Wojny o lichwę 2

Obrazek użytkownika Lotna
Gospodarka

Celem wojen jest lichwa, a co za tym idzie, zachowanie uprzywilejowanego statusu bankierów, którzy poprzez kreację dłużnego pieniądza stali się rzeczywistymi władcami Ziemi, panami dobrobytu i ubóstwa, rozkwitu i upadku narodów i ich przywódców.

Michael Rivero:

 „Wszystkie wojny są wojnami bankierów!”

Część pierwsza: http://niepoprawni.pl/blog/6496/wojny-o-lichwe

 

 

Jest oczywistością, że szkolnictwo publiczne jest w takim samym stopniu podporządkowane życzeniom bankierów by nie udostępnić pewnej wiedzy historycznej, w jakim koncerny medialne są usłużne życzeniom Monsanto, by zataić wiedzę o zagrożeniu, które stanowi żywność genetycznie modyfikowana, czy też życzeniom kultu globalnego ocieplenia o zatajaniu faktu, że w ciągu ostatnich 16 lat Ziemia ulega ochłodzeniu. Dlatego też nie powinno nikogo zbytnio dziwić, że prawdziwe okoliczności wydarzeń Wojny Secesyjnej zazwyczaj nie są zbyt dobrze znane przeciętnemu Amerykaninowi.

Nieliczni, którzy rozumieją, jak działa system [bankowy], będą albo tak zainteresowani płynącym zeń zyskiem, albo tak uzależnieni od jego przychylności, że ich grono nie będzie stawiało sprzeciwu, podczas gdy z drugiej strony, wielka masa ludzi nie będących w stanie pojąć, jak olbrzymie korzyści  kapitał pozyskuje z bankowości - będzie ponosić jej ciężar bez narzekań, prawdopodobnie nawet nie podejrzewając, że bankowość jest wroga ich interesom.” – Bracia Rothschild z Londynu w liście do współpracowników w Nowym Jorku, rok 1863
 
Wojna Secesyjna, inaczej zwana amerykańską wojną domową-wojna pomiędzy stanami wchodzącymi w skład Stanów Zjednoczonych, tzw. Unią lub „Północą” i skonfederowanymi Stanami Ameryki, tzw. Konfederacją lub „Południem”, w latach 1861 – 1865. – przyp. tłum.

 

Przyczynami amerykańskiej wojny domowej były różnice społeczne i gospodarcze i konflikt ekonomiczny Północy i Południa, w szczególności polityka celna Waszyngtonu. Bardziej zindustrializowana, kapitalistyczna, liberalna i opowiadająca się za imigracją dla pozyskania siły roboczej Północ, nakładała cło na na handel z Europą, będącą głównym odbiorcą bawełny produkowanej na bardziej przywiązanym do tradycji i opierającym się w głównej mierze na pracy niewolników Południu. – przyp. tłum.

 Historia secesji Stanów Zjednoczonych – przyp. tłum

 

Greenback Abrahama Lincolna

 Kiedy Konfederacja odłączyła się od Stanów Zjednoczonych, bankierzy raz jeszcze zwietrzyli sposobność ogromnego wzbogacenia się poprzez udzielanie kredytów i zaproponowali Lincolnowi, że sfinansują jego wysiłki o powrotne przyłączenie południa, ale za 30% lichwę (24% to 36% - przyp. tłum.).

 

 

 Lincoln skomentował, że nie wyzwoliłby czarnych obywateli poprzez oddanie białych w niewolę bankierom i używając swego autorytetu prezydenta, wydał nową walutę rządową, tżw. Greenback („zielony”). Stanowiło to bezpośrednie zagrożenie dla bogactwa i władzy bankierów banku centralnego, którzy natychmiast zareagowali.

