanie relacji chłopca z Marszu Niepodległości, który miał być synem naczelnego, później stwierdzenie, że ‚skoro miał czapkę JP100%, to szukał rozróby (sic!), mówienie o agenturalności dziennikarzy NE na co dowodów ciągle nie przedstawiono czy ostatnie przypuszczenia, że Piński został wysłany przez NE na naczelnego Uważam Rze). Owszem, zgadzam się z atakami na niezależne media, tylko że nie tylko rządowe, ale tzw. ‚opozycja’ również je przypuszcza. Następnie porównanie GP do GW, gdzie to pierwsze ‚stara się walczyć z obłudą i stara się by było lepiej a nie z obrzydzeniem i odrazą jak GW.’ W moim przekonaniu obydwie gazety są siebie warte – przyklaskują na coś, co ‚ich’ partia powie bądź zrobi bez żadnego krytycyzmu.

Następnie mamy opinię z marszów i ich wizji, jakie przedstawiały media. Temat już trochę stary, ale dobrze przedstawiono propagandę rządową – faszyści i bandyci z nacjonalistami idą w Marszu Niepodległości, a z Bólem – Komoruskim idą ludzie radośni i kolorowi.

‚Jaka władza taki zamach’ jest kolejnym artykułem. Bardzo spodobało mi się porównanie tego ‚zamachu’ do typowej ‚false-flag’ operacji w Rosji. Nie mogę się zgodzić z jedną tezą – że ‚rząd ośmieszył i zdemonizował prawicę’. Jak patrzę w internecie, ludzie (nawet i lemingi!) śmieją się z tego rzekomego ‚zamachu’. Poza tym artykuł pisany mocnym i konkretnym językiem, co mi osobiście bardzo się podoba.

Żeby nie zdradzać całej zawartości, powiem jeszcze tylko o ciekawej rubryce, mianowicie o ‚poczcie hien antypolskich’, gdzie w tym numerze jest treściwie opisana osoba Adama Michnika. To jest bardzo ciekawa inicjatywa, zważywszy że czegoś tak oficjalnego ciężko gdziekolwiek znaleźć.

Podsumowując, 'Tygodnik Bardzo Prawicowy' jest ciekawą inicjatywą i przyjemnie się go czyta. Ma pewne błędy i minusy, choć zapewne znikną (pierwsze koty za płoty, prawda?). Jeśli redagujący będą trzymać się prawdy i nie będą próbowali ‚sprzedać się’ żadnej partii czy organizacji pro partyjnej, to będzie to świetna inicjatywa. Błędy – trzeba nad nimi stale pracować, a i tak każdemu się zdarzą. Także polecam ‚zamówienie prenumeraty’ tygodnika

Ocena wpisu: 
Brak głosów