Opozycja i Polska, czy PiS?

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Na fb coraz więcej jest fanpejdży opozycyjnych. Czy na pewno opozycyjnych? No właśnie

'Głosowaliśmy na PO, przepraszamy', 'Do roboty, premier sam się nie obali', czy 'kontrewolucja' - to tylko 3 z wielkiej liczby osób zrzeszających przeciwników obecnej władzy. Są to głównie środowiska naprawdę niezależne, ewentualnie sympatyzujące z narodowcami albo korwinistami. Często też wyraźnie podkreślają coraz bardziej widoczną, choć dobrze zakamuflowywaną więź PiSu (teoretycznie partia opozycyjna) z władzą.

Jakież jest zdziwienie, gdy okazuje się, gdy taki fanpejdż jest propagandzistą PiSu! Jak choćby zdjęcie z fb z profilu 'do roboty, premier sam się nie obali'. Nazwa ładna, mobilizująca. A tutaj proszę - zdjęcie na ktorym porównuje się polityka, ś.p. Lecha Kaczyńskiego do Jana Pawła II.

Pomijając fakt, że JPII raczej nie pochwaliłby socjalistycznej ideologii partii jak i biurokracji, którą PiS rownież powiększył, to w moim odczuciu nie powinno się do papieża porównywać żadnego polityka. W dyskusji pod zdjęciem jakby 'zarzucono' mi sympatyzowanie dla Korwina-Mikke. Owszem, szanuję tego człowieka. Lecha Kaczyńskiego również szanowałem i nie zamierzam źle o nim mówić. Jednak Lech Kaczyński obok Jana Pawła II jest taką samą wtopą jak dla mnie i propagandą, jak gdyby Korwina-Mikke wstawić w tym miejscu. Niezbyt pasuje, prawda?

Profili 'pisowskich' jest sporo. Niech sobie będą. Tylko u nich rzuca się w oczy jedna rzecz - ukrywanie się. O ile pozostałe mają w wyraźny sposób przedstawione swoją ideologię oraz ewentualne sympatyzowanie, o tyle te od PiSu 'ujawniają się' dopiero po czasie. Trochę to o nich świadczy

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Autorze, to straszne wręcz! :)
PiS zrobił sobie "fanpejdż" i nie przyznał się do tego?
A, świntuchy... ;)

Niestety osobiście tego nie sprawdzę, swoje konto na FB usunąłem jakiś czas temu, uznając, iz wieje tam potworną nudą. Bo cóż mnie obchodzi co znajomy znajomego powiedział o... - albo ogladanie zdjęć USG matek i ich przyszłych pociech ;)

Tym niemniej, jako forma marketingu politycznego - na pewno nie zaszkodzi. Istnieje bardzo liczne grono używające FB.

Pomysł bardzo fajny.
Jeśli istotnie jest on pisowski (na jakiej podstawie tak twierdzisz?), to TYM LEPIEJ, że nie jest to powiedziane wprost. Z punktu widzenia efektywności. Typowemu lemingowi (a takich mnóstwo na FB) hasło PiS kojarzy się źle, co jest efektem wieloletniego urabiania tkanki, zwanej przez niektórych, trochę na wyrost, mózgiem.

PS. A mnie tam nie pasuje Chopin. Nie dość, że przyszywany Polak, to jeszcze niczym szczególnym się nie zasłużył, oprócz napisania paru mdławych kawałków ;))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284440

Pomijając fakt, że JPII raczej nie pochwaliłby socjalistycznej ideologii partii jak i biurokracji, którą PiS rownież powiększył

Rozprawię się tylko z tą powiększoną przez PiS biurokracją. Co krok spotykam się takimi opiniami jakoby ta partia tę biurokrację tak nadmuchała. Rzeczywistość jest trochę inna. Owszem PiS w trakcie swojej kadencji zatrudnił 12 000 nowych urzędników. Co mnie szczególnie nie dziwi przy wdrażaniu nowych przepisów i projektów wynikających ze świeżego członkostwa w UE.

Ale jak ma się te 12 000 PiS-u do armii 120 000 urzędników zatrudnionych przez PO od 2008 r.

http://www.pch24.pl/ile-mamy-w-polsce-urzednikow-,1709,i.html

Statystycznie rzecz ujmując, PiS rokrocznie powiększał biurokrację o 6 000 osób podczas gdy PO powiększa ją rokrocznie o 24 000. Widzisz gdzieś równowagę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284457

A czy porównanie do platformy ma tutaj sens? 6000 rocznie - na pewno żadnych znajomych i rodziny posłów tam nie było, uwaga bo uwierzę.

Dominik C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#284656

którą PiS rownież powiększył

Zwróć uwagę, że to Ty pierwszy użyłeś partykuły "również". Moje porównanie jest więc jak najbardziej uprawnione. Nie będę się przecież odnosić do czasów króla Popiela.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284684

tak, również. Podobnie jak wszystkie poprzednie rządy. Nie różni się wiele od innych. Jak to ktoś niedawno trafnie powiedział: 'PiS to może trochę więcej historii i może trochę więcej Kościoła'

Dominik C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#286854