 

„Zielony” by couponpeak">dollar Lincolna, tzw.„Greenback”
 

Jeśli ta błazeńska polityka finansowa, zapoczątkowana w Ameryce Północnej, zostanie utwierdzona na stałe, rząd wyposaży się w pieniądze bez ponoszenia kosztów. Spłaci wszystkie pożyczki i będzie wolny od długów. Będzie miał środki płatnicze niezbędne dla przeprowadzania transakcji handlowych. Stanie się bogaty bez precedensu w historii świata. Umysły i bogactwo wszystkich krajów udadzą się do Ameryki Północnej. To państwo musi zostać zniszczone, gdyż w przeciwnym wypadku unicestwi ono każdą monarchię na ziemskim globie.” – London Times w reakcji na decyzję Lincolna dotyczącą emisji rządowego „zielonego” w celu sfinansowania Wojny Domowej, zamiast przyjęcia proponowanej przez prywatnych bankierów pożyczki obciążonej 30-procentową lichwą. 

 W roku 1872 bankierzy z Nowego Jorku wysłali list do wszystkich banków w Stanach Zjednoczonych nakłaniający do finansowania gazet sprzeciwiających się emisji rządowego pieniądza („zielonego” dolara Lincolna)

„Szanowny Panie: Jest rzeczą wielce zalecaną, aby z całą mocą wspierać tak poczesne dzienniki i tygodniki (…) oponujące emisję zielonego dolara, przy jednoczesnej odmowie mecenatu i względów wszystkim zainteresowanym, którzy nie zechcą sprzeciwić się emisji rządowych pieniędzy. Pozwólmy rządowi na emisję monet, a bankom na emisję banknotów jako państwowych środków płatniczych. (...)  Wznowienie cyrkulacji pieniędzy emitowanych przez rząd jest jednoznaczne z zaopatrzeniem ludności w środki płatnicze, a z tego względu, z poważnym uszczupleniem Waszych zysków - jako bankierów i kredytodawców. – Lynn Wheeler, „Tryumf plutokracji [tryumfująca plutokracja]; historia amerykańskiego życia publicznego w latach od roku 18770 do roku 1920.”

Jest nie do przyjęcia, aby tak zwany„zielony”, przez jakikolwiek okres czasu był w obiegu jako pieniądz, z przyczyny, iż jest on poza zasięgiem naszej kontroli.” – Lynn Wheeler, „Tryumf plutokracji [tryumfująca plutokracja]; historia amerykańskiego życia publicznego w latach od roku 18770 do roku 1920.”

„Instytucja niewolnicta zapewnie zostanie zniesiona potęgą wojny, niewolnictwo indywidualne zniszczone, a z nim opieka nad robotnikiem, podczas gdy plan europejski pod przewodnictwem Anglii dąży do tego, aby kapitał dominował robotnika poprzez regulację pensji. TEN CEL MOŹE ZOSTAĆ OSIĄGNIĘTY POPRZEZ KONTROLOWANIE PIENIĄDZA.” – Lynn Wheeler, „Tryumf plutokracji [tryumfująca plutokracja]; historia amerykańskiego życia publicznego w latach od roku 18770 do roku 1920.”

Podjudzana przez bankierów, większość Europy wspierała Konfederację przeciwko Unii, w oczekiwaniu, że zwycięstwo nad Lincolnem przyniesie kres “zielonemu” dolarowi (Greenbackowi) Lincolna. Francja i Wielka Brytania rozważały plan bezpośredniego ataku na Stany Zjednoczone, aby wesprzeć Konfederację, ale zostały powstrzymane przez Rosję, która właśnie zakończyła poddańczy system i posiadała rządowe banki centralne -  system zorganizowany podobnie do tego z czasów założenia Stanów Zjednoczonych.

Uwolniona od europejskiej interwencji, Unia wygrała wojnę, a Lincoln ogłosił swój zamiar kontynuacji emisji „zielonego” dolara.

 

Zamordowanie prezydenta Lincolna

9 kwietnia 1865 roku, generał Robert E. Lee poddał dowodzoną przez siebie Armię Konfederatów generałowi Ulyssesowi S. Grantowi i Armii Unii, którą Grant dowodził, co było jednoznaczne z wygraniem wojny secesyjnej przez Unię.  Abraham Lincoln został śmiertelnie postrzelony w loży teatralnej, zaledwie w pięć dni po zwycięstwie Unii nad Konfederacją. - przyp. tłum.

