W obronie Gmyza

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dziś pod siedzibą "rzepy" odbyła się manifestacja w obronie Cezarego Gmyza

W demonstracji udział wzięli dziennikarze oraz czytelnicy "Rzeczpospolitej", którzy wyrazili swój sprzeciw odnośnie "ograniczania dostępu do prawdy i wprowadzania cenzury". Swoje niezadowolenie wyrazili skandując hasła "Precz z komuną" oraz "Chcemy wolnych mediów".

Cezary Gmyz podziękował za wsparcie, dodał również, że od teraz będzie dziennikarzem niezależnym i będzie współpracował z różnymi redakcjami. Stwierdził, że w sprawie zarzutów nierzetelności dziennikarskiej jest w stałym kontakcie ze swoimi prawnikami, ponieważ jest to zarzut, który uwłacza jego godności.interia/pap

Dzisiejszy protest to dalszy ciąg "afery trotylowej", zwolnienie Gmyza jest skandalem. Gdyby nawet przyjąć pogląd ludzi popierających jego zwolnienie-brak jednoznacznych dowodów, na tę chwilę-to zwolnienie trze by nazwać skandalem. Prokuratura nie wykluczyła czy teza artykułu jest błędna, prokuratura odsunęła tylko potwierdzenie tej tezy o pół roku. Przyjmując jednak iż brak jednoznacznego potwierdzenia tez dziennikarza przez prokuraturę ma kończyć się jego zwolnieniem, należy zapytać. Kto zwolnił dziennikarzy podających tezy bez żadnego pokrycia-mam tu na myśli kłamstwa o czterech podejściach, naciskach na załogę, pijanym generale, kłótni na lotnisku. Jakie wtedy było potwierdzenie owych tez? Czy redakcje zwolniły podających je "dziennikarzy"?

W przypadku Gmyza mamy kuriozalną sytuację, na potwierdzenie jego wersji karze nam się czekać pół roku. Co będzie jeśli wtedy okaże się iż miał ona rację?

Zwolnienie Gmyza jest kompromitacją dla zarządu gazety, podobnie jak dla "dziennikarzy" kompromitacją jest popieranie tego zwolnienia....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie kupuj "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze"

jw.kulczycki

Zwolnienie Gmyza to klasyczna totalitarna, bolszewicka reakcja na informację zadającą kłam oficjalnej propagandzie rządu PRL - Polskiej Republiki Lemingów na temat wolności słowa. W Polsce nie ma wolności słowa! A w zasadzie wolność słowa jest! Jak na Białorusi. Nie ma tylko wolności po słowie!

PO, czyli Partia Oszustów, wszelkimi sposobami próbuje uratować sondaże i wmówić niedorozwiniętym i odmóżdżonym idiotom, że czarne jest białe.

To dowód, że Gmyz napisał prawdę! Bo przecież NPW nie wykluczyła środków wybuchowych. Gdyby było inaczej, ktoś podjąłby polemikę i sięgał po argumenty, a nie po zwolnienie z pracy. Tak robiono za komuny, moi drodzy młodzi, nie znający PRL, rodacy. Chcesz mieć państwo demokratyczne, w którym każdy ma prawo głośno, publicznie wyrazić swoje zdanie na każdy temat, to teraz pokaż to! Każdy ma prawo być w błędzie! Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, choćby nie wiem jak absurdalne (istnieje na świecie grupa ludzi twierdząca, że ziemia jest płaska i głoszą to, i czy coś to zmienia?), dopóki nie zmusza innych siłą do przyjęcia ich.

"Staruch" siedzi w więzieniu prawie od pół roku bez zarzutów i sankcji prokuratorskiej tylko dlatego, że powiedział głośno to, co wielu Polaków myśli w skrytości ducha. Teraz, policja aktualnie prowadzi prewencyjne zatrzymania przed 11 listopada, tak jak prewencyjnie zamykała ludzi przed Euro.

Jeśli nie godzisz się na neokomunizm to od jutra [od zaraz! MD]

nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze.

Ich ruszy tylko kasa! Brak wpływów zmusi ich do zmiany zdania. Podaj dalej.

Nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze!

Premier wzywał do niepłacenia abonamentu za telewizję, to go posłuchaj i nie kupuj reżimowej prasy i nie oglądaj TVN. Oni nie mają honoru, etyki i moralności! Oni mają tylko rachunek swoich zysków! Chcesz ich dosięgnąć, zabierz im kasę!

Nie kupuj Rzeczpospolitej i Uważam Rze! POodaj dalej!

=====================

Cytuje pokrętne oświadczenie (skrót): "

Oświadczenie Rady Nadzorczej spółki Presspublica

.. W dniu 31 października w Warszawie zarząd spółki przekazał Cezaremu Gmyzowi dokumenty pozwalające mu zarówno na ochronę świadków, jak i pisemne zapewnienie o ochronie jego osoby w razie przyszłych procesów, jeśliby się okazało, że rzetelnie zbierał materiały i posiada na to stosowne dowody.

Wśród dokumentów było również zapewnienie o ochronie informatorów, a dla ich bezpieczeństwa oświadczenia miały być zdeponowane w jednej z kancelarii adwokackich

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7651&Itemid=100

*******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#304566

 

 

 

 

zdjęcia (Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska)

http://niezalezna.pl/34583-pikieta-przed-siedziba-rzeczpospolitej

**************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#304570

Świetne i smutne zdjęcia..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#304648