Loża Prezydenta Lincolna, w której został śmiertelnie postrzelony. Teatr Forda, Waszyngton. Zdjęcie z roku 1865.

 

W następstwie zamordowania Lincolna, „zielony” został wycofany z obiegu, a Amerykanie zostali zmuszeni do powrotu do ekonomii opartej na notach bankowych pożyczanych na procent od prywatnych bankierów.

 

Zamordowanie cara Alexandra II

Car Aleksander II, który upoważnił wsparcie militarne rosyjskiej armii na rzecz Lincolna, stał się ofiarą kolejnych zamachów na jego życie w roku 1866, 1879 i 1880, aż do jego zamordowania w roku 1881.

 

Alexander II Romanow, Car Rosji w latach 1855 - 1881 , który zapobiegł inwazji Francji i Anglii na Stany Zjednoczone podczas amerykańskiej wojny domowej.

 

Car Aleksander II Romanow wprowadził wiele reform, między innymi, dotyczących szkolnictwa, wojskowości, sądownictwa, i samorządności regionalnej, był pierwszym carem, który zwiedził kraj, nad którym miał w przyszłości panować. Zginął w zamachu bombowym dokonanym przez działacza organizacji Narodnaja Wola, Polaka  Ignacego Hryniewieckiego. Śmierć cara przekreśliła plany wprowadzenia ważnej reformy społeczno-ustrojowej, ograniczającej samodzierżawie, czyli samowładztwo albo absolutyzm carski. – przyp. tłum.

 

Wygrana bankierów

„Władza przekazana rządowi federalnemu została znacznie powiększona poprzez dodatki do konstytucji po wojnie secesyjnej i poprzez niektóre późniejsze dodatki konstytucyjne, jak również poprzez ogólne roszczenie wojny domowej, że stany prawnie podlegały ostatecznym dyktatom rządu federalnego. – wikipedia      

Nasze stany, nasza ziemia i my, naród, zostaliśmy poddani rządom banków, co było głównym celem Konstytucji.Powtórzmy to raz jeszcze, innymi słowami: Konstytucja jest formułą, kontraktem Amerykanów zniewolonych przez kredyty banków zagranicznych i krajowych. Nie o to stoczyła się Wojna Rewolucyjna i nie o to przelewali krew nasi dziadowie walczący o wolność. Artykuły Konfederacji były bliższe wolności, której upatrywali. Rezultatem jednak była i pozostaje Konstytuja – kontrakt z bankami.” http://www.stopthem.org/shadow_government_part_1.htm – przyp. tłum.

 

c.d.n.

 

Źródło:

 http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/allwarsarebankerwars.php

 Przypisy:

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_secesyjna

 http://en.wikipedia.org/wiki/Confederate_States_of_America

 http://www.whitehouse.gov/about

 http://www.stopthem.org/shadow_government_part_1.htm

 http://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_of_Abraham_Lincoln

 http://www.old-picture.com/civil-war/Abraham-Lincoln-Where-Shot.htm

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_II_Romanow#cite_note-14

 http://www.arthermitage.org/Alexander-Matveyevich-Wegner/Portrait-of-Emperor-Alexander-II.html

 Tłum. z j. ang. i opracowanie: Lotna

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:15)

Komentarze

Zeby walczyc z ta zaraza musisz okreslic jak oni wygladaj, jakiej sa nacji,jak sie nazywaja, w jakim mowia jezyku, gdzie mieszkaja,inaczej nie ma celu bo slowo bankier jest tylko cieniem.

Trzeba operowac konkretamai bo przezciez za konkretnymi decyzjami stoja konkretne postacie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1434988

System niewolenia ludzi i narodów

stosowany przez światową finansjerę jest całkiem prosty. Oto kolejne etapy : Służby specjalne finansują opozycję, która żąda otwarcia na Zachód. Następuje otwarcie, które oznacza przyjęcie zasady „swobodnego przepływu kapitałów”. W praktyce zasada ogranicza się do swobody przepływów kapitałów pieniężnych. Na dziewiczy teren płynie strumień towarów, a wraz z nim napływa pieniądz w formie łatwego dostępu do kredytu. W pierwszym rzędzie kredytuje się rząd – na zakup „marchewki” dla ludzi. W drugiej kolejności udziela się kredytów firmom. Rośnie ich produkcja, rośnie zatrudnienie i płace, wzrasta poczucie dobrostanu ludności. W tej fazie następuje boom kredytów konsumenckich. Wszyscy (rząd, firmy, ludzie) są już zadłużeni. Odsetki od kredytów płyną szeroką strugą do portfeli finansjery. Zadłużona ludność zaczyna ograniczać wydatki. Środki na bieżącą konsumpcję maleją, bo trzeba spłacać kredyty. Spada spożycie, spada produkcja krajowa skutecznie wypierana przez tańszą produkcję importową. Następuje drenaż rynku finansowego. Pieniądz płynie za granicę (odsetki, import, dywidendy). Pieniądza w kraju jest coraz mniej. Środki z Zachodu płyną nadal. Tym razem na wykup bankrutujących przedsiębiorstw. W ręce ponadnarodowych korporacji przechodzą banki, firmy ubezpieczeniowe i handel detaliczny. Zyski korporacji poprzez zamianę walut krajowych na dewizy wyczerpują rezerwy dewizowe Banku Centralnego. Dla uzupełnienia rezerwy dewizowej rząd wyprzedaje resztę majątku narodowego ( np. w Polsce sprzedano majątek narodowy za 150 mld złotych, a roczne dochody korporacji przekazywane za granicę wynoszą około 100 mld rocznie ). Sytuacja końcowa : gospodarka oparta na imporcie, wysokość zadłużenia ludności, przedsiębiorstw i państwa powoduje powszechną utratę zdolności kredytowej, rynek nie zasilany kredytami i osuszany z pieniądza przez wypływ za granicę kurczy się. Powszechny brak pieniądza w obrocie przynosi bezrobocie, rozwarstwienie majątkowe społeczeństwa, zubożenie ludności, wyprzedaż majątku na rzecz banków. Poczucie braku stabilizacji ekonomicznej, strach przed komornikiem wywołuje depresję, lęk przed przyszłością i wyzwala najgorsze cechy ludzkie : pazerność, bezwzględność i egoizm. Gospodarki rozwinięte za pomocą systemów finansowych niszczą i niewolą gospodarki słabsze. Obrazek po „reformach” : banki i tzw. ubezpieczyciele, handel detaliczny są własnością korporacji. Miejsca pracy ograniczone w znacznym stopniu do pracy na rzecz korporacji. Przemysł krajowy zlikwidowany poprzez bankructwa i wrogie przejęcia. Powszechne zadłużenie i niebotyczne dochody korporacji doprowadzają do korumpowania decydentów gospodarczych na niespotykaną skalę. Krajowe rolnictwo obumiera z powodu importu taniej żywności. Rząd, by spłacić długi, wyprzedaje ostatki mienia narodowego, np. lasy państwowe. Waluta narodowa, rzekomo wymienialna, jest wymienialna tylko w jedną stronę ( spróbuj w USA wymienić złotówki na dolary ). Następuje całkowita utrata suwerenności waluty narodowej. Sklepy pełne importowanych towarów. A ludność bez środków do życia. A za kilka lat język angielski stanie się językiem urzędowym

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1435125

Swoją drogą, to jak tak się wczytać w charakterystykę generalnie szybkich pożyczek http://www.pozyczkowy.net/?p=52 to wcale nie jest to większa lichwa niż bankowe kredyty. Niskie kwoty, krótki czas kredytowania to wiadomo, że RRSO musi być większe, żeby opłaciło się mieć w ofercie takie pożyczki. Co zamiast nich - wyższy i na dłuższy czas kredyt w banku? To koszty będa jeszcze wyższe.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1